kdepim - en to bs translation catalogue (378 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
bs: Ne možete koristiti TLS jer ga temeljna Qt biblioteka ne podržava.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
bs: Zatraženo je šifrovanje TLS‑om, ali Sieve server ne navodi TLS među svojim mogućnostima.
    Možete izabrati da se svejedno započnu TLS pregovori, ili odustanete od postupka.

en: &Start TLS nonetheless
bs: &Svejedno pokreni TLS

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
bs: Zatraženo šifrovanje TLS‑om, ali ga server ne podržava.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
bs: Izgleda da server ne podržava TLS. Isključite TLS ako želite da se povežete bez šifrovanja.

en: Sieve Authentication Details
bs: Detalji autentifikacije programom Sieve

en: Please enter your authentication details for your sieve account (usually the same as your email password):
bs: Unesite detalje za autentifikaciju na Sieve nalogu (obično isto kao lozinka e‑pošte):

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
bs: Neuspela autentifikacija.
    Najverovatnije je lozinka pogrešna.
    Server javlja:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
bs: Skripta nije uspješno poslala.
    Ovo je vjerovatno zbog grešaka u skripti.
    Server javlja:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
bs: Skripta nije uspješno poslala.
    Možda sadrži neke greške.

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
bs: Ne mogu pronaći stavku "%1" u dodatku "%2"

en: More information
bs: Više informacija

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
bs: Nema dovoljno argumenata za SelectConvertParameterWidget. Očekivana 2 argumenta.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
bs: Previše argumenata za SelectConvertParameterWidget, "%1"

en: is
bs: je

en: not is
bs: nije

en: contains
bs: sadrži

en: not contains
bs: ne sadrži

en: matches
bs: slaže se s

en: not matches
bs: ne slaže se s

en: not regex
bs: nije regex

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
bs: Pronađena nepoznata vrijednost oznake "%1" prilikom akcije raščlanjivanja "%2".

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
bs: Pronađena nepoznata oznaka "%1" prilikom akcije raščlanjivanja "%2".

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
bs: Svojstvo "%1" u stanju "%2" nije podržano od severa

en: Help
bs: Pomoć

en: Add Flags
bs: Dodaj zastavice

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
bs: Addflag za dodavanje indikatora [IMAP] indikatorima.  On ne zamjenjuje prethodno postavljene indikatore. TZo zbnači da se više pojava addflag tretira sabiranjem.

en: Add header
bs: Dodaj zaglavlje

en: header:
bs: zaglavlje:

en: value:
bs: vrijednost:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
bs: Akcija addheader dodaje polje zaglavlja postojećem zaglavlju poruke.

en: Break
bs: Prekid

en: Name (optional):
bs: Ime (opciono)

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
bs: Komanda break prektid najbližu okružujuću petklju

en: Convert
bs: Konverzija

en: From:
bs: Od:

en: To:
bs: Do:

en: Parameters:
bs: Parametri:

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
bs: Akcija "convert" navodi da svi dijelovi tijela s tipom medija jednakom "media-type" budu konvertovani u tip medija u "media-type" koristeći parametre konverzije.

en: Delete header
bs: Izbriši zaglavlje

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
bs: Normalno deleteheader akcija briše sve pojave polja imenovanog zaglavlja.

en: Discard
bs: Odbaci

en: Discard is used to silently throw away the message.
bs: Odbacivanje se koristi za tiho uklanjanje poruke

en: Enclose
bs: Zatvori

en: Subject:
bs: Tema:

en: headers:
bs: zaglavlja:

en: text:
bs: tekst:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
bs: Komanda za uokviravanje akcije se definiše da omogući cijeloj poruci da bude uokvirena kao prilog za novu poruku.

en: Extract Text
bs: Izdvoji tekst

en: Number of characters:
bs: Broj znakova:

en: Stored in variable name:
bs: Sačuvano ime varijable:

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
bs: Akcija "extracttext" se može koristiti u kontekstu "foreverypart" petlje i koristi se za smiještanje teksta u varijablu

en: File Into
bs: Informacija o datoteci

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
bs: Akcija "fileinto" ima "kopiju" argumenata ali tenutni server je ne podržava

en: Keep a copy
bs: Sačuvaj kopiju

en: Create folder
bs: Kreiraj direktorij

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
bs: Akcija "fileinto" dostavlja poštu u poštansko sanduče,

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
bs: Ako je opcioni ":create" argument naveden, on kaže Sieve interpreteru da kreira dato poštansko sanduče ako je potrebno prije slanja poruke u navedeno poštansko sanduče.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
bs: Ako je opcionalno navedena ključna riječ ":copy", označena komanda ne otkazuje implicitno "zadržati". Umjesto toga, samo datoteke ili preusmjerava kopiju uz sve ostalo što se događa poruci.

en: Keep
bs: Sačuvaj

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
bs: Akcija "keep" bez obzira koja se desila akcija u vezi s drugim akcijama action, filtriranje se ne vrši. TO prosto znači skladištenje poruke u korisnikov glavni sandučić.

en: Add flags:
bs: Dodaj zastavice:

en: Notify
bs: Informiši

en: message:
bs: poruka

en: method:
bs: metod:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
bs: Akcija "informiši" navodi da se napomena treba poslati korisniku.

en: Redirect
bs: Redirekcija

en: Use list
bs: Koristi listu

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
bs: Akcija "redirect" se koristi za slanje poruke drugom korisnilu na datoj adresi kao što radi prosljeđivanje pošte. Akcija "redirect" ne mijenja promjene tijelu poruke ili postojećim zaglavljima ali može dodati nova zaglavlja.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
bs: Ako je opciona ":copy" ključna riječ navedena, označena komanda ne otkazuje implicitno "keep". Umjesto toga, on preusmjerava kopiju u dodatku što god se dešava poruci.

en: Reject
bs: Odbaci

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
bs:  Akcija "reject" otkazuje implicitno zadržavanje i oddbija isporuku poruke.

en: Remove Flags
bs: Ukloni oznake

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
bs: Removeflag se koristi za uklanjanje oznaka iz [IMAP] flegova. Removeflag briše flegove prethodno postavljene s "set"/"addflag". Poziv removeflag s flegom koji nije ranije postavljen nije greška i ignoriše se.

en: Replace
bs: Zamijeni

en: from:
bs: od:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
bs: Komanda "replace" je definisana da omogući da se MIME dio zamijeni tekstom naveedenim uz komandu .

en: Return
bs: Vrati se

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
bs: Komanda "return" zaustavlja obradu samo neposredno uključene skripte i vraća obradu skripti koja je uključuje.

en: Set Flags
bs: Postavi oznake

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
bs: Setflag se koristi za postavljanje [IMAP] sistemskih flegova ili ključnih riječi. Setflag zamjenjuje prethodno postavljene flegove.

en: Variable
bs: Varijabla

en: Protect special character
bs: Zaštitite posebni znak

en: Value:
bs: Vrijednost:

en: In variable:
bs: U varijabli

en: Script needs regex support, but server does not have it.
bs: Skripta treba regex podršku, ali je server nema.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
bs: Akcija "set" postavlja navedenu vrijednost varijable označenu imenom.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
bs: Ovaj modifikator dodaje potrebni navod kako bi osigurao da se prošireni tekst podudara samo kada se radi o doslovnoj podudarnosti kod korištenja parametara za regex. Svakom znaku sa posebnim značenjem (. , *, ? , itd.) dodaje se prefiks "\" u ekspanziji.

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
bs: Akcija "stop" završava obradu.  Ako implicitno čuvanje nije otkazano, obavlja se.

en: Vacation
bs: Odmor

en: day:
bs: dan:

en: Message subject:
bs: Tema poruke:

en: Additional email:
bs: Dodatna poruka:

en: Vacation reason:
bs: Razlog odmora

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
bs: Akcija "vacation" provodi automatski odgovor o odmoru slično vacation naredbi dostupnoj u mnogim verzijama Unix. Njegova svrha je pružiti dopisnike s obavijesti da je korisnik daleko na duže vrijeme i da ne treba očekivati ​​brze odgovore.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
bs: Kroz ":days" parametar, ograničava se broj automatskih odgovora istom pošiljaocu na jedan u [n] dana, za dati broj dana. Ali ima slučajeva kada se to želi finije, ako se žele generisati "vacation" odgovori češće.

