KDE 3.2 - en to hu translation catalogue (381 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
hu: A TLS nem használható, mert az alapjául szolgáló Qt programkönyvtár nem támogatja.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
hu: TLS módú titkosítást kért, de a Sieve-kiszolgáló nem jelezte, hogy támogatná azt.
    Ha kívánja, ennek ellenére megpróbálhatja használni a TLS-t, hátha a kiszolgáló mégis tudja kezelni.

en: Sieve Server Does Not Advertise TLS
hu: A Sieve kiszolgáló nem jelezte, hogy támogatja a TLS-t

en: &Start TLS nonetheless
hu: A &TLS aktiválása ennek ellenére

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
hu: TLS-titkosítást kért a kliens, de a kiszolgáló ezt nem támogatja.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
hu: A kiszolgáló valószínűleg nem támogatja a TLS-t. Tiltsa le, ha titkosítás nélkül szeretne csatlakozni.

en: Sieve Authentication Details
hu: A Sieve felhasználóazonosítás részletei

en: Please enter your authentication details for your sieve account (usually the same as your email password):
hu: Kérem adja meg a Sieve azonosítóhoz tartozó adatokat (általában ugyanaz, mint a levelezési jelszó):

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült.
    Valószínűleg hibás jelszót adott meg.
    A kiszolgáló válasza:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
hu: A parancsfájl feltöltése nem fejeződött be.
    Ennek oka valószínűleg a parancsfájl valamilyen hibája.
    A kiszolgáló válasza:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
hu: A parancsfájl feltöltése nem fejeződött be.
    A parancsfájl emiatt hibákat tartalmazhat.

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
hu: Sieve szűrő létrehozása

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
hu: Nem található a(z) „%1” elem a(z) „%2” felületi elemben

en: More information
hu: Több információ

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
hu: Nincs elég argumentum a SelectConvertParameterWidget számára. 2 argumentum várt.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
hu: Túl sok argumentum a SelectConvertParameterWidget részére, „%1”

en:  px
hu:  képpont

en: is
hu: =

en: not is
hu: nem =

en: contains
hu: tartalmazza

en: not contains
hu: nem tartalmazza

en: matches
hu: illeszkedik

en: not matches
hu: nem illeszkedik

en: regex
hu: reguláris kifejezés

en: not regex
hu: nem reguláris kifejezés

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
hu: Egy ismeretlen „%1” érték található a(z) „%2” művelet feldolgozása közben.

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
hu: Egy ismeretlen „%1” címke található a(z) „%2” művelet feldolgozása közben.

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
hu: A(z) „%1” szolgáltatást a(z) „%2” feltételben nem támogatja a kiszolgáló

en: Help
hu: Súgó

en: Add Flags
hu: Jelzők hozzáadása

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
hu: Az Addflag jelzők hozzáadására szolgál [IMAP] jelzők egy listájához. Nem cseréli le a korábban beállított jelzőket, vagyis az addflag többszöri használata többszörös hozzáadást jelent.

en: Add header
hu: Fejléc hozzáadása

en: header:
hu: fejléc:

en: value:
hu: érték:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
hu: A fejléc hozzáadása művelet egy fejlécmezőt ad hozzá a létező üzenetfejléchez.

en: Break
hu: Törés

en: Name (optional):
hu: Név (opcionális):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
hu: A törés parancs megszakítja a legközelebbi csatolási ciklust.

en: Convert
hu: Átalakítás

en: From:
hu: Erről:

en: To:
hu: Erre:

en: Parameters:
hu: Paraméterek:

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
hu: Az „átalakítás” művelet megadja, hogy minden „médiatípussal” egyenlő médiatípusú törzsrész legyen átalakítva a „médiatípusban” lévő médiatípusra az átalakítási paraméterek használatával.

en: Delete header
hu: Fejléc törlése

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
hu: Alapértelmezetten a fejléc törlése művelet törli a megnevezett fejlécmező minden előfordulását.

en: Discard
hu: Eldobás

en: Discard is used to silently throw away the message.
hu: Az eldobás az üzenet csendes eldobásához használható.

en: Enclose
hu: Csatolás

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: headers:
hu: fejlécek:

en: text:
hu: szöveg:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
hu: A csatolás művelet parancs arra van meghatározva, hogy lehetővé tegye egy teljes üzenet csatolását mellékletként egy új üzenethez.

en: Extract Text
hu: Szöveg kibontása

en: Number of characters:
hu: Karakterek száma:

en: Stored in variable name:
hu: Tárolva egy változónévben:

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
hu: Az „extracttext” művelet a „foreverypart” ciklus környezetén belül használható és szöveg tárolására használható egy változóban

en: File Into
hu: Kézbesítés

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
hu: A „fileinto” műveletnek van egy „copy” argumentuma, a jelenlegi kiszolgáló azonban nem támogatja azt

en: Keep a copy
hu: Másolat megtartása

en: Create folder
hu: Mappa létrehozása

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
hu: A „fileinto” művelet az üzenetet a megadott postafiókba kézbesíti.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
hu: Ha az opcionális „:create” argumentum meg van adva, a Sieve kiszolgáló létrehozza a megadott postafiókot, ha szükséges, mielőtt megpróbálja kézbesíteni az üzenetet a postafiókba.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
hu: Ha az opcionális „:copy” kulcsszó meg van adva, a megjelölt parancs nem törli az implicit „keep”-et, helyette kézbesíti vagy átirányítja az üzenet egy másolatát amellett, ami azon felül történik az üzenettel.

en: Keep
hu: Megtartás

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
hu: A „keep” művelet bármilyen művelet minden más művelet helyett, ha semmilyen szűrés nem történik; általában ez az üzenet kézbesítése a felhasználó fő postafiókjába.

en: Add flags:
hu: Zászlók hozzáadása:

en: Notify
hu: Értesítés

en: message:
hu: üzenet:

en: method:
hu: módszer:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
hu: Az „értesítés” művelet megadja, hogy egy értesítés legyen küldve a felhasználónak.

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Use list
hu: Lista használata

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
hu: A „redirect” művelet egy másik felhasználónak küldi az üzenetet a megadott címre, ahogy egy levéltovábbító szolgáltatás teszi. A „redirect” nem változtatja meg az üzenetet törzsét vagy meglévő fejléceit, de újakat adhat hozzá.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
hu: Ha az opcionális „:copy” kulcsszó meg van adva, a megjelölt parancs nem törli az implicit „keep”-et, helyette átirányítja az üzenet egy másolatát amellett, ami azon felül történik az üzenettel.

en: Reject
hu: Elutasítás

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
hu:  A „reject” művelet megszakítja az implicit megőrzést, és megtagadja az üzenet kézbesítését.

en: Remove Flags
hu: Jelzők eltávolítása

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
hu: A Removeflag eltávolítja a jelzőket az [IMAP] jelzők listájából, törli a „set”/„addflag” által beállított jelzőket. A removeflag hívása korábban be nem állított jelzőre nem hiba, és figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Replace
hu: Csere

en: from:
hu: erről:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
hu: A „replace” parancs levetővé teszi egy MIME rész cseréjét a megadott szöveggel.

en: Return
hu: Visszatérés

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
hu: A „return” parancs leállítja az include-olt szkript feldolgozását és visszaadja a vezérlést a hívó szkriptnek.

en: Set Flags
hu: Jelzők beállítása

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
hu: A Setflag [IMAP] rendszerjelzők vagy kulcsszavak beállítására szolgál, és lecserél bármely korábban beállított jelzőt.

en: Variable
hu: Változó

en: Protect special character
hu: Speciális karakterek védelme

en: Value:
hu: Érték:

en: In variable:
hu: A változóban:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
hu: A szkriptnek regex támogatásra van szüksége, de a kiszolgáló nem rendelkezik azzal.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
hu: A „set” művelet eltárolja a megadott értéket a névvel azonosított változóban.

