libksieve - en to el translation catalogue (330 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
el: Αδυναμία χρήσης TLS καθώς η βιβλιοθήκη Qt δεν το υποστηρίζει.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
el: Ζητήθηκε κρυπτογράφηση TLS, αλλά ο εξυπηρετητής σας Sieve δεν προβάλλει το TLS στις δυνατότητές του.
    Μπορείτε βέβαια, αν θέλετε, να δοκιμάσετε να ξεκινήσετε διαπραγματεύσεις για το TLS, ή να ακυρώσετε τη λειτουργία.

en: &Start TLS nonetheless
el: Εκκίνη&ση TLS ούτως ή άλλως

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
el: Η κρυπτογράφηση TLS ζητήθηκε, αλλά δεν υποστηρίζεται από τον εξυπηρετητή.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
el: Ο εξυπηρετητής δεν φαίνεται να υποστηρίζει TLS. Απενεργοποιήστε το TLS αν θέλετε να συνδεθείτε χωρίς κρυπτογράφηση.

en: Sieve Authentication Details
el: Λεπτομέρειες ταυτοποίησης Sieve

en: Please enter your authentication details for your sieve account (usually the same as your email password):
el: Εισαγάγετε τις λεπτομέρειες ταυτοποίησης για τον sieve λογαριασμό σας (συνήθως είναι ίδιες με τον κωδικό πρόσβασης στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο):

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε.
    Μάλλον ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος.
    Ανταπόκριση από τον εξυπηρετητή:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
el: Το σενάριο δεν φορτώθηκε με επιτυχία.
    Μάλλον εξαιτίας σφαλμάτων στο σενάριο.
    Ανταπόκριση από τον εξυπηρετητή:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
el: Το σενάριο δεν φορτώθηκε με επιτυχία.
    Το σενάριο ίσως περιέχει σφάλματα.

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
el: Αδυναμία εύρεσης του αντικειμένου "%1" στο γραφικό συστατικό "%2"

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
el: Μη επαρκής αριθμός ορισμάτων για το SelectConvertParameterWidget. Αναμένονταν 2 ορίσματα.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
el: Υπερβολικός αριθμός ορισμάτων για το SelectConvertParameterWidget, "%1"

en: is
el: είναι

en: not is
el: δεν είναι

en: contains
el: περιέχει

en: not contains
el: δεν περιέχει

en: matches
el: ταιριάζει

en: not matches
el: δεν ταιριάζει

en: regex
el: καν.εκφρ.

en: not regex
el: μη καν.εκφρ.

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
el: Βρέθηκε μια άγνωστη τιμή ετικέτας "%1" κατά την ανάλυση της ενέργειας "%2".

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
el: Βρέθηκε μια άγνωστη ετικέτα "%1" κατά την ανάλυση της ενέργειας "%2".

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
el: Το χαρακτηριστικό "%1" στη συνθήκη "%2" δεν υποστηρίζεται από τον εξυπηρετητή

en: Help
el: Βοήθεια

en: Add Flags
el: Προσθήκη σημαιών

en: Add header
el: Προσθήκη κεφαλίδας

en: header:
el: κεφαλίδα:

en: value:
el: τιμή:

en: Break
el: Διακοπή

en: Name (optional):
el: Όνομα (προαιρετικό):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
el: Η εντολή break τερματίζει τον κοντινότερο περικλείοντα βρόχο.

en: Convert
el: Μετατροπή

en: From:
el: Από:

en: To:
el: Σε:

en: Parameters:
el: Παράμετροι:

en: Delete header
el: Διαγραφή κεφαλίδας

en: Discard
el: Απόρριψη

en: Subject:
el: Θέμα:

en: headers:
el: κεφαλίδες:

en: text:
el: κείμενο:

en: Extract Text
el: Εξαγωγή κειμένου

en: Number of characters:
el: Αριθμός χαρακτήρων:

en: Keep a copy
el: Διατήρηση αντιγράφου

en: Create folder
el: Δημιουργία φακέλου

en: Keep
el: Διατήρηση

en: Add flags:
el: Προσθήκη σημαιών:

en: Notify
el: Ειδοποίηση

en: message:
el: μήνυμα:

en: method:
el: μέθοδος:

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Use list
el: Χρήση λίστας

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Remove Flags
el: Αφαίρεση σημαιών

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: from:
el: από:

en: Return
el: Επαναφορά

en: Set Flags
el: Ορισμός σημαιών

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Protect special character
el: Προστασία ειδικού χαρακτήρα

en: Value:
el: Τιμή:

en: In variable:
el: Στη μεταβλητή:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
el: Το σενάριο χρειάζεται υποστήριξη κανονικών εκφράσεων, αλλά ο εξυπηρετητής δεν την παρέχει.

en: Stop
el: Διακοπή

en: Vacation
el: Διακοπές

en: day:
el: ημέρα:

en: Message subject:
el: Θέμα μηνύματος:

en: Additional email:
el: Επιπλέον ηλ. αλληλογραφία:

en: Vacation reason:
el: Λόγος διακοπών:

en: Insert at the beginning
el: Εισαγωγή στην αρχή

en: Append at the end
el: Προσθήκη στο τέλος

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Answered
el: Απαντήθηκε

en: Flagged
el: Προστέθηκε σημαία

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: high importance
el: υψηλή σημαντικότητα

en: normal importance
el: κανονική σημαντικότητα

en: low importance
el: χαμηλή σημαντικότητα

en: days
el: ημέρες

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: None
el: Κανένα

en: Lower
el: Πεζά

en: Upper
el: Κεφαλαία

en: Lower first letter
el: Πρώτο γράμμα πεζό

en: Upper first letter
el: Πρώτο γράμμα κεφαλαίο

en: Please select an action.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ενέργεια.

en: Add comment
el: Προσθήκη σχολίου

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
el: Άγνωστη ετικέτα "%1" κατά την ανάλυση της συνθήκης "%2"

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
el: Βρέθηκαν πάρα πολλά ορίσματα για το "%1", η μέγιστη τιμή είναι %2, ο αριθμός τιμής που βρέθηκε είναι%3 για %4

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
el: Βρέθηκε μια άγνωστη τιμή ετικέτας "%1" κατά την ανάλυση της συνθήκης "%2".

en: Address
el: Διεύθυνση

en: address:
el: διεύθυνση:

en: Use ; to separate emails
el: Χρήση του ; για τον διαχωρισμό των μηνυμάτων ηλ.αλληλογραφίας

en: Body
el: Σώμα

en: Currentdate
el: ΤρέχουσαΗμερομηνία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Envelope
el: Φάκελος

en: Environment
el: Περιβάλλον

en: Item:
el: Αντικείμενο:

en: Exists
el: Υπάρχει

en: exists
el: υπάρχει

en: not exists
el: δεν υπάρχει

en: False
el: Ψευδές

en: false
el: ψευδές

en: The "false" test always evaluates to false.
el: Η δοκιμή "false" αποτιμάται πάντα ως ψευδής.

en: Has Flag
el: Έχει σημαία

en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
el: Όνομα μεταβλητής
     (αν είναι κενό χρησιμοποιεί εσωτερική μεταβλητή):

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: With value:
el: Με τιμή:

en: Use "," to separate capabilities
el: Χρήση του "," για τον διαχωρισμό των δυνατοτήτων

en: Mailbox exists
el: Το γραμματοκιβώτιο υπάρχει

en: Meta Data
el: Μεταδεδομένα

en: Mailbox:
el: Γραμματοκιβώτιο:

en: Annotations:
el: Σημειώσεις:

en: Metadata exists
el: Υπάρχουν μεταδεδομένα

en: Annotation:
el: Σημείωση:

en: Server Meta Data
el: Μεταδεδομένα εξυπηρετητή

en: Server Meta Data Exists
el: Υπάρχουν μεταδεδομένα εξυπηρετητή

en: Size
el: Μέγεθος

en: under
el: κάτω από

en: over
el: πάνω από

en: Spam Test
el: Δοκιμή για ανεπιθύμητα

en: Percent
el: Ποσοστό

en: True
el: Αληθές

en: true
el: αληθές

en: The "true" test always evaluates to true.
el: Η δοκιμή "true" αποτιμάται πάντα ως αληθής.

