kcmcddb - en to xh translation catalogue (6 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
xh: izicwangciso ze CDDB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
xh: Igama lomncedisi we CDDB ezakusebenziswa ukukhangela iinkcukacha ze CD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
xh: Izibuko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
xh: Ufako oluzakudibaniswa kumncedisi olayithiweyo we CDDB.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
xh: &Uthutho:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
xh: Udidi lokhangelo olumele luzamwe kumncedisi we CDDB.
