libkcddb - en to pa translation catalogue (82 entries)

[ctx: music genre]
en: Country
pa: ਕੰਟਰੀ

en: Data
pa: ਡਾਟਾ

en: Folk
pa: ਫੋਕ

en: Jazz
pa: ਜੇਜ਼

en: Miscellaneous
pa: ਫੁਟਕਲ

en: New Age
pa: ਨਿਊ ਏਜ਼

en: Rock
pa: ਰੌਕ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Acid Jazz
pa: ਐਸਿਡ ਜੈਂਜ

en: Acid Punk
pa: ਐਸਿਡ ਪੁਨਿਕ

en: Acid
pa: ਐਸਿਡ

en: Alternative
pa: ਬਦਲ

en: Alt. Rock
pa: Alt ਰਾਕ

en: Ambient
pa: ਅੰਬੀਡਿਟ

en: Bass
pa: ਬਾਸ

en: Comedy
pa: ਕਾਮੇਡੀ

en: Disco
pa: ਡਿਸਕੋ

en: Drum Solo
pa: ਡਰੰਗ ਸੋਲੋ

en: Duet
pa: ਦੋਗਾਣਾ

en: Folk/Rock
pa: ਫੋਕ/ਰੋਕ

en: Game
pa: ਗੇਮ

en: Goa
pa: ਗੋਆ

en: Hard Rock
pa: ਹਾਰਡ ਰੌਕ

en: Hip-Hop
pa: ਹੀਪ-ਹੋਪ

en: House
pa: ਘਰ

en: Industrial
pa: ਇੰਡਸਟਰੀ

en: Instrumental Pop
pa: ਧੁਨੀ ਪੋਪ

en: Instrumental Rock
pa: ਧੁਨੀ ਰਾਕ

en: Instrumental
pa: ਧੁਨ

en: Jazz+Funk
pa: ਜੈਂਜ+ਫੰਕ

en: Jungle
pa: ਜੰਗਲ

en: Latin
pa: ਲੈਟਿਨ

en: Meditative
pa: ਮੈਡੀਟੈਟਿਵ

en: Metal
pa: ਮੈਂਟਲ

en: Musical
pa: ਸੰਗੀਤ

en: National Folk
pa: ਰਾਸ਼ਟਰੀ ਲੋਕ

en: Native American
pa: ਰਾਸ਼ਟਰੀ ਅਮਰੀਕੀ

en: New Wave
pa: ਨਵੀਂ ਵੇਵ

en: Noise
pa: ਰੌਲਾ

en: Oldies
pa: ਪੁਰਾਣੇ

en: Other
pa: ਹੋਰ

en: Polka
pa: ਪੋਲਕਾ

en: Pop-Funk
pa: ਪੋਪ-ਫੰਕ

en: Pop/Funk
pa: ਪੋਪ/ਫੰਕ

en: Pop
pa: ਪੋਪ

en: Pranks
pa: ਪਰਾਕਸ

en: Punk Rock
pa: ਪੰਕ ਰੌਕ

en: Punk
pa: ਪੰਕ

en: Rap
pa: ਰੈਪ

en: Rave
pa: ਰੇਵ

en: Retro
pa: ਰੀਟਰੋ

en: Rock & Roll
pa: ਰਾਕ ਐਂਡ ਰੋਲ

en: Samba
pa: ਸਾਂਬਾ

en: Showtunes
pa: ਸੋਟੀਊਨ

en: Ska
pa: ਸਕਾ

en: Slow Jam
pa: ਹੌਲੀ ਜਾਮ

en: Slow Rock
pa: ਹੌਲੀ ਰਾਕ

en: Soul
pa: ਸੋਲ

en: Sound Clip
pa: ਧੁਨੀ ਕਲਿੱਪ

en: Southern Rock
pa: ਦੱਖਣੀ ਰਾਕ

en: Space
pa: ਥਾਂ

en: Speech
pa: ਭਾਸ਼ਣ

en: Swing
pa: ਸਵਿੰਗ

en: Tango
pa: ਟਾਂਗੋ

en: Techno-Industrial
pa: ਟੈਕਨੋ-ਇਸਡਸਟਰੀ

en: Techno
pa: ਟੈਕਨੋ

en: Thrash Metal
pa: ਥਰੈਂਸ਼ ਮੈਂਟਲ

en: Top 40
pa: ਟਾਪ 40

en: Trailer
pa: ਟਰੇਲਰ

en: Trance
pa: ਖਾਕਾ

en: Tribal
pa: ਟਰੀਬਲ

en: Trip-Hop
pa: ਟਰੀਪ-ਹੋਪ

en: Vocal
pa: ਵੋਕਲ

en: Success
pa: ਸਫ਼ਲ

en: Server error
pa: ਸਰਵਰ ਗਲਤੀ

en: Host not found
pa: ਮੇਜ਼ਬਾਨ ਨਹੀਂ ਲੱਭਾ

en: No response
pa: ਕੋਈ ਜਵਾਬਦੇਹ ਨਹੀਂ

en: No record found
pa: ਕੋਈ ਰਿਕਾਰਡ ਨਹੀ ਲੱਭਾ

en: Multiple records found
pa: ਬਹੁ-ਰਿਕਾਰਡ ਲੱਭੇ ਹਨ

en: Cannot save
pa: ਸੰਭਾਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ

en: Invalid category
pa: ਗਲਤ ਕੈਟਾਗਰੀ

en: Unknown error
pa: ਅਣਜਾਣੀ ਗਲਤੀ
