libkdegames - en to wa translation catalogue (119 entries)

en: Retry
wa: Rissayî

en: Cannot access the highscore file. Another user is probably currently writing to it.
wa: Dji n' sai aveur accès å fitchî des meyeus rzultats. Surmint k' èn ôte uzeu î screye pol moumint.

en: High Scores
wa: Meyeus rzultats

en: Name
wa: No

en: Level
wa: Livea

en: Score
wa: Ponts

en: Time
wa: Tins

en: Rank
wa: Livea

[ctx: Enumeration (#1, #2 ...) of the highscore entries]
en: #%1
wa: lº %1

en: Excellent!
    You have a new high score!
wa: Clapant!
    Vos avoz onk des meyeus rzultats!

en: Well done!
    You made it to the high score list!
wa: Foû clapant!
    Vo vs la el djivêye des meyeus rzultats!

[ctx: Game difficulty level 1 out of 8]
en: Ridiculously Easy
wa: Foû åjhey

[ctx: Game difficulty level 2 out of 8]
en: Very Easy
wa: Foirt åjhey

[ctx: Game difficulty level 3 out of 8]
en: Easy
wa: Åjhey

[ctx: Game difficulty level 4 out of 8]
en: Medium
wa: Moyén

[ctx: Game difficulty level 5 out of 8]
en: Hard
wa: Målåjhey

[ctx: Game difficulty level 6 out of 8]
en: Very Hard
wa: Foirt målåjhey

[ctx: Game difficulty level 7 out of 8]
en: Extremely Hard
wa: Foû målåjhey

[ctx: Game difficulty level 8 out of 8]
en: Impossible
wa: Nén possibe

en: Changing the difficulty level will end the current game!
wa: Candjî l' livea di målåjhîsté va fini l' djeu do moumint!

en: Change the difficulty level
wa: Candjî l' livea di målåjhîsté

[ctx: Game difficulty level]
en: Difficulty
wa: Målåjhîsté

en: Set the difficulty level
wa: Defini l' livea di målåjhîsté

en: Set the difficulty level of the game.
wa: Defini l' livea di målåjhîsté do djeu.

[ctx: new game]
en: &New
wa: &Novea

en: Start a new game.
wa: Enonder on novea djeu.

en: Start a new game
wa: Enonder on novea djeu

en: &Load...
wa: &Tcherdjî...

en: Open a saved game...
wa: Drovi on djeu schapé...

en: Load &Recent
wa: Tcherdjî &dierins

en: Open a recently saved game...
wa: Drovi on djeu dierinnmint schapé...

en: Restart &Game
wa: Renonder l' &djeu

en: Restart the game
wa: Renonder l' djeu

en: &Save
wa: &Schaper

en: Save the current game
wa: Schaper l' djeu do moumint

en: Save &As...
wa: Schaper et r&lomer...

en: Save the current game to another file
wa: Schaper l' djeu do moumint viè èn ôte fitchî

en: &End Game
wa: &Fini l' djeu

en: End the current game
wa: Fini l' djeu do moumint

en: Pa&use
wa: &Djoker l' djeu

en: Pause the game
wa: Djoker l' djeu

en: Show &High Scores
wa: Mostrer les &meyeus rzultats

en: Show high scores
wa: Mostrer les meyeus rzultats

en: &Clear High Scores
wa: &Netyî les meyeus rzultats

en: Clear high scores
wa: Netyî les meyeus rzultats

en: Show Statistics
wa: Mostrer les statistikes

en: Show statistics
wa: Mostrer les statistikes

en: &Clear Statistics
wa: &Netyî les statistikes

en: Delete all-time statistics.
wa: Disfacer totes les statistikes di tins.

en: &Print...
wa: &Imprimer...

en: &Quit
wa: C&witer

en: Quit the program
wa: Moussî foû di ci programe chal

en: Repeat
wa: Repeter

en: Repeat the last move
wa: Repeter l' dierin movmint

en: Und&o
wa: &Disfé

en: Undo the last move
wa: Rivni en erî, come vos n' årîz nén djouwé

en: Re&do
wa: &Rifé

en: Redo the latest move
wa: Rifé l' dierin movmint

en: &Roll Dice
wa: &Taper les dés

en: Roll the dice
wa: Taper les dés

en: End Turn
wa: Fini l' toû

en: &Hint
wa: Ad&vinaedje

en: Give a hint
wa: Vos dene on consey

en: &Demo
wa: &Mostraedje

en: Play a demo
wa: Djowe on djeu d' mostraedje

en: &Solve
wa: &Rezoude

en: Solve the game
wa: Rezoude li djeu

en: Choose Game &Type
wa: Tchoezixhoz li &sôre di djeu

en: Configure &Carddecks...
wa: Apontyî les &tåves po les cwårdjeus....

en: Configure &High Scores...
wa: Apontyî les &meyeus rzultats...

en: Send to All Players
wa: Evoyî a tos les djouweus

en: Send to %1
wa: Evoyî a %1

en: MaxPlayers
wa: MacsDjouweus

en: MinPlayers
wa: MinDjouweus

en: GameStatus
wa: AvançmintDjeu

en: Player %1
wa: Djouweu %1

[ctx: Unknown player]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Send to My Group ("%1")
wa: Evoyî a m' groupe («%1»)

en: Cookie mismatch!
    Expected Cookie: %1
    Received Cookie: %2
wa: Les coûkes ni corespondèt nén!
    Dji m' atindeu a ene coûke: %1
    Mins dj' a rçuvou ene coûke: %2

en: KGame Version mismatch!
    Expected Version: %1
    Received Version: %2
wa: Li modêye di KGame ni corespond nén!
    Modêye Ratindowe: %1
    Modêye Rishuvowe: %2

en: Unknown error code %1
wa: Côde d' aroke %1 nén cnoxhou

en: Setup Game
wa: Apontiaedje do djeu

en: Setup Game Continue
wa: Continouwer l' apontiaedje do djeu

en: Load Game
wa: Tcherdjî djeu

en: Client game connected
wa: Djeu cliyint raloyî

en: Game setup done
wa: Apontiaedje do djeu: fwait

en: Synchronize Random
wa: Sincronijhî a l' Atoumance

en: Disconnect
wa: Si disraloyî

en: Player Property
wa: Prôpieté do djouweu

en: Game Property
wa: Prôpieté do Djeu

en: Add Player
wa: Radjouter djouweu

en: Remove Player
wa: Bodjî djouweu

en: Activate Player
wa: Enonder djouweu

en: Inactivate Player
wa: Djoker djouweu

en: Id Turn
wa: Id do tour

en: Error Message
wa: Messaedje d' aroke

en: Player Input
wa: Intrêye do djouweu

en: An IO was added
wa: Ene I/R a stî radjoutêye

en: Process Query
wa: Aspougnî li Cweraedje

en: Player ID
wa: ID do djouweu

en: Unnamed - ID: %1
wa: Sins no - ID: %1

en: NULL pointer
wa: Pwinteu NULL

en: True
wa: Vraiy

en: False
wa: Fås

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: UserId
wa: IdUzeu

en: Group
wa: Groupe

en: default
wa: prémetou

en: AsyncInput
wa: Intrêye asincrone

en: myTurn
wa: miTour

en: Difficulty
wa: Målåjhîsté

[ctx: Name of the game difficulty level that is customized by the user by setting up different game parameters]
en: Custom
wa: A vosse môde

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />If you change the difficulty level while a game is running, you will have to cancel it and start a new one.
wa: Tchoezixhoz li <b>målåjhîsté</b> do djeu.<br />Si vos candjîz l' livea d' målåjhîsté sol tins k' on djeu est en alaedje, i s' va fini et vos dvroz end enonder èn ôte.

en: Select the <b>difficulty</b> of the game.<br />You can change the difficulty level during a running game.
wa: Tchoezixhoz li <b>målåjhîsté</b> do djeu.<br />Vos poloz candjî l' livea d' målåjhisté sol tins k' on djeu est en alaedje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview
wa: Prévoeyaedje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
wa: Detays do tinme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
wa: Contak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
wa: Discrijhaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
wa: Oteur:
