libkdegames - en to sk translation catalogue (127 entries)

en: Retry
sk: Znovu

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
sk: Nie je možný prístup k súboru s najvyšším skóre. Pravdepodobne do neho práve zapisuje iný užívateľ.

en: High Scores
sk: Najvyššie skóre

en: Name
sk: Názov

en: Date
sk: Dátum

en: Level
sk: Úroveň

en: Score
sk: Skóre

en: Time
sk: Čas

en: Rank
sk: Hodnosť

en: &Remember
sk: Za&pamätať

en: &Forget
sk: Z&abudnúť

en: Remember this high score
sk: Zapamätať si toto najvyššie skóre

en: Forget this high score
sk: Zabudnúť toto najvyššie skóre

en: Excellent!
    You have a new high score!
sk: Vynikajúce!
    Dosiahli ste najvyššie skóre!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
sk: Výborne!
    Dostali ste sa do zoznamu najvyššieho skóre!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
sk: Smiešne jednoduchá

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
sk: Veľmi jednoduchá

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
sk: Jednoduchá

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
sk: Ťažká

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
sk: Veľmi ťažká

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
sk: Extrémne ťažká

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
sk: Nemožná

en: Changing the difficulty level will end the current game!
sk: Nastavenie úrovne obtiažnosti ukončí aktuálnu hru!

en: Change the difficulty level
sk: Zmeniť úroveň obtiažnosti

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
sk: Obtiažnosť

en: Set the difficulty level
sk: Nastaviť úroveň obtiažnosti

en: Set the difficulty level of the game.
sk: Nastaviť úroveň obtiažnosti hry.

en: Get New Themes...
sk: Získať nové témy...

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
sk: Vybrať tému

en: [No name]
sk: [Bez názvu]

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
sk: od %1

[ctx: new game]
en: &New
sk: &Nová

en: Start a new game.
sk: Spustiť novú hru.

en: Start a new game
sk: Spustiť novú hru

en: &Load...
sk: Načí&tať...

en: Open a saved game...
sk: Otvoriť uloženú hru...

en: Load &Recent
sk: Načítať n&edávnu

en: Open a recently saved game...
sk: Otvoriť nedávno uloženú hru...

en: Restart &Game
sk: Reštartovať h&ru

en: Restart the game
sk: Reštartovať hru

en: &Save
sk: &Uložiť

en: Save the current game
sk: Uložiť aktuálnu hru

en: Save &As...
sk: Uložiť &ako...

en: Save the current game to another file
sk: Uložiť aktuálnu hru do iného súboru

en: &End Game
sk: U&končiť hru

en: End the current game
sk: Ukončiť aktuálnu hru

en: Pa&use
sk: &Pauza

en: Pause the game
sk: Pozastaviť hru

en: Show &High Scores
sk: Zobraziť &najvyššie skóre

en: Show high scores
sk: Zobraziť najvyššie skóre

en: &Clear High Scores
sk: &Vyčistiť najvyššie skóre

en: Clear high scores
sk: Vyčistiť najvyššie skóre

en: Show Statistics
sk: Zobraziť štatistiky

en: Show statistics
sk: Zobraziť štatistiky

en: &Clear Statistics
sk: Vyči&stiť štatistiky

en: Delete all-time statistics.
sk: Odstrániť existujúce štatistiky

en: &Print...
sk: &Tlačiť...

en: &Quit
sk: &Koniec

en: Quit the program
sk: Ukončiť program

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Repeat the last move
sk: Opakovať posledný ťah

en: Und&o
sk: &Späť

en: Undo the last move
sk: Vrátiť posledný ťah

en: Re&do
sk: Zn&ovu

en: Redo the latest move
sk: Opakovať posledný ťah

en: &Roll Dice
sk: &Hodiť kockou

en: Roll the dice
sk: Hodiť kockou

en: End Turn
sk: Ukončiť ťah

en: &Hint
sk: &Rada

en: Give a hint
sk: Dať radu

en: Play a demo
sk: Prehrať demo

en: &Solve
sk: Vy&riešiť

en: Solve the game
sk: Vyriešiť hru

en: Choose Game &Type
sk: Vybrať &typ hry

en: Configure &Carddecks...
sk: Nastaviť &balíček kariet...

en: Configure &High Scores...
sk: Nastaviť &najvyššie skóre...

en: Send to All Players
sk: Poslať všetkým hráčom

en: Send to %1
sk: Poslať %1

en: MaxPlayers
sk: Max.hráčov

en: MinPlayers
sk: Min.hráčov

en: GameStatus
sk: Stav hry

en: Player %1
sk: Hráč %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Send to My Group ("%1")
sk: Poslať mojej skupine ("%1")

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
sk: Neodpovedajúce cookie!
    Očakávané cookie: %1
    Prijaté cookie: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
sk: Neodpovedajúca verzia KGame!
    Očakávaná verzia: %1
    Prijatá verzia: %2

en: Unknown error code %1
sk: Neznámy kód chyby %1

en: Setup Game
sk: Nastaviť hru

en: Setup Game Continue
sk: Pokračovanie nastavenia hry

en: Load Game
sk: Načítať hru

en: Client game connected
sk: Pripojená klientská hra

en: Game setup done
sk: Nastavenie hry dokončené

en: Synchronize Random
sk: Synchronizovať náhodné

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Player Property
sk: Vlastnosť hráča

en: Game Property
sk: Vlastnosť hry

en: Add Player
sk: Pridať hráča

en: Remove Player
sk: Odstrániť hráča

en: Activate Player
sk: Aktivovať hráča

en: Inactivate Player
sk: Deaktivovať hráča

en: Id Turn
sk: ID ťahu

en: Error Message
sk: Chybová správa

en: Player Input
sk: Vstup hráča

en: An IO was added
sk: Pridané IO

en: Process Query
sk: Spracovať otázku

en: Player ID
sk: ID hráča

en: Unnamed - ID: %1
sk: Nepomenovaný - ID: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
sk[0]: %1 neregistrovaný
sk[1]: %1 neregistrovaní
sk[2]: %1 neregistrovaných

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nepravda

en: Unknown
sk: Neznámy

en: UserId
sk: ID užívateľa

en: Group
sk: Skupina

en: default
sk: štandardné

en: AsyncInput
sk: Asynchrónny vstup

en: myTurn
sk: Môj ťah

en: Difficulty
sk: Obtiažnosť

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
sk: Vlastná

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
sk: Vyberte <b>obtiažnosť</b> hry.<br />Ak zmeníte úroveň obtiažnosti počas hry, budete ju musieť skončiť a začať novou.

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
sk: Vyberte <b>obtiažnosť</b> hry.<br />Úroveň obtiažnosti môžete zmeniť počas hry.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
sk: Zí&skať nové témy...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
sk: Detaily témy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
sk: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
sk: Autor:
