kcmcddb - en to ug translation catalogue (21 entries)

en: Could not fetch mirror list.
ug: تەسۋىر تىزىمىغا ئېرىشەلمىدى.

en: Could Not Fetch
ug: ئېرىشەلمىدى

en: Select mirror
ug: تەسۋىر تاللاڭ

en: Select one of these mirrors
ug: بۇ تەسۋىرلەردىن بىرنى تاللاڭ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
ug: CDDB تەڭشىكى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
ug: ئىزدە(&L)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
ug: MusicBrainz ئىزدەشنى قوزغات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
ug: freedb ئىزدەشنى قوزغات

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
ug: Freedb مۇلازىمېتىر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
ug: Freedb مۇلازىمېتىر:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
ug: CD ئۇچۇرىنى ئىزدەشكە ئىشلىتىدىغانCDDB مۇلازىمېتىر.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
ug: ئېغىز:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
ug: CDDB مۇلازىمېتىرغا باغلىنىدىغان ئېغىز:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
ug: يوللاش(&T):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
ug: CDDB مۇلازىمېتىردا سىنايدىغان ئىزدەش تىپى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
ug: تەسۋىر تىزىمىنى كۆرسەت(&M)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
ug: تاپشۇر(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
ug: ئېلخەت مەنزىل:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
ug: تاپشۇرۇش ئۇسۇلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
ug: مۇلازىمېتىر:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
ug: CDDB بولسا CD دىكى سەنئەتكار، ماۋزۇ ۋە ناخشا ئاتىغا ئوخشاش ئۇچۇرلارغا ئېرىشىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ
