akonadi-kcal - en to nn translation catalogue (143 entries)

en: <placeholder>undefined</placeholder>
nn: <placeholder>ikkje vald</placeholder>

en: Free
nn: Frie

en: Busy
nn: Oppteken

note: i18n: ectx: label, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Use email settings from System Settings
nn: Bruk e-postinnstillingar frå systemoppsettet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Check this box to use the KDE-wide e-mail settings, which are defined using the System Settings "About Me" Module. Uncheck this box to be able to specify your full name and e-mail.
nn: Bruk dei globale KDE-innstillingane for e-postar, som du finn i systemoppsettet, under «Om meg»-kategorien. Fjern avkryssinga her viss du ønskjer å skriva inn namn og e-postadresse sjølv.

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
nn: Dagen startar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
nn: Utanom fridagar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Use Groupware communication
nn: Bruk gruppevarekommunikasjon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to enable automatic generation of mails when creating, updating or deleting events (or to-dos) involving other attendees. You should check this box if you want to use the groupware functionality (e.g. Configuring Kontact as a KDE Kolab client).
nn: Lag automatisk e-postar ved oppretting, oppdatering og sletting av hendingar og oppgåver med fleire deltakarar. Du bør kryssa av her viss du ønskjer å bruka gruppevarefunksjonane (som å setja opp Kontact som ein KDE Kolab-klient).

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Full &name
nn: Fullt &namn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Enter your full name here. This name will be displayed as "Organizer" in to-dos and events you create.
nn: Skriv inn heile namnet ditt her. Namnet vert vist som «Arrangør» i hendingar og oppgåver du lagar.

note: i18n: ectx: label, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: E&mail address
nn: &E-postadresse

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: Enter here your e-mail address. This e-mail address will be used to identify the owner of the calendar, and displayed in events and to-dos you create.
nn: Skriv inn e-postadressa di. Denne e-postadressa vert brukt til å identifisera eigaren til kalenderen, og vert vist i hendingar og oppgåver du lagar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print day options:</span></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Innstillingar for dagsutskrift:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date && Time Range
nn: Dato og tidsrom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, mFromDate)
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>End date</i> option. This option is used to define the start date.
nn: Viss du ønskjer å skriva ut fleire dagar samtidig, kan du velja eit datoområde med dette feltet og <i>Sluttdato</i>-feltet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: &Start date:
nn: S&tartdato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromTimeLabel)
en: Start &time:
nn: Sta&rttid:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, mToDate)
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>Start date</i> option. This option is used to define the end date.
nn: Viss du ønskjer å skriva ut fleire dagar samtidig, kan du velja eit datoområde med dette feltet og <i>Startdato</i>-feltet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End date:
nn: S&luttdato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToTimeLabel)
en: End ti&me:
nn: Sl&uttid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: Check this option to automatically determine the required time range, so all events will be shown.
nn: Vel automatisk tidsrom slik at alle hendingar vert med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: E&xtend time range to include all events
nn: Utv&id tidsrom til å inkludera alle hendingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: Print Layout
nn: Utskriftsoppsett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: The Filofax format prints the information for the days selected without a timeline.
nn: Filofax-formatet skriv ut informasjonen om dei valde dagane utan noka tidslinje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mSecurity)
en: Security Exclusions
nn: Tryggleiksunntak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeConfidential)
en: Exclude c&onfidential
nn: Ikkje ta med &konfidensielle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludePrivate)
en: Exclude pri&vate
nn: Ikkje ta med &private

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mIncludeInfoGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, includeInfoBox)
en: Include Information
nn: Ta med informasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: You should check this option if you want to print to-dos which are due on one of the dates which are in the supplied date range.
nn: Skriv òg ut oppgåver som forfell på ein av datoane i det valde tidsrommet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
nn: Ta &med oppgåver som forfell på dei utskrivne dagane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mExcludeTime)
en: Check this option to exclude the time in description box
nn: Ikkje ta med klokkeslett i skildringsboksen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeTime)
en: Exclude t&ime from timetable detail display items
nn: Ikkje ta med &klokkeslett i elementdetaljane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSingleLineLimit)
en: Limit events in each day to a &single line
nn: Avgrens hendingane for kvar dag til éi &linje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Show note &lines in Filofax layout
nn: Ta med notatlinjer i &Filofax-vising

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors)
en: &Use colors
nn: &Bruk fargar

en: Start date:
nn: Startdato:

en: No start date
nn: Ingen startdato

en: End date:
nn: Sluttdato:

en: Duration:
nn: Varer:

en: 1 hour  | %1 hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: %1 timar

en: 1 minute  | %1 minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: %1 minutt

en: No end date
nn: Ingen sluttdato

en: Due date:
nn: Forfallsdato:

en: No due date
nn: Ingen forfallsdato

[ctx: except for listed dates]
en:  except
nn:  unntatt

en: Repeats:
nn: Gjenteken:

en: No reminders
nn: Ingen påminningar

en: Reminder:  | %1 reminders:
nn[0]: Påminning:
nn[1]: %1 påminningar:

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
nn: %1 før starten

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
nn: %1 etter starten

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
nn: %1 før slutten

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
nn: %1 etter slutten

en: 1 day | %1 days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: %1 dagar

en: 1 hour | %1 hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: %1 timar

en: 1 minute | %1 minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: %1 minutt

en: Organizer:
nn: Arrangør:

en: Location:
nn: Stad:

en: Description:
nn: Skildring:

en: Notes:
nn: Merknadar:

en: No Subitems
nn: Ingen underelement

en: 1 Subitem: | %1 Subitems:
nn[0]: 1 underelement:
nn[1]: %1 underelement:

[ctx: no status]
en: none
nn: ingen

[ctx: unknown status]
en: unknown
nn: ukjend

[ctx: subitem start date]
en: Start Date: %1
nn: Startdato: %1

[ctx: subitem start time]
en: Start Time: %1
nn: Starttid: %1

[ctx: subitem due date]
en: Due Date: %1
nn: Forfallsdato: %1

[ctx: subitem due time]
en: Due Time: %1
nn: Forfallstid: %1

[ctx: subitem Secrecy: secrecyString]
en: Secrecy: %1
nn: Hemmeleghald: %1

en: No Attachments
nn: Ingen vedlegg

en: 1 Attachment: | %1 Attachments:
nn[0]: 1 vedlegg:
nn[1]: %1 vedlegg:

en: No Attendees
nn: Ingen deltakarar

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
nn[0]: 1 deltakar:
nn[1]: %1 deltakarar:

en: Secrecy: %1
nn: Hemmeleghald: %1

en: Show as: Busy
nn: Vis som oppteken

en: Show as: Free
nn: Vis som ledig

en: This task is overdue!
nn: Denne oppgåva har forfalle.

en: Settings:
nn: Innstillingar:

[ctx: @option sort in increasing order]
en: Ascending
nn: Stigande

[ctx: @option sort in descreasing order]
en: Descending
nn: Synkande

en: To-do list
nn: Oppgåveliste

en: %1%
nn: %1 %

en: Priority
nn: Prioritet

[ctx: @label to-do due date]
en: Due
nn: Forfall

[ctx: @label to-do percentage complete]
en: Complete
nn: Fullført

en: Print &incidence
nn: Skriv ut &hending

en: Prints an incidence on one page
nn: Skriv ut ei hending over ei side

en: Print da&y
nn: Skriv ut &dag

en: Prints all events of a single day on one page
nn: Skriv ut alle hendingar for ein dag på éi side

en: Print &week
nn: Skriv ut &veke

en: Prints all events of one week on one page
nn: Skriv ut alle hendingar for ei veke på éi side

en: Print mont&h
nn: Skriv ut &månad

en: Prints all events of one month on one page
nn: Skriv ut alle hendingar for ein månad på éi side

en: Print to-&dos
nn: Skriv ut &oppgåver

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
nn: Skriv ut alle oppgåver i ei (tre-liknande) liste

[ctx: @title:window]
en: Print
nn: Skriv ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print incidence options:</span></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Innstillingar for hendingsutskrift:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
nn: Deta&ljar (synlegdom, hemmeleghald osb.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: &Attendees
nn: &Deltakarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSubitemsNotes)
en: &Notes, subitems
nn: &Merknadar og underelement

