libkdeedu - en to pa translation catalogue (16 entries)

[ctx: The top level lesson which contains all other lessons of the document.]
en: Document Lesson
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਸਬਕ

[ctx: The name of the first language/column of vocabulary, if we have to guess it.]
en: Original
pa: ਅਸਲੀ

[ctx: The name of the second, third ... language/column of vocabulary, if we have to guess it.]
en: Translation %1
pa: %1 ਅਨੁਵਾਦ

en: All supported documents
pa: ਸਭ ਸਹਾਇਕ ਡੌਕੂਮੈਂਟੇਸ਼ਨ

en: No error found.
pa: ਗਲਤੀ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ।

en: Unknown file type.
pa: ਅਣਜਾਣ ਫਾਇਲ ਕਿਸਮ।

en: File is not writeable.
pa: ਫਾਇਲ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Unknown error.
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ।

[ctx: @item:inlistbox A subtype of the grammatical word type: Noun]
en: Male
pa: ਮਰਦ

[ctx: @item:inlistbox A subtype of the grammatical word type: Noun]
en: Female
pa: ਔਰਤ

[ctx: @item:inlistbox A subtype of the grammatical word type: Noun]
en: Neutral
pa: ਅਕ੍ਰਿਰਿਆਸ਼ੀਲ

en: Future
pa: ਭਵਿੱਖ

[ctx: The grammatical type of a word]
en: Noun
pa: ਨਾਂਵ

[ctx: The grammatical type of a word]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: The grammatical type of a word]
en: Adjective
pa: ਆਬਜੈਕਟ

[ctx: The grammatical type of an entry]
en: Question
pa: ਸਵਾਲ