en: Stop
hu: Leállítás

en: Vacation
hu: Szabadság

en: day:
hu: nap:

en: Message subject:
hu: Üzenet tárgy:

en: Additional email:
hu: További e-mail:

en: Vacation reason:
hu: Szabadság oka:

en: Insert at the beginning
hu: Beszúrás az elejére

en: Append at the end
hu: Hozzáfűzés a végéhez

en: Deleted
hu: Törölt

en: Answered
hu: Megválaszolt

en: Flagged
hu: Zászlózott

en: Seen
hu: Látott

en: Draft
hu: Vázlat

en: ...
hu: …

en: high importance
hu: nagy fontosságú

en: normal importance
hu: normál fontosságú

en: low importance
hu: kis fontosságú

en: days
hu: nap

en: seconds
hu: másodperc

en: None
hu: Nincs

en: Lower
hu: Kisbetűs

en: Upper
hu: Nagybetűs

en: Lower first letter
hu: Első betű kisbetűs

en: Upper first letter
hu: Első betű nagybetűs

en: Length
hu: Hossz

en: Please select an action.
hu: Válasszon egy műveletet.

en: Add comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
hu: Ismeretlen „%1” címke a(z) „%2” feltétel feldolgozása közben

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
hu: Túl sok argumentum található ehhez: „%1”, a maximális érték %2, a található értékek száma %3 ehhez: %4

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
hu: Egy ismeretlen „%1” címke érték található a(z) „%2” feltétel feldolgozása közben.

en: Address
hu: Cím

en: address:
hu: cím:

en: Use ; to separate emails
hu: A ; használatával elválaszthatók az e-mailek

en: Body
hu: Törzs

en: Currentdate
hu: Jelenlegi dátum

en: Date
hu: Dátum

en: Envelope
hu: Boríték

en: Environment
hu: Környezet

en: Item:
hu: Elem:

en: Exists
hu: Létezik

en: exists
hu: létezik

en: not exists
hu: nem létezik

en: False
hu: Hamis

en: false
hu: hamis

en: The "false" test always evaluates to false.
hu: A „hamis” teszt mindig hamisnak lesz kiértékelve.

en: Has Flag
hu: Van zászlaja

en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
hu: Változónév
     (ha üres, belső változót használ):

en: Header
hu: Fejléc

en: With value:
hu: Ezzel az értékkel:

en: Use "," to separate capabilities
hu: A „,” használatával elválaszthatók a képességek

en: Mailbox exists
hu: A postaláda létezik

en: Meta Data
hu: Metaadatok

en: Mailbox:
hu: Postaláda:

en: Annotations:
hu: Magyarázatok:

en: Metadata exists
hu: A metaadat létezik

en: Annotation:
hu: Magyarázat:

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
hu: A „metadataexists” teszt igaz, ha az „annotation-names”-ben listázott összes annotáció létezik a megadott postafiókban.

en: Server Meta Data
hu: Kiszolgáló metaadat

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
hu: Ez a teszt az „annotation-name” szerverannotáció értékét adja vissza. A visszaadott értéket összehasonlítja a „key-list” listával. A teszt igazat ad vissza, ha az annotáció létezik és értéke illeszkedik valamelyik kulcsra.

en: Server Meta Data Exists
hu: A kiszolgáló metaadat létezik

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
hu: A „servermetadataexists” teszt igaz, ha minden szerverannotáció létezik az „annotation-names” argumentumban felsoroltak közül.

en: Size
hu: Méret

en: under
hu: alatt

en: over
hu: felett

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
hu: A „size” teszt az üzenet méretével dolgozik. Az „:over” vagy „:under” argumentumok egyikét várja, az üzenet méretét reprezentáló számmal együtt.

en: Spam Test
hu: Levélszemét teszt

en: Percent
hu: Százalék

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
hu: A „spamtest”-et implementáló Sieve implementációk rendelkeznek a „spamtest” vagy „spamtestplus” azonosítóval.

en: True
hu: Igaz

en: true
hu: igaz

en: The "true" test always evaluates to true.
hu: Az „igaz” teszt mindig igaznak lesz kiértékelve.

