libkdegames - en to bg translation catalogue (117 entries)

[ctx: @action:button]
en: Retry
bg: Повторение

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
bg: Грешка при отваряне на файла с най-добри резултати. Вероятно някой друг потребител в момента пише в него.

[ctx: @title:window]
en: High Scores
bg: Класиране

[ctx: @title:column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Date
bg: Дата

[ctx: @title:column]
en: Level
bg: Ниво

[ctx: @title:column]
en: Score
bg: Резултат

[ctx: @title:column]
en: Time
bg: Време

[ctx: @title:tab]
en: High Scores
bg: Класиране

[ctx: @title:group]
en: Rank
bg: Място

[ctx: @action:button]
en: &Remember
bg: &Запомняне

[ctx: @action:button]
en: &Forget
bg: &Забравяне

[ctx: @info:tooltip]
en: Remember this high score
bg: Запомняне на този резултат

[ctx: @info:tooltip]
en: Forget this high score
bg: Забравяне на този резултат

en: Excellent!
    You have a new high score!
bg: Отлично!
    Направихте нов рекорд!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
bg: Много добре!
    Влязохте в класирането!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
bg: Абсурдно лесно

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
bg: Много лесно

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
bg: Лесно

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
bg: Средно

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
bg: Трудно

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
bg: Много трудно

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
bg: Много трудно

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
bg: Невъзможно

en: Changing the difficulty level will end the current game!
bg: Промяната на нивото на трудност ще прекратяване на играта!

[ctx: @action:button]
en: Change the Difficulty Level
bg: Променяне нивото на трудност

[ctx: @info:tooltip Game difficulty level]
en: Difficulty
bg: Трудност

[ctx: @title:menu Game difficulty level]
en: Difficulty
bg: Трудност

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the difficulty level
bg: Задаване на ниво на трудност

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the difficulty level of the game.
bg: Задаване ниво на трудност на играта.

[ctx: new game]
en: &New
bg: &Нов

en: Start a new game.
bg: Стартиране на нова игра.

en: Start a new game
bg: Стартиране на нова игра

en: &Load…
bg: Заре&ждане…

en: Open a saved game
bg: Отваряне на запазена игра…

en: Load &Recent
bg: Зареждане на преди&шна

en: Open a recently saved game
bg: Отваряне на скоро запазена игра…

en: Restart &Game
bg: &Рестартиране

en: Restart the game
bg: Рестартиране на играта

en: &Save
bg: &Запазване

en: Save the current game
bg: Запазване на играта

en: Save &As…
bg: Запис &като…

en: Save the current game to another file
bg: Запазване на играта в друг файл

en: &End Game
bg: Кра&й на играта

en: End the current game
bg: Край на играта

en: Pa&use
bg: &Пауза

en: Pause the game
bg: Паузиране на играта

en: Show &High Scores
bg: К&ласиране

en: Show high scores
bg: К&ласиране

en: &Clear High Scores
bg: &Нулиране на класирането

en: Clear high scores
bg: Нулиране на класирането

en: Show Statistics
bg: Статистика

en: Show statistics
bg: Статистика

en: &Clear Statistics
bg: &Нулиране на статистиката

en: Delete all-time statistics.
bg: Изтриване на всички времена.

en: &Print…
bg: &Печат…

en: &Quit
bg: &Изход

en: Quit the program
bg: Излизане от програмата

en: Repeat
bg: Повторение

en: Repeat the last move
bg: Повтаряне на последния ход

en: Und&o
bg: &Отмяна

en: Undo the last move
bg: Отмяна на последния ход

en: Re&do
bg: &Повторение

en: Redo the latest move
bg: Повторение на последния ход

en: &Roll Dice
bg: &Хвърляне на заровете

en: Roll the dice
bg: Хвърляне на заровете

en: End Turn
bg: Край на хода

en: &Hint
bg: &Съвет

en: Give a hint
bg: Дай съвет

en: &Demo
bg: &Демонстрация

en: Play a demo
bg: Демо игра

en: &Solve
bg: &Решение

en: Solve the game
bg: Решаване на играта

en: Configure &Carddecks…
bg: Настройване на к&артите…

en: Configure &High Scores…
bg: Настройване на к&ласирането…

[ctx: @action:button]
en: Download New Themes…
bg: Изтегляне на нови теми…

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
bg: Избиране на тема

[ctx: @item name of theme, missing]
en: [No name]
bg: [Без име]

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
bg: От %1

en: Send to All Players
bg: Изпращане до всички играчи

en: Send to %1
bg: Изпращане до %1

en: MaxPlayers
bg: Максимум играчи

en: MinPlayers
bg: Минимум играчи

en: GameStatus
bg: Състояние на играта

en: Player %1
bg: Играч %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Send to My Group ("%1")
bg: Изпращане до група (%1)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
bg: Грешен идентификационен код!
    Очакван идентификационен код: %1
    Получен идентификационен код: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
bg: Грешна версия на играта!
    Очаквана версия: %1
    Получена версия: %2

en: Unknown error code %1
bg: Неизвестен код на грешка: %1

en: Setup Game
bg: Настройване на играта

en: Setup Game Continue
bg: Продължение на настройването на играта

en: Load Game
bg: Зареждане на игра

en: Client game connected
bg: Установяване на връзка от клиент

en: Game setup done
bg: Настройването на играта завърши

en: Synchronize Random
bg: Случайно синхронизиране

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Player Property
bg: Информация за играча

en: Game Property
bg: Информация за играта

en: Add Player
bg: Добавяне на играч

en: Remove Player
bg: Отстраняване на играч

en: Activate Player
bg: Активиране на играч

en: Inactivate Player
bg: Деактивиране на играч

en: Id Turn
bg: Номер на хода

en: Error Message
bg: Съобщение за грешка

en: Player Input
bg: Входяща информация

en: An IO was added
bg: Добавена е нова връзка

en: Process Query
bg: Изпълнение на заявка

en: Unnamed - ID: %1
bg: Номер (без име): %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
bg[0]: Нерегистриран: %1
bg[1]: Нерегистриран: %1

en: True
bg: Вярно

en: False
bg: Невярно

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: UserId
bg: Потребител

en: Group
bg: Група

en: default
bg: стандартно

en: Name
bg: Име
