libkdeedu - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: <qt>Cannot open file<br /><b>%1</b></qt>
fa: <qt>نمی‌توان پرونده <br /><b>%1</b> را باز کرد</qt>

en: Could not open or properly read "%1"
    (Error reported: %2)
fa: نتوانست »%1« را باز کند یا احتمالاً بخواند
    )خطای گزارش‌شده: %2(

[ctx: The name of the first language/column of vocabulary, if we have to guess it.]
en: Original
fa: اصلی

[ctx: The name of the second, third ... language/column of vocabulary, if we have to guess it.]
en: Translation %1
fa: ترجمه %1

en: KDE Vocabulary Document
fa: سند واژگان KDE

en: KWordQuiz Document
fa: سند KWordQuiz

en: Pauker Lesson
fa: درس Pauker

en: XML Dictionary Exchange Format
fa: قالب تبادل واژه‌نامه XML

en: All supported documents
fa: همه اسناد پشتیبانی‌شده

en: Simple Present
fa: حال ساده

en: Present Progressive
fa: حال استمراری

en: Present Perfect
fa: حال کامل

en: Simple Past
fa: گذشته ساده

en: Past Progressive
fa: گذشته استمراری

en: Past Participle
fa: گذشته مجهول

en: Future
fa: آینده

en: Level 1
fa: سطح ۱

en: Level 2
fa: سطح ۲

en: Level 3
fa: سطح ۳

en: Level 4
fa: سطح ۴

en: Level 5
fa: سطح ۵

en: Level 6
fa: سطح ۶

en: Level 7
fa: سطح ۷
