korganizer - en to hne translation catalogue (137 entries)

[ctx: @title:window]
en: Archive/Delete Past Events and To-dos
hne: पिछला घटना अउ काम-सूची ल अभिलेखित करव/मेटाव

[ctx: @action:button]
en: &Archive
hne: अभिलेखागार (&A)

[ctx: @option:radio]
en: Archive now items older than:
hne: एखर से अधिक जुन्ना चीज मन ल अभिलेखित करव:

[ctx: @option:radio]
en: Automaticall&y archive items older than:
hne: एखर से अधिक जुन्ना चीज मन ल अपने अपन अभिलेखित करव: (&y)

[ctx: @item:inlistbox expires in daily units]
en: Day(s)
hne: दिन

[ctx: @item:inlistbox expiration in weekly units]
en: Week(s)
hne: हफ्ता

[ctx: @item:inlistbox expiration in monthly units]
en: Month(s)
hne: महिना

[ctx: @label]
en: Archive &file:
hne: अभिलेख फाइलः (&f)

[ctx: @label filter for KUrlRequester]
en: *.ics|iCalendar Files
hne: *.ics|आईकलेन्डर फाइल

[ctx: @title:group]
en: Type of Items to Archive
hne: अभिलेखन बर चीज मन के किसिम

[ctx: @option:check]
en: &Delete only, do not save
hne: सिरिफ मेटाव, सहेजव नइ (&D)

[ctx: @info]
en: The archive file name is not valid.
hne: अभिलेख फाइल के नाम वैध नइ हे.

en: <placeholder>undefined</placeholder>
hne: <placeholder>अपरिभासित</placeholder>

en: There are no items before %1
hne: %1 के सामने कोनो अवयव नइ हे

en: Delete Old Items
hne: जुन्ना चीज मेटाव

en: Cannot write archive file %1. %2
hne: अभिलेख फाइल %1 लिख नइ सकिस. %2

en: Cannot write archive. %1
hne: अभिलेख फाइल %1 लिख नइ सकिस.

note: i18n: ectx: label, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Use email settings from System Settings
hne: नियंत्रन केंद्र से ई-मेल सेटिंग उपयोग करव

note: i18n: ectx: label, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Default appointment time
hne: डिफाल्ट नियोजित भेंट समय

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Default duration of new appointment (HH:MM)
hne: नवा नियोजित भेट के डिफाल्ट अवधि (घंघ:मिमि)

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
hne: दिन आरम्भ होही

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
hne: अवकास सामिल नइ करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Use Groupware communication
hne: ग्रुपवेयर संचार उपयोग करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Regularly archive events
hne: घटना ल नियमित अभिलेखित करव

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: The unit in which the expiry time is expressed.
hne: इकाई जेमां एक्सपायरी समय बताय जाथे.

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In days
hne: दिनों में

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In weeks
hne: हफ्ता में

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In months
hne: महिना में

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: URL of the file where old events should be archived
hne: फाइल के यूआरएल जहाँ जुन्ना घटना अभिलेखित करे जाही

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive events
hne: घटना अभिलेखित करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive to-dos
hne: काम-सूची अभिलेखित करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: What to do when archiving
hne: जब अभिलेखित करे जाही तहां का करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Delete old events
hne: जुन्ना घटना मेटाव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive old events to a separate file
hne: जुन्ना घटना ल अलग फाइल मं अभिलेखित करव

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Full &name
hne: पूरा नाम (&n)

note: i18n: ectx: label, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: E&mail address
hne: ई-मेल पता (&m)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date && Time Range
hne: तारीक && समय सीमा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: &Start date:
hne: सुरू तारीक: (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromTimeLabel)
en: Start &time:
hne: सुरू समय: (&t)

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, mFromTime) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, mToTime)
en: hh:mm
hne: घंघं:मिमि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End date:
hne: खतम तारीक: (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToTimeLabel)
en: End ti&me:
hne: आखरी समय: (&m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: E&xtend time range to include all events
hne: सब्बो घटना ल सामिल करे बर समय सीमा बढ़ाव (&x)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: Print Layout
hne: छपाई खाका

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mIncludeInfoGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, includeInfoBox)
en: Include Information
hne: इनक्लूड जानकारी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
hne: कामसूची सामिल करव जऊन कि छपे दिनों मं सेट हे(&d)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors)
en: &Use colors
hne: रंग उपयोग करव (&U)

en: Start date:
hne: सुरू तारीक:

en: No start date
hne: कोई सुरू के तारीक नइ

en: End date:
hne: खतम तारीक:

en: Duration:
hne: अवधिः

en: 1 hour  | %1 hours
hne[0]: १ घंटा
hne[1]: %1 घंटा

en: 1 minute  | %1 minutes
hne[0]: 1 मिनट
hne[1]: %1 मिनट्स

en: No end date
hne: कोई आखरी तारीक नइ

en: Due date:
hne: नियत तारीक:

en: No due date
hne: कोई सेट तारीक नइ

[ctx: except for listed dates]
en:  except
hne:  स्वीकृत

en: Repeats:
hne: दुहराव:

en: No reminders
hne: कोई सुरता नइ

en: Reminder:  | %1 reminders:
hne[0]: सुरता:
hne[1]: %1 सुरता

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
hne: %1 चालू होय से पहिली

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
hne: %1 चालू के बाद

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
hne: %1 आखरी से पहिली

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
hne: %1 आखरी के बाद

en: 1 day | %1 days
hne[0]: 1 दिन
hne[1]: %1 दिन

en: 1 hour | %1 hours
hne[0]: १ घंटा
hne[1]: %1 घंटे

en: 1 minute | %1 minutes
hne[0]: 1 मिनट
hne[1]: %1 मिनट

en: Organizer:
hne: आर्गेनाइजर:

en: Location:
hne: जगहः

en: Description:
hne: वर्ननः

en: Notes:
hne: टिप्पनियाँ:

en: No Subitems
hne: कोई सब-आइटम नइ

en: 1 Subitem: | %1 Subitems:
hne[0]: १ सब-आइटम:
hne[1]: %1 सब-आइटम:

[ctx: no status]
en: none
hne: कुछ नइ

[ctx: unknown status]
en: unknown
hne: अग्यात

[ctx: subitem start date]
en: Start Date: %1
hne: सुरू तारीक: %1

[ctx: subitem start time]
en: Start Time: %1
hne: सुरू समय: %1

[ctx: subitem due date]
en: Due Date: %1
hne: नियत तारीक़: %1

[ctx: subitem due time]
en: Due Time: %1
hne: नियत समय: %1

[ctx: subitem Status: statusString]
en: Status: %1
hne: स्थिति: %1

[ctx: subitem Secrecy: secrecyString]
en: Secrecy: %1
hne: गोपनीयता: %1

en: No Attachments
hne: संलग्नक नइ

en: 1 Attachment: | %1 Attachments:
hne[0]: १ संलग्नक:
hne[1]: %1 संलग्नक:

en: No Attendees
hne: कोई उपस्थिति नइ

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
hne[0]: 1 उपस्थित:
hne[1]: %1 उपस्थित

en: Status: %1
hne: स्थिति: %1

en: Secrecy: %1
hne: गोपनीयता: %1

en: Show as: Busy
hne: अइसन देखाव: व्यस्त

en: Show as: Free
hne: अइसन देखाव: मिलत

en: This task is overdue!
hne: ये काम ओवरड्यू हो गे हे!

en: Settings:
hne: सेटिंग:

[ctx: @option sort in increasing order]
en: Ascending
hne: बढ़ते क्रम में

[ctx: @option sort in descreasing order]
en: Descending
hne: घटते क्रम में

en: To-do list
hne: काम-सूची सूचियाँ

en: Priority
hne: प्राथमिकता

[ctx: @label to-do due date]
en: Due
hne: नियत तारीक

[ctx: @label to-do percentage complete]
en: Complete
hne: पूरा

en: Print &incidence
hne: घटना छापव (&i)

en: Prints an incidence on one page
hne: एक पेज मं एक घटना छापव

en: Print da&y
hne: छपाई के दिन (&y)

en: Prints all events of a single day on one page
hne: एक ही दिन के सब्बो घटना ल एके पेज मं छापव

en: Print &week
hne: हफ्ता छापव (&w)

en: Prints all events of one week on one page
hne: एक ही हफ्ता के सब्बो घटना ल एके पेज मं छापव

en: Print mont&h
hne: महिना छापव (&h)

en: Prints all events of one month on one page
hne: एक ही महिना के सब्बो घटना ल एके पेज मं छापव

en: Print to-&dos
hne: काम-सूची छापव (&d)

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
hne: सब्बो काम सूची ल (ट्री जइसन) एक सूची मं छापव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
hne: विवरन (दृस्यता, गोपनीयता, आदि.) (&l)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: &Attendees
hne: उपस्थिति (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
hne: संलग्नक (&m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mAllJournals)
en: &All journal entries
hne: सब्बो दैनिकी प्रविस्टि (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mRangeJournals)
en: Date &range:
hne: तारीक सीमा: (&r)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End month:
hne: आखरी महिना: (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Print week &numbers
hne: हफ्ता नंबर छापव (&n)

en: This printing style does not have any configuration options.
hne: ये छपाई सैली तिर कोनो कान्फिगरेसन विकल्प नइ हे.

en: Holiday
hne: अवकास

en: To-do: %1
hne: काम-सूची: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
hne: सीर्सकः (&T)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, mTitle)
en: To-do List
hne: काम-सूची सूचियाँ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: To-dos to Print
hne: छापे बर कामसूची

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintAll)
en: Print &all to-dos
hne: सब्बो काम-सूची छापव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintDueRange)
en: Print only to-dos due in the &range:
hne: सिरिफ ओही काम सूची ल छापव जऊन एखर सीमा मं हे: (&r)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPriority)
en: &Priority
hne: प्राथमिकता (&P)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortingOptionsBox)
en: Sorting Options
hne: छंटाई के विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortFieldLabel)
en: Sort field:
hne: छांटने के फील्ड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortDirectionLabel)
en: Sort direction:
hne: छांटने के दिसा:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectSubTodos)
en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
hne: उप-काम-सूची ल ए अभिभावक से जोड़व (&n)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
hne: तारीक सीमा

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Text
hne: पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Time Boxes
hne: समय बक्से

en: Person: %1
hne: मनखे: %1

en: Journal entries
hne: दैनिकी प्रविस्टि

en: Print &journal
hne: दैनिकी छापव (&J)

en: Prints all journals for a given date range
hne: दे गे तारीक सीमा बर सब्बो दैनिकी छापव

en: Print &year
hne: साल छापव (&Y)

en: Prints a calendar for an entire year
hne: पूरा साल बर एक कलेन्डर छापव

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
hne: सिरिफ पढ़े जा सके