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
bs: Ovo proširenje definiše ":seconds" parametar radi više granularnosti u takvim situacijama.

en: Insert at the beginning
bs: Ubaci na početku

en: Append at the end
bs: Pridodaj na kraju

en: Deleted
bs: Izbrsano

en: Answered
bs: Odgovoreno

en: Flagged
bs: Označeno

en: Seen
bs: Viđeno

en: Draft
bs: Nacrt

en: high importance
bs: visoka važnost

en: normal importance
bs: normalna važnost

en: low importance
bs: niska važnost

en: days
bs: dani

en: seconds
bs: sekunde

en: None
bs: Ništa

en: Lower
bs: Malo

en: Upper
bs: Veliko

en: Lower first letter
bs: Malo prvo slovo

en: Upper first letter
bs: Veliko prvo slovo

en: Quote wildcard
bs: Džoker za navodnike

en: Please select an action.
bs: Molim odaberite akciju

en: Add comment
bs: Dodajte komentar

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
bs: Detektovana je petlja u petlji. To nije podržano.

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
bs: Nepoznata oznaka "%1" tokom raščlanjivanja stanja "%2"

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
bs: Pronađeno previše argumenata za "%1", najveća vrijednost je %2, broj pronađenih vrijednosti %3 za %4

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
bs: Nepoznata oznaka vrijednosti "%1" je pronađena tokom raščlanjivanja stanja "%2"

en: Address
bs: Adresa

en: address:
bs: adresa:

en: Use ; to separate emails
bs: Koristite : za razdvajanej E-mailova

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
bs: Test "address" usaglašava Internet adrese u struktuiranim zaglavljima koja sadrže adrese. Vraća true ako bilo koje zaglavlje sadrži ključ u navedenom dijelu adrese kako je izmijenjeno komparatorom i ključnom riječju slaganja.

en: Body
bs: Tijelo

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
bs: Tijelo Test poredi sadržaj s tijelom poruke e-pošte, tj., svim poslije prvog prazan red iza zaglavlja. (Prazna linija sama po sebi, ako je prisutna, ne smatra se dijelom tijela.)

en: Currentdate
bs: Trenutni datum

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
bs: Test currentdate je sličan testu datuma, osim što radi s trenutnim datumom i vremenom umjesto vrijednosti izdvojenom iz tijela poruke.

en: Date
bs: Datum

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
bs: Test datuma poredi informacije o datumu i vremenu izvedene iz zaglavlja s vrijednostima datuma i vremena

en: Envelope
bs: Koverta

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
bs: Test "envelope" je tačan ako navedeni dio [SMTP] (ili ekvivalentne) koverte odgovara datom ključu.

en: Environment
bs: Okruženje

en: Item:
bs: Stavka:

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
bs: Test okruženja vrača informacije o okruženju navedene imenskim stringom i usaglašava s vrijednostima navedenim u argumetu liste ključeva

en: Exists
bs: Postoji

en: exists
bs: postoji

en: not exists
bs: ne postoji

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
bs: Test "exists" je tačan ako zaglavlja pobrojana u  header-names argument postoje unutar poruke.  Sva zaglavlja moraju postojati ili je test netačan.

en: False
bs: Netačno

en: false
bs: Netačno

en: The "false" test always evaluates to false.
bs: Test "false" uvijek ima netačnu vrijednost

en: Has Flag
bs: Ima oznake

en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
bs: Ime varijable
     (ako je prazna koristi unutarnju varijablu):

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
bs: Test hasflag ima vrijednost true ako bilo koja varijabla odgovara imenu flega.

en: Header
bs: Zaglavlje

en: With value:
bs: Sa vrijednošću:

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
bs: Test "header" je true ako vrijednost imenovanog zaglavlja, ignorišući vodeće i krajnej razmake odgovara nekom ključu.

en: Use "," to separate capabilities
bs: Koristite "," za razdvajanje mogućnosti

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
bs: Test "ihave" pruža način za Sieve skripte da testiraju postojanje proširenja prije njegovog stvarog korištenja.

en: Mailbox exists
bs: Poštanski sandučić postoji

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
bs: Test "mailboxexists" je talan ako sandučići navedeni u "mailbox-names" argumentu postoje u poštanskom spremištu i svaki dopušta korisniku u čijem kontekstu Sieve script pokušava "deliver" poruke u njega.

