kcmcddb - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Cache Locations
sv: Cacheplatser

en: Could not fetch mirror list.
sv: Kunde inte hämta lista över spegelplatser.

en: Could Not Fetch
sv: Kunde inte hämta

en: Select mirror
sv: Välj spegelplats

en: Select one of these mirrors
sv: Välj en av dessa spegelplatser

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
sv: CDDB-inställningar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
sv: S&lå upp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
sv: Aktivera MusicBrainz-uppslagning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
sv: Aktivera Freedb-uppslagning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
sv: Freedb-server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
sv: Freedb-server:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
sv: Namn på CDDB-servern som kommer att användas för att slå upp cd-information.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
sv: Port att ansluta till på CDDB-servern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
sv: &Överföring:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
sv: Typ av uppslagning som ska försökas på CDDB-servern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
sv: Visa &lista över spegelplatser

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
sv: S&kicka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
sv: E-postadress:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
sv: Bidragsmetod

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
sv: CDDB används för att hämta information som artist, titel och sångnamn för cd:n