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
nn: &Vedlegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Show note &lines
nn: Ta med notat&linjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print journal options:</span></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Innstillingar for dagboksutskrift:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mAllJournals)
en: &All journal entries
nn: Alle da&gboktekstar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mRangeJournals)
en: Date &range:
nn: Datoområd&e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print month options:</span></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Innstillingar for månadsutskrift:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mFromMonth)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the first month to be printed. Use the option <i>End month</i> to define the last month in this range.
nn: Når du ønskjer å skriva ut fleire månadar samtidig, kan du definera kva for månadar her. Dette valet svarar til den første månaden som vert skriven ut. Bruk valet <i>Sluttmånad</i> for å velja den siste månaden du vil ha med.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mToMonth)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the last month to be printed. Use the option <i>Start month</i> to define the first month in this range.
nn: Når du ønskjer å skriva ut fleire månadar samtidig, kan du definera kva for månadar her. Dette valet svarar til den siste månaden som vert skriven ut. Bruk valet <i>Startmånad</i> for å velja den første månaden du vil ha med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End month:
nn: S&luttmånad:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: With this option it is possible to leave out the daily recurring to-dos and events in the print. They take a lot of space and make the month view needlessly complicated.
nn: Du kan her velja å ikkje ta med hendingar og oppgåver som vert gjentekne kvar dag. Dei tek opp mykje plass, og kan gjera månadsvisinga unødvendig komplisert.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Similar to "Print daily recurring to-dos and events". Weekly to-dos and events will be omitted when making a print of the selected month.
nn: Dette valet fungerande tilsvarande «Skriv ut hendingar og oppgåver gjentekne kvar dag». Hendingar og oppgåver som vert gjentekne kvar veke vert ikkje tekne med på utskrifta for den valde månaden.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Enable this to print week numbers at the left of each row.
nn: Skriv vekenummer til venstre for kvar rad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Print week &numbers
nn: Skriv ut veke&nummer

en: This printing style does not have any configuration options.
nn: Denne utskriftsstilen har ingen oppsettsval.

en: Holiday
nn: Fridag

[ctx: print date: formatted-datetime]
en: printed: %1
nn: Skrive ut %1

[ctx: starttime - endtime summary]
en: %1-%2 %3
nn: %1–%2 %3

[ctx: starttime - endtime summary, location]
en: %1-%2 %3, %4
nn: %1–%2 %3, %4

[ctx: to-do summary (Due: datetime)]
en: %1 (Due: %2)
nn: %1 (forfall: %2)

[ctx: to-do summary (Due: date)]
en: %1 (Due: %2)
nn: %1 (forfall: %2)

en: To-do: %1
nn: Oppgåve: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print to-dos options:</span></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Innstillingar for oppgåveutskrift:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
nn: &Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, mTitle)
en: To-do List
nn: Oppgåveliste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: To-dos to Print
nn: Oppgåver som skal skrivast ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintAll)
en: Print &all to-dos
nn: Skriv ut a&lle oppgåver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintDueRange)
en: Print only to-dos due in the &range:
nn: Skriv berre ut oppgåver i &tidsrommet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPriority)
en: &Priority
nn: &Prioritet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortingOptionsBox)
en: Sorting Options
nn: Sorteringsval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortFieldLabel)
en: Sort field:
nn: Sorteringsfelt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortDirectionLabel)
en: Sort direction:
nn: Sorteringsretning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectSubTodos)
en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
nn: Kopla underoppgåver til &hovudoppgåver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print week options:</span></p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Innstillingar for vekeutskrift:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
nn: Datoområde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Text
nn: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Time Boxes
nn: Tidsboks

[ctx: Description - date]
en: %1 - %2
nn: %1 – %2

en: Journal entries
nn: Dagboktekstar

en: Print &journal
nn: Skriv ut d&agbok

en: Prints all journals for a given date range
nn: Skriv ut alle dagbøker for eit visst tidsrom.

en: Print &year
nn: Skriv &ut år

en: Prints a calendar for an entire year
nn: Skriv ut kalenderen for eit heilt år.

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
nn: skriveverna
