libkdegames - en to eu translation catalogue (129 entries)

en: Retry
eu: Berriz saiatu

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
eu: Ezin da puntuazio altuenen fitxategia eskuratu. Seguruenik beste erabiltzaile bat hartan idazten ari da.

en: High Scores
eu: Puntuazio altuenak

en: Name
eu: Izena

en: Date
eu: Data

en: Level
eu: Maila

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Time
eu: Denbora

en: Rank
eu: Postua

en: &Remember
eu: &Gogoratu

en: &Forget
eu: &Ahaztu

en: Remember this high score
eu: Gogoratu puntuazio altu hau

en: Forget this high score
eu: Ahaztu puntuazio altu hau

en: Excellent!
    You have a new high score!
eu: Bikain!
    Puntuazio on berri bat duzu!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
eu: Oso ongi!
    Puntuazio onenen zerrendan sartu zara!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
eu: Errazegia

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
eu: Oso erraza

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
eu: Erraza

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
eu: Tartekoa

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
eu: Zaila

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
eu: Oso zaila

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
eu: Zailegia

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
eu: Ezinezkoa

en: Changing the difficulty level will end the current game!
eu: Zailtasun maila aldatzean uneko jokoa amaituko da.

en: Change the difficulty level
eu: Aldatu zailtasun maila

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
eu: Zailtasuna

en: Set the difficulty level
eu: Ezarri zailtasun maila

en: Set the difficulty level of the game.
eu: Ezarri jokoaren zailtasun maila.

en: Get New Themes...
eu: Lortu gai berriak...

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
eu: Hautatu gaia

en: [No name]
eu: [izenik gabe]

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
eu: %1(e)k

[ctx: new game]
en: &New
eu: &Berria

en: Start a new game.
eu: Hasi joko berria.

en: Start a new game
eu: Hasi joko berria

en: &Load...
eu: &Kargatu...

en: Open a saved game...
eu: Ireki gordetako jokoa...

en: Load &Recent
eu: Kargatu o&raintsukoa

en: Open a recently saved game...
eu: Ireki azken aldian gordetako joko bat...

en: Restart &Game
eu: Berrabiarazi &jokoa

en: Restart the game
eu: Berrabiarazi jokoa

en: &Save
eu: &Gorde

en: Save the current game
eu: Gorde uneko jokoa

en: Save &As...
eu: Gorde &honela...

en: Save the current game to another file
eu: Gorde uneko jokoa beste fitxategi batean

en: &End Game
eu: &Amaitu jokoa

en: End the current game
eu: Amaitu uneko jokoa

en: Pa&use
eu: Pau&satu

en: Pause the game
eu: Pausarazi jokoa

en: Show &High Scores
eu: Erakutsi &puntuazio onenak

en: Show high scores
eu: Erakutsi puntuazio onenak

en: &Clear High Scores
eu: &Garbitu puntuazio onenak

en: Clear high scores
eu: Garbitu puntuazio onenak

en: Show Statistics
eu: Erakutsi estatistikak

en: Show statistics
eu: Erakutsi estatistikak

en: &Clear Statistics
eu: &Garbitu estatistikak

en: Delete all-time statistics.
eu: Ezabatu denbora guztietako estatistikak.

en: &Print...
eu: &Inprimatu...

en: &Quit
eu: &Irten

en: Quit the program
eu: Irten programatik

en: Repeat
eu: Errepikeatu

en: Repeat the last move
eu: Errepikatu azken mugimendu

en: Und&o
eu: &Desegin

en: Undo the last move
eu: Desegin azken mugimendua

en: Re&do
eu: Be&rregin

en: Redo the latest move
eu: Berregin azken mugimendua

en: &Roll Dice
eu: &Jaurti dadoak

en: Roll the dice
eu: Jaurti dadoak

en: End Turn
eu: Txandaren amaiera

en: &Hint
eu: &Argibidea

en: Give a hint
eu: Eman argibide bat

en: &Demo
eu: &Proba

en: Play a demo
eu: Jokatu proba bat

en: &Solve
eu: &Ebatzi

en: Solve the game
eu: Ebatzi jokoa

en: Choose Game &Type
eu: Hautatu joko mo&ta

en: Configure &Carddecks...
eu: Konfiguratu &karta-sortak...

en: Configure &High Scores...
eu: Konfiguratu &puntuazio altuenak...

en: Send to All Players
eu: Bidali jokalari guztiei

en: Send to %1
eu: Bidali %1-(r)i

en: MaxPlayers
eu: Jokalari maximoak

en: MinPlayers
eu: Jokalari minimoak

en: GameStatus
eu: Jokoaren egoera

en: Player %1
eu: %1 jokalaria

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Send to My Group ("%1")
eu: Bidali nire talderari ("%1")

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
eu: Cookie-a ez dator bat!
    Espero zen cookie-a: %1
    Jasotako cookie-a: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
eu: KGame-en bertsio ez dator bat!
    Espero zen cookie-a: %1
    Jasotako cookie-a: %2

en: Unknown error code %1
eu: Errore-kode ezezaguna: %1

en: Setup Game
eu: Jokoaren konfigurazioa

en: Setup Game Continue
eu: Jarraitu jokoaren konfigurazioa

en: Load Game
eu: Kargatu jokoa

en: Client game connected
eu: Bezero-jokoa konektatu da

en: Game setup done
eu: Jokoa konfiguratu da

en: Synchronize Random
eu: Sinkronizatu ausazko datuak

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Player Property
eu: Jokalariaren propietatea

en: Game Property
eu: Jokoaren propietatea

en: Add Player
eu: Gehitu jokalaria

en: Remove Player
eu: Kendu jokalaria

en: Activate Player
eu: Aktibatu jokalaria

en: Inactivate Player
eu: Desaktibatu jokalaria

en: Id Turn
eu: Txandaren id-a

en: Error Message
eu: Errore-mezua

en: Player Input
eu: Jokalariaren sarrera

en: An IO was added
eu: Sarrera/Irteera bat gehitu da

en: Process Query
eu: Prozesuaren eskaera

en: Player ID
eu: Jokalariaren id-a

en: Unnamed - ID: %1
eu: Izengabea - ID-a: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
eu[0]: %1 erregistratu gabea
eu[1]: %1 erregistratu gabea

en: NULL pointer
eu: NULL erakuslea

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: UserId
eu: Erabiltzaile-id-a

en: Group
eu: Taldea

en: default
eu: lehenetsia

en: AsyncInput
eu: Sarrera asinkronoa

en: myTurn
eu: nire txanda

en: Difficulty
eu: Zailtasuna

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
eu: Hautatu jokoaren <b>zailtasuna</b>.<br />Zailtasunaren maila aldatzen baduzu jokoa exekutatzen ari den bitartean, bertan behera utzi eta joko berria beharko duzu.

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
eu: Hautatu jokoaren <b>zailtasuna</b>.<br />Zailtasunaren maila alda dezakezu jokoa exekutatzen ari den bitartean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
eu: &Lortu gai berriak...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
eu: Aurrebista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
eu: Gaiaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
eu: Kontaktua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
eu: Egilea:
