libkdegames5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (129 entries)

en: Retry
sr@ijekavian: Покушај поново

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
sr@ijekavian: Не могу да приступим фајлу најрезултата. Вјероватно други корисник тренутно нешто уписује у њега.

en: High Scores
sr@ijekavian: Најрезултати

en: Name
sr@ijekavian: име

en: Date
sr@ijekavian: датум

en: Level
sr@ijekavian: ниво

en: Score
sr@ijekavian: резултат

en: Time
sr@ijekavian: вријеме

en: Rank
sr@ijekavian: позиција

en: &Remember
sr@ijekavian: &Упамти

en: &Forget
sr@ijekavian: &Заборави

en: Remember this high score
sr@ijekavian: Упамти овај најрезултат

en: Forget this high score
sr@ijekavian: Заборави овај најрезултат

en: Excellent!
    You have a new high score!
sr@ijekavian: Одлично!
    Постигли сте нови најрезултат!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
sr@ijekavian: Добро урађено!
    Доспјели сте на списак најрезултата!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
sr@ijekavian: изузетно лако

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
sr@ijekavian: веома лако

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
sr@ijekavian: лако

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
sr@ijekavian: средње

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
sr@ijekavian: тешко

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
sr@ijekavian: веома тешко

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
sr@ijekavian: изузетно тешко

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
sr@ijekavian: немогуће

en: Changing the difficulty level will end the current game!
sr@ijekavian: Мијењањем нивоа тежине прекинућете текућу игру!

en: Change the difficulty level
sr@ijekavian: Измени ниво тежине

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
sr@ijekavian: Тежина

en: Set the difficulty level
sr@ijekavian: Поставите ниво тежине

en: Set the difficulty level of the game.
sr@ijekavian: Поставите ниво тежине игре.

en: Get New Themes...
sr@ijekavian: Добави нове теме...

[ctx: @title:window config dialog]
en: Select theme
sr@ijekavian: Избор теме

en: [No name]
sr@ijekavian: [безимена]

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
sr@ijekavian: — %1|/|$[ген %1]

[ctx: new game]
en: &New
sr@ijekavian: &Нова

en: Start a new game.
sr@ijekavian: Покрени нову игру.

en: Start a new game
sr@ijekavian: Покрени нову игру

en: &Load...
sr@ijekavian: &Учитај...

en: Open a saved game...
sr@ijekavian: Отвори сачувану игру...

en: Load &Recent
sr@ijekavian: Учитај &недавну

en: Open a recently saved game...
sr@ijekavian: Отвори недавно сачувану игру...

en: Restart &Game
sr@ijekavian: Поново покрени &игру

en: Restart the game
sr@ijekavian: Поново покрени игру

en: &Save
sr@ijekavian: &Сачувај

en: Save the current game
sr@ijekavian: Сачувај текућу игру

en: Save &As...
sr@ijekavian: Сачувај &као...

en: Save the current game to another file
sr@ijekavian: Сачувај текућу игру у другом фајлу

en: &End Game
sr@ijekavian: &Окончај игру

en: End the current game
sr@ijekavian: Заврши текућу игру

en: Pa&use
sr@ijekavian: &Паузирај

en: Pause the game
sr@ijekavian: Паузирај игру

en: Show &High Scores
sr@ijekavian: Прикажи &најрезултате

en: Show high scores
sr@ijekavian: Прикажи најрезултате

en: &Clear High Scores
sr@ijekavian: &Очисти најрезултате

en: Clear high scores
sr@ijekavian: Очисти најрезултате

en: Show Statistics
sr@ijekavian: Прикажи статистику

en: Show statistics
sr@ijekavian: Прикажи статистику

en: &Clear Statistics
sr@ijekavian: &Очисти статистику

en: Delete all-time statistics.
sr@ijekavian: Избриши целокупну статистику.

en: &Print...
sr@ijekavian: &Штампај...

en: &Quit
sr@ijekavian: &Напусти

en: Quit the program
sr@ijekavian: Напусти програм

en: Repeat
sr@ijekavian: Понови

en: Repeat the last move
sr@ijekavian: Понови посљедњи потез

en: Und&o
sr@ijekavian: &Опозови

en: Undo the last move
sr@ijekavian: Опозови посљедњи потез

en: Re&do
sr@ijekavian: &Понови

en: Redo the latest move
sr@ijekavian: Понови посљедњи потез

en: &Roll Dice
sr@ijekavian: &Баци коцкице

en: Roll the dice
sr@ijekavian: Баци коцкице

en: End Turn
sr@ijekavian: Заврши потез

en: &Hint
sr@ijekavian: &Савјет

en: Give a hint
sr@ijekavian: Даје савјет

en: &Demo
sr@ijekavian: &Демо

en: Play a demo
sr@ijekavian: Пусти демо

en: &Solve
sr@ijekavian: &Ријеши

en: Solve the game
sr@ijekavian: Ријеши игру

en: Choose Game &Type
sr@ijekavian: Изаберите &врсту игре

en: Configure &Carddecks...
sr@ijekavian: Подеси &шпилове карата...

en: Configure &High Scores...
sr@ijekavian: Подеси &најрезултате...

en: Send to All Players
sr@ijekavian: Пошаљи свим играчима

en: Send to %1
sr@ijekavian: Пошаљи играчу %1

en: MaxPlayers
sr@ijekavian: Макс. играча

en: MinPlayers
sr@ijekavian: Мин. играча

en: GameStatus
sr@ijekavian: Стање игре

en: Player %1
sr@ijekavian: Играч %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: Send to My Group ("%1")
sr@ijekavian: Пошаљи мојој групи („%1“)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
sr@ijekavian: Неслагање колачића!
    Очекивани колачић: %1
    Примљени колачић: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
sr@ijekavian: Неслагање верзије К‑игре!
    Очекивана верзија: %1
    Примљена верзија: %2

en: Unknown error code %1
sr@ijekavian: Непознат ко̂д грешке %1

en: Setup Game
sr@ijekavian: Подеси игру

en: Setup Game Continue
sr@ijekavian: Подеси наставак игре

en: Load Game
sr@ijekavian: Учитај позицију

en: Client game connected
sr@ijekavian: Повезана игра клијента

en: Game setup done
sr@ijekavian: Подешавање игре завршено

en: Synchronize Random
sr@ijekavian: Синхронизуј насумично

en: Disconnect
sr@ijekavian: Прекини везу

en: Player Property
sr@ijekavian: Својство играча

en: Game Property
sr@ijekavian: Својство игре

en: Add Player
sr@ijekavian: Додај играча

en: Remove Player
sr@ijekavian: Уклони играча

en: Activate Player
sr@ijekavian: Активирај играча

en: Inactivate Player
sr@ijekavian: Деактивирај играча

en: Id Turn
sr@ijekavian: ИД потез

en: Error Message
sr@ijekavian: Порука о грешци

en: Player Input
sr@ijekavian: Унос играча

en: An IO was added
sr@ijekavian: Додат је У/И

en: Process Query
sr@ijekavian: Обради упит

en: Player ID
sr@ijekavian: ИД играча

en: Unnamed - ID: %1
sr@ijekavian: Неименован — ИД: %1

en: %1 unregistered | %1 unregistered
sr@ijekavian[0]: %1 нерегистровано
sr@ijekavian[1]: %1 нерегистрована
sr@ijekavian[2]: %1 нерегистрованих
sr@ijekavian[3]: %1 нерегистровано

en: NULL pointer
sr@ijekavian: нулти показивач

en: True
sr@ijekavian: тачно

en: False
sr@ijekavian: нетачно

en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: UserId
sr@ijekavian: Кориснички ИД

en: Group
sr@ijekavian: Група

en: default
sr@ijekavian: подразумијевано

en: AsyncInput
sr@ijekavian: Асинх. улаз

en: myTurn
sr@ijekavian: мој потез

en: Difficulty
sr@ijekavian: Тежина

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
sr@ijekavian: посебно

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
sr@ijekavian: <p>Изаберите <i>тежину</i> игре.</p><p>Ако промијените ниво тежине док се игра одвија, мораћете да је прекинете и покренете нову.</p>

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
sr@ijekavian: <p>Изаберите <i>тежину</i> игре.</p><p>Ниво тежине можете мијењати и у току игре.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Themes...
sr@ijekavian: &Добави нове теме...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
sr@ijekavian: Детаљи теме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
sr@ijekavian: Контакт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
sr@ijekavian: Аутор:
