libkdepim - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (14 entries)

en: We can not add more recipients. We have reached maximum recipients
sr@ijekavianlatin: Ne može da se doda više primalaca, dosegnut je najveći broj.

en: Choose...
sr@ijekavianlatin: Izaberi...

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
sr@ijekavianlatin: Upravo ćete postaviti sva podešavanja na podrazumevane vrednosti. Sve posebne izmene će biti izgubljene.

en: Setting Default Preferences
sr@ijekavianlatin: Vraćanje postavki na podrazumevano

en: Reset to Defaults
sr@ijekavianlatin: Resetuj na podrazumevano

en: Cancel this operation.
sr@ijekavianlatin: Obustavi ovaj postupak.

en: Aborting...
sr@ijekavianlatin: Prekidam...

en: Connection is encrypted
sr@ijekavianlatin: Veza je šifrovana

en: Connection is unencrypted
sr@ijekavianlatin: Veza nije šifrovana

en: Open detailed progress dialog
sr@ijekavianlatin: Otvori detaljan dijalog napretka

en: Show detailed progress window
sr@ijekavianlatin: Prikaži detaljan dijalog napretka

en: Hide detailed progress window
sr@ijekavianlatin: Sakrij detaljan dijalog napretka

[ctx: more widgets]
en: More
sr@ijekavianlatin: Više

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
sr@ijekavianlatin: Manje
