akonadi-kcal - en to eo translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title general print settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGeneralGroup)
en: General
eo: Ĝenerale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors)
en: &Use colors
eo: &Uzi kolorojn

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Notes:
eo: Notoj:

[ctx: @option sort by priority]
en: Priority
eo: Prioritato

en: Priority
eo: Prioritato

[ctx: @title:window]
en: Print
eo: Presi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Portrait
eo: Vertikale

[ctx: @item:inlistbox]
en: Landscape
eo: Horizontale

[ctx: @action:button]
en: &Preview
eo: &Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
eo: &Titolo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGeneralGroup)
en: General
eo: Ĝenerale

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Text
eo: Teksto
