libkdegames - en to ca translation catalogue (127 entries)

en: Retry
ca: Torna a provar

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
ca: No s'ha pogut accedir al fitxer de puntuacions màximes. Probablement un altre usuari hi està escrivint.

en: High Scores
ca: Puntuacions màximes

en: Name
ca: Nom

en: Date
ca: Data

en: Level
ca: Nivell

en: Score
ca: Puntuació

en: Time
ca: Temps

en: Rank
ca: Posició

en: &Remember
ca: &Recorda

en: &Forget
ca: &Oblida

en: Remember this high score
ca: Recorda aquesta puntuació alta

en: Forget this high score
ca: Oblida aquesta puntuació alta

en: Excellent!
    You have a new high score!
ca: Excel·lent!
    Teniu una nova puntuació màxima!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
ca: Ben fet!
    Esteu a la llista de puntuacions màximes!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
ca: Ridículament fàcil

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
ca: Molt fàcil

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
ca: Fàcil

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
ca: Difícil

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
ca: Molt difícil

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
ca: Extremadament difícil

en: Changing the difficulty level will end the current game!
ca: El canvi del nivell de dificultat finalitzarà la partida actual!

en: Change the difficulty level
ca: Canvi del nivell de dificultat

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
ca: Dificultat

en: Set the difficulty level
ca: Estableix el nivell de dificultat

en: Set the difficulty level of the game.
ca: Estableix el nivell de dificultat del joc.

en: Get New Themes...
ca: Obtén temes nous...

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
ca: Selecció de tema

en: [No name]
ca: [Sense nom]

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
ca: per %1

[ctx: new game]
en: &New
ca: &Nova

en: Start a new game.
ca: Inicia una partida nova.

en: Start a new game
ca: Inicia una partida nova

en: &Load...
ca: &Carrega...

en: Open a saved game...
ca: Obre una partida desada...

en: Load &Recent
ca: Carrega'n un de &recent

en: Open a recently saved game...
ca: Obre una partida desada recentment...

en: Restart &Game
ca: &Reinicia la partida

en: Restart the game
ca: Reinicia la partida

en: &Save
ca: &Desa

en: Save the current game
ca: Desa la partida actual

en: Save &As...
ca: Desa &com a...

en: Save the current game to another file
ca: Desa la partida actual a un altre fitxer

en: &End Game
ca: &Finalitza la partida

en: End the current game
ca: Finalitza la partida actual

en: Pa&use
ca: Pa&usa

en: Pause the game
ca: Fa una pausa a la partida

en: Show &High Scores
ca: Mostra les &puntuacions

en: Show high scores
ca: Mostra les puntuacions

en: &Clear High Scores
ca: &Neteja les puntuacions

en: Clear high scores
ca: Neteja les puntuacions

en: Show Statistics
ca: Mostra les estadístiques

en: Show statistics
ca: Mostra les estadístiques

en: &Clear Statistics
ca: &Neteja les estadístiques

en: Delete all-time statistics.
ca: Suprimeix totes les estadístiques.

en: &Print...
ca: &Imprimeix...

en: &Quit
ca: &Surt

en: Quit the program
ca: Surt del programa

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat the last move
ca: Repeteix l'últim moviment

en: Und&o
ca: Des&fés

en: Undo the last move
ca: Desfà l'últim moviment

en: Re&do
ca: Re&fés

en: Redo the latest move
ca: Torna a fer l'últim moviment

en: &Roll Dice
ca: Ti&ra els daus

en: Roll the dice
ca: Tirar els daus

en: End Turn
ca: Finalitza el torn

en: &Hint
ca: &Consell

en: Give a hint
ca: Dona un consell

en: Play a demo
ca: Juga una demostració

en: &Solve
ca: &Resol

en: Solve the game
ca: Resol la partida

en: Choose Game &Type
ca: Escolliu el &tipus de joc

en: Configure &Carddecks...
ca: &Configura la baralla...

en: Configure &High Scores...
ca: Configura les &puntuacions...

en: Send to All Players
ca: Envia a tots els jugadors

en: Send to %1
ca: Envia a %1

en: MaxPlayers
ca: Màx.jugadors

en: MinPlayers
ca: Mín.jugadors

en: GameStatus
ca: Estat del joc

en: Player %1
ca: Jugador %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Send to My Group ("%1")
ca: Envia al meu grup («%1»)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
ca: Galeta sense parella!
    Galeta esperada: %1
    Galeta rebuda: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
ca: Versió del KGame desaparellada!
    Versió esperada: %1
    Versió rebuda: %2

en: Unknown error code %1
ca: Codi d'error desconegut %1

en: Setup Game
ca: Configuració de la partida

en: Setup Game Continue
ca: Continua la configuració de la partida

en: Load Game
ca: Carrega una partida

en: Client game connected
ca: S'ha connectat el client del joc

en: Game setup done
ca: Ha acabat la configuració de la partida

en: Synchronize Random
ca: Sincronitza aleatòriament

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Player Property
ca: Propietats del jugador

en: Game Property
ca: Propietats de la partida

en: Add Player
ca: Afegeix un jugador

en: Remove Player
ca: Elimina el jugador

en: Activate Player
ca: Activa el jugador

en: Inactivate Player
ca: Inactiva el jugador

en: Id Turn
ca: Id torn

en: Error Message
ca: Missatge d'error

en: Player Input
ca: Entrada del jugador

en: An IO was added
ca: S'ha afegit una ES

en: Process Query
ca: Consulta de procés

en: Player ID
ca: ID del jugador

en: Unnamed - ID: %1
ca: Sense nom - ID: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
ca[0]: %1 sense registrar
ca[1]: %1 sense registrar

en: NULL pointer
ca: Punter nul

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Unknown
ca: Desconegut

en: UserId
ca: ID d'usuari

en: Group
ca: Grup

en: default
ca: omissió

en: AsyncInput
ca: Entrada asíncrona

en: myTurn
ca: el meu torn

en: Difficulty
ca: Dificultat

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
ca: A mida

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
ca: Seleccioneu el nivell de <b>dificultat</b> de la partida.<br />Si canvieu el nivell de dificultat mentre s'executa la partida, haureu de cancel·lar-la i tornar-la a iniciar.

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
ca: Seleccioneu el nivell de <b>dificultat</b> de la partida.<br />Podeu canviar el nivell de dificultat mentre s'executa la partida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
ca: &Obtén temes nous...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
ca: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
ca: Detalls del tema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
ca: Contacte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
ca: Descripció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
ca: Autor:
