libkdepim - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: We can not add more recipients. We have reached maximum recipients
pt: Não é possível adicionar mais destinatários. Atingiu-se o limite máximo

en: Cancel this operation.
pt: Cancelar esta operação.

en: Aborting...
pt: A cancelar...

en: Connection is encrypted
pt: Ligação está cifrada

en: Connection is unencrypted
pt: Ligação não está cifrada

en: Open detailed progress dialog
pt: Abrir a janela de evolução detalhada

en: Show detailed progress window
pt: Mostrar a janela de evolução detalhada

en: Hide detailed progress window
pt: Esconder janela detalhada de evolução

[ctx: more widgets]
en: More
pt: Mais

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
pt: Menos
