libkdegames - en to ro translation catalogue (121 entries)

[ctx: @action:button]
en: Retry
ro: Reîncearcă

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
ro: Fișierul cu recorduri nu poate fi accesat. Probabil alt utilizator scrie în el acum.

[ctx: @title:window]
en: High Scores
ro: Recorduri

[ctx: @title:column]
en: Name
ro: Nume

[ctx: @title:column]
en: Date
ro: Dată

[ctx: @title:column]
en: Level
ro: Nivel

[ctx: @title:column]
en: Score
ro: Scor

[ctx: @title:column]
en: Time
ro: Timp

[ctx: @title:tab]
en: High Scores
ro: Recorduri

[ctx: @title:group]
en: Rank
ro: Loc

[ctx: @action:button]
en: &Remember
ro: &Reține

[ctx: @action:button]
en: &Forget
ro: &Uită

[ctx: @info:tooltip]
en: Remember this high score
ro: Reține acest record

[ctx: @info:tooltip]
en: Forget this high score
ro: Uită acest record

en: Excellent!
    You have a new high score!
ro: Excelent!
    Aveți un nou record!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
ro: Bine jucat!
    Ați ajuns în lista de recorduri!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
ro: Ridicol de ușor

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
ro: Foarte ușor

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
ro: Ușor

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
ro: Mediu

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
ro: Dificil

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
ro: Foarte dificil

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
ro: Extrem de dificil

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
ro: Imposibil

en: Changing the difficulty level will end the current game!
ro: Modificarea nivelului de dificultate va opri jocul corent!

[ctx: @action:button]
en: Change the Difficulty Level
ro: Schimbă nivelul de dificultate

[ctx: @info:tooltip Game difficulty level]
en: Difficulty
ro: Dificultate

[ctx: @title:menu Game difficulty level]
en: Difficulty
ro: Dificultate

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the difficulty level
ro: Stabilește nivelul de dificultate

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the difficulty level of the game.
ro: Stabilește nivelul de dificultate al jocului.

[ctx: new game]
en: &New
ro: &Nou

en: Start a new game.
ro: Începe un joc nou.

en: Start a new game
ro: Începe joc nou

en: &Load…
ro: În&carcă…

en: Open a saved game
ro: Deschide un joc salvat

en: Load &Recent
ro: Încarcă &recent

en: Open a recently saved game
ro: Deschide un joc salvat recent

en: Restart &Game
ro: Reinițializare &joc

en: Restart the game
ro: Reinițializează jocul

en: &Save
ro: &Salvează

en: Save the current game
ro: Salvează jocul curent

en: Save &As…
ro: S&alvează ca…

en: Save the current game to another file
ro: Salvează jocul curent în alt fișier

en: &End Game
ro: T&ermină jocul

en: End the current game
ro: Termină jocul curent

en: Pa&use
ro: Pa&uză

en: Pause the game
ro: Întretupe jocul

en: Show &High Scores
ro: Afișează re&corduri

en: Show high scores
ro: Afișează recordurile

en: &Clear High Scores
ro: &Curăță recorduri

en: Clear high scores
ro: Curăță recordurile

en: Show Statistics
ro: Arată statistici

en: Show statistics
ro: Arată statisticile

en: &Clear Statistics
ro: &Curăță statistici

en: Delete all-time statistics.
ro: Șterge toate statisticile.

en: &Print…
ro: Ti&părește…

en: &Quit
ro: &Ieșire

en: Quit the program
ro: Părăsește programul

en: Repeat
ro: Repetă

en: Repeat the last move
ro: Repetă ultima mutare

en: Und&o
ro: &Desfă

en: Undo the last move
ro: Desfă ultima mutare

en: Re&do
ro: Re&fă

en: Redo the latest move
ro: Reface ultima mutare

en: &Roll Dice
ro: A&runcă zarurile

en: Roll the dice
ro: Aruncă zarurile

en: End Turn
ro: Termină turul

en: &Hint
ro: &Indiciu

en: Give a hint
ro: Dă un indiciu

en: &Demo
ro: &Demonstrație

en: Play a demo
ro: Arată o demonstrație

en: &Solve
ro: Re&zolvă

en: Solve the game
ro: Soluționează jocul

en: Configure &Carddecks…
ro: Configurează pachetele de &cărți…

en: Configure &High Scores…
ro: Con&figurează recorduri…

[ctx: @action:button]
en: Download New Themes…
ro: Descarcă tematici noi…

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
ro: Alege tema

[ctx: @item name of theme, missing]
en: [No name]
ro: [fără denumire]

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
ro: de %1

en: Send to All Players
ro: Trimite tuturor jucătorilor

en: Send to %1
ro: Trimite la %1

en: MaxPlayers
ro: MaximJucători

en: MinPlayers
ro: MinimJucători

en: GameStatus
ro: StareJoc

en: Player %1
ro: Jucătorul %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Send to My Group ("%1")
ro: Trimite grupului meu („%1”)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
ro: Cookie nepotrivit!
    Cookie așteptat: %1
    Cookie primit: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
ro: Versiune nepotrivită KGame!
    Versiune așteptată: %1
    Versiune primită: %2

en: Unknown error code %1
ro: Cod de eroare necunoscut %1

en: Setup Game
ro: Configurează jocul

en: Setup Game Continue
ro: Configurează jocul în continuare

en: Load Game
ro: Încarcă joc

en: Client game connected
ro: Jocul clientului s-a conectat

en: Game setup done
ro: Configurare joc încheiată

en: Synchronize Random
ro: Sincronizează aleator

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Player Property
ro: Proprietate jucător

en: Game Property
ro: Proprietate joc

en: Add Player
ro: Adaugă jucător

en: Remove Player
ro: Elimină jucător

en: Activate Player
ro: Activează jucător

en: Inactivate Player
ro: Inactivează jucător

en: Id Turn
ro: Id. mutare

en: Error Message
ro: Mesaj de eroare

en: Player Input
ro: Introducere jucător

en: An IO was added
ro: A fost adăugată intrare/ieșire

en: Process Query
ro: Interogare proces

en: Player ID
ro: Id. jucător

en: Unnamed - ID: %1
ro: Nedenumit - ID: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
ro[0]: %1 neînregistrat
ro[1]: %1 neînregistrați
ro[2]: %1 neînregistrați

en: NULL pointer
ro: Pointer NULL

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: UserId
ro: Id. utilizator

en: Group
ro: Grup

en: default
ro: implicit

en: Name
ro: Nume

en: AsyncInput
ro: Introducere asincronă

en: myTurn
ro: Rândul meu
