libksieve - en to se translation catalogue (69 entries)

en: is
se: lea

en: contains
se: sisttisdoallá

en: Help
se: Veahkki

en: Convert
se: Konvertere

en: From:
se: Sáddejeaddji:

en: To:
se: Vuostáiváldi:

en: Discard
se: Badjelgeahča

en: Subject:
se: Fáddá:

en: Keep
se: Doalat

en: Reject
se: Hilggo

en: Replace
se: Buhtte

en: Variable
se: Variábel

en: Value:
se: Árvu:

en: Stop
se: Bisset

en: Draft
se: Álgodivodus

en: ...
se:  …

en: days
se:  beaivvi

en: seconds
se: sekundda

en: Lower
se: Vuolit

en: Upper
se: Bajit

en: Length
se: Guhkkodat

en: Please select an action.
se: Vállje doaimma.

en: Address
se: Čujuhus

en: Body
se: Reive

en: Envelope
se: Konfaluhtta

en: Header
se: Oaiveteaksta

en: With value:
se: Árvvuin:

en: Size
se: Sturrodat

en: Percent
se: Proseanta

en: all
se: buot

en: raw
se: Ii gieđahallon

en: text
se: teaksta

en: Year
se: Jahki

en: Time
se: Áigi

en: From
se: Sáddejeaddji

en: To
se: Vuostáiváldi

en: Sender
se: Vuolggaheaddji

en: Subject
se: Fáddá

en: Type
se: Šládja

en: Subtype
se: Vuollešládja

en: Parameters
se: Paramehterat

en: Count
se: Lohku

en: Bytes
se: Stávvala

en: Name:
se: Namma:

en: Optional
se: Evttolaš

en: Conditions
se: Eavttut

en: Match a&ll of the following
se: Oza b&uot čuovvovaččaid

en: Match an&y of the following
se: Oza mu&htin čuovvovaččain

en: Actions
se: Doaimmat

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
se: Bajás

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
se: Vulos

en: Save As...
se: Vurke nugo …

en: Go to Line
se: Mana linnjái

en: Editor
se: Čállinprográmma

en: Import...
se: Sisafievrrit …

en: Close
se: Gidde

[ctx: Find text]
en: F&ind:
se: O&za:

en: Text to search for
se: Teaksta maid ohcat

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
se: Boahtte

en: Jump to next match
se: Njuikes boahtte deaivamii

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
se: Ovddit

en: Jump to previous match
se: Mana ovddit deaivamii

en: Options
se: Molssaeavttut

en: Modify search behavior
se: Rievdat ohcanláhttema

en: Edit...
se: Doaimmat …

en: Delete
se: Sihko

en: Debug
se: Dihkeohcan

en: Extension:
se: Dovddaldat:

en: Clear
se: Sálke
