libksieve - en to tr translation catalogue (522 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
tr: Temel Qt kitaplığı desteklemediğinden TLS kullanılamaz.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
tr: TLS şifrelemesi istendi ama Sieve sunucunuz yeteneklerinde TLS duyurusu yapmıyor.
    TLS iletişimini buna rağmen başlatabilirsiniz ya da işlemi iptal edebilirsiniz.

en: Sieve Server Does Not Advertise TLS
tr: Sieve Sunucusu TLS Duyurusu Yapmıyor

en: &Start TLS nonetheless
tr: TLS'yi yine de &başlat

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
tr: TLS şifrelemesi istendi ama sunucu tarafından desteklenmiyor.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
tr: Sunucu TLS'yi desteklemiyor görünüyor. Şifreleme olmadan bağlanmak istiyorsanız TLS'yi kapatın.

en: Sieve Authentication Details
tr: Sieve Kimlik Denetimi Ayrıntıları

en: Please enter your authentication details for your sieve account (usually the same as your email password):
tr: Lütfen Sieve hesabınız için kimlik denetimi ayrıntılarını girin (genellikle e-posta parolanızla aynıdır):

en: The Sieve server on %1 has reported an error:
    %2
tr: %1 üzerindeki Sieve sunucusu bir hata bildirdi:
    %2

en: Sieve Manager
tr: Sieve Yöneticisi

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
tr: Kimlik denetimi başarısız oldu.
    Muhtemelen parola hatalı.
    Sunucunun gönderdiği bilgi:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
tr: Betik gönderme işlemini başarıyla tamamlayamadı.
    Bu muhtemelen betikteki hatalardan kaynaklanmaktadır.
    Sunucu yanıtı:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
tr: Betik gönderme işlemini başarıyla tamamlayamadı.
    Betik hatalar içeriyor olabilir.

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
tr: Sieve Süzgeci Oluştur

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
tr: "%2" araç takımında "%1" ögesi bulunamadı

en: More information
tr: Daha fazla bilgi

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
tr: SelectConvertParameterWidget için yeterli parametre yok. 2 parametre bekleniyordu.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
tr: SelectConvertParameterWidget için çok fazla parametre, "%1"

en:  px
tr:  pks

en: is
tr: şu:

en: not is
tr: şu değil:

en: contains
tr: içerir

en: not contains
tr: içermez

en: matches
tr: eşleşiyor

en: not matches
tr: eşleşmiyor

en: regex
tr: düzenli ifade

en: not regex
tr: düzenli ifade değil

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
tr: "%2" eylemi ayrıştırılırken bilinmeyen "%1" etiket değeri bulundu.

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
tr: "%2" eylemi ayrıştırılırken bilinmeyen "%1" etiketi bulundu.

en: Too many arguments found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
tr: "%1" için çok fazla argüman bulundu, %2 maksimum değer, %4 için %3 değeri bulundu

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
tr: "%1" özelliği "%2" durumunda sunucu tarafından desteklenmiyor

en: Help
tr: Yardım

en: Add Flags
tr: Bayraklar Ekle

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
tr: Bayrak ekle [IMAP] bayrakları listesine yeni bayrak eklemek için kullanılır. Önceden ayarlanmış bayrakların yerini almaz. Bu çoklu bayrak ekle ifadelerinin sırasıyla çalıştırılacağı anlamına gelir.

en: Add header
tr: Üstbilgi ekle

en: header:
tr: üstbilgi:

en: value:
tr: değer:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
tr: Başlık ekle eylemi mevcut ileti başlığına bir başlık alanı daha ekler.

en: Break
tr: Kes

en: Name (optional):
tr: Ad (isteğe bağlı):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
tr: Kes komutu en yakındaki döngüyü sonlandırır.

en: Convert
tr: Dönüştür

en: From:
tr: Kimden:

en: To:
tr: Kime:

en: Parameters:
tr: Parametreler:

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
tr: "convert" eylemi medya türü "media-type"a eşit olan bütün gövde parçalarının dönüşüm parametreleri kullanılarak "media-type" medya türüne dönüştürüleceğini belirtir.

en: Delete header
tr: Üstbilgiyi sil

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
tr: Öntanımlı olarak üstbilgi sil eylemi adlı üstbilgideki her görünümü siler.

en: Discard
tr: At

en: Discard is used to silently throw away the message.
tr: At, iletiyi sessizce atmak için kullanılır.

en: Enclose
tr: Kapsa

en: Subject:
tr: Konu:

en: headers:
tr: üstbilgiler:

en: text:
tr: metin:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
tr: Kapsa eylemi tüm iletinin bir eklenti olarak yeni ileti tarafından kapsanmasına izin vermek için tanımlanmıştır.

en: E-Reject
tr: E-Reddet

en:  The "ereject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
tr:  "ereject" eylemi iletiyi saklamayı iptal eder ve iletilmesini reddeder.

en: Extract Text
tr: Metni Çıkar

en: Number of characters:
tr: Karakter sayısı:

en: Stored in variable name:
tr: Değişken adı içinde depolandı:

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
tr: "extracttext" eylemi "foreverypart" döngüsü bağlamında kullanılabilir ve değişkende metin saklamak için kullanılır

en: File Into
tr: Dosya Kopyala

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
tr: "fileinto" eyleminin "copy" parametresi olmasına rağmen mevcut sunucu bunu desteklememektedir

en: Keep a copy
tr: Bir kopyasını sakla

en: Create folder
tr: Klasör oluştur

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
tr: "fileinto" eylemi iletiyi belirlenen posta kutusuna iletir.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
tr: İsteğe bağlı ":create" değişkeni kullanılmışsa Sieve yorumlayıcısına iletiyi belirtilen posta kutusuna iletmeden önce gerekmesi durumunda belirtilen posta kutusunun oluşturulması talimatını geçer.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
tr: Eğer isteğe bağlı ":copy" anahtar sözcüğü kullanılırsa işaretlenen komut kesin "keep" ifadesini iptal etmez. Bunun yerine iletiye başka ne yapılıyorsa ona ek olarak bir kopyasını iletir.

en: Keep
tr: Sakla

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
tr: "keep" eylemi diğer bütün eylemlerden önce hangi eylemin alınacağını belirtir, eğer bir filtre yoksa genel olarak, bu basitçe kullanıcının ana posta kutusuna iletiyi dosyalamak anlamına gelir.

en: Add flags:
tr: Bayrakları ekle:

en: Notify
tr: Bildir

en: message:
tr: ileti:

en: method:
tr: yöntem:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
tr: "uyar" eylemi kullanıcıya bir uyarı bildirimi gönderilmesi gerektiğini belirtir.

en: Redirect
tr: Yeniden yönlendir

en: Use list
tr: Listeyi kullan

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
tr: "yeninden yönlendirme" eylemi iletiyi başka bir kullanıcıya sağlanan adreste gönderir, bunu bir e-posta yönlendirme özelliği gibi yapar.  "yeniden yönlendirme" eylemi ileti gövdesinde ya da var olan başlıklarda herhangi bir değişiklik yapmaz, ancak yeni başlıklar ekleyebilir.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
tr: Eğer isteğe bağlı ":copy" anahtar sözcüğü kullanılırsa işaretlenen komut kesin "keep" ifadesini iptal etmez. Bunun yerine iletiye başka ne yapılıyorsa ona ek olarak bir kopyasını iletir.

en: Reject
tr: Reddet

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
tr:  "reject" eylemi iletiyi saklamayı iptal eder ve iletilmesini reddeder.

en: Remove Flags
tr: Bayrakları Kaldır

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
tr: Removeflag [IMAP] bayrakları listesinden bayrakları kaldırmak için kullanılır. Kendisinden önce "set"/"addflag" tarafından eklenmiş bayrakları temizler. Removeflag'ı daha önce atanmamış bir bayrakla birlikte çağırmak bir hataya neden olmaz, sadece göz ardı edilir.

en: Replace
tr: Değiştir

en: from:
tr: kimden:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
tr: "replace" komutu kendisine gönderilen metinle bir MIME parçasını değiştirmeye izin vermesi için tanımlanmıştır.

en: Return
tr: Döndür

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
tr: "return" komutu sadece son eklenen betiğin işlenmesini durdurur ve işleme kontrolünü onu içeren betiğe döndürür.

en: Set Flags
tr: Bayrakları Ayarla

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
tr: Setflag [IMAP] sistem bayraklarını veya anahtar sözcüklerini ayarlamak için kullanılır. Kendisinden öce atanan bayrakların yerini alır.

en: Variable
tr: Değişken

en: Protect special character
tr: Özel karakteri koru

en: Value:
tr: Değer:

en: In variable:
tr: Değişken:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
tr: Betik düzenli ifade desteğine ihtiyaç duyuyor ama sunucunun bu desteği yok.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
tr: "set" eylemi adı ile tanımlanan değişkendeki belirtilen değeri saklar.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
tr: Değiştirici genişletilmiş metnin, eğer :regex komutuna bir parametre olarak kullanılmışsa sadece değişmez olan haliyle eşleşmesi için gerekli alıntılamayı ekler.  Genişlemede özel anlamlı karakterler (. , *, ? , etc.) \ öneki ile bulunurlar

en: Stop
tr: Durdur

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
tr: "durdur" eylemi tüm süreçleri sonlandırır.  Eğer kesin koruma iptal edilmediyse o alınır.

en: Vacation
tr: Tatil

en: day:
tr: gün:

en: Message subject:
tr: İleti konusu:

en: Additional email:
tr: İlave e-posta:

en: Vacation reason:
tr: Tatil nedeni:

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
tr: "vacation" eylemi bir çok Unix sürümünde de bulunan vacation komutuna benzer şekilde tatil otomatik yanıtlaması gerçekleştirir. Amacı ileti gönderenlere alıcının bir süre uzakta olacağı bilgisini vererek çabuk yanıt beklememelerini sağlamaktır.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
tr: ":days" parametresiyle bir kullanıcıya [n] günde bir gönderilecek otomatik yanıt sayısı sınırlandırılır. Bunun yanında "vacation" komutunun daha sık yanıt vermesi istenen daha özelleşmiş durumlar da vardır.

