libkleopatra - en to pa translation catalogue (70 entries)

en: Common name
pa: ਆਮ ਨਾਂ

en: Surname
pa: ਉਪਨਾਂ

en: Given name
pa: ਦਿੱਤਾ ਨਾਂ

en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Organizational unit
pa: ਸੰਸਥਾ ਇਕਾਈ

en: Organization
pa: ਸੰਗਠਨ

en: Postal code
pa: ਡਾਕਖਾਨਾ ਕੋਡ

en: Country code
pa: ਦੇਸ਼ ਕੋਡ

en: State or province
pa: ਸੂਬਾ ਜਾਂ ਖਿੱਤਾ

en: Email address
pa: ਈਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ

en: Mail address
pa: ਪੱਤਰ ਐਡਰੈੱਸ

en: Mobile phone number
pa: ਮੋਬਾਇਲ ਫੋਨ ਨੰਬਰ

en: Telephone number
pa: ਟੈਲੀਫੋਨ ਨੰਬਰ

en: Fax number
pa: ਫੈਕਸ ਨੰਬਰ

en: Street address
pa: ਗਲੀ ਐਡਰੈੱਸ

en: Unique ID
pa: ਵਿਲੱਖਣ ID

en: Any
pa: ਕੋਈ

en: Never Encrypt
pa: ਕਦੇ ਵੀ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ ਨਹੀਂ

en: Always Encrypt
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ

en: Always Encrypt If Possible
pa: ਜਦੋਂ ਸੰਭਵ ਹੋਵੇ ਹਮੇਸ਼ਾ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ

en: Ask
pa: ਪੁੱਛੋ

en: Ask Whenever Possible
pa: ਜਦੋਂ ਸੰਭਵ ਹੋਵੇ ਪੁੱਛੋ

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
pa: <placeholder>ਕੋਈ ਨਹੀਂ</placeholder>

en: Never Sign
pa: ਕਦੇ ਦਸਤਖਤ ਨਹੀਂ

en: Always Sign
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਸਾਈਨ ਕਰੋ

en: Always Sign If Possible
pa: ਜਦੋਂ ਸੰਭਵ ਹੋਵੇ ਤਾਂ ਸਾਈਨ ਕਰੋ

en: All Certificates
pa: ਸਭ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

en: My Certificates
pa: ਮੇਰੇ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

en: Trusted Certificates
pa: ਟਰੱਸਟ ਕੀਤੇ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

en: Other Certificates
pa: ਹੋਰ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

en: User ID
pa: ਯੂਜ਼ਰ ID

en: &Copy to Clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

en: &Save to Disk...
pa: ਡਿਸਕ ਉੱਤੇ ਸੰਭਾਲੋ(&S)...

en: File Save Error
pa: ਫਾਇਲ ਸੰਭਾਲ ਗਲਤੀ

en: GpgConf Error
pa: GpgConf ਗਲਤੀ

en: Show...
pa: ਵੇਖੋ...

en: Edit...
pa: ਸੋਧ...

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Available attributes:
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਗੁਣ:

en: All others
pa: ਹੋਰ ਸਭ

en: Move to top
pa: ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

en: Move one up
pa: ਇੱਕ ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

en: Move one down
pa: ਇੱਕ ਹੇਠਾਂ ਕਰੋ

en: Move to bottom
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

en: <placeholder>none</placeholder>
pa: <placeholder>ਕੋਈ ਨਹੀਂ</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
pa: ਇਸ ਕੁੰਜੀ ਨਾਲ ਕਦੇ ਵੀ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ ਨਹੀਂ

en: Always Encrypt with This Key
pa: ਇਸ ਕੁੰਜੀ ਨਾਲ ਹਮੇਸ਼ਾ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ

en: Always Ask
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਪੁੱਛੋ

en: Your keys:
pa: ਤੁਹਾਡੀਆਂ ਕੁੰਜੀਆਂ:

en: Recipient:
pa: ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਤਾ:

en: Encryption keys:
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਕੁੰਜੀਆਂ:

en: Encryption preference:
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਪਸੰਦ:

en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Change...
pa: ਬਦਲੋ...

en: <placeholder>unknown</placeholder>
pa: <placeholder>ਅਣਜਾਣ</placeholder>

en: OpenPGP Key Selection
pa: OpenPGP ਕੁੰਜੀ ਚੋਣ

en: Key Selection
pa: ਕੁੰਜੀ ਚੋਣ

en: Key ID
pa: ਕੁੰਜੀ ID

en: unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: &Search for:
pa: ਖੋਜ ਲਈ:

en: &Remember choice
pa: ਚੋਣ ਚੇਤੇ ਰੱਖੋ(&R)

en: Fetching keys...
pa: ਕੁੰਜੀ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Key List Result
pa: ਕੁੰਜੀ ਸੂਚੀ ਨਤੀਜਾ

en: Recheck Key
pa: ਕੁੰਜੀ ਦੀ ਮੁੜ ਜਾਂਚ

en: System Error
pa: ਸਿਸਟਮ ਗਲਤੀ

en: Encryption successful
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਸਫ਼ਲ

en: Encryption Result
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਨਤੀਜੇ

en: Encryption Error
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਗਲਤੀ
