libkdepim6 - en to de translation catalogue (11 entries)

en: We can not add more recipients. We have reached maximum recipients
de: Es können keine weiteren Empfänger hinzugefügt werden, die maximale Anzahl wurde erreicht.

[ctx: Percent value; %p is the value, % is the percent sign]
en: %p%
de: %p %

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation.
de: Diese Operation abbrechen.

en: Aborting…
de: Abbruch läuft …

[ctx: @info:tooltip]
en: Connection is encrypted
de: Verbindung ist verschlüsselt

[ctx: @info:tooltip]
en: Connection is unencrypted
de: Verbindung ist nicht verschlüsselt

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
de: Ausführlichen Fortschrittsdialog öffnen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
de: Ausführlichen Fortschrittsdialog anzeigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
de: Ausführlichen Fortschrittsdialog ausblenden

[ctx: more widgets]
en: More
de: Mehr

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
de: Weniger
