libkdegames - en to pa translation catalogue (77 entries)

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਸਕੋਰ ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਖੋਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ। ਸ਼ੈਦ ਹੋਰ ਉਪਭੋਗੀ ਉਸ ਨੂੰ ਲਿਖ ਰਿਹਾ ਹੈ।

en: Excellent!
    You have a new high score!
pa: ਬੱਲੇ ਬੱਲੇ!
    ਤੁਹਾਡਾ ਸਕੋਰ ਸਭ ਤੋਂ ਵੱਧ ਹੈ!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
pa: ਸ਼ਾਬਸ ਹੈ!
    ਤੁਸੀਂ ਉੱਚ ਸਕੋਰ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚ ਆ ਗਏ!

[ctx: new game]
en: &New
pa: ਨਵੀਂ(&N)

en: Start a new game.
pa: ਨਵੀਂ ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ।

en: Start a new game
pa: ਨਵੀਂ ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ

en: Load &Recent
pa: ਤਾਜ਼ੀ ਲੋਡ(&R)

en: Restart &Game
pa: ਖੇਡ ਮੁੜ ਸ਼ੁਰੂ(&G)

en: Restart the game
pa: ਖੇਡ ਮੁੜ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: &Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ(&S)

en: Save the current game
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਖੇਡ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

en: &End Game
pa: ਖੇਡ ਖਤਮ(&E)

en: Pa&use
pa: ਵਿਰਾਮ(&u)

en: Show &High Scores
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਸਕੋਰ ਵੇਖਾਓ(&H)

en: Show high scores
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਸਕੋਰ ਵੇਖਾਓ

en: &Clear High Scores
pa: ਵੱਧ ਸਕੋਰ ਨੂੰ ਮਿਟਾਓ(&C)

en: Clear high scores
pa: ਵੱਧ ਸਕੋਰ ਨੂੰ ਮਿਟਾਓ

en: Show Statistics
pa: ਅੰਕੜੇ ਵੇਖਾਓ

en: Show statistics
pa: ਅੰਕੜੇ ਵੇਖਾਓ

en: &Clear Statistics
pa: ਅੰਕੜੇ ਮਿਟਾਓ(&C)

en: &Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(&Q)

en: Quit the program
pa: ਪ੍ਰੋਗਰਾਮ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Repeat
pa: ਦੁਹਰਾਓ

en: Repeat the last move
pa: ਆਖਰੀ ਚਾਲ ਨੂੰ ਦੁਹਰਾਓ

en: Und&o
pa: ਵਾਪਸ(&o)

en: Re&do
pa: ਮੁੜ ਉਹੀ(&d)

en: &Roll Dice
pa: ਡਿਸਕ ਨੂੰ ਸੁੱਟੋ(&R)

en: Roll the dice
pa: ਡਿਸਕ ਨੂੰ ਸੁੱਟੋ

en: End Turn
pa: ਵਾਰੀ ਖਤਮ

en: &Hint
pa: ਇਸ਼ਾਰਾ(&H)

en: Give a hint
pa: ਇਸ਼ਾਰਾ ਦਿਓ

en: &Demo
pa: ਝਲਕ(&D)

en: Play a demo
pa: ਡੈਮੋ ਚਲਾਓ

en: &Solve
pa: ਹੱਲ਼(&S)

en: Solve the game
pa: ਖੇਡ ਨੂੰ ਹੱਲ਼ ਕਰੋ

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
pa: ਥੀਮ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Send to All Players
pa: ਸਭ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਨੂੰ ਭੇਜੋ

en: Send to %1
pa: %1 ਨੂੰ ਭੇਜੋ

en: MaxPlayers
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਖਿਡਾਰੀ

en: MinPlayers
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਖਿਡਾਰੀ

en: GameStatus
pa: ਖੇਡ ਹਾਲਤ

en: Player %1
pa: ਖਿਡਾਰੀ %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

en: Send to My Group ("%1")
pa: ਮੇਰੇ ਗਰੁੱਪ ("%1") ਲਈ ਭੇਜੋ

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
pa: ਕੂਕੀਜ਼ ਮਿਲਦੇ ਨਹੀਂ!
    ਲੋੜੀਦੇ ਕੂਕੀਜ਼: %1
    ਪਰਾਪਤ ਕੂਕੀਜ਼: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
pa: ਕੇ-ਖੇਡ ਵਰਜ਼ਨ ਮਿਲਦਾ ਨਹੀਂ!
    ਲੋੜੀਂਦਾ ਵਰਜ਼ਨ: %1
    ਮਿਲਿਆ ਵਰਜ਼ਨ: %2

en: Unknown error code %1
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ ਕੋਡ %1

en: Setup Game
pa: ਖੇਡ ਸੈੱਟਅੱਪ

en: Setup Game Continue
pa: ਖੇਡ ਸੈੱਟਅੱਪ ਜਾਰੀ

en: Load Game
pa: ਖੇਡ ਲੋਡ

en: Client game connected
pa: ਕਲਾਈਂਟ ਖੇਡ ਜੁੜੀ

en: Game setup done
pa: ਖੇਡ ਸੈੱਟਅੱਪ ਹੋ ਗਿਆ

en: Synchronize Random
pa: ਸਮਕਾਲੀ ਰਲਵਾਂ

en: Disconnect
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Player Property
pa: ਖੇਡ ਵਿਸ਼ੇਸਤਾ

en: Game Property
pa: ਖੇਡ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Add Player
pa: ਖਿਡਾਰੀ ਜੋੜੋ

en: Remove Player
pa: ਖਿਡਾਰੀ ਹਟਾਓ

en: Activate Player
pa: ਖਿਡਾਰੀ ਸਰਗਰਮ

en: Inactivate Player
pa: ਖਿਡਾਰੀ ਨਾ-ਸਰਗਰਮ

en: Id Turn
pa: Id ਵਾਰੀ

en: Error Message
pa: ਗਲਤੀ ਸੁਨੇਹਾ

en: Player Input
pa: ਖਿਡਾਰੀ ਇੰਪੁੱਟ

en: An IO was added
pa: IO ਜੋੜਿਆ ਗਿਆ ਸੀ

en: Process Query
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਕਿਊਰੀ

en: Player ID
pa: ਖਿਡਾਰੀ ID

en: Unnamed - ID: %1
pa: ਬਿਨਾਂ ਨਾਂ - ID: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
pa[0]: %1 ਨਾ-ਰਜਿਸਟਰ ਸੀ
pa[1]: %1 ਨਾ-ਰਜਿਸਟਰ ਸਨ

en: NULL pointer
pa: NULL ਪੁਆਇੰਟਰ

en: True
pa: ਸੱਚ

en: False
pa: ਝੂਠ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: UserId
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ-ID

en: Group
pa: ਗਰੁੱਪ

en: default
pa: ਮੂਲ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: myTurn
pa: ਮੇਰੀਵਾਰੀ
