kcmcddb - en to sr@latin translation catalogue (25 entries)

en: Cache Locations
sr@latin: Lokacije keša

en: Could not fetch mirror list.
sr@latin: Ne mogu da dobavim spisak ogledala.

en: Could Not Fetch
sr@latin: Ne mogu da dobavim

en: Select mirror
sr@latin: Izbor ogledala

en: Select one of these mirrors
sr@latin: Izaberite jedno od ovih ogledala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
sr@latin: CDDB postavke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
sr@latin: &Potraga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
sr@latin: Traži na MusicBrainzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
sr@latin: Traži na FreeDB‑u

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
sr@latin: Server FreeDB‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
sr@latin: Server FreeDB‑a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
sr@latin: Ime CDDB servera na kome će se tražiti podaci o CD‑u.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
sr@latin: Port za povezivanje na CDDB server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
sr@latin: Vrsta potrage koja će biti obavljena na CDDB serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
sr@latin: Prikaži spisak &ogledala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
sr@latin: &Predaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
sr@latin: Adresa e‑pošte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_FreedbSubmitTransport)
en: Submit Method
sr@latin: Metod predaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, smtpButton)
en: SMTP (Email)
sr@latin: SMTP (e‑pošta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, needsAuthenticationBox)
en: Server needs authentication
sr@latin: Server zahteva autentifikaciju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Reply-To:
sr@latin: Odgovor‑na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Username:
sr@latin: Korisničko ime:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
sr@latin: CDDB se koristi za dobavljanje podataka poput imena izvođača, naslova i imena pesama na CD‑u.

en: freedb has been set to use HTTP for submissions because the email details you have entered are incomplete. Please review your email settings and try again.
sr@latin: Postavljeno je da FreeDB koristi HTTP za predavanje, jer detalji e‑pošte koje ste uneli nisu potpuni. Pregledajte postavke e‑pošte i pokušajte ponovo.

en: Incorrect Email Settings
sr@latin: Neispravne postavke e‑pošte