en: Virus Test
el: Δοκιμή ιών

en: all
el: όλα

en: domain
el: τομέας

en: user
el: χρήστης

en: detail
el: λεπτομέρειες

en: raw
el: μη επεξεργασμένο

en: content
el: περιεχόμενο

en: text
el: κείμενο

en: Year
el: Έτος

en: Month
el: Μήνας

en: Day
el: Ημέρα

en: Julian
el: Ιουλιανό

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Time
el: Ώρα

en: Zone
el: Ζώνη:

en: Weekday
el: Ημέρα εβδομάδας

en: Select multiple headers...
el: Επιλογή πολλαπλών κεφαλίδων...

en: Add new header:
el: Προσθήκη νέας κεφαλίδας:

en: From
el: Από

en: To
el: Προς

en: Reply To
el: Απάντηση προς

en: Cc
el: Κοιν.

en: Bcc
el: Κρυφ.Κοιν

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Subject
el: Θέμα

en: Message Id
el: Αναγνωριστικό μηνύματος

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Type
el: Τύπος

en: Subtype
el: Υπό-τύπος

en: Parameters
el: Παράμετροι

en: Value
el: Τιμή

en: Count
el: Πλήθος

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο από

en: Greater than or equal
el: Μεγαλύτερο ή ίσο με

en: Less than
el: Μικρότερο από

en: Less than or equal
el: Μικρότερο ή ίσο με

en: Equal to
el: Ίσο με

en: Not equal to
el: Όχι ίσο με

en: Please select an condition.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια συνθήκη.

en: Sieve Script
el: Σενάριο του Sieve

en: Add ForEveryPart loop
el: Προσθήκη βρόχου ForEveryPart

en: Variable name:
el: Όνομα μεταβλητής:

en: Set value to:
el: Ορισμός τιμής σε:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
el: Άγνωστη ετικέτα "%1" κατά τη φόρτωση των μεταβλητών.

en: personal
el: προσωπική

en: global
el: καθολική

en: Include:
el: Συμπερίληψη:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Optional
el: Προαιρετικά

en: Once
el: Μια φορά

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Match all messages
el: Ταίριασμα με όλα τα μηνύματα

en: Match a&ll of the following
el: Ταίριασμα ό&λων από τα ακόλουθα

en: Match an&y of the following
el: Ταίριασμα οποιο&υδήποτε από τα ακόλουθα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add new block:
el: Προσθήκη νέου μπλοκ:

en: "elsif" block
el: μπλοκ "elsif"

en: "else" block
el: μπλοκ "else"

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
el: Πάνω

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
el: Κάτω

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
el: Κορυφή

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
el: Τέλος

en: New Script
el: Νέο σενάριο

en: Delete Script
el: Διαγραφή σεναρίου

en: Do you want to delete "%1" script?
el: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή του σεναρίου "%1";

en: Script part %1
el: Τμήμα σεναρίου %1

en: Includes
el: Ενσωματώσεις (Includes)

en: Global Variable
el: Καθολική μεταβλητή

en: Main block
el: Κύριο μπλοκ

en: Block "Elsif"
el: Μπλοκ "Elsif"

en: Block "Else"
el: Μπλοκ "Else"

en: Save As...
el: Αποθήκευση ως...

en: Sieve script:
el: Σενάριο του Sieve:

en: Errors reported:
el: Σφάλματα που αναφέρθηκαν:

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

en: Collecting diagnostic information about Sieve support...
el: Συλλογή διαγνωστικών πληροφοριών για την υποστήριξη του Sieve...

en: Collecting data for account '%1'...
el: Συλλογή δεδομένων για τον λογαριασμό '%1'...

en: (Account does not support Sieve)
el: (Ο λογαριασμός δεν υποστηρίζει το Sieve)

en: Contents of script '%1':
el: Περιεχόμενα σεναρίου '%1':

en: Sieve capabilities:
el: Δυνατότητες του Sieve:

en: (No special capabilities available)
el: (Δεν υπάρχει διαθέσιμη κάποια ιδιαίτερη δυνατότητα)

en: Available Sieve scripts:
el: Διαθέσιμα σενάρια Sieve:

en: (No Sieve scripts available on this server)
el: (Κανένα σενάριο Sieve διαθέσιμο σε αυτόν τον εξυπηρετητή)

