libkleopatra - en to mk translation catalogue (77 entries)

en: Common name
mk: Вообичаено име

en: Surname
mk: Презиме

en: Given name
mk: Име

en: Location
mk: Локација

en: Title
mk: Титула

en: Organizational unit
mk: Организациска единица

en: Organization
mk: Организација

en: Postal code
mk: Поштенски код

en: Country code
mk: Код на држава

en: State or province
mk: Држава или провинција

en: Domain component
mk: Компонент на доменот

en: Business category
mk: Бизнис категорија

en: Email address
mk: Адреса за е-пошта

en: Mail address
mk: Адреса

en: Mobile phone number
mk: Број на мобилен телефон

en: Telephone number
mk: Телефонски број

en: Fax number
mk: Број на факс

en: Street address
mk: Адреса

en: Unique ID
mk: Единствен Ид.

en: Inline OpenPGP (deprecated)
mk: Внатрешен OpenPGP (застарено)

en: Any
mk: Било кое

en: Never Encrypt
mk: Не нкриптирај никогаш

en: Always Encrypt
mk: Секогаш криптирај

en: Always Encrypt If Possible
mk: Секогаш криптирај кога е тоа возможно

en: Ask
mk: Прашај

en: Ask Whenever Possible
mk: Прашај кога е тоа возможно

en: Never Sign
mk: Не потпишувај никогаш

en: Always Sign
mk: Секогаш потпишувај

en: Always Sign If Possible
mk: Секогаш потпишувај кога е тоа возможно

[ctx: no specific preference]
en: <none>
mk: <нема>

en: User ID
mk: Ид. на корисник

en: Edit...
mk: Уреди...

en: 1 server configured | %1 servers configured
mk[0]: Конфигуриран е %1 сервер
mk[1]: Конфигурирани се %1 сервери
mk[2]: Конфигурирани се %1 сервери

en: Description
mk: Опис

en: Available attributes:
mk: Достапни атрибути:

en: Current attribute order:
mk: Тековен ред на атрибутите:

en: All others
mk: Сите други

en: Add to current attribute order
mk: Додај кон тековниот ред на атрибутите

en: Remove from current attribute order
mk: Отстрани од тековниот ред на атрибутите

en: Move to top
mk: Придвижи се до врвот

en: Move one up
mk: Придвижи се за едно нагоре

en: Move one down
mk: Придвижи се за едно надолу

en: Move to bottom
mk: Придвижи се до дното

en: Never Encrypt with This Key
mk: Никогаш не криптирај со овај клуч

en: Always Encrypt with This Key
mk: Секогаш криптирај со овај клуч

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
mk: Криптографирај кога криптирањето е возможно

en: Always Ask
mk: Секогаш прашувај

en: Ask Whenever Encryption is Possible
mk: Прашај кога криптирањето е возможно

en: The following keys will be used for encryption:
mk: Следниве клучеви ќе бидат искористени за криптирање:

en: Your keys:
mk: Твои клучеви:

en: Recipient:
mk: Примач:

en: Encryption keys:
mk: Клучеви за криптирање:

en: Encryption preference:
mk: Параметри на криптирање:

en: Change...
mk: Измени...

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
mk: <qt><p>Се појави грешка при земањето на клучевите од задниот крај:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Key Listing Failed
mk: Листањето на клучеви не успеа

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
mk: OpenPGP задниот крај не поддржува листање на клучеви. Проверете ја Вашата инсталација.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
mk: S/MIME задниот крај не подржува листање на клучеви. Проверете ја Вашата инсталација.

en: OpenPGP Key Selection
mk: OpenPGP-избор на клуч

en: Please select an OpenPGP key to use.
mk: Одберете OpenPGP-клуч за употреба

en: S/MIME Key Selection
mk: S/MIME избор на клуч

en: Please select an S/MIME key to use.
mk: Одберете S/MIME клуч за употреба.

en: Key Selection
mk: Избор на клуч

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
mk: Изберете (OpenPGP или S/MIME) клуч за употреба

en: Key ID
mk: Ид. на клуч

en: unknown
mk: непознато

en: &Search for:
mk: &Барај:

en: &Remember choice
mk: &Запамети го изборот

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
mk: <qt><p>Ако го чекирате ова поле вашиот избор ќе биде зачуван и нема да бидете прашани повторно.</p></qt>

en: &Reread Keys
mk: Препрочирај &клучеви

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
mk: Не е пронајден заден крај за листање на клучеви. Проверете ја вашата инсталација.

en: Checking selected keys...
mk: Ги проверувам избраните клучеви...

en: Fetching keys...
mk: Земам клучеви...

en: Key List Result
mk: Резултат од листањето на клучеви

en: Recheck Key
mk: Повторно провери го клучот

en: Signing failed: %1
mk: Потпишувањето не успеа: %1

en: Encryption failed: %1
mk: Криптирањето не успеа:%1
