libkdegames - en to nb translation catalogue (91 entries)

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
nb: Har ikke tilgang til resultatlista. Antakelig holder en annen bruker med på
    å skrive til den.

en: Excellent!
    You have a new high score!
nb: Utmerket!
    Du har høyeste poengsum!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
nb: Godt gjort!
    Du kom med på topplista!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
nb: Latterlig lett

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
nb: Veldig lett

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
nb: Lett

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
nb: Middels

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
nb: Vanskelig

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
nb: Veldig vanskelig

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
nb: Ekstremt vanskelig

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
nb: Umulig

en: Changing the difficulty level will end the current game!
nb: Om vanskelighetsgraden endres, avsluttes spillet som er i gang!

[ctx: new game]
en: &New
nb: &Ny

en: Start a new game.
nb: Start et nytt spill.

en: Start a new game
nb: Start et nytt spill

en: Load &Recent
nb: Last n&ylig

en: Restart &Game
nb: Start spillet &om igjen

en: Restart the game
nb: Start spillet på nytt

en: &Save
nb: &Lagre

en: Save the current game
nb: Lagre dette spillet

en: Save the current game to another file
nb: Lagre spillet til en annen fil

en: &End Game
nb: &Avslutt spillet

en: End the current game
nb: Avslutt dette spillet

en: Pause the game
nb: La spillet ta pause

en: Show &High Scores
nb: Vis &poengtavle

en: Show high scores
nb: Vis poengtavle

en: &Clear High Scores
nb: &Tøm poengtavle

en: Clear high scores
nb: Tøm poengtavle

en: Show Statistics
nb: Vis statistikk

en: Show statistics
nb: Vis statistikk

en: &Clear Statistics
nb: &Nullstill statistikker

en: Delete all-time statistics.
nb: Slett tidsstatistikk.

en: &Quit
nb: &Avslutt

en: Quit the program
nb: Avslutt programmet

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat the last move
nb: Gjenta siste trekk

en: Und&o
nb: &Angre

en: Undo the last move
nb: Angre siste trekk

en: Re&do
nb: &Gjør om

en: Redo the latest move
nb: Gjør siste trekk om igjen

en: &Roll Dice
nb: &Kast terninger

en: Roll the dice
nb: Kast terningene

en: End Turn
nb: Slutt trekk

en: &Hint
nb: &Tips

en: Give a hint
nb: Gi et tips

en: Play a demo
nb: Spill en demonstrasjon

en: &Solve
nb: &Løs

en: Solve the game
nb: Løs spillet

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
nb: Velg tema

en: Send to All Players
nb: Send til alle spillere

en: Send to %1
nb: Send til %1

en: MaxPlayers
nb: Maks spillere

en: MinPlayers
nb: Min spillere

en: GameStatus
nb: Spillstatus

en: Player %1
nb: Spiller %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Send to My Group ("%1")
nb: Send til gruppa %1

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
nb: Kakefeil!
    Forventet kake: %1
    Mottatt kake: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
nb: KGame versjonsfeil!
    Forventet versjon: %1
    Mottatt versjon: %2

en: Unknown error code %1
nb: Ukjent feilmelding %1

en: Setup Game
nb: Spilloppsett

en: Setup Game Continue
nb: Fortsett spilloppsett

en: Load Game
nb: Last spill

en: Client game connected
nb: Klientspill tilkoblet

en: Game setup done
nb: Spilloppsett utført

en: Synchronize Random
nb: Synkroniser tilfeldig

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Player Property
nb: Spilleregenskaper

en: Game Property
nb: Spillegenskaper

en: Add Player
nb: Legg til spiller

en: Remove Player
nb: Fjern spiller

en: Activate Player
nb: Aktiviser spiller

en: Inactivate Player
nb: Passiviser spiller

en: Id Turn
nb: Id trekk

en: Error Message
nb: Feilmelding

en: Player Input
nb: Spillers inndata

en: An IO was added
nb: En IO ble lagt til

en: Process Query
nb: Kjør spørring

en: Player ID
nb: Spiller identifikator

en: Unnamed - ID: %1
nb: ID uten navn: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
nb[0]: %1 uregistrert
nb[1]: %1 uregistrerte

en: NULL pointer
nb: NULL-peker

en: True
nb: Sann

en: False
nb: Usann

en: Unknown
nb: Ukjent

en: UserId
nb: BrukerID

en: Group
nb: Gruppe

en: default
nb: standard

en: Name
nb: Navn

en: AsyncInput
nb: Asynkrone inndata

en: myTurn
nb: Min tur