en: Virus Test
hu: Vírusteszt

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
hu: A „virustest”-et implementáló Sieve implementációk rendelkeznek a „virustest” azonosítóval.

en: all
hu: mind

en: localpart
hu: helyi rész

en: domain
hu: tartomány

en: user
hu: felhasználó

en: detail
hu: részlet

en: raw
hu: nyers

en: content
hu: tartalom

en: text
hu: szöveg

en: Year
hu: Év

en: Month
hu: Hónap

en: Day
hu: Nap

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Másodperc

en: Time
hu: Idő

en: Zone
hu: Zóna

en: Weekday
hu: Hétköznap

en: Select multiple headers...
hu: Több fejléc kiválasztása…

en: Add new header:
hu: Új fejléc hozzáadása:

en: From
hu: Feladó

en: To
hu: Címzett

en: Reply To
hu: Válasz

en: Cc
hu: Másolat

en: Bcc
hu: Titkos másolat

en: Sender
hu: Küldő

en: Subject
hu: Tárgy

en: Message Id
hu: Üzenetazonosító

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Type
hu: Típus

en: Subtype
hu: Altípus

en: Anychild
hu: Bármely gyermek

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Value
hu: Érték

en: Count
hu: Szám

en: Greater than
hu: Nagyobb mint

en: Greater than or equal
hu: Nagyobb vagy egyenlő mint

en: Less than
hu: Kisebb mint

en: Less than or equal
hu: Kisebb vagy egyenlő mint

en: Equal to
hu: Egyenlő ezzel

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő ezzel

en: Bytes
hu: Bájt

en: Please select an condition.
hu: Válasszon egy feltételt.

en: Sieve Script
hu: Sieve parancsfájl

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
hu: Hiba a parancsfájl importálása közben. Szeretne átváltani szöveges módra?

en: Add ForEveryPart loop
hu: ForEveryPart ciklus hozzáadása

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
hu: A „foreverypart” egy iterátor, amely bejárja egy üzenet minden MIME részét, a beágyazott részeket is, és alkalmazza  a megadott blokk parancsait minden egyes részre.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
hu: Ismeretlen címkeérték („%1”) a „for” ciklus betöltésekor

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
hu: Ismeretlen címke („%1”) a „for” ciklus betöltésekor

en: Variable name:
hu: Változónév:

en: Set value to:
hu: Érték beállítása erre:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
hu: Ismeretlen „%1” címke a változók betöltése közben.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
hu: Egy változó hatóköre globális minden olyan szkriptben, amely a „global” paranccsal deklarálta. Ha  a szkript nem globálisként deklarálta a változónevet, a név egy külön, nem globális változót határoz meg a szkripten belül.

en: personal
hu: személyes

en: global
hu: globális

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
hu: Ismeretlen helytípus („%1”) az include-ok feldolgozásakor

en: Include:
hu: Belefoglalva:

en: Name:
hu: Név:

en: Optional
hu: Opcionális

en: Once
hu: Egyszer

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
hu: Az „include” parancs a „location”, „:once”, „:optional” paramétereket fogadja és sztringként egy szkript nevét, melyet bele kell foglalnia a feldolgozásba azon a ponton.

en: We can not add more includes elements.
hu: Nem lehet hozzáadni több elemet.

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Match all messages
hu: Illeszkedés minden üzenethez

en: Match a&ll of the following
hu: Illeszkedés a következők &mindegyikéhez

en: Match an&y of the following
hu: Illeszkedés a következők legalább &egyikéhez

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add new block:
hu: Új blokk hozzáadása:

en: "elsif" block
hu: „elsif” blokk

en: "else" block
hu: „else” blokk

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
hu: Fel

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
hu: Le

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
hu: Fent

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
hu: Lent

en: New Script
hu: Új parancsfájl

en: Delete Script
hu: Parancsfájl törlése

en: Do you want to delete "%1" script?
hu: Szeretné törölni a(z) „%1” parancsfájlt?

en: forEveryPart is not supported by your server
hu: A forEveryPart nincs támogatva a kiszolgálóján

en: Script part %1
hu: Parancsfájl %1. része

en: Includes
hu: Beágyazások

en: Global Variable
hu: Globális változó

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
hu: A parancsfájlnak mindig rendelkeznie kell pontosan egy „Else” blokk-kal. Nem adhatunk hozzá még egyet.

en: Main block
hu: Fő blokk

en: Block "Elsif"
hu: „Elsif” blokk

en: Block "Else"
hu: „Else” blokk

en: Save As...
hu: Mentés másként…

en: Sieve script:
hu: Sieve parancsfájl:

en: Errors reported:
hu: Jelentett hibák:

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Collecting diagnostic information about Sieve support...
hu: Diagnosztikai információk gyűjtése a Sieve támogatásról…

en: Collecting data for account '%1'...
hu: Adatok gyűjtése a(z) „%1” azonosítóhoz…

en: (Account does not support Sieve)
hu: (Az azonosító nem támogatja a Sieve-et)

en: Contents of script '%1':
hu: A(z) „%1” parancsfájl tartalma:

en: Sieve capabilities:
hu: Sieve képességek:

en: (No special capabilities available)
hu: (Nem érhetők el különleges képességek)

en: Available Sieve scripts:
hu: Elérhető Sieve parancsfájlok:

en: (No Sieve scripts available on this server)
hu: (Nem érhetők el Sieve parancsfájlok ezen a kiszolgálón)

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
hu: Felül fogja írni a parancsfájlt. Szeretné folytatni?

en: Import Script
hu: Parancsfájl importálása

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %1 fájlt:
    Részletes hibaleírás: „%2”

en: Sieve Editor Error
hu: Sieve-szerkesztő hiba

en: Error during load page about %1
hu: Hiba a(z) %1 oldalának betöltésekor

en: Help about: %1
hu: Súgó: %1

en: Sieve Template:
hu: Sieve sablon:

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Error during parsing
hu: Hiba a feldolgozás közben

en: Check Syntax
hu: Szintakszisellenőrzés

en: Import...
hu: Importálás…

en: Script name:
hu: Parancsfájl neve:

en: Help about: '%1'
hu: Súgó: „%1”.

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details...)</a>
hu: Hibák találhatók a feldolgozás során. <a href="sieveerrordetails">(Részletek…)</a>

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
hu: Ne tudjuk feldolgozni a parancsfájlt. Nem tudunk grafikus módra váltani.

en: Close
hu: Bezárás

[ctx: Find text]
en: F&ind:
hu: &Keresés:

en: Text to search for
hu: A keresett szöveg

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
hu: Következő

en: Jump to next match
hu: Ugrás a következő találatra

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
hu: Előző

en: Jump to previous match
hu: Ugrás az előző találatra

en: Options
hu: Beállítások

en: Modify search behavior
hu: Kereső viselkedésének módosítása

en: Case sensitive
hu: Kis- és nagybetű érzékeny

en: No errors found.
hu: Nem találhatók hibák.

en: An unknown error was encountered.
hu: Egy ismeretlen hiba történt.

en: Path is not specified.
hu: Az elérési út nincs megadva.

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
hu: Új…

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Delete
hu: Törlés

en: Deactivate
hu: Deaktiválás

en: Sieve Error
hu: Sieve hiba

en: The Sieve script was successfully uploaded.
hu: A Sieve parancsfájl sikeresen feltöltve.

en: Sieve Script Upload
hu: Sieve parancsfájl feltöltve

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
hu: A felhasználó módosíthatja az „Irodán kívül vagyok” beállításokat.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
hu: A felhasználók tölthetnek fel „Irodán kívül vagyok” Sieve parancsfájlokat, de nem módosíthatják a beállításokat.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
hu: „Irodán kívül vagyok” válaszok küldése csak az ebből a tartományból érkező levelekre.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
hu: „Irodán kívül vagyok” válasz küldése spamnek jelölt üzenetekre.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
hu: Aktív „Irodán kívül vagyok” válaszok keresése induláskor.

en: Filter on Mailing List-ID
hu: Szűrés a levelezőlista azonosítójára

en: Filter on Subject
hu: Szűrés a tárgyra

en: Filter on Spamassassin
hu: Szűrés a Spamassasinra

en: Flag messages
hu: Üzenetek zászlózása

en: Forward Message
hu: Üzenet továbbítása

en: Forward Message and add copy
hu: Üzenet továbbítása és másolat hozzáadása

en: Destroy mail posted by...
hu: Levelek megsemmisítése a következőtől…

en: Vacations
hu: Szabadságok

en: You can drag and drop element on editor to import template
hu: Sablon importálásához a szerkesztőben használhatja az elemeken a fogd és vidd módszert

en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
hu: A KMail „Házon kívül vagyok” funkciója kiszolgálóoldali szűrésre alapul, de az IMAP-kiszolgálón ez még nincs beállítva. Ez megtehető a „Szűrés” lapon, az IMAP-azonosító beállításainál.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
hu: A Sieve parancsfájl sikeresen telepítve a kiszolgálón: „%1”.
    Az Irodán kívül válasz mostantól aktív.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
hu: A Sieve parancsfájl sikeresen telepítve a kiszolgálón: „%1”.
    Az Irodán kívül válasz deaktiválva.

en: Configure vacation notifications to be sent:
hu: Az elküldendő szabadság értesítések beállítása:

en: &Activate vacation notifications
hu: Szabadság értesítések &aktiválása

en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en: &Resend notification only after:
hu: É&rtesítés újraküldése ennyi idő után:

en: &Send responses for these addresses:
hu: Vála&sz küldése a következő címekre:

en: Do not send vacation replies to spam messages
hu: Ne küldjön szabadság választ spam üzenetekre

en: Only react to mail coming from domain
hu: Csak tartományból érkező levelekre reagáljon

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
hu: Még mindig van egy aktív „Irodán kívül vagyok” válasz beállítva.
    Szeretné szerkeszteni?

en: Out-of-office reply still active
hu: Az „Irodán kívül vagyok” válasz még aktív

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
hu: A kiszolgálója nem listázza a „szabadságot” a támogatott Sieve-kiterjesztések listájában. Enélkül a KMail nem tud „Irodán kívül vagyok” válaszokat telepíteni Önnek. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával.

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
hu: Az irodán kívül vagyok eddig: %1.
    
    Sürgős esetben lépjen kapcsolatba „szabadság helyettes” asszonnyal.
    
    E-mail: „a szabadság helyettes e-mail címe”
    Telefonszám: +36-1-111-111
    Fax: +36-1-111-111
    
    Üdvözlettel,
    -- „adja meg itt a nevét és e-mail címét”

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
hu: Valaki (talán Ön) megváltoztatta a szabadság parancsfájlt a kiszolgálón. A KMail többé nem tudja meghatározni az automatikus válaszok paramétereit. Az alapértelmezett értékek lesznek használva.

en: No Sieve URL configured
hu: Nincs beállítva Sieve URL

en: No IMAP server configured...
hu: Nincs beállítva IMAP kiszolgáló…

en: Available Scripts
hu: Elérhető parancsfájlok

en: Network down.
hu: A hálózat leállt.

en: Edit Script...
hu: Parancsfájl szerkesztése…

en: Deactivate Script
hu: Parancsfájl deaktiválása

en: New Script...
hu: Új parancsfájl…

en: New Sieve Script
hu: Új Sieve parancsfájl

en: Please enter a name for the new Sieve script:
hu: Adja meg az új Sieve parancsfájl nevét:

en: unnamed
hu: névtelen

en: You cannot use protected name.
hu: Nem használhat védett nevet.

en: Script name already used "%1".
hu: A(z) „%1” parancsfájlnév már használatban van.

en: Really delete script "%1" from the server?
hu: Biztosan törli a(z) „%1” parancsfájlt a kiszolgálóról?

en: Delete Sieve Script Confirmation
hu: Sieve parancsfájl törlésének megerősítése

en: Failed to fetch the list of scripts
hu: Nem sikerült letölteni a parancsfájlok listáját

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
hu: Feldolgozási hiba: kocsivissza jel (CR) után nem áll újsor jel (LF)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
hu: Feldolgozási hiba: idézés nélküli per jel ('/') áll csillag ('*') nélkül. Lehet, hogy egy megjegyzés hibás.

en: Parse error: Illegal Character
hu: Feldolgozási hiba: érvénytelen karakter

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
hu: Feldolgozási hiba: nem várt karakter - lehet, hogy egy szóköz hiányzik.

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
hu: Feldolgozási hiba: az egyik tag neve számjeggyel kezdődik

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
hu: Feldolgozási hiba: csak üres karakterek és #megjegyzések állhatnak "text:" után (ugyanabban a sorban)

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
hu: Feldolgozási hiba: egy szám nem esik a megengedett tartományba (kisebbnek kell lennie, mint %1)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
hu: Feldolgozási hiba: érvénytelen UTF-8 karaktersorozat

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
hu: Feldolgozási hiba: egy többsoros sztring túl korán véget ért (lehet, hogy lemaradt egy '.')

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
hu: Feldolgozási hiba: egy idézőjeles sztring túl hamar véget ért (lehet, hogy hiányzik a lezáró '"')

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
hu: Feldolgozási hiba: egy sztringlista túl hamar véget ért (lehet, hogy hiányzik egy ']')

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
hu: Feldolgozási hiba: a tesztlista váratlanul véget ért (hiányzik a ')' jel)

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
hu: Feldolgozási hiba: egy blokk váratlanul véget ért (hiányzik a '}' jel)

en: Parse error: Missing Whitespace
hu: Feldolgozási hiba: hiányzó elválasztókarakter

en: Parse error: Missing ';' or Block
hu: Feldolgozási hiba: hiányzó ';' vagy blokk

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
hu: Feldolgozási hiba: ';' vagy '{' helyett más karaktert kaptam

en: Parse error: Expected Command, got something else
hu: Feldolgozási hiba: nem várt parancsot kaptam

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
hu: Feldolgozási hiba: a sztringlista elején vagy végén vessző áll, vagy az egyik vessző duplikált

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
hu: Feldolgozási hiba: a tesztlista elején vagy végén vessző áll, vagy az egyik vessző duplikált

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
hu: Feldolgozási hiba: a sztringlistában két sztring között hiányzik egy vessző

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
hu: Feldolgozási hiba: a tesztlistában két teszt között hiányzik egy vessző

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
hu: Feldolgozási hiba: sztringlistában csak sztring szerepelhet

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
hu: Feldolgozási hiba: tesztlistában csak teszt szerepelhet

en: "require" must be first command
hu: A "require"-nek az első parancsnak kell lennie

en: "require" missing for command "%1"
hu: A "require" hiányzik a(z) "%1" parancsnál

en: "require" missing for test "%1"
hu: Hiányzó "require" művelet ennél a tesztnél: "%1"

en: "require" missing for comparator "%1"
hu: A "require" hiányzik a(z) "%1" összehasonlító műveletnél

en: Command "%1" not supported
hu: A(z) "%1" parancs nem támogatott

en: Test "%1" not supported
hu: Nem támogatott a(z) "%1" teszt

en: Comparator "%1" not supported
hu: Nem használható a(z) "%1" összehasonlító

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
hu: A házirend megsértése: a mélység túl nagy (max. %1 lehet)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
hu: A házirend megsértése: a blokk mélysége túl nagy (max. %1 lehet)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
hu: Érvénytelen argumentum: „%1” ennél: „%2”

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
hu: Ütköző argumentumok: „%1” és „%2”

en: Argument "%1" Repeated
hu: Ismétlődő „%1” argumentum

en: Command "%1" violates command ordering constraints
hu: A(z) "%1" parancs megsérti a szabályok sorrendi előírásait

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
hu: A kért két művelet, "%1" és "%2", inkompatibilis

en: Mail Loop detected
hu: Levélküldési hurok alakult ki

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
hu: A site-házirend megsértését okozta a következő: túl sok műveleti kérés (max. %1)

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba