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
el: Θα αντικαταστήσετε το σενάριο. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Import Script
el: Εισαγωγή σεναρίου

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
el: Αδυναμία φόρτωσης του αρχείου %1:
    "%2" είναι η λεπτομερής περιγραφή σφάλματος.

en: Sieve Editor Error
el: Σφάλμα επεξεργαστή Sieve

en: Error during load page about %1
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση σελίδας σχετικά με το %1

en: Help about: %1
el: Βοήθεια σχετικά με το: %1

en: Sieve Template:
el: Πρότυπο του Sieve:

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Error during parsing
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση

en: Check Syntax
el: Έλεγχος σύνταξης

en: Import...
el: Εισαγωγή...

en: Script name:
el: Όνομα σεναρίου:

en: Help about: '%1'
el: Βοήθεια σχετικά με το: '%1'

en: Close
el: Κλείσιμο

[ctx: Find text]
en: F&ind:
el: Εύρ&εση

en: Text to search for
el: Κείμενο για αναζήτηση

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
el: Επόμενο

en: Jump to next match
el: Μετάβαση σε επόμενο ταίριασμα

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Jump to previous match
el: Μετάβαση σε προηγούμενο ταίριασμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Modify search behavior
el: Τροποποίηση συμπεριφοράς αναζήτησης

en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: No errors found.
el: Δε βρέθηκαν σφάλματα.

en: An unknown error was encountered.
el: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: Path is not specified.
el: Δεν έχει καθοριστεί διαδρομή.

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
el: Νέο...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Sieve Error
el: Σφάλμα του Sieve

en: The Sieve script was successfully uploaded.
el: Το σενάριο sieve φορτώθηκε με επιτυχία.

en: Sieve Script Upload
el: Φόρτωση σεναρίου sieve

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
el: Να επιτρέπεται η αλλαγή από τον χρήστη των εκτός-γραφείου ρυθμίσεων.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να φορτώνουν σενάρια εκτός-γραφείου, αλλά να αποτρέπονται από την αλλαγή σε ρυθμίσεις, όπως στον τομέα ανταπόκρισης ή στον επιλογέα αντίδρασης σε ανεπιθύμητα.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
el: Να στέλνονται εκτός-γραφείου απαντήσεις σε μηνύματα προερχόμενα από αυτόν τον τομέα μόνο.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
el: Να επιτρέπεται εκτός-γραφείου απαντήσεις να στέλνονται σε μηνύματα που έχουν σημειωθεί ως ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΑ (SPAM).

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
el: Εξετάστε αν υπάρχει ακόμη ενεργή εκτός-γραφείου απάντηση διαμορφωμένη να στέλνεται στην έναρξη.

en: Filter on Mailing List-ID
el: Φίλτρο στο αναγνωριστικό λίστας αλληλογραφίας

en: Filter on Subject
el: Φίλτρο στο Θέμα

en: Filter on Spamassassin
el: Φίλτρο στο Spamassassin

en: Flag messages
el: Προσθήκη σημαιών στα μηνύματα

en: Forward Message
el: Προώθηση μηνύματος

en: Forward Message and add copy
el: Προώθηση μηνύματος και προσθήκη αντίγραφου

en: Destroy mail posted by...
el: Καταστροφή αλληλογραφίας από...

en: Vacations
el: Διακοπές

en: You can drag and drop element on editor to import template
el: Μπορείτε να εισάγετε πρότυπο με μεταφορά &amp; απόθεση του αντικειμένου στον επεξεργαστή

en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
el: Η λειτουργία απάντησης εκτός γραφείου του KMail βασίζεται στο φιλτράρισμα στην πλευρά του διακομιστή. Δεν έχετε διαμορφώσει ακόμα ένα διακομιστή IMAP γι' αυτό. Μπορείτε να το κάνετε στην καρτέλα "Φιλτράρισμα" των ρυθμίσεων λογαριασμού IMAP.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
el: Το σενάριο του Sieve εγκαταστάθηκε με επιτυχία στον εξυπηρετητή '%1'.
    Η εκτός-γραφείου απάντηση είναι τώρα ενεργή.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
el: Το σενάριο του Sieve εγκαταστάθηκε με επιτυχία στον εξυπηρετητή '%1'.
    Η εκτός-γραφείου απάντηση έχει απενεργοποιηθεί.

en: Configure vacation notifications to be sent:
el: Διαμόρφωση ειδοποιήσεων διακοπών να σταλούν:

en: &Activate vacation notifications
el: &Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων διακοπών

en:  day |  days
el[0]:  ημέρα
el[1]:  ημέρες

en: &Resend notification only after:
el: Α&ποστολή ξανά ειδοποίησης μόνο μετά από:

en: &Send responses for these addresses:
el: Απο&στολή απαντήσεων για αυτές τις διευθύνσεις:

en: Do not send vacation replies to spam messages
el: Να μη γίνεται αποστολή απαντήσεων διακοπών σε ανεπιθύμητα μηνύματα

en: Only react to mail coming from domain
el: Να υπάρχει ανταπόκριση μόνο σε μηνύματα προερχόμενα από τομέα

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
el: Υπάρχει ακόμη διαμορφωμένη μια ενεργή εκτός-γραφείου απάντηση.
    Θέλετε να την επεξεργαστείτε;

en: Out-of-office reply still active
el: Εκτός-γραφείου απάντηση ακόμη ενεργή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
el: Ο εξυπηρετητής σας δεν κατέγραψε το "vacation" στη λίστα υποστηριζόμενων επεκτάσεων του Sieve· χωρίς αυτήν, το KMail δεν μπορεί να εγκαταστήσει τις εκτός-γραφείου απαντήσεις. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
el: Είμαι εκτός γραφείου μέχρι %1.
    
    Σε επείγουσες περιπτώσεις, παρακαλώ επικοινωνήστε με την κυρία "πρόσωπο αναπλήρωσης"
    
    email: "διεύθυνση αλληλογραφίας προσώπου αναπλήρωσης"
    τηλέφωνο: +49 711 1111 11
    φαξ.:  +49 711 1111 12
    
    Με εκτίμηση,
    -- "δώστε το όνομα και τη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας σας εδώ"

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
el: Κάποιος (μάλλον εσείς) άλλαξε το σενάριο διακοπών στον εξυπηρετητή. Το KMail δεν είναι πλέον ικανό να καθορίσει τις παραμέτρους για τις αυτόματες απαντήσεις. Θα γίνει χρήση των προκαθορισμένων τιμών.

en: No Sieve URL configured
el: Κανένα διαμορφωμένο sieve URL

en: Available Scripts
el: Διαθέσιμα σενάρια

en: Network down.
el: Το δίκτυο είναι κάτω.

en: Edit Script...
el: Επεξεργασία σεναρίου...

en: Deactivate Script
el: Απενεργοποίηση σεναρίου

en: New Script...
el: Νέο σενάριο...

en: New Sieve Script
el: Νέο σενάριο sieve

en: Please enter a name for the new Sieve script:
el: Δώστε ένα όνομα για το νέο σενάριο sieve:

en: unnamed
el: ανώνυμο

en: You cannot use protected name.
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα προστατευμένο όνομα.

en: Script name already used "%1".
el: Το όνομα σεναρίου ήδη χρησιμοποίησε το "%1".

en: Really delete script "%1" from the server?
el: Να διαγραφεί πραγματικά το σενάριο "%1" από τον εξυπηρετητή;

en: Delete Sieve Script Confirmation
el: Επιβεβαίωση διαγραφής σεναρίου sieve

en: Failed to fetch the list of scripts
el: Αποτυχία προσκόμισης της λίστας σεναρίων

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
el: Σφάλμα ανάλυσης: Επαναφορά κεφαλής (CR) χωρίς Αλλαγή γραμμής (LF)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
el: Σφάλμα ανάλυσης: Κάθετος ('/') χωρίς αστερίσκο ('*'). Κατεστραμμένο σχόλιο;

en: Parse error: Illegal Character
el: Σφάλμα ανάλυσης: Μη έγκυρος χαρακτήρας

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
el: Σφάλμα ανάλυσης: Μη αναμενόμενος χαρακτήρας, πιθανότατα λείπει ένα κενό

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
el: Σφάλμα ανάλυσης: Η ετικέτα Name έχει αρχικά Ψηφία