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
tr: Bu eklenti ":seconds" parametresini böyle daha özelleşmiş durumlar için tanımlar.

en: Define Email Address...
tr: E-posta Adresi Tanımla...

en: Enter message...
tr: İleti gir...

en: Insert at the beginning
tr: Başlangıça ekle

en: Append at the end
tr: Sonda ekle

[ctx: @title:window]
en: Flags
tr: Bayraklar

en: Deleted
tr: Silinmiş

en: Answered
tr: Yanıtlanmış

en: Flagged
tr: Bayraklı

en: Seen
tr: Okunmuş

en: Draft
tr: Taslak

en: Click on button for selecting flags...
tr: Bayrakları seçmek için düğmeye tıklayın...

en: Select Flags
tr: Bayrakları Seç

en: high importance
tr: yüksek önem

en: normal importance
tr: normal önem

en: low importance
tr: düşük önem

en: days
tr: günler

en: seconds
tr: saniye

en: None
tr: Hiçbiri

en: Lower
tr: Alt

en: Upper
tr: Üst

en: Lower first letter
tr: İlk harfi küçült

en: Upper first letter
tr: İlk harfi büyüt

en: Quote wildcard
tr: Alıntı yıldız işareti

en: Length
tr: Uzunluk

en: Please select an action.
tr: Lütfen bir eylem seçin.

en: Add comment
tr: Açıklama ekle

en: Script contains unsupported feature "%1"
tr: Betik, "%1" desteklenmeyen özelliğini içeriyor

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
tr: Bir if dongüsünde bir if döngüsüne rastladık. Bu desteklenmemektedir.

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
tr: "%2" durumu ayrıştırılırken "%1" bilinmeyen etiketi

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
tr: "%1" için çok fazla bağımsız değişken bulundu, %2 maksimum değer, %4 için %3 değeri bulundu

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
tr: "%2" durumu ayrıştırılırken "%1" bilinmeyen etiket değeri bulundu.

en: Address
tr: Adres

en: address:
tr: adres:

en: Use ; to separate emails
tr: e-postaları ayırmak için ; kullanın

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
tr: "address" testi adres içeren yapılandırılmış başlıklardaki internet adreslerini eşleştirir.  Eğer bir başlık adresin belirtilen bir parçasındaki anahtarla eşleşirse doğru döndürür.

en: Body
tr: Gövde

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
tr: Body testi bir e-posta iletisinin gövdesinin içeriğini yani, başlıktan sonraki ilk boş satırı takip eden herşeyi, eşleştirir.  (Eğer varsa boş satırın kendisi gövdenin bir parçası kabul edilmez.)

en: Currentdate
tr: Güncel tarih

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
tr: currentdate testi date sınamasına benzer, farklı olarak ileti başlığından çıkarılan değerler yerine geçerli tarih/saat ile çalışır.

en: Date
tr: Tarih

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
tr: Tarih sınaması, tarih/zaman bilgisini başlıktan çıkarılan tarih-zaman bilgisiyle eşleştirir.

en: Envelope
tr: Zarf

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
tr: "envelope" testi [SMTP] (veya eşdeğeri) zarfının belirtilen parçası belirtilen anahtarla eşleştiğinde doğru olur.

en: Environment
tr: Ortam

en: Item:
tr: Öge:

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
tr: Ortam testi ad dizisinde belirtilen ortam bilgisi ögesini alır ve onu anahtar listesi değişkenlerinde belirtilen değerle karşılaştırır.

en: Exists
tr: Bulunur

en: exists
tr: bulunur

en: not exists
tr: bulunmaz

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
tr: "exists" testi başlık adı değişkeninde listelenen başlıklar ileti içinde yer aldığında olduğunda doğru olur.  Tüm başlıkların bulunması gerekir aksi halde test yanlış dündürecektir.

en: False
tr: Yanlış

en: false
tr: yanlış

en: The "false" test always evaluates to false.
tr: "yanlış" testi her zaman yanlış değerlendirir.

en: Has Flag
tr: Bayrağı Var

en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
tr: Değişken adı
     (eğer boşsa içsel değişkeni kullanır):

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
tr: Hasflag sınaması, değişkenlerden herhangi biri, bir bayrak adıyla eşleştiğinde doğru değerini döndürür.

en: Header
tr: Başlık

en: With value:
tr: Değer ile:

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
tr: "header" testi adı geçen başlıkların herhangi birinin değeri, beyaz boşluklar heba katılmadan, herhangi bir anahtarla eşleşirse doğru değerini döndürür.

en: Use "," to separate capabilities
tr: Yetenekleri ayırmak için "," kullanın

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
tr: "ihave" testi verilen bir uzantının varlığını test etmek için olanak sağlar ve genellikle kullanılır.

en: Mailbox exists
tr: Posta kutusu mevcut

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
tr: "mailboxexists" testi "mailbox-names" listesindeki tüm posta kutuları posta deposunda mevcutsa ve her biri Sieve betiğindeki kullanıcının içine ileti "almasına" izin veriyorsa doğru değeri döndürür.

en: Meta Data
tr: Üst Veri

en: Mailbox:
tr: Posta Kutusu:

en: Annotations:
tr: Açıklamalar:

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
tr: Bu test posta kutusundaki bilgi notlarının değerlerini döndürür. Alınan değer anahtar listesi ile karşılaştırılır. Eğer bu bilgiler bir anahtar ile değer arasında uyuşuyorsa test olumlu değer döndürür.

en: Metadata exists
tr: Üst veri mevcut

en: Annotation:
tr: Açıklama:

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
tr: Eğer belirtilen posta kutusundaki adlar bilgisi ek bilgiler de listeli ise "metadataexist" testi olumlu değer döndürür.

en: Server Meta Data
tr: Sunucu Üst Verisi

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
tr: Bu test sunucu bilgisindeki "bilgi adı" değerini getirir.  Alından değer anahtar listesi ile karşılaştırılır. Eğer herhangi bir anahtarın değeri ile uyumlu ise test, olumlu değer döndürür.

en: Server Meta Data Exists
tr: Sunucu Üst Verisi Mevcut

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
tr: Eğer belirtilen posta kutusundaki adlar bilgisi ek bilgiler de listeli ise "servermetadataexist" testi olumlu değer döndürür.

en: Size
tr: Boyut

en: under
tr: altında

en: over
tr: üstünde

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
tr: "size" testi iletinin boyutuyla ilgilidir.  Süreğinde, ":over" veya ":under" bayraklarından birini ve sonrasında da iletinin boyutunu temsil eden sayıyı alır.

en: Spam Test
tr: İstenmeyen Posta Sınaması

en: Percent
tr: Yüzde

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
tr: "spamtest" testi yapan Sieve gerçeklemeleri yetenek mekanizmasıyla birlikte kullanabilmek için belirteç olarak "spamtest" veya "spamtestplus" kullanırlar.

en: True
tr: Doğru

en: true
tr: doğru

en: The "true" test always evaluates to true.
tr: "true" testi her zaman doğruyu hesaplar.

en: Virus Test
tr: Virüs Testi

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
tr: "virustest" testi yapan Sieve gerçeklenimleri yetenek mekanizmasıyla birlikte kullanmak için "virustest" tanımlayıcısına sahiptirler.

en: all
tr: tümü

en: localpart
tr: yerel parça

en: domain
tr: alan

en: user
tr: kullanıcı

en: detail
tr: ayrıntı

en: raw
tr: ham

en: content
tr: içerik

en: text
tr: metin

en: Year
tr: Yıl

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: Julian
tr: Jülyen

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Second
tr: Saniye

en: Time
tr: Zaman

en: Zone
tr: Bölge

en: Weekday
tr: Hafta günü

en: Select multiple headers...
tr: Birden fazla başlığı seç...

[ctx: @title:window]
en: Headers
tr: Üstbilgiler

en: Add new header:
tr: Yeni üstbilgi ekle:

en: From
tr: Kimden

en: To
tr: Kime

en: Reply To
tr: Yanıtla

en: Cc
tr: Kopya

en: Bcc
tr: Gizli Kopya

en: Resent From
tr: Şundan Yeniden Gönderildi

en: Resent To
tr: Şuna Yeniden Gönder

en: Sender
tr: Gönderen

en: Subject
tr: Konu

en: Message Id
tr: İleti Kimliği

en: Content type
tr: İçerik Türü

en: Type
tr: Tür

en: Subtype
tr: Alt Tür

en: Anychild
tr: Altlardan biri

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Value
tr: Değer

en: Count
tr: Sayaç

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Greater than or equal
tr: Büyük ya da eşit

en: Less than
tr: Küçüktür

en: Less than or equal
tr: Küçük ya da eşit

en: Equal to
tr: Eşittir

en: Not equal to
tr: Eşit değildir

en: Please select an condition.
tr: Lütfen bir koşul seçin.

en: Sieve Script
tr: Sieve Betiği

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
tr: Betiği içe aktarırken hata. Metin kipine geçmek istiyor musunuz?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Text Mode
tr: Metin Kipine Geç

[ctx: @action:button]
en: Do Not Switch
tr: Geçme

en: Add ForEveryPart loop
tr: HerParçaİçin döngüsü ekle

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
tr: "foreverpart", iletideki MIME tipi bilgiyi gezer, birbirinin içine girer, derinlik öncelikli ve belirtilen bloktaki tüm ögeleri ekler.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
tr: "for" döngüsünü yüklerken bilinmeyen etiketDeğeri "%1"

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
tr: "for" döngüsünü yüklerken bilinmeyen etiket "%1"

en: Variable name:
tr: Değişken adı:

en: Set value to:
tr: Ayarlanacak değer:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
tr: Değişkenlerin yüklenmesi sırasında bilinmeyen "%1" etiketi.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
tr: "global" komutu ile belirtilmiş bir değer tüm betiklerde genel bir değişken haline gelir.  Eğer betik bu değeri başına genel tanımı yapmadan tanımlarsa ad genel olmayan bir değişken olarak betikte kullanılır.

en: personal
tr: kişisel

en: global
tr: genel

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
tr: İçeriğin ayrıştırılması sırasında bilinmeyen "%1" konum türü

en: Include:
tr: İçer:

en: Name:
tr: Ad:

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Once
tr: Bir defa

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
tr: "include" komutu isteğe bağlı "location", ":once", ":optional" parametreleri alır ve tek bir dizgi değişkeni ile bunu adı ile çalıştırılan işlemin bir noktasına ekler.

en: We can not add more includes elements.
tr: Daha fazla içerik elemanı ekleyemeyiz.

en: Conditions
tr: Durumlar

en: Match all messages
tr: Tüm iletileri eşleştir

en: Match a&ll of the following
tr: Aşağıdaki&lerin tümüyle eşleştir

en: Match an&y of the following
tr: Aşağıdakilerin herh&angi biriyle eşleştir

en: Actions
tr: Eylemler

en: Add new block:
tr: Yeni blok ekle:

en: "elsif" block
tr: "elsif" bloğu

en: "else" block
tr: "else" bloğu

[ctx: @title:window]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
tr: Yukarı