en: Meta Data
bs: Metapodaci

en: Mailbox:
bs: Sandučić

en: Annotations:
bs: Pribilješke:

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
bs: Test vraća vrijednost oznake sadnučića "annotation-name" za sandučić "mailbox". Preuzeta vrijednost se poredi s "key-list". Test vraća tačno ako oznaka postoji i vrioejdnost odgovara nekom od ključeva.

en: Metadata exists
bs: Metapodaci postoje

en: Annotation:
bs: Pribilješka

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
bs: Test "metadataexists" je tačan ako sve oznake navedene u "annotation-names" argumentu postoje za dati sandučić.

en: Server Meta Data
bs: Serverski metapodaci

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
bs: Ovaj test vraća vrijednost serverske naznake "annotation-name".  Primljena vrijednost se poredi s "key-list". Test vraća true ako naznaka postoji i vrijednost joj se slaže s nekim od ključeva.

en: Server Meta Data Exists
bs: Serverski metapodaci postoje

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
bs: Test "servermetadataexists" je tačan ako sve serverske naznake navedene u "annotation-names" argumentu postoje.

en: Size
bs: Veličina

en: under
bs: ispod

en: over
bs: preko

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
bs: Test "size" radi s veličinom poruke. On uzima jedan od označenih argumenata ":over" ili ":under", praćen brojem koji predstavlja veličinu poruke.

en: Percent
bs: Procenat

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
bs: Sieve implementacije koje realizuju "spamtest" test koriste identifikatot "spamtest" ili "spamtestplus" za upotrebu s mehanizmom za tu mogućnost.

en: True
bs: Tačno

en: true
bs: tačno

en: The "true" test always evaluates to true.
bs: Test "true" uvijek ima vrijednost true.

en: Virus Test
bs: Test na viruse

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
bs: Sieve implementatcije koje realizuju "virustest" test imaju identifikator  "virustest" za upotrebu s mehanizmom mogućnosti.

en: all
bs: sve

en: localpart
bs: lokalni dio

en: domain
bs: domena

en: user
bs: korisnik

en: detail
bs: detalj

en: raw
bs: sirovo

en: content
bs: sadržaj

en: text
bs: tekst

en: Year
bs: Godina

en: Month
bs: Mjesec

en: Day
bs: Dan

en: Julian
bs: Julijanski

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Time
bs: Vrijeme

en: Zone
bs: Zona

en: Weekday
bs: Dan u sedmici

en: Select multiple headers...
bs: Odaberi više zaglavlja...

en: Add new header:
bs: Dodaj novo zaglavlje

en: From
bs: Od

en: To
bs: Za

en: Reply To
bs: Odgovori na

en: Sender
bs: Pošiljalac

en: Subject
bs: Predmet

en: Message Id
bs: Id poruke

en: Content type
bs: Vrsta sadržaja

en: Type
bs: Tip

en: Subtype
bs: Podtip

en: Anychild
bs: Svako dijete

en: Parameters
bs: Parametri

en: Value
bs: Vrijednost

en: Count
bs: Broj

en: Greater than
bs: Veće od

en: Greater than or equal
bs: Veće ili jednako

en: Less than
bs: Manje od

en: Less than or equal
bs: Manji ili jednako

en: Equal to
bs: Jednako s

en: Not equal to
bs: Različito od

en: Bytes
bs: Bajta

en: Please select an condition.
bs: Molim odaberite uslov

en: Sieve Script
bs: Sieve skripta

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
bs: Greška tokom uvoza skripte. Želite li preći u tekstualni režim?

en: Add ForEveryPart loop
bs: Dodaj ForEveryPart petlju

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
bs: "foreverypart", je iterator koji hoda kroz svaki  MIME dio poruke, uključujući ugniježdene dijelove, idući prvo u dubinu, i primjenjuje komande u navedenom bloku na svaki od njih.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
bs: Nepoznata vrijednost oznake "%1" prilikom učitavanja "for" petlje

