libgravatar - en to it translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Gravatar
it: Configura Gravatar

en: Use Default Image
it: Usa l'immagine predefinita

en: Use Libravatar
it: Usa Libravatar

en: Fallback to Gravatar
it: Ripiega su Gravatar

en: Gravatar Cache Size:
it: Dimensione cache di Gravatar:

[ctx: add space before image]
en:  image |  images
it[0]:  immagine
it[1]:  immagini

en: Clear Gravatar Cache
it: Pulisci la cache di Gravatar

en: Enable Gravatar Support
it: Abilita il supporto per Gravatar

en: Configure...
it: Configura...

en: Email:
it: Posta elettronica:

en: &Search
it: &Cerca

en: No Gravatar found.
it: Nessun Gravatar trovato.