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
el: Σφάλμα ανάλυσης: Μόνο κενά και #σχόλια μπορούν να ακολουθούν το "text:" στην ίδια γραμμή

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
el: Σφάλμα ανάλυσης: Αριθμός εκτός ορίων (πρέπει να είναι μικρότερος του %1)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
el: Σφάλμα ανάλυσης: Μη έγκυρη ακολουθία UTF-8

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
el: Σφάλμα ανάλυσης: Πρόωρο τέλος συμβολοσειράς πολλαπλών γραμμών (μήπως ξεχάσατε το '.';)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
el: Σφάλμα ανάλυσης: Πρόωρος τερματισμός συμβολοσειράς σε εισαγωγικά (λείπει το κλείσιμο '"')

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
el: Σφάλμα ανάλυσης: Πρόωρο τέλος Λίστας συμβολοσειρών (λείπει το τελικό ']')

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
el: Σφάλμα ανάλυσης: Πρόωρο τέλος Λίστας δοκιμών (λείπει το τελικό ')')

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
el: Σφάλμα ανάλυσης: Πρόωρο τέλος Μπλοκ (λείπει το τελικό '}')

en: Parse error: Missing Whitespace
el: Σφάλμα ανάλυσης: Λείπουν κενοί χαρακτήρες

en: Parse error: Missing ';' or Block
el: Σφάλμα ανάλυσης: Λείπει ';' ή Block

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
el: Σφάλμα ανάλυσης: Αναμένονταν ';' ή '{', αλλά βρέθηκε κάτι άλλο

en: Parse error: Expected Command, got something else
el: Σφάλμα ανάλυσης: Αναμένονταν 'Εντολή, αλλά βρέθηκε κάτι άλλο

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
el: Σφάλμα ανάλυσης: Αρχικό, τελικό ή διπλό Κόμμα στην Λίστα συμβολοσειρών

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
el: Σφάλμα ανάλυσης: Αρχικό, τελικό ή διπλό Κόμμα στην Λίστα δοκιμών

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
el: Σφάλμα ανάλυσης: Λείπει ',' μεταξύ συμβολοσειρών της Λίστας

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
el: Σφάλμα ανάλυσης: Λείπει ',' μεταξύ δοκιμών της Λίστας

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
el: Σφάλμα ανάλυσης: Επιτρέπονται μόνο Συμβολοσειρές στη λίστα

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
el: Σφάλμα ανάλυσης: Επιτρέπονται μόνο Δοκιμές στη λίστα

en: "require" must be first command
el: Το "require" πρέπει να είναι η πρώτη εντολή

en: "require" missing for command "%1"
el: Το "require" λείπει από την εντολή "%1"

en: "require" missing for test "%1"
el: Το "require" λείπει από τη δοκιμή "%1"

en: "require" missing for comparator "%1"
el: Το "require" λείπει από τον συγκριτή "%1"

en: Command "%1" not supported
el: Η εντολή "%1" δεν υποστηρίζεται

en: Test "%1" not supported
el: Η δοκιμή "%1" δεν υποστηρίζεται

en: Comparator "%1" not supported
el: Ο συγκριτής "%1" δεν υποστηρίζεται

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
el: Παράβαση ορίου πολιτικής τοποθεσίας: Πολύ μεγάλος βάθος δοκιμής (μεγ. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
el: Παράβαση ορίου πολιτικής τοποθεσίας: Πολύ μεγάλος βάθος τμήματος (μεγ. %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
el: Μη έγκυρο όρισμα "%1" στο "%2"

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
el: Συγκρουόμενα ορίσματα: "%1" και "%2"

en: Argument "%1" Repeated
el: Το όρισμα "%1" επαναλαμβάνεται

en: Command "%1" violates command ordering constraints
el: Η εντολή "%1" παραβιάζει τους περιορισμούς σειράς εντολών

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
el: Ζητήθηκαν οι μη συμβατές ενέργειες "%1" και "%2"

en: Mail Loop detected
el: Ανιχνεύθηκε βρόχος αλληλογραφίας

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
el: Παράβαση ορίου πολιτικής τοποθεσίας: Αιτήθηκαν πάρα πολλές ενέργειες (μεγ. %1)

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα