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
bs: Nepoznata oznaka "%1" prilikom učitavanja "for" petlje

en: Variable name:
bs: Ime varijable:

en: Set value to:
bs: Postavi vrijednost na:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
bs: Nepoznata oznaka "%1" prilikom učitavanja varijabli.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
bs: Varijabla koja ima globalni opseg u svim skriptama koji su deklarisani "global" komandom. Ako skripa koristi to ime varijable bez deklaracije kao globalne, ime navodi odvojenu, ne-globalnu varijablu unutar ovog skripta.

en: personal
bs: lično

en: global
bs: globalno

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
bs: Nepoznata lokacija tipa "%1" prilikom raščlanjivanja uključuje

en: Include:
bs: Uključi:

en: Name:
bs: Ime:

en: Optional
bs: Opciono

en: Once
bs: Jednom

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
bs: Naredba "include" uzima opcioni "location" parametar, opcioni ":once" parametar, opcioni ":optional" parametar, i jedan string argument koji predstavlja ime skripte koja se uključuje u obradu na ovoj tački.

en: We can not add more includes elements.
bs: Ne možemo dodati još uključenih elemenata.

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Match all messages
bs: Uskladi sve poruke

en: Match a&ll of the following
bs: Poklopi &sve od sljedećeg

en: Match an&y of the following
bs: Poklopi &nešto od sljedećeg

en: Actions
bs: Akcije

en: Add new block:
bs: Dodaj novi blok:

en: "elsif" block
bs: "elsif" blok

en: "else" block
bs: "else" blok

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
bs: Gore

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
bs: Dolje

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
bs: Vrh

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
bs: Dno

en: New Script
bs: Nova skripta

en: Delete Script
bs: Obriši skriptu

en: Do you want to delete "%1" script?
bs: Želite li obrisati "%1" skriptu?

en: Script part %1
bs: %1 dio skripte

en: Includes
bs: Uključuje

en: Global Variable
bs: Globalna varijabla

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
bs: Skripta treba imati samo jedan "Else" blok. Ne možemo dodati drugi.

en: Main block
bs: Glavni blok

en: Block "Elsif"
bs: Blok "Elsif"

en: Block "Else"
bs: Blok "Else"

en: Save As...
bs: Snimi kao...

en: Sieve script:
bs: Sieve skripta:

en: Errors reported:
bs: Prijavljene greške

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

en: Collecting diagnostic information about Sieve support...
bs: Prikupljam dijagnostičke podatke o Sijeve podršci...

en: Collecting data for account '%1'...
bs: Prikupljam podatke za nalog '%1'...

en: (Account does not support Sieve)
bs: (Nalog ne podržava Sieve)

en: Contents of script '%1':
bs: Sadržaj skripte '%1':

en: Sieve capabilities:
bs: Sieve mogućnosti:

en: (No special capabilities available)
bs: (Nisu dostupne poosebne mogućnosti)

en: Available Sieve scripts:
bs: Dostupne Sieve skripte:

en: (No Sieve scripts available on this server)
bs: (Nema dostupnih Sieve skripti na ovom serveru)

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
bs: Ovo će prebrisati skriptu. Želite li nastaviti?

en: Import Script
bs: Uvezi skriptu

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
bs: Ne mogu učitati datoteku %1:
    "%2" je detaljan opis greške.

en: Sieve Editor Error
bs: Greška Sieve uređivača

en: Error during load page about %1
bs: Greška pri učitavanju stranice o %1

en: Help about: %1
bs: Pomoć o: %1

en: Sieve Template:
bs: Sieve predložak:

en: Editor
bs: Uređivač

en: Error during parsing
bs: Greška prilikom raščlanjivanja

en: Check Syntax
bs: Provjera sintakse

en: Import...
bs: Uvezi...

en: Script name:
bs: Ime skripte:

en: Help about: '%1'
bs: Pomoć o: '%1'

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details...)</a>
bs: Neke greške su pronađene prilikom raščlanjivanja. <a href="sieveerrordetails">(Detalji...)</a>

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
bs: Ne možemo raščlaniti skriptu. Ne možemo prebaciti u grafički način.

en: No errors found.
bs: Nije nađena greška.

en: An unknown error was encountered.
bs: Desila se nepoznata greška

en: Path is not specified.
bs: Put nije određen

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
bs: Novi...

en: Edit...
bs: Izmijeni...

en: Delete
bs: Izbriši

en: Deactivate
bs: Deaktiviraj

en: Sieve Error
bs: Sieve greška

en: The Sieve script was successfully uploaded.
bs: Sieve skripta je uspješno poslata.

en: Sieve Script Upload
bs: Slanje Sijeve skripte

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
bs: Dopustite postavkama van ureda da budu promjenljive od strane korisnika.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
bs: Dozvoli korisnicima da pošalju skripte kada nisu u kancelariji, ali ih sprečite da mijenjaju neke postavke, kao što su domene na koje se reaguje ili reakcije na spam.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
bs: Šalji „van kancelarije“ samo na poruke pristigle sa ovog domena.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
bs: Dozvoli slanje „van kancelarije“ na poruke označene kao SPAM.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
bs: Provjeri da li imaju odgovori  kada ste van kancelarije konfigurisani za vas.

en: Filter on Mailing List-ID
bs: Filter na ID liste pošte

en: Filter on Subject
bs: Filter na temu

en: Filter on Spamassassin
bs: Filter na Spamassassin

en: Flag messages
bs: Označi poruke

en: Forward Message
bs: Proslijedi poruku

en: Forward Message and add copy
bs: Prosiijedi poruku i dodaj kopiju

en: Destroy mail posted by...
bs: Uništi poštu koju je poslao...

en: Vacations
bs: Odmori

en: You can drag and drop element on editor to import template
bs: Možete prevući i pustiti elemente na uređivač za uvoz predložaka.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
bs: Sieve skripta je uspješno instalirana na serveru '%1'.
    Automatski odgovor Izvan kancelarije je aktiviran.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
bs: Sieve skripta je uspješno instalirana na serveru '%1'.
    Automatski odgovor Izvan kancelarije je isključen.

en: Configure vacation notifications to be sent:
bs: Podesite obavještenja o odmoru koja treba slati:

en: &Activate vacation notifications
bs: &Aktiviraj automatska obavještenja

en:  day |  days
bs[0]:  dan
bs[1]:  dana
bs[2]:  dana

en: &Resend notification only after:
bs: &Ponovo pošalji obavještenje samo nakon:

en: &Send responses for these addresses:
bs: &Šalji odgovore na ove adrese:

en: Do not send vacation replies to spam messages
bs: Ne šalji odgovore o odmoru na spam

en: Only react to mail coming from domain
bs: Reaguj samo na poštu sa domena

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
bs: Aktivan odgovor „van kancelarije“ još uvijek stoji.
    Želite li da ga uredite?

en: Out-of-office reply still active
bs: „Van kancelarije“ još uvijek aktivno

en: Edit
bs: Izmjieni

en: Ignore
bs: Ignoriši

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
bs: Vaš server nije prikazao "odmor" u svojoj listi podržanih ekstenzija Sito;bez nje, KMail ne može da instalira odgovore kada ste van kancelarije za vas.Obratite se svom administratoru sistema.

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
bs: Ja sam izvan ureda do %1.
    
    U hitnim slučajevima, obratite se gospođi "zamjena odmora"
    
    email: "email adresa zamjene odmora"
    telefon: +49 711 1111 11
    fax.: +49 711 1111 12
    
    S poštovanjem,
    -- "unesite vaše ime i email adresu ovdje"

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
bs: Neko (vjerovatno vi) je promijenio skriptu za odsustvo na serveru. KMail više ne može odrediti parametre automatskih odgovora. Biće korištene uobičajene vrijednosti.

en: No Sieve URL configured
bs: Nije podešen Sieve URL

en: Available Scripts
bs: Dostupne skripte

en: Network down.
bs: Mreža nije aktivna

en: Edit Script...
bs: Uredi skriptu...

en: Deactivate Script
bs: Deaktiviraj skriptu

en: New Script...
bs: Nova skripta...

en: New Sieve Script
bs: Nova Sieve skripta

en: Please enter a name for the new Sieve script:
bs: Unesite ime za novu Sieve skriptu:

en: unnamed
bs: Bez naziva

en: You cannot use protected name.
bs: Ne možete koristiti zaštićeno ime

en: Script name already used "%1".
bs: Ime skripte već korišteno "%1".

en: Really delete script "%1" from the server?
bs: Zaista brišete skriptu „%1“ sa servera?

en: Delete Sieve Script Confirmation
bs: Potvrda o brisanju Sieve skripte

en: Failed to fetch the list of scripts
bs: Nisam uspio da preuzmem listu skripti

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
bs: Greška u raščlanjivanju: Carriage Return (CR) bez Linije Feed-a (LF)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
bs: Greška u raščlanjivanju: Necitirana kosa crta („/“) bez zvjezdice („*“). Loš komentar?

en: Parse error: Illegal Character
bs: Greška u raščlanjivanju: Nedopušten znak

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
bs: Greška u raščlanjivanju: Neočekivani znak, verovatno nedostaje razmak?

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
bs: Greška u raščlanjivanju: Ime oznake počinje sa cifrom

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
bs: Greška u raščlanjivanju: Samo bijeli razmaci i #komentari mogu da slede "text:" u istoj liniji

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
bs: Greška u raščlanjivanju: Broj izvan opsega (mora biti manji od %1)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
bs: Greška u raščlanjivanju: Neispravna UTF-8 sekvenca

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
bs: Greška u raščlanjivanju: Prerani kraj višelinijskog znakovnog niza (možda ste zaboravili '.'?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
bs: Greška u raščlanjivanju: Prerani kraj znakovnog niza pod navodnicima (nedostaje zatvarajući navodnik, ""“)

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
bs: Greška u raščlanjivanju: Prerani kraj liste znakovnih nizova (nedostaje zatvarajuća uglasta zagrada, ']')

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
bs: Greška u raščlanjivanju: Prerani kraj liste testova (nedostaje zatvarajuća zagrada, ')')

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
bs: Greška u raščlanjivanju: Prerani kraj bloka (nedostaje zatvarajuća vitičasta zagrada, '}')

en: Parse error: Missing Whitespace
bs: Greška u raščlanjivanju: Nedostaje razmak

en: Parse error: Missing ';' or Block
bs: Greška u raščlanjivanju: Nedostaje dvotačka, ';' , ili blok

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
bs: Greška u raščlanjivanju: Očekivana je ';' ili '{', a našlo se nešto treće

en: Parse error: Expected Command, got something else
bs: Greška u raščlanjivanju: Očekivana je naredba, našlo se nešto drugo

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
bs: Greška u raščlanjivanju: Na početku, na kraju ili dupli zarezi u listi znakovnih nizova

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
bs: Greška u raščlanjivanju: Na početku, na kraju ili dupli zarezi u listi testova

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
bs: Greška u raščlanjivanju: Nedostaje ',' , između znakovnih nizova u listi

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
bs: Greška u raščlanjivanju: Nedostaje ',' , između testova u listi

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
bs: Greška u raščlanjivanju: Samo su znakovni nizovi dozvoljeni u istoimenim listama

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
bs: Greška u raščlanjivanju: Samo su testovi dozvoljeni u listi testova

en: "require" must be first command
bs: "require" mora biti prva naredba

en: "require" missing for command "%1"
bs: Nedostaje "require" za naredbu "%1"

en: "require" missing for test "%1"
bs: Nedostaje "require" za test "%1"

en: "require" missing for comparator "%1"
bs: Nedostaje "require" za upoređivač "%1"

en: Command "%1" not supported
bs: Naredba "%1" nije podržana

en: Test "%1" not supported
bs: Test "%1" nije podržan

en: Comparator "%1" not supported
bs: Upoređivač  "%1" nije podržan

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
bs: Kršenje propisanog ograničenja: Test je preduboko ugnježden (maks. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
bs: Kršenje propisanog ograničenja: Blok je preduboko ugnježden (maks. %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
bs: Neispravan argument  "%1" do  "%2"

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
bs: Sukobljeni argumenti: "%1" i "%2"

en: Argument "%1" Repeated
bs: Argument "%1" je ponovljen

en: Command "%1" violates command ordering constraints
bs: Naredba "%1" krši ograničenja poretka naredbi

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
bs: Zahtjevane su nekompatibline akcije "%1" i "%2"

en: Mail Loop detected
bs: Detektovana je poštanska petlja

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
bs: Kršenje propisanog ograničenja: Zahtjevano je previše akcija (maks. %1)

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška
