libkdegames - en to ka translation catalogue (128 entries)

en: Retry
ka: გამეორება

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
ka: ქულების ფაილებტან წვდომა აკრძალულია. ალბათ სხვა მომხმარებელი ცდილობს, ჩაწეროს.

en: High Scores
ka: უმაღლესი ქულები

en: Name
ka: სახელი

en: Date
ka: თარიღი

en: Level
ka: დონე

en: Score
ka: ქულები

en: Time
ka: დრო

en: Rank
ka: რანგი

en: &Remember
ka: &დამახსოვრება

en: &Forget
ka: &დავიწყება

en: Remember this high score
ka: ამ მაღალი ქულის დამახსოვრება

en: Forget this high score
ka: ამ მაღალი ქულის დავიწყება

en: Excellent!
    You have a new high score!
ka: გადასარევია!
    თქვენ ახალი უმაღლესი ქულა მიიღეთ!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
ka: კარგია!
    მოხვდით ტოპ მოთამაშეების სიაში!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
ka: სასაცილოდ ადვილი

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
ka: ძალიან ადვილი

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
ka: ადვილი

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
ka: მაგარი

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
ka: ძალიან ძნელი

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
ka: საშინლად ძნელი

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
ka: შეუძლებელი

en: Changing the difficulty level will end the current game!
ka: სირთულის დონის შეცვლა მიმდინარე თამაშს დაასრულებს!

en: Change the difficulty level
ka: სირთულის დონის შეცვლა

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
ka: სირთულე

en: Set the difficulty level
ka: სირთულის დონის დაყენება

en: Set the difficulty level of the game.
ka: თამაშის სირთულის დონის დაყენება.

en: Get New Themes...
ka: ახალი თემების მიღება...

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
ka: თემის არჩევა

en: [No name]
ka: [უსახელო]

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
ka: ავტორი: %1

[ctx: new game]
en: &New
ka: &ახალი

en: Start a new game.
ka: ახალი თამაშის დაწყება.

en: Start a new game
ka: დაიწყეთ ახალი თამაში

en: &Load...
ka: &ჩატვირთვა...

en: Open a saved game...
ka: შენახული თამაშის გახსნა....

en: Load &Recent
ka: უახლესის &ჩატვირთვა

en: Open a recently saved game...
ka: ახლახანს შენახული თამაშის გახსნა...

en: Restart &Game
ka: &თამაშის გადატვირთვა

en: Restart the game
ka: თამაშის გადატვირთვა

en: &Save
ka: &შენახვა

en: Save the current game
ka: მიმდინარე თამაშის შენახვა

en: Save &As...
ka: შეინახვა &როგორც...

en: Save the current game to another file
ka: მიმდინარე თამაშის სხვა ფაილში შენახვა

en: &End Game
ka: თამაშის &დასრულება

en: End the current game
ka: მიმდინარე თამაშის დასრულება

en: Pa&use
ka: &შეჩერება

en: Pause the game
ka: თამაშის შეჩერება

en: Show &High Scores
ka: &უმაღლესი ქულების ჩვენება

en: Show high scores
ka: უმაღლესი ქულების ჩვენება

en: &Clear High Scores
ka: მაღალი ქულების &გასუფთავება

en: Clear high scores
ka: მაღალი ქულების გასუფთავება

en: Show Statistics
ka: სტატისტიკების ჩვენება

en: Show statistics
ka: სტატისტიკების ჩვენება

en: &Clear Statistics
ka: სტატისტიკის &გასუფთავება

en: Delete all-time statistics.
ka: სტატისტიკის სრულად გასუფთავება.

en: &Print...
ka: &ამობეჭდვა...

en: &Quit
ka: &გასვლა

en: Quit the program
ka: პროგრამიდან გასვლა

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Repeat the last move
ka: ბოლო სვლის გამეორება

en: Und&o
ka: &გაუქმება

en: Undo the last move
ka: ბოლო სვლის გაუქმება

en: Re&do
ka: &გამეორება

en: Redo the latest move
ka: ბოლო სვლის თავიდან შესრულება

en: &Roll Dice
ka: &კამათელის გაგორება

en: Roll the dice
ka: &კამათელის გაგორება

en: End Turn
ka: სვლის დასრულება

en: &Hint
ka: &მინიშნება

en: Give a hint
ka: მინიშნების მიცემა

en: &Demo
ka: &დემო

en: Play a demo
ka: დემოს დაკვრა

en: &Solve
ka: &ამოხსნა

en: Solve the game
ka: თამაშის ამოხსნა

en: Choose Game &Type
ka: აირჩიეთ თამაშის &ტიპი

en: Configure &Carddecks...
ka: კარტის &შეკვრების მორგება...

en: Configure &High Scores...
ka: &უმაღლესი ქულების ცხრილის მორგება....

en: Send to All Players
ka: ყველა მოთამაშისთვის გაგზავნა

en: Send to %1
ka: %1-სთან გაგზავნა

en: MaxPlayers
ka: მაქსმოთამაშეები

en: MinPlayers
ka: მინმოთამაშეები

en: GameStatus
ka: თამაშისსტატუსი

en: Player %1
ka: მოთამაშე %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Send to My Group ("%1")
ka: ჩემი ჯგუფისთვის გაგზავნა ("%1")

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
ka: ქუქი არ ემთხვევა!
    ქუქი, რომელსაც მოველოდი: %1
    მიღებული ქუქი: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
ka: KGame -ის ვერსია არ ემთხვევა!
    მოველოდი ვერსიას: %1
    მივიღე ვერსია: %2

en: Unknown error code %1
ka: შეცდომის უცნობი კოდი: %1

en: Setup Game
ka: თამაშის მორგება

en: Setup Game Continue
ka: თამაშის მორგების გაგრძელება

en: Load Game
ka: თამაშის ჩატვირთვა

en: Client game connected
ka: კლიენტის თამაში მიერთებულია

en: Game setup done
ka: თამაშის მორგება დასრულდა

en: Synchronize Random
ka: შემთხვევითობის სინქრონიზაცია

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Player Property
ka: მოთამაშის საკუთრება

en: Game Property
ka: თამაშის საკუთრება

en: Add Player
ka: მოთამაშის დამატება

en: Remove Player
ka: მოთამაშის წაშლა

en: Activate Player
ka: მოთამაშის გააქტიურება

en: Inactivate Player
ka: მოთამაშის განაქტიურება

en: Id Turn
ka: ID რიგი

en: Error Message
ka: შეცდომის შეტყობინება

en: Player Input
ka: მოთამაშის შეტანა

en: An IO was added
ka: IO დაემატა

en: Process Query
ka: პროცესის გამოთხოვა

en: Player ID
ka: მოთამაშის ID

en: Unnamed - ID: %1
ka: უსახელო - ID: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
ka[0]: %1 დაურეგსტრირებელი
ka[1]: %1 დაურეგსტრირებელი

en: NULL pointer
ka: ნულოვანი მაჩვენებელი

en: True
ka: სიმართლე

en: False
ka: ტყუილი

en: Unknown
ka: უცნობ

en: Group
ka: ჯგუფი

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: AsyncInput
ka: ასინქრშეყვანა

en: myTurn
ka: ჩემისვლა

en: Difficulty
ka: სირთულე

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
ka: ხელით მითითებული

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
ka: აირჩიეთ თამაშის <b>სიძნელე</b>.<br />თუ შეცვლთ სიძნელის დონეს მაშინ, როცა თამაში გაშვებულია, დაგჭირდებათ გააუქმოთ ის და თავიდან დაიწყოთ.

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
ka: აირჩიეთ თამაშის <b>სირთულე</b>.<br /> სირთულის შეცვლა გაშვებული თამაშის დროსაც შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
ka: ახალი თემების &მიღება...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
ka: მინიატურა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
ka: თემის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
ka: კონტაქტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
ka: ავტორი:
