korganizer - en to fy translation catalogue (110 entries)

en: There are no items before %1
fy: Der binne gjin items foar %1

en: Delete all items before %1 without saving?
    The following items will be deleted:
fy: Alle items foar %1 wiskje sûnder argivearring?
    De kommende items sille wiske wurde:

en: Delete Old Items
fy: Alde items wiskje

note: i18n: ectx: label, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Default appointment time
fy: Standerttiid foar nije ôfspraken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Enter the default time for events here. The default is used if you do not supply a start time.
fy: Hjir kinne jo de standert tiid fan in ôfspraak opjaan as jo gjin starttiid opjûn hawwe.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Default duration of new appointment (HH:MM)
fy: Standert duer fan nije ôfspraken (UU:MM)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Enter default duration for events here. The default is used if you do not supply an end time.
fy: Hjir kinne jo de standert duer fan in evenemint oanjaan at jo gjin eintiid opjûn hawwe.

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
fy: Dei begjint om

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
fy: Feestdagen útslute

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
fy: Selektearje dizze opsje at jo gjin wurktiid-markearring sjen wolle op fakânsjedagen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Use Groupware communication
fy: Groupware-kommunikaasje brûke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to enable automatic generation of mails when creating, updating or deleting events (or to-dos) involving other attendees. You should check this box if you want to use the groupware functionality (e.g. Configuring Kontact as a KDE Kolab client).
fy: Selektearje dizze opsje om automatysk e-mails te meitsjen at der in item oanmakke, bywurke of wiske wurdt. Selektearje dizze opsje at jo groupware-funksjonaliteit wolle (bygelyks at jo Kontact ynstelle wolle as in KDE Kolab-kliïnt).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Regularly archive events
fy: Ôfspraken geregeld argivearje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: If auto-archiving is enabled, events older than this amount will be archived. The unit of this value is specified in another field.
fy: At de auto-argivearring oanstiet sille eveneminten âlder as dit oantal argivearre wurde. De ienheid fan dizze wearde moat yn in oar fjild opjûn wurde.

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: The unit in which the expiry time is expressed.
fy: De ienheid wêryn't de ferrindatum útdrukt is.

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In days
fy: Yn dagen

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In weeks
fy: Yn wiken

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In months
fy: Yn moannen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: URL of the file where old events should be archived
fy: Lokaasje fan de triem dêr't de eveneminten argivearre wurde moatte

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive events
fy: Eveneminten argivearje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive to-dos
fy: Taken argivearje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: What to do when archiving
fy: Wat te dwaan by argivearjen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Delete old events
fy: Âlde eveneminten wiskje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive old events to a separate file
fy: Âlde ôfspraken yn in aparte triem sette

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Full &name
fy: Folsleine &namme

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Enter your full name here. This name will be displayed as "Organizer" in to-dos and events you create.
fy: Fier hjir jo folsleine namme yn. Dizze namme sil brûkt wurde yn it "Organizer"-fjild by it oanmeitsjen fan eveneminten en taken.

note: i18n: ectx: label, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: E&mail address
fy: E-&mailadres

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: Enter here your e-mail address. This e-mail address will be used to identify the owner of the calendar, and displayed in events and to-dos you create.
fy: Fier hjir jo e-mailadres yn. Dit e-mailadres sil brûkt wurde om de eigener fan de aginda te identifisearjen. Boppedat sil it sichtber wêze yn eveneminten en taken dy't troch jo oanmakke wurde.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date && Time Range
fy: Datum- && tiidberik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, mFromDate)
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>End date</i> option. This option is used to define the start date.
fy: At jo mear dagen tagelyk útprintsje wolle kinne jo hjir in datumberik ynstelle tegearre mei de opsje <i>Eindatum</i>. Dizze opsje is om de begjindatum yn te stellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: &Start date:
fy: &Startdatum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromTimeLabel)
en: Start &time:
fy: Start&tiid:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, mToDate)
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>Start date</i> option. This option is used to define the end date.
fy: At jo mear dagen tagelyk útprintsje wolle kinne jo hjir in datumberik ynstelle tegearre mei de opsje <i>Begjindatum</i>. Dizze opsje is om de eindatum yn te stellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End date:
fy: &Eindatum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToTimeLabel)
en: End ti&me:
fy: Ei&ntiid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: Check this option to automatically determine the required time range, so all events will be shown.
fy: Selektearje dizze opsje om automatysk it fereaske tiidsberik te bepalen, sadat alle eveneminten toand wurde kinne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: E&xtend time range to include all events
fy: Tiidsberik &útwreidzje om alle eveneminten mei te nimmen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: Print Layout
fy: Printyndieling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mIncludeInfoGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, includeInfoBox)
en: Include Information
fy: Ynformaasje taheakje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: You should check this option if you want to print to-dos which are due on one of the dates which are in the supplied date range.
fy: Jo moatte dizze opsje selektearje at jo taken útprintsje wolle dy't in eindatum hawwe dy't yn ien fan de datums falle dy't útprinte wurde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
fy: &Taken dy't ferrûn binne op de útprinte dag(en) opnimme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors)
en: &Use colors
fy: Kle&uren brûke

en: Start date:
fy: Startdatum:

en: No start date
fy: Gjin startdatum

en: End date:
fy: Eindatum:

en: Duration:
fy: Duer:

en: No end date
fy: Gjin eindatum

en: Due date:
fy: Eindatum:

en: No due date
fy: Gjin eindatum

en: Repeats:
fy: Herhelje:

en: No reminders
fy: Gjin herinneringen

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
fy: %1 foar oanfang

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
fy: %1 nei oanfang

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
fy: %1 foar ein

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
fy: %1 nei ein

en: Organizer:
fy: Organisator:

en: Location:
fy: Lokaasje:

en: Description:
fy: Beskriuwing:

en: Notes:
fy: Notysjes:

en: No Attendees
fy: Gjin dielnimmers

en: Secrecy: %1
fy: Fertroulikheid: %1

en: Show as: Busy
fy: Toane as: dwaande

en: Show as: Free
fy: Toane as: frij

en: This task is overdue!
fy: Dizze taak is ferrûn!

en: Settings:
fy: Ynstellingen:

en: To-do list
fy: Takenlist

en: Priority
fy: Prioriteit

en: Print &incidence
fy: &Item útprintsje

en: Prints an incidence on one page
fy: Printet in inkel item út op ien bledside

en: Print da&y
fy: De&i útprintsje

en: Prints all events of a single day on one page
fy: Printet alle eveneminten fan ien dei op ien bledside út

en: Print &week
fy: &Wike útprintsje

en: Prints all events of one week on one page
fy: Printet alle eveneminten fan ien wike út op ien bledside

en: Print mont&h
fy: Moanne útpr&intsje

en: Prints all events of one month on one page
fy: Printet alle eveneminten fan ien moanne út op ien bledside

en: Print to-&dos
fy: Taken út&printsje

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
fy: Printet alle taken út yn in (beamstruktuer)list

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
fy: Detai&ls (sichtberheid, fertroulikheid, ensfh.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: &Attendees
fy: Diel&nimmers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
fy: &Taheaksels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mAllJournals)
en: &All journal entries
fy: &Alle sjoernalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mRangeJournals)
en: Date &range:
fy: Databe&rik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mFromMonth)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the first month to be printed. Use the option <i>End month</i> to define the last month in this range.
fy: At jo meardere moannen tagelyk útprintsje wolle kinne jo hjir in moanneberik opjaan. Dizze opsje bepaalt de earste moanne dy't útprinte wurde sil. Brûk de opsje   <i>Einmoanne</i> om de lêste moanne yn dit berik te selektearjen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mToMonth)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the last month to be printed. Use the option <i>Start month</i> to define the first month in this range.
fy: At jo meardere moannen tagelyk útprintsje wolle kinne jo hjir in moanneberik opjaan. Dizze opsje bepaalt de lêste moanne dy't útprinte wurde sil. Brûk de opsje <i>Begjinmoanne</i> om de earste moanne yn dit berik te selektearjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End month:
fy: &Einmoanne:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: With this option it is possible to leave out the daily recurring to-dos and events in the print. They take a lot of space and make the month view needlessly complicated.
fy: Mei dizze opsje is it mooglik om alle dagen weromkommende items net mei te nimmen yn it útprintsjen. Dizze items kinne in soad romte yn beslach nimme en kinne de werjefte minder oersichtlik meitsje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Similar to "Print daily recurring to-dos and events". Weekly to-dos and events will be omitted when making a print of the selected month.
fy: Gelykweardich oan "Print daily recurring incidences". Wykliks weromkommende items wurde net meinommen by it útprintsjen fan de selektearre moanne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Enable this to print week numbers at the left of each row.
fy: Selektearje dizze opsje om de wikenûmers út te printsjen oan de lofterside fan elke rige.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Print week &numbers
fy: Wyk&nûmers útprintsje

en: This printing style does not have any configuration options.
fy: Dizze útprintstyl hat gjin ynstelmooglikheden.

en: Holiday
fy: Feestdei

en: To-do: %1
fy: Taak: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
fy: &Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, mTitle)
en: To-do List
fy: Takelist

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: To-dos to Print
fy: Út te printsjen taken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintAll)
en: Print &all to-dos
fy: &Alle taken útprintsje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintDueRange)
en: Print only to-dos due in the &range:
fy: Allinnich taken dy't einigje binnen opjûn databerik útp&rintsje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPriority)
en: &Priority
fy: &Prioriteit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortingOptionsBox)
en: Sorting Options
fy: Sortear-opsjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortFieldLabel)
en: Sort field:
fy: Sortearfjild:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortDirectionLabel)
en: Sort direction:
fy: Sortear folchoarder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectSubTodos)
en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
fy: Subtaken ferbi&ne mei syn haadtaak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
fy: Datumberik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Text
fy: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Time Boxes
fy: Tiidrekken

en: Person: %1
fy: Persoan: %1

en: Journal entries
fy: Sjoernaalyngongen

en: Print &journal
fy: &Sjoernaal útprintsje

en: Prints all journals for a given date range
fy: Printet alle sjoernalen út binnen in bepaald datumberik

en: Prints a calendar for an entire year
fy: Printet in kalinder út foar in hiel jier
