libkdegames - en to sa translation catalogue (119 entries)

[ctx: @action:button]
en: Retry
sa: पुनः प्रयासं कुर्वन्तु

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
sa: उच्चाङ्कसञ्चिकां प्राप्तुं न शक्यते । अन्यः उपयोक्ता सम्भवतः सम्प्रति तस्मै लिखति ।

[ctx: @title:window]
en: High Scores
sa: उच्चाङ्काः

[ctx: @title:column]
en: Name
sa: नामः

[ctx: @title:column]
en: Date
sa: दिनाङ्कः

[ctx: @title:column]
en: Level
sa: स्तर

[ctx: @title:column]
en: Score
sa: अंक

[ctx: @title:column]
en: Time
sa: कालः

[ctx: @title:tab]
en: High Scores
sa: उच्चाङ्काः

[ctx: @title:group]
en: Rank
sa: रङ्कः

[ctx: @action:button]
en: &Remember
sa: &स्मरतु

[ctx: @action:button]
en: &Forget
sa: &विस्मृत

[ctx: @info:tooltip]
en: Remember this high score
sa: एतत् उच्चं स्कोरं स्मर्यताम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Forget this high score
sa: एतत् उच्चं स्कोरं विस्मरतु

en: Excellent!
    You have a new high score!
sa: सर्वोत्कृष्ट!
    भवतः नूतनः उच्चः स्कोरः अस्ति!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
sa: सद् कृत!
    भवान् उच्चाङ्कसूचौ प्राप्तवान्!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
sa: हास्यास्पदरूपेण सुलभम्

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
sa: अतीव सुलभम्

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
sa: सरलम्‌

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
sa: मध्यम

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
sa: रूक्षः

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
sa: अतीव कठिनम्

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
sa: अत्यन्तं कठिनम्

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
sa: असंभवः

en: Changing the difficulty level will end the current game!
sa: कठिनतास्तरं परिवर्तयित्वा वर्तमानक्रीडा समाप्तं भविष्यति!

[ctx: @action:button]
en: Change the Difficulty Level
sa: कठिनतास्तरं परिवर्तयन्तु

[ctx: @info:tooltip Game difficulty level]
en: Difficulty
sa: कष्टम्

[ctx: @title:menu Game difficulty level]
en: Difficulty
sa: कष्टम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the difficulty level
sa: कठिनतास्तरं निर्धारयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the difficulty level of the game.
sa: क्रीडायाः कठिनतास्तरं निर्धारयति ।

[ctx: new game]
en: &New
sa: &नूतनम्‌

en: Start a new game.
sa: नूतनं क्रीडां आरभत।

en: Start a new game
sa: नूतनं क्रीडां आरभत

en: &Load…
sa: &भार…

en: Open a saved game
sa: रक्षितं क्रीडां उद्घाटयन्तु

en: Load &Recent
sa: लोड &Recent

en: Open a recently saved game
sa: सद्यः रक्षितं क्रीडां उद्घाटयन्तु

en: Restart &Game
sa: पुनः आरभत &Game

en: Restart the game
sa: क्रीडां पुनः आरभत

en: &Save
sa: &रक्ष्

en: Save the current game
sa: वर्तमानं क्रीडां रक्षन्तु

en: Save &As…
sa: Save &As...

en: Save the current game to another file
sa: वर्तमानं क्रीडां अन्यसञ्चिकायां रक्षन्तु

en: &End Game
sa: &खेलसमाप्ति

en: End the current game
sa: वर्तमानक्रीडां समाप्तं कुर्वन्तु

en: Pa&use
sa: विराम

en: Pause the game
sa: क्रीडां विरामयतु

en: Show &High Scores
sa: &उच्चाङ्कान् दर्शयतु

en: Show high scores
sa: उच्चाङ्कान् दर्शयतु

en: &Clear High Scores
sa: &उच्चाङ्काः स्पष्टाः कुर्वन्तु

en: Clear high scores
sa: उच्चाङ्काः स्पष्टाः कुर्वन्तु

en: Show Statistics
sa: सांख्यिकी दर्शयतु

en: Show statistics
sa: सांख्यिकी दर्शयतु

en: &Clear Statistics
sa: &स्पष्ट सांख्यिकी

en: Delete all-time statistics.
sa: सर्वकालिकं आँकडा: विलोपयन्तु।

en: &Print…
sa: &मुद्रण...

en: &Quit
sa: &परिजहातु

en: Quit the program
sa: कार्यक्रमं त्यजन्तु

en: Repeat
sa: परिहरन

en: Repeat the last move
sa: अन्तिमं चालनं पुनः कुर्वन्तु

en: Und&o
sa: च&o

en: Undo the last move
sa: अन्तिमं चालनं पूर्ववत् कुर्वन्तु

en: Re&do
sa: पुनः&कर

en: Redo the latest move
sa: नवीनतमं चालनं पुनः कुर्वन्तु

en: &Roll Dice
sa: &रोल पासा

en: Roll the dice
sa: पासान् रोल कुर्वन्तु

en: End Turn
sa: अन्त वार

en: &Hint
sa: &संकेत

en: Give a hint
sa: एकं संकेतं ददातु

en: &Demo
sa: &डेमो

en: Play a demo
sa: एकं प्रदर्शनं क्रीडन्तु

en: &Solve
sa: &उत्तरयति

en: Solve the game
sa: क्रीडायाः समाधानं कुरुत

en: Configure &Carddecks…
sa: &Carddecks विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Configure &High Scores…
sa: &High scores विन्यस्तं कुर्वन्तु...

[ctx: @action:button]
en: Download New Themes…
sa: नवीन विषयाः डाउनलोड् कुर्वन्तु...

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
sa: विषयं चिनुत

[ctx: @item name of theme, missing]
en: [No name]
sa: [नाम नास्ति] ।

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
sa: %1 द्वारा

en: Send to All Players
sa: सर्वेभ्यः खिलाडिभ्यः प्रेषयन्तु

en: Send to %1
sa: %1 - मध्ये प्रेषयन्तु

en: MaxPlayers
sa: MaxPlayers इति

en: GameStatus
sa: GameStatus इति

en: Player %1
sa: खिलाडी %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Send to My Group ("%1")
sa: मम समूहाय प्रेषयतु ("%1")

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
sa: कुकी बेमेल !
    अपेक्षिता कुकी: %1
    प्राप्त कुकी: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
sa: KGame संस्करण बेमेल!
    अपेक्षितं संस्करणम्: %1
    प्राप्तं संस्करणम्: %2

en: Unknown error code %1
sa: अज्ञातदोषसङ्केतः %1

en: Setup Game
sa: सेटअप गेम

en: Setup Game Continue
sa: सेटअप गेम Continue

en: Load Game
sa: लोड गेम

en: Client game connected
sa: ग्राहकक्रीडा सम्बद्धा

en: Game setup done
sa: गेम सेटअप कृतम्

en: Synchronize Random
sa: यादृच्छिकं समन्वयनम्

en: Disconnect
sa: विच्छेदं कुर्वन्तु

en: Player Property
sa: खिलाडी सम्पत्ति

en: Game Property
sa: खेल सम्पत्ति

en: Add Player
sa: प्लेयरं योजयतु

en: Remove Player
sa: प्लेयरं निष्कासयन्तु

en: Activate Player
sa: प्लेयर सक्रियं कुर्वन्तु

en: Inactivate Player
sa: प्लेयरं निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: Id Turn
sa: Id Turn इति

en: Error Message
sa: त्रुटिसन्देशः

en: Player Input
sa: खिलाडी इनपुट

en: An IO was added
sa: एकः IO योजितः आसीत्

en: Process Query
sa: प्रक्रिया प्रश्न

en: Player ID
sa: खिलाडी आईडी

en: Unnamed - ID: %1
sa: अनामिका - ID: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
sa[0]: %1 अपञ्जीकृतः
sa[1]: %1 अपञ्जीकृतः

en: NULL pointer
sa: NULL सूचकः

en: True
sa: सत्यम्‌

en: False
sa: असत्य

en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Group
sa: समूह

en: default
sa: मूलभूतम्‌

en: Name
sa: नामः

en: AsyncInput
sa: AsyncInput इति

en: myTurn
sa: myTurn इति