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
tr: Aşağı

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
tr: Üst

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
tr: Alt

en: New Script
tr: Yeni Betik

en: Delete Script
tr: Betiği Sil

en: Rename Script
tr: Betiği Yeniden Adlandır

en: Edit Script Description
tr: Betik Açıklamasını Düzenle

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script
tr: Yeni Betik

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Script
tr: Betiği Yeniden Adlandır

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Script
tr: Betiği Sil

[ctx: @title:window]
en: New Script
tr: Yeni Betik

en: New script name:
tr: Yeni betik adı:

en: Do you want to delete "%1" script?
tr: "%1" betiğini silmek istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Script
tr: Betiği Sil

[ctx: @title:window]
en: Rename Script
tr: Betiği Yeniden Adlandır

en: New name for the script:
tr: Betik için yeni ad:

en: forEveryPart is not supported by your server
tr: forEveryPart sunucunuz tarafından desteklenmiyor

en: Script part %1
tr: Betik bölüm %1

en: Includes
tr: İçerir

en: Global Variable
tr: Genel Değişken

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
tr: Betik mutlaka sadece bir tane "Else" bloğu içermelidir. Bir tane daha ekleyemeyiz.

en: Main block
tr: Ana blok

en: Block "Elsif"
tr: "Elsif" Bloğu

en: Block "Else"
tr: "Else" Bloğu

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing Error
tr: Sieve Ayrıştırma Hatası

en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

en: Sieve script:
tr: Sieve betiği:

en: Errors reported:
tr: Bildirilen hatalar:

en: All Files (*)
tr: Tüm Dosyalar (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
tr: Sistem Günlüğünü Dosyaya Kaydet

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
tr: Sekmeyi Kapat

[ctx: @title:window]
en: Sieve Diagnostics
tr: Sieve Tanıları

en: Collecting diagnostic information about Sieve support...
tr: Sieve desteği hakkında tanımlama bilgileri toplanıyor...

en: No IMAP resource found.
tr: IMAP kaynağı bulunamadı.

en: Unable to get the info
tr: Bilgi alınamıyor

en: Collecting data for account '%1'...
tr: '%1' hesabı için veri toplanıyor ...

en: (Account does not support Sieve)
tr: (Hesap Sieve desteklemiyor)

en: Contents of script '%1':
tr: '%1' betiğinin içeriği:

en: Retrieving the script failed.
    The server responded:
    %1
tr: Betiği getirme başarısız.
    Sunucu yanıtı:
    %1

en: (This script is empty)
tr: (Bu betik boş)

en: Sieve capabilities:
tr: Sieve yetenekleri:

en: (No special capabilities available)
tr: (Yetenek mevcut değil)

en: Available Sieve scripts:
tr: Mevcut Sieve betikleri:

en: (No Sieve scripts available on this server)
tr: (Bu sunucuda mevcut bir Sieve betiği yok)

en: Active script: '%1'
tr: Etkin betik: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Edit Sieve Script
tr: Sieve Betiğini Düzenle

en: Script is modified. Do you want to close editor?
tr: Betik değiştirilmiş. Düzenleyiciyi kapatmak istiyor musunuz?

[ctx: @action:button]
en: Close Editor
tr: Düzenleyiciyi Kapat

[ctx: @action:button]
en: Do Not Close
tr: Kapatma

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
tr: Sieve Dosyaları (*.siv);;Tüm Dosyalar (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Script
tr: Sieve Betiği

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
tr: Betiğin üzerine yazacaksınız. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Import Script
tr: Betiği İçe Aktar

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
tr: *.siv;;sieve dosyaları (*.siv);;tüm dosyalar (*)

[ctx: @title:window]
en: Import Script Sieve
tr: Sieve Betiğini İçe Aktar

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
tr: "%1" dosyası yüklenemedi:
    "%2" detaylı hata tanımlamasıdır.

en: Sieve Editor Error
tr: Sieve Düzenleyici Hatası

en: Go to Line
tr: Satıra Git

en: Comment
tr: Açıklama

en: Uncomment
tr: Yorumu Kaldır

en: Debug Sieve Script...
tr: Sieve Betiği Hatalarını Ayıkla...

en: Wordwrap
tr: Sözcük Kaydırma

[ctx: @title:menu]
en: File
tr: Dosya

[ctx: @title:menu]
en: Edit
tr: Düzen

[ctx: @title:menu]
en: View
tr: Görünüm

[ctx: @title:menu]
en: Tools
tr: Araçlar

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
tr: Tüm Diğer Sekmeleri Kapat

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
tr: Tüm Sekmeleri Kapat

en: Error during load page about %1
tr: %1 hakkında sayfa yüklerken hata

en: Help about: %1
tr: %1 için yardım

en: Sieve Template:
tr: Sieve Şablonu:

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Show result from "check syntax"
tr: "sözdizimini denetle" üzerindeki sonuçları göster

en: Error during parsing
tr: Ayrıştırma sırasında hata

en: Selected text is not a full sieve script
tr: Seçili metin tam bir Sieve betiği değil

en: Parsing error
tr: Ayrıştırma hatası

en: Check Syntax
tr: Sözdizimini Denetle

en: Import...
tr: İçe Aktar...

en: Create Rules Graphically...
tr: Kuralları Grafiksel Oluştur...

en: Share...
tr: Paylaş...

en: Server Info
tr: Sunucu Bilgisi

en: Script name:
tr: Betik adı:

en: Simple Mode
tr: Yalın Kip

en: Advanced Mode
tr: Gelişmiş Kip

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Support
tr: Sieve Sunucu Desteği

en: Sieve server supports:
tr: Sieve sunucusu şunları destekler:

en: Insert Rule
tr: Kural Ekle

en: Help about: '%1'
tr: '%1' hakkında yardım

en: Edit Rule
tr: Kuralı Düzenle

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details...)</a>
tr: Ayrıştırma sırasında bazı hatalar bulundu. <a href="sieveerrordetails">(Ayrıntılar...)</a>

en: Switch to Graphical Mode
tr: Grafik Kipe Geç

en: Stay in Text Mode
tr: Metin Kipinde Kal

en: Switch to Text Mode
tr: Metin Kipine Geç

en: Stay in Graphical Mode
tr: Grafik Kipte Kal

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
tr: Betiği ayrıştıramıyoruz. Grafik kipe geçemiyoruz

en: Close
tr: Kapat

[ctx: Find text]
en: F&ind:
tr: B&ul:

en: Text to search for
tr: Aranacak metin

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
tr: Sonraki

en: Jump to next match
tr: Sonraki eşleşmeye git

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
tr: Önceki

en: Jump to previous match
tr: Önceki eşleşmeye git

en: Options
tr: Seçenekler

en: Modify search behavior
tr: Arama davranışını değiştir

en: Case sensitive
tr: Büyük küçük harf duyarlı

en: Phrase not found
tr: Deyiş bulunamadı

en: Save Web Page
tr: Web Sayfasını Kaydet

en: No errors found.
tr: Hata bulunamadı.

en: An unknown error was encountered.
tr: Bilinmeyen bir hata ile karşılaşıldı.

en: Path is not specified.
tr: Yol belirtilmedi.

en: Error writing "MASTER" script on server.
    The server responded:
    %1
tr: "ANA" betik sunucuya yazılırken hata oluştu.
    Sunucu yanıtı:
    %1

en: Error writing "User" script on server.
    The server responded:
    %1
tr: "Kullanıcı" betiği sunucuya yazılırken hata oluştu.
    Sunucu yanıtı:
    %1

en: Script is empty. (%1)
tr: Betik boş. (%1)

en: Script parsing error.
tr: Betik ayrıştırma hatası.

en: Impossible to start job
tr: İşin başlatılması olanaksız

en: An error occurred during loading the sieve script.
tr: Sieve betiği yüklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred during saving the sieve script.
tr: Sieve betiği kaydedilirken bir hata oluştu.

en: An error occurred during deleting the sieve script.
tr: Sieve betiği silinirken bir hata oluştu.

[ctx: @title:window]
en: Manage Sieve Scripts
tr: Sieve Betiklerini Yönet

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
tr: Yeni...

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Delete
tr: Sil

en: Deactivate
tr: Devre Dışı Bırak

en: Sieve Error
tr: Sieve Hatası

en: Uploading script to server for checking it, please wait...
tr: Sunucuya betik yükleme kontrol ediliyor, lürfen bekleyin...

en: The Sieve script was successfully uploaded.
tr: Sieve betiği başarıyla gönderildi.

en: Sieve Script Upload
tr: Sieve Betiği Gönderimi

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
tr: Sieve betiği yüklenirken hata oluştu.
    Sunucu yanıtı:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing
tr: Sieve Ayrıştırması

en: XML Files (*.xml);;All Files (*)
tr: XML Dosyaları (*.xml);;Tüm Dosyalar (*)

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
tr: Ofis dışındayım iletisinin kullanıcılar tarafından değiştirilebilir olmasına izin ver.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
tr: Kullanıcıların ofis dışındayım sieve betikleri yüklemelerine izin ver ama ulaşılacak alanı veya istenmeyen posta karşısında yapılacak eylemi değiştirme gibi ayarları değiştirmelerine izin verme.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
tr: Ofis dışındayım yanıtlarını ancak bu alandan gelen iletilere gönder.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
tr: Ofis dışındayım yanıtlarının SPAM olarak işaretlenen iletilere de verilmesine izin ver.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
tr: Başlangıçta etkin bir ofis dışındayım yanıtı yapılandırılmışsa bunu işaretleyin.

[ctx: @title:window]
en: Debug Sieve Script
tr: Sieve Betiği Hatalarını Ayıkla

en: Apply Changes
tr: Değişiklikleri Uygula

en: Debug
tr: Hata Ayıkla

en: Email path:
tr: E-posta yolu:

en: Extension:
tr: Uzantı:

en: Activate extension with "+<name of extension>", deactivate it with "-<name of extension>"
tr: Etkinleştirilecek uzantı "+<name of extension>", pasifleştirilecek uzantı "-<name of extension>"

en: Display check script result...
tr: Betik denetleme sonuçlarını göster...

en: Script text is empty.
tr: Betik metni boş.

en: Email file must be installed locally.
tr: E-posta dosyası yerelde kurulu olmalıdır.

en: Failed to open temporary file.
tr: Geçici dosya açılamadı.

en: Script still contains debug method. Remove it please.
tr: Betik hala hata ayıklama yöntemi içeriyor. Lütfen onu silin.

en: Clear
tr: Temizle

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
tr: Metin Dosyaları (*.txt);;Tüm Dosyalar (*)

en: Add debug here
tr: Buraya hata ayıklama ekle

en: "sieve-test" was not found on system. Please install it. (See in Dovecot package)
tr: "sieve-test" sisteminizde bulunamadı. Lütfen kurun. (Dovecot paketinde bulabilirsiniz)

en: Filter on Mailing List-ID
tr: Posta Listesi Kimliğine göre Süz

en: Filter on Subject
tr: Konu üzerinde Süz

en: Filter on Spamassassin
tr: Spamassassin üzerinde Süz

en: Flag messages
tr: İletileri bayrakla

en: Forward Message
tr: İletiyi İlet

en: Forward Message and add copy
tr: İletiyi ilet ve kopyasını ekle

en: Destroy mail posted by...
tr: Postaları silinecek kullanıcı...

en: Vacations
tr: Tatiller

[ctx: @title:window]
en: Default template
tr: Öntanımlı şablon

[ctx: @title:window]
en: Template
tr: Şablon

en: You can drag and drop element on editor to import template
tr: Şablonu içe aktarmak için düzenleyici üzerine öge sürükleyip bırakabilirsiniz

[ctx: @title:window]
en: Configure "Out of Office" Replies
tr: "Ofis Dışında" Yanıtlarını Yapılandır

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
tr: Gerçekten iptal etmek istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
tr: Onaylar

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
tr: Düzenlemeyi İptal Et

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
tr: İptal Etme

en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
tr: K Posta'nın Ofis Dışında yanıtlama özelliği sunucu bağımlıdır. Bunun için bir IMAP sunucu ayarı yapılandırmadınız. Bu işlemi IMAP hesap yapılandırması altındaki "Süzme" sekmesinden tamamlayabilirsiniz.

en: ParseUserScriptJob failed: %1
tr: ParseUserScriptJob başarısız oldu: %1

en: Failed to get the list of Sieve scripts.
    The server responded:
    %1
tr: Sieve betiği listeyi alırken başarısız oldu.
    Sunucu yanıtı:
    %1

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
tr: '%1' sunucusu üzerine sieve betiği başarıyla kuruldu.
    Ofis dışında yanıtı artık etkin.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
tr: '%1' sunucu üzerine sieve betiği başarıyla kuruldu.
    Ofis dışında yanıtı kapatıldı.

en: Impossible to install script on server '%1'
tr: '%1' sunucusuna betik kurulamıyor

en: Configure vacation notifications to be sent:
tr: Gönderilecek tatil bildirimlerini yapılandır:

en: &Activate vacation notifications
tr: Tatil uyarılarını &etkinleştir

en: &Subject of the vacation mail:
tr: &Tatil postasının konusu:

en: Start date:
tr: Başlangıç tarihi:

en: End date:
tr: Bitiş tarihi:

en:  day |  days
tr[0]:  gün
tr[1]:  gün

en: &Resend notification only after:
tr: &Bildirimi sadece şundan sonra yeniden gönder:

en: &Send responses for these addresses:
tr: Bu adresler için yanıtları &gönder:

en: &Action for incoming mails:
tr: Gelen postalar için &eylem:

en: Do not send vacation replies to spam messages
tr: İstenmeyen iletilere tatil yanıtları gönderme

en: Only react to mail coming from domain
tr: Sadece bu alandan gelen iletilere tepki ver

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
tr: Etkin bir ofis dışındayım yanıtı yapılandırılmış.
    Onu düzenlemek istiyor musunuz?

en: Out-of-office reply still active
tr: Ofis-dışı yanıtı hâlâ aktif

en: Edit
tr: Düzenle

en: Ignore
tr: Yok Say

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
tr: Sunucunuz desteklediği Sieve eklentileri arasında "vacation" yer almıyor, o olmadan K Posta sizin yerinize ofis dışındayım yanıtlarını kuramaz. Lütfen sistem yöneticinizle iletişime geçin.

en: Out of office till %1
tr: %1 tarihine kadar ofis dışında

en: Redirect to
tr: Şuraya yönlendir

en: Copy to
tr: Şuraya kopyala

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
tr: %1 tarihine kadar ofis dışında olacağım.
    
    Acil bir durumsa lütfen "kişisine" ulaşın
    
    e-posta: "yerine bakan kişinin e-posta adresi"
    telefon: +49 711 1111 11
    faks.:  +49 711 1111 12
    
    Saygılarımla,
    -- "buraya adınızı ve e-posta adresinizi girin"

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
tr: Birisi (muhtemelen siz) sunucudaki tatil betiğini değiştirdi. K Posta artık otomatik yanıtlama için parametreleri okuyamıyor. Öntanımlı değerler kullanılacak.

en: No Sieve URL configured
tr: Yapılandırılmış Sieve adresi yok

en: No IMAP server configured...
tr: Yapılandırılmış IMAP sunucusu yok...

en: Available Scripts
tr: Mevcut Betikler

en: Network down.
tr: Ağ yok.

en: Edit Script...
tr: Betiği Düzenle...

en: Rename Script...
tr: Betiği Yeniden Adlandır...

en: Deactivate Script
tr: Betiği Devre Dışı Bırak

en: New Script...
tr: Yeni Betik...

en: New Sieve Script
tr: Yeni Sieve Betiği

en: Please enter a name for the new Sieve script:
tr: Lütfen yeni Sieve betiğinin adını girin:

en: unnamed
tr: adsız

en: Empty name is not a valid name
tr: Boş ad, geçerli bir ad değildir

en: You cannot use protected name.
tr: Korunmuş ad kullanamazsın.

en: Script name already used "%1".
tr: "%1" betik adı halen kullanılıyor.

en: Script Name:
tr: Betik Adı:

en: Really delete script "%1" from the server?
tr: "%1" betiği sunucudan gerçekten silinsin mi?

en: Delete Sieve Script Confirmation
tr: Sieve Betiği Silme Doğrulaması

en: Deleting the script failed.
    The server responded:
    %1
tr: Betik silme başarısız oldu.
    Sunucu yanıtı:
    %1

en: Failed to fetch the list of scripts
tr: Betiklerin listesi alınamadı

en: Define Folder
tr: Klasör Tanımla

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
tr: Ayrıştırma hatası: Satır İlerletme (CR) olmadan Satır Başı (LF)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
tr: Ayrıştırma hatası: Çarpı İşareti ('*') olmadan Bölüm İşareti ('/'). Hatalı Yorum Satırı mı?

en: Parse error: Illegal Character
tr: Ayrıştırma hatası: Uygunsuz Karakter

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
tr: Ayrıştırma hatası: Beklenmeyen Karakter, muhtemelen kayıp bir alan?

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
tr: Ayrıştırma hatası: Etiket Adı önce gelen Rakamlara sahip

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
tr: Ayrıştırma hatası: Yalnızca alfabe dışı karakterler ve #yorumlar aynı satırda "text:" takip edebilir

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
tr: Ayrıştırma hatası: Kapsam dışı numara (%1 'den daha küçük olmalı)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
tr: Ayrıştırma hatası: Geçersiz UTF-8 sıralaması

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
tr: Ayrıştırma hatası: Çok satırlı Dizinin erken sonu ('.' işaretini mi unuttun?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
tr: Ayrıştırma hatası: Tırnak içine alınmış Dizinin zamansız sonu (kayıp kapama işareti '"')

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
tr: Ayrıştırma hatası: Dizi Listesinin erken sonu (kayıp kapama ']')

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
tr: Ayrıştırma hatası: Sınama Listesinin erken sonu (kayıp kapama işareti ')')

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
tr: Ayrıştırma hatası: Öbeğin erken sonu (kayıp kapama işareti '}')

en: Parse error: Missing Whitespace
tr: Ayrıştırma hatası: Kayıp Boşluk

en: Parse error: Missing ';' or Block
tr: Ayrıştırma hatası: Kayıp ';' ya da Öbek

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
tr: Ayrıştırma hatası: ';' ya da '{', Bekleniyor, başka bir şey alındı

en: Parse error: Expected Command, got something else
tr: Ayrıştırma hatası: Beklenen Komut, başka bir şey var

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
tr: Ayrıştırma hatası: Dizi Listesinde İzlenen, Önce Gelen veya İkinci Kopya Virgüller

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
tr: Ayrıştırma hatası: Sınama Listesinde İzlenen, Önce Gelen veya İkinci Kopya Virgüller

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
tr: Ayrıştırma hatası: Dizi Listesindeki Diziler arasında kayıp ','

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
tr: Ayrıştırma hatası: Sınama Listesindeki Sınamalar arasında kayıp ','

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
tr: Ayrıştırma hatası: Dizi Listelerinde yalnızca Dizilere izin verilmiş

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
tr: Ayrıştırma hatası: Sınama Listelerinde yalnızca Sınamalara izin verilmiş

en: "require" must be first command
tr: "require" ilk komut olmalıdır

en: "require" missing for command "%1"
tr: "%1" komutu için "require" eksik

en: "require" missing for test "%1"
tr: "%1" sınaması için "require" eksik

en: "require" missing for comparator "%1"
tr: "%1" karşılaştırıcısı için "require" eksik

en: Command "%1" not supported
tr: "%1" komutu desteklenmiyor

en: Test "%1" not supported
tr: "%1" sınaması desteklenmiyor

en: Comparator "%1" not supported
tr: "%1" karşılaştırıcısı desteklenmiyor

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
tr: Site Politikası Sınırı İhlali: Sınama gömme çok derin (en fazla %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
tr: Site Politikası Sınırı İhlali: Öbek gömme çok derin (en fazla %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
tr: Geçersiz Bağımsız Değişken "%1" "%2"

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
tr: Çakışan Bağımsız Değişkenler: "%1" ve "%2"

en: Argument "%1" Repeated
tr: "%1" Bağımsız Değişkeni Tekrar Edildi

en: Command "%1" violates command ordering constraints
tr: "%1" komutu komut sıralaması sınırlamalarını ihlal ediyor

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
tr: Uygunsuz "%1" ve "%2" eylemleri talep edildi

en: Mail Loop detected
tr: E-posta döngüsü belirlendi

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
tr: Site Politikası Sınırı İhlali: Çok fazla eylem talep edildi (en fazla %1)

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata
