libkleopatra - en to nn translation catalogue (173 entries)

en: Common name
nn: Vanleg namn

en: Surname
nn: Etternamn

en: Given name
nn: Fornamn

en: Location
nn: Stad

en: Title
nn: Tittel

en: Organizational unit
nn: Organisasjonseining

en: Organization
nn: Organisasjon

en: Postal code
nn: Postnummer

en: Country code
nn: Landkode

en: State or province
nn: Stat eller provins

en: Domain component
nn: Domenekomponent

en: Business category
nn: Forretningskategori

en: Email address
nn: E-postadresse

en: Mail address
nn: Postadresse

en: Mobile phone number
nn: Mobiltelefonnummer

en: Telephone number
nn: Telefonnummer

en: Fax number
nn: Faksnummer

en: Street address
nn: Gateadresse

en: Unique ID
nn: Eintydig ID

en: Inline OpenPGP (deprecated)
nn: Innebygd OpenPGP (ikkje tilrådd)

en: Any
nn: Alle

en: Never Encrypt
nn: Krypter aldri

en: Always Encrypt
nn: Krypter alltid

en: Always Encrypt If Possible
nn: Krypter alltid viss mogleg

en: Ask
nn: Spør

en: Ask Whenever Possible
nn: Spør viss mogleg

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
nn: <placeholder>ingen</placeholder>

en: Never Sign
nn: Signer aldri

en: Always Sign
nn: Signer alltid

en: Always Sign If Possible
nn: Signer alltid viss mogleg

[ctx: no specific preference]
en: <none>
nn: <ingen>

en: All Certificates
nn: Alle sertifikat

en: My Certificates
nn: Sertifikata mine

en: Trusted Certificates
nn: Tiltrudde sertifikat

en: Other Certificates
nn: Andre sertifikat

en: Name
nn: Namn

en: E-Mail
nn: E-postadresse

en: User-IDs
nn: Brukar-ID-ar

en: Valid From
nn: Gyldig frå

en: Valid Until
nn: Gyldig til

en: Key-ID
nn: Nøkkel-ID

en: Fingerprint
nn: Fingeravtrykk

en: Issuer
nn: Utferdar

en: Strength
nn: Styrke

en: Usage
nn: Bruk

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: class %1
nn: klasse %1

en: &Copy to Clipboard
nn: &Kopier til utklippstavla

en: &Save to Disk...
nn: &Lagra til disk …

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
nn: Vel fila du vil lagra GnuPG-revisjonsloggen til

en: Could not save to file "%1": %2
nn: Klarte ikkje lagra til fila «%1»: %2

en: File Save Error
nn: Feil ved fillagring

en: GpgConf Error
nn: GpgConf-feil

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
nn: gpgconf-verktøyet som skal brukast til å gje informasjon til dette dialogvindauget ser ikkje ut til å vera installert rett. Det gav ikkje opp nokon komponentar. Prøv å køyra «%1» på kommandolinja for meir informasjon.

en: Set the debugging level to
nn: Set feilsøkingsnivået til

en: Show...
nn: Vis …

en: Edit...
nn: Rediger …

en: 1 server configured | %1 servers configured
nn[0]: 1 tenar sett opp
nn[1]: %1 tenarar sette opp

en: Delete
nn: Slett

en: Description
nn: Skildring

en: Available attributes:
nn: Tilgjengelege attributt:

en: Current attribute order:
nn: Gjeldande attributtrekkjefølgje:

en: All others
nn: Alle andre

en: Add to current attribute order
nn: Legg til gjeldande attributtrekkjefølgje

en: Remove from current attribute order
nn: Fjern frå gjeldande attributtrekkjefølgje

en: Move to top
nn: Flytt øvst

en: Move one up
nn: Flytt éin opp

en: Move one down
nn: Flytt éin ned

en: Move to bottom
nn: Flytt nedst

en: <placeholder>none</placeholder>
nn: <placeholder>ingen</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
nn: Krypter aldri med denne nøkkelen

en: Always Encrypt with This Key
nn: Krypter alltid med denne nøkkelen

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
nn: Krypter alltid når det er mogleg

en: Always Ask
nn: Spør alltid

en: Ask Whenever Encryption is Possible
nn: Spør alltid viss kryptering er mogleg

en: The following keys will be used for encryption:
nn: Desse nøklane vert brukte til kryptering:

en: Your keys:
nn: Nøklane dine:

en: Recipient:
nn: Mottakar:

en: Encryption keys:
nn: Krypteringsnøklar:

en: Encryption preference:
nn: Krypteringsval:

en: Clear
nn: Tøm

en: Change...
nn: Endra …

en: <placeholder>unknown</placeholder>
nn: <placeholder>ukjend</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nn: <qt><p>Det oppstod ein feil då nøklane vart henta frå motoren:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Key Listing Failed
nn: Feil ved nøkkelopplisting

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
nn: OpenPGP-motoren støttar ikkje nøkkelopplisting. Kontroller at alt er rett installert.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
nn: S/MIME-motoren støttar ikkje nøkkelopplisting. Kontroller at alt er rett installert.

en: OpenPGP Key Selection
nn: Val av OpenPGP-nøkkel

en: Please select an OpenPGP key to use.
nn: Vel kva OpenPGP-nøkkel du vil bruka.

en: S/MIME Key Selection
nn: Val av S/MIME-nøkkel

en: Please select an S/MIME key to use.
nn: Vel kva S/MIME-nøkkel du vil bruka.

en: Key Selection
nn: Nøkkelval

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
nn: Vel kva nøkkel (OpenPGP eller S/MIME) du vil bruka.

en: Key ID
nn: Nøkkel-ID

en: unknown
nn: ukjend

en: &Search for:
nn: &Søk etter:

en: &Remember choice
nn: &Hugs valet

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
nn: <qt><p>Viss det er kryssa av her, vert valet ditt lagra, slik at du ikkje vert spurd igjen.</p></qt>

en: &Reread Keys
nn: &Les nøklar på nytt

en: &Start Certificate Manager
nn: &Start sertifikathandsamar

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
nn: Fann ikkje nokon motor for nøkkelopplisting. Kontroller at alt er rett installert.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
nn: Klarte ikkje starta sertifikathandsamaren. Kontroller at alt er rett installert.

en: Certificate Manager Error
nn: Feil i sertifikathandtering

en: Checking selected keys...
nn: Granskar valde nøklar …

en: Fetching keys...
nn: Hentar nøklar …

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
nn[0]: <qt>Ein krypteringsmotor svarde med avkorta data.<p>Ikkje alle tilgjengelege nøklar vert viste.</p></qt>
nn[1]: <qt>%1 krypteringsmotorar svarde med avkorta data.<p>Ikkje alle tilgjengelege nøklar vert viste.</p></qt>

en: Key List Result
nn: Nøkkelliste-resultat

en: Recheck Key
nn: Sjekk nøkkel på nytt

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
nn: Systemet ditt støttar ikkje GnuPG-revisjonsloggar

en: System Error
nn: Systemfeil

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
nn: Det oppstod ein feil då GnuPG-revisjonsloggen skulle hentast:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
nn: Loggfeil for GnuPG-revisjonsloggar

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
nn: Det er ikkje nokon GnuPG-revisjonslogg tilgjengeleg for denne operasjonen.

en: No GnuPG Audit Log
nn: Ingen GnuPG-revisjonslogg

en: GnuPG Audit Log Viewer
nn: Loggvisar for GnuPG-revisjonsloggar

en: Signing failed: %1
nn: Feil ved signering: %1

en: Signing successful
nn: Signering fullført

en: Encryption failed: %1
nn: Feil ved kryptering: %1

en: Encryption successful
nn: Kryptering fullført

en: Signing Result
nn: Signeringsresultat

en: Signing Error
nn: Signeringsfeil

en: Encryption Result
nn: Krypteringsresultat

en: Encryption Error
nn: Krypteringsfeil

en: &Show Audit Log
nn: &Vis revisjonslogg

en: Generate
nn: Lag

en: Signing
nn: Signering

en: Encryption
nn: Kryptering

en: SSH Authentication
nn: SSH-autentisering

en: Revoked
nn: Tilbakekalla

en: Expired
nn: Utgått

en: Serial number
nn: Serienummer

en: Subject
nn: Emne

en: User-ID
nn: Brukar-ID

en: a.k.a.
nn: Alias

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
nn: på smartkortet med serienummer %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
nn: på denne maskina

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
nn: ukjend

en: untrusted
nn: ikkje tiltrudd

[ctx: marginal trust]
en: marginal
nn: marginalt

[ctx: full trust]
en: full
nn: fullstendig

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
nn: ultimat

[ctx: undefined trust]
en: undefined
nn: udefinert

en: revoked
nn: tilbakekalla

en: expired
nn: utgått

en: disabled
nn: avslått

en: invalid
nn: ugyldig

[ctx: as in good/valid signature]
en: good
nn: gyldig

en: certificate expired
nn: sertifikat utgått

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
nn: ugyldig

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
nn: Ugyldig signatur med ukjent sertifikat %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
nn: Ugyldig signatur med eit ukjent sertifikat: %1

en: Bad signature by %1: %2
nn: Ugyldig signatur med %1: %2

en: Good signature by unknown certificate %1.
nn: Gyldig signatur med ukjent sertifikat: %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
nn: Gyldig signatur med eit ukjent sertifikat.

en: Good signature by %1.
nn: Gyldig signatur med %1.

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
nn: Ugyldig signatur med ukjent sertifikat %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
nn: Ugyldig signatur med eit ukjent sertifikat: %1

en: Invalid signature by %1: %2
nn: Ugyldig signatur med %1: %2

en: This certificate was imported from the following sources:
nn: Dette sertifikatet vert importert frå:

en: The import of this certificate was canceled.
nn: Importeringa av sertifikatet vart avbroten.

en: An error occurred importing this certificate: %1
nn: Det oppstod ein feil ved importering av sertifikatet: %1

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
nn: Dette sertifikatet er nytt til nøkkellageret. Den hemmelege nøkkelen er tilgjengeleg.

en: This certificate is new to your keystore.
nn: Dette sertifikatet er nytt til nøkkellageret.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
nn: Importeringa la nye brukar-ID-ar til dette sertifikatet.

en: New signatures were added to this certificate by the import.
nn: Importeringa la nye signaturar til dette sertifikatet.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
nn: Importeringa la nye undernøklar til dette sertifikatet.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
nn: Importeringa inneheldt ikkje noko nye data for dette sertifiktatet. Det er derfor uendra.

en: Certify
nn: Sertifiser

en: Encrypt
nn: Krypter

en: Authenticate
nn: Autentiser
