korganizer - en to mk translation catalogue (38 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
mk: Денот почнува во

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
mk: Исклучи празници

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In days
mk: Во денови

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In weeks
mk: Во недели

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In months
mk: Во месеци

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Full &name
mk: Целосно &име

note: i18n: ectx: label, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: E&mail address
mk: &Е-поштенска адреса

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date && Time Range
mk: Опсег за датум и време

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: &Start date:
mk: &Почетен датум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromTimeLabel)
en: Start &time:
mk: Почетно &време:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: Print Layout
mk: Распоред за печатење

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mIncludeInfoGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, includeInfoBox)
en: Include Information
mk: Вклучи информација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors)
en: &Use colors
mk: &Користи бои

en: Duration:
mk: Траење:

en: 1 hour  | %1 hours
mk[0]: %1 час
mk[1]: %1 часа
mk[2]: %1 часа

en: 1 minute  | %1 minutes
mk[0]: %1 минута
mk[1]: %1 минути
mk[2]: %1 минути

en: Reminder:  | %1 reminders:
mk[0]: %1 потсетник:
mk[1]: %1 потсетника:
mk[2]: %1 потсетници:

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
mk: %1 пред почетокот

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
mk: %1 по почетокот

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
mk: %1 пред крајот

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
mk: %1 по крајот

en: 1 day | %1 days
mk[0]: %1 ден
mk[1]: %1 дена
mk[2]: %1 дена

en: 1 hour | %1 hours
mk[0]: %1 час
mk[1]: %1 часа
mk[2]: %1 часа

en: 1 minute | %1 minutes
mk[0]: %1 минута
mk[1]: %1 минути
mk[2]: %1 минути

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
mk[0]: %1 присутен:
mk[1]: %1 присутни:
mk[2]: %1 присутни:

en: Priority
mk: Приоритет

en: Print da&y
mk: Испечати &ден

en: Print &week
mk: Испечати &седмица

en: Print mont&h
mk: Испечати &месец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
mk: П&рилози

en: This printing style does not have any configuration options.
mk: Овој стил за печатење нема опции за конфигурирање.

en: Holiday
mk: Празник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
mk: &Наслов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPriority)
en: &Priority
mk: &Приоритет

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortingOptionsBox)
en: Sorting Options
mk: Опции за подредување

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortFieldLabel)
en: Sort field:
mk: Поле за подредување:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortDirectionLabel)
en: Sort direction:
mk: Насока на подредување:

en: Person: %1
mk: Личност: %1
