libkdegames - en to mk translation catalogue (67 entries)

en: Retry
mk: Обиди се повторно

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
mk: Не можам да пристапам до датотеката со најдобри резултати. Веројатно во моментов друг корисник запишува во неа.

en: High Scores
mk: Најдобри резултати

en: Name
mk: Име

en: Date
mk: Датум

en: Level
mk: Ниво

en: Score
mk: Резултат

en: Time
mk: Време

en: Rank
mk: Место

en: Excellent!
    You have a new high score!
mk: Одлично!
    Направивте нов најдобар резултат!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
mk: Добро сторено!
    Влеговте во листата на најдобри резултати!

[ctx: new game]
en: &New
mk: &Нова

en: &Load...
mk: &Вчитај...

en: Load &Recent
mk: Вчитај &скорешни

en: Restart &Game
mk: Рестартирај ја &играта

en: Save &As...
mk: Зачувај &како...

en: &End Game
mk: &Заврши ја играта

en: Pa&use
mk: П&ауза

en: Repeat
mk: Повтори

en: Und&o
mk: Вра&ти

en: Re&do
mk: Повто&ри

en: &Roll Dice
mk: &Фрли ги коцките

en: End Turn
mk: Завршен потег

en: &Hint
mk: &Совет

en: &Demo
mk: &Демо

en: &Solve
mk: &Реши

en: Choose Game &Type
mk: Избери &тип на игра

en: Configure &Carddecks...
mk: Конфигурирај ги &шпиловите...

en: Send to All Players
mk: Испрати до сите играчи

en: Send to %1
mk: Испрати на %1

en: MaxPlayers
mk: Макс. играчи

en: MinPlayers
mk: Мин. играчи

en: GameStatus
mk: Статус на играта

en: Player %1
mk: Играч %1

en: Send to My Group ("%1")
mk: Испрати на мојата група („%1“)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
mk: Несовпаѓање на колачињата!
    Очекувано колаче: %1
    Примено колаче: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
mk: Несовпаѓање на верзиите на КИгра!
    Очекувана верзија: %1
    Примена верзија: %2

en: Unknown error code %1
mk: Непознат код за грешка %1

en: Setup Game
mk: Постави игра

en: Setup Game Continue
mk: Постави продолжување на игра

en: Load Game
mk: Вчитај игра

en: Client game connected
mk: Играта на клиентот е поврзана

en: Game setup done
mk: Поставувањето на играта е готово

en: Synchronize Random
mk: Синхронизирај случајни

en: Disconnect
mk: Исклучи

en: Player Property
mk: Својства на играчот

en: Game Property
mk: Својства на играта

en: Add Player
mk: Додај играч

en: Remove Player
mk: Отстрани играч

en: Activate Player
mk: Активирај играч

en: Inactivate Player
mk: Деактивирај играч

en: Id Turn
mk: Ид-потег

en: Error Message
mk: Порака за грешка

en: Player Input
mk: Внес од играч

en: An IO was added
mk: Беше додаден IO

en: Process Query
mk: Процесирај го прашањето

en: Player ID
mk: ID на играчот

en: Unnamed - ID: %1
mk: Неименувано - ID: %1

en: NULL pointer
mk: NULL-покажувач

en: True
mk: Точно

en: False
mk: Погрешно

en: Unknown
mk: Непознато

en: UserId
mk: Кориснички број

en: Group
mk: Група

en: default
mk: стандардно

en: AsyncInput
mk: Асинхрон влез

en: myTurn
mk: Мој потег
