libkdegames - en to gl translation catalogue (130 entries)

en: Retry
gl: Intentar de novo

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
gl: Non se pode acceder ao ficheiro das mellores puntuacións. Probabelmente haxa outro usuario a escribir nel.

en: High Scores
gl: Mellores puntuacións

en: Name
gl: Nome

en: Date
gl: Data

en: Level
gl: Nivel

en: Score
gl: Puntuación

en: Time
gl: Tempo

en: Rank
gl: Posición

[ctx: Enumeration (#1, #2 ...) of the highscore entries]
en: #%1
gl: %1º

en: &Remember
gl: &Lembrar

en: &Forget
gl: &Esquecer

en: Remember this high score
gl: Lembrar esta puntuación

en: Forget this high score
gl: Esquecer esta puntuación

en: Excellent!
    You have a new high score!
gl: Excelente!
    Superaches a mellor puntuación!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
gl: Ben feito!
    Acadaches unha das mellores puntuacións!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
gl: Ridiculamente fácil

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
gl: Moi fácil

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
gl: Fácil

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
gl: Media

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
gl: Difícil

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
gl: Moi difícil

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
gl: Extremadamente difícil

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
gl: Imposíbel

en: Changing the difficulty level will end the current game!
gl: Se cambia o nivel de dificultade rematará a partida actual!

en: Change the difficulty level
gl: Cambiar o nivel de dificultade

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
gl: Dificultade

en: Set the difficulty level
gl: Indica o nivel de dificultade

en: Set the difficulty level of the game.
gl: Estabelece o nivel de dificultade da partida.

en: Get New Themes...
gl: Obter temas novos…

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
gl: Escoller o tema

en: [No name]
gl: [Sen nome]

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
gl: por %1

[ctx: new game]
en: &New
gl: &Nova

en: Start a new game.
gl: Iniciar unha partida nova.

en: Start a new game
gl: Iniciar unha partida nova

en: &Load...
gl: &Cargar…

en: Open a saved game...
gl: Abrir unha partida gardada…

en: Load &Recent
gl: Cargar unha &recente

en: Open a recently saved game...
gl: Abrir unha partida gardada recentemente…

en: Restart &Game
gl: Reiniciar a &partida

en: Restart the game
gl: Reiniciar a partida

en: &Save
gl: &Gardar

en: Save the current game
gl: Garda esta partida

en: Save &As...
gl: G&ardar como…

en: Save the current game to another file
gl: Garda esta partida noutro ficheiro

en: &End Game
gl: &Rematar a partida

en: End the current game
gl: Acabar esta partida

en: Pa&use
gl: Pa&usa

en: Pause the game
gl: Para a partida

en: Show &High Scores
gl: Mostrar as &mellores puntuacións

en: Show high scores
gl: Mostrar as mellores puntuacións

en: &Clear High Scores
gl: &Limpar as mellores puntuacións

en: Clear high scores
gl: Limpa as mellores puntuacións

en: Show Statistics
gl: Mostrar as estatísticas

en: Show statistics
gl: Mostrar as estatísticas

en: &Clear Statistics
gl: &Limpar as estatísticas

en: Delete all-time statistics.
gl: Eliminar todas as estatísticas.

en: &Print...
gl: &Imprimir…

en: &Quit
gl: &Saír

en: Quit the program
gl: Saír do programa

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat the last move
gl: Repite o último movemento

en: Und&o
gl: De&sfacer

en: Undo the last move
gl: Desfai o último movemento

en: Re&do
gl: Re&facer

en: Redo the latest move
gl: Refai o último movemento

en: &Roll Dice
gl: Ti&rar os dados

en: Roll the dice
gl: Tirar os dados

en: End Turn
gl: Fin da rolda

en: &Hint
gl: &Pista

en: Give a hint
gl: Dar unha pista

en: &Demo
gl: &Demostración

en: Play a demo
gl: Reproducir unha demostración

en: &Solve
gl: Re&solver

en: Solve the game
gl: Resolve a partida

en: Choose Game &Type
gl: Escoller o &tipo de xogo

en: Configure &Carddecks...
gl: Configurar as &barallas…

en: Configure &High Scores...
gl: Configurar as &mellores puntuacións…

en: Send to All Players
gl: Enviar a todos os xogadores

en: Send to %1
gl: Enviar a %1

en: MaxPlayers
gl: XogadoresMax

en: MinPlayers
gl: XogadoresMin

en: GameStatus
gl: EstadoXogo

en: Player %1
gl: Xogador %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Send to My Group ("%1")
gl: Enviar ao meu grupo («%1»)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
gl: Conflito de cookie!
    Cookie agardada: %1
    Cookie recibida: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
gl: Conflito coa versión de KGame!
    Versión agardada: %1
    Versión recibida: %2

en: Unknown error code %1
gl: Código de erro %1 descoñecido

en: Setup Game
gl: Configurar o xogo

en: Setup Game Continue
gl: Continuar a configuración do xogo

en: Load Game
gl: Cargar o xogo

en: Client game connected
gl: Cliente do xogo conectado

en: Game setup done
gl: Configuración do xogo rematada

en: Synchronize Random
gl: Sincronizar ao chou

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Player Property
gl: Propiedade do xogador

en: Game Property
gl: Propiedade do xogo

en: Add Player
gl: Engadir un xogador

en: Remove Player
gl: Retirar o xogador

en: Activate Player
gl: Activar o xogador

en: Inactivate Player
gl: Desactivar o xogador

en: Id Turn
gl: Identificador da rolda

en: Error Message
gl: Mensaxe de erro

en: Player Input
gl: Entrada do xogador

en: An IO was added
gl: Engadiuse unha E/S

en: Process Query
gl: Solicitude de proceso

en: Player ID
gl: Identificación do xogador

en: Unnamed - ID: %1
gl: Sen nome - Identificación: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
gl[0]: %1 sen rexistrar
gl[1]: %1 sen rexistrar

en: NULL pointer
gl: Punteiro nulo

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: UserId
gl: Identificación

en: Group
gl: Grupo

en: default
gl: predeterminado

en: AsyncInput
gl: Entrada asíncrona

en: myTurn
gl: AMiñaQuenda

en: Difficulty
gl: Dificultade

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
gl: Personalizada

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
gl: Escolla a <b>dificultade</b> da partida.<br />Se cambia o nivel de dificultade mentres está a xogar unha partida, terá que cancelala e comezar unha nova.

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
gl: Escolle a <b>dificultade</b> da partida.<br />Pode cambiar o nivel de dificultade durante unha partida en curso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
gl: &Obter novos temas visuais…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
gl: Detalles do tema visual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
gl: Contacto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
gl: Descrición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
gl: Autor:
