libkdegames - en to mai translation catalogue (41 entries)

en: Retry
mai: फिनु कोसिस करू

en: High Scores
mai: बेसी अंक

en: Name
mai: नाम

en: Date
mai: दिनांक

en: Level
mai: स्तर

en: Score
mai: अंक

en: Time
mai: समय

en: &Remember
mai: याद राखू (R)

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
mai: आसान

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
mai: मध्यम

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
mai: कठिन

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
mai: बहुत कठिन

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
mai: कठिनता

[ctx: new game]
en: &New
mai: नवीन (&N)

en: Start a new game
mai: नवीन खेल प्रारंभ करू

en: Restart the game
mai: वर्तमान खेल पुनःप्रारंभ करू

en: &Save
mai: सहेजू (&S)

en: Save the current game
mai: मोजुदा खेल सहेजू

en: Save &As...
mai: एहिना सहेजू... (&A)...

en: End the current game
mai: वर्तमान खेल समाप्त करू

en: Pause the game
mai: खेल रोकू

en: &Print...
mai: छापू (&P)...

en: &Quit
mai: छोड़ू (&Q)

en: Quit the program
mai: प्रोग्राम सँ बाहर जाउ

en: Repeat
mai: दोहराबू

en: Undo the last move
mai: पछिला चाल पूर्ववत करू

en: Re&do
mai: दोहराबू (&d)

en: Solve the game
mai: खेल हल करू

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Disconnect
mai: डिसकनेक्ट करू

en: True
mai: सही

en: False
mai: गलत

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Group
mai: समूह

en: default
mai: मूलभूत

en: Difficulty
mai: कठिनता

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
mai: पसंदीदा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
mai: प्रसंग विवरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
mai: विवरण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
mai: लेखक:
