libkdepim - en to it translation catalogue (10 entries)

en: We can not add more recipients. We have reached maximum recipients
it: Non è possibile aggiungere ulteriori destinatari. È stato raggiunto il limite di destinatari

en: Cancel this operation.
it: Annulla questa operazione.

en: Aborting...
it: Interruzione...

en: Connection is encrypted
it: La connessione è cifrata

en: Connection is unencrypted
it: La connessione non è cifrata

en: Open detailed progress dialog
it: Apri la finestra di avanzamento dettagliata

en: Show detailed progress window
it: Mostra la finestra di avanzamento dettagliata

en: Hide detailed progress window
it: Nascondi la finestra di avanzamento dettagliata

[ctx: more widgets]
en: More
it: Più

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
it: Meno
