libkcddb - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Classical
ro: Clasică

en: Data
ro: Date

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Acoustic
ro: Acustic

en: Alternative
ro: Alternativ

en: Alt. Rock
ro: Rock alternativ

en: Ambient
ro: Ambianță

en: Avantgarde
ro: Avangardă

en: Ballad
ro: Baladă

en: Bass
ro: Bași

en: Beat
ro: Bătaie

en: Chamber Music
ro: Muzică de cameră

en: Chanson
ro: Șanson

en: Chorus
ro: Cor

en: Christian Gangsta Rap
ro: Gangsta rap creștin

en: Christian Rap
ro: Rap creștin

en: Christian Rock
ro: Rock creștin

en: Classic Rock
ro: Rock clasic

en: Comedy
ro: Comedie

en: Contemporary Christian
ro: Creștin contemporan

en: Easy Listening
ro: Muzică ușoară

en: Ethnic
ro: Etnic

en: Folklore
ro: Folclor

en: Game
ro: Joc

en: Gothic Rock
ro: Rock gotic

en: Gothic
ro: Gotic

en: Humor
ro: Umor

en: Instrumental Pop
ro: Pop industrial

en: Instrumental Rock
ro: Rock instrumental

en: Meditative
ro: Meditativ

en: National Folk
ro: Folk național

en: Noise
ro: Zgomot

en: Opera
ro: Operă

en: Other
ro: Altul

en: Progressive Rock
ro: Rock progresiv

en: Psychedelic Rock
ro: Rock psihotic

en: Psychedelic
ro: Psihotic

en: Satire
ro: Satiră

en: Slow Rock
ro: Rock lent

en: Sonata
ro: Sonată

en: Southern Rock
ro: Rock sudic

en: Speech
ro: Discurs

en: Symphonic Rock
ro: Rock simfonic

en: Symphony
ro: Simfonie

en: Tango
ro: Tangou

en: Techno
ro: Tehno

en: Success
ro: Succes

en: Server error
ro: Eroare server

en: Host not found
ro: Nu am găsit gazda

en: No response
ro: Niciun răspuns

en: No record found
ro: Nicio înregistrare găsită

en: Multiple records found
ro: Am găsit mai multe înregistrări

en: Cannot save
ro: Nu pot salva

en: Invalid category
ro: Categorie eronată

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută
