kcmcddb - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Cache Locations
th: ตำแหน่งเก็บแคช

en: Could not fetch mirror list.
th: ไม่สามารถขอข้อมูลรายการไซต์มิเรอร์ได้

en: Could Not Fetch
th: ไม่สามารถขอข้อมูลได้

en: Select mirror
th: เลือกไซต์มิเรอร์

en: Select one of these mirrors
th: เลือกไซต์มิเรอร์ตัวใดตัวหนึ่ง

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
th: ตั้งค่า CDDB

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
th: ค้นหา

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
th: เปิดใช้การค้นหาทาง MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
th: เปิดใช้การค้นหาทาง freedb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
th: เซิร์ฟเวอร์ Freedb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
th: เซิร์ฟเวอร์ Freedb:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
th: ชื่อของเซิร์ฟเวอร์ CDDB ที่จะใช้ค้นหาข้อมูลในแผ่นซีดี

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
th: พอร์ต:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
th: พอร์ตที่ใช้เชื่อมต่อกับเซิร์ฟเวอร์ CDDB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
th: การรับส่งข้อมูล:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
th: ชนิดของการค้นหาข้อมูลที่จะใช้กับเซิร์ฟเวอร์ CDDB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
th: แสดงรายการไซต์มิเรอร์

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
th: ขอข้อมูล

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
th: ที่อยู่อีเมล:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
th: วิธีการขอข้อมูล

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
th: เซิร์ฟเวอร์:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
th: CDDB ใช้สำหรับรับข้อมูล เช่น ศิลปิน, ชื่ออัลบั้ม และชื่อเพลงที่อยู่ในแผ่นซีดี
