libkleopatra - en to sr translation catalogue (151 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
sr: Грешка у дефиницији контролне суме %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
sr: Не може да стоји и %f и | у „%1“.

en: Quoting error in '%1' entry
sr: Лоши наводници у уносу „%1“.

en: '%1' too complex (would need shell)
sr: „%1“ је превише сложена (захтевала би шкољку)

en: '%1' entry is empty/missing
sr: Унос „%1“ празан или недостаје.

en: '%1' empty or not found
sr: „%1“ празан или недостаје.

en: 'id' entry is empty/missing
sr: Унос „id“ празан или недостаје.

en: 'output-file' entry is empty/missing
sr: Унос „output-file“ празан или недостаје.

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
sr: Унос „file-patterns“ празан или недостаје.

en: Caught unknown exception in group %1
sr: Ухваћен непознати изузетак у групи %1.

en: Common name
sr: Уобичајено име

en: Surname
sr: Презиме

en: Given name
sr: Име

en: Location
sr: Локација

en: Title
sr: Титула

en: Organizational unit
sr: Организациона јединица

en: Organization
sr: Организација

en: Postal code
sr: Поштански број

en: Country code
sr: Кôд државе

en: State or province
sr: Држава или провинција

en: Domain component
sr: Компонента домена

en: Business category
sr: Пословна категорија

en: Email address
sr: Адреса е‑поште

en: Mail address
sr: Поштанска адреса

en: Mobile phone number
sr: Број мобилног телефона

en: Telephone number
sr: Број телефона

en: Fax number
sr: Број факса

en: Street address
sr: Адреса

en: Unique ID
sr: Јединствени ид.

en: Inline OpenPGP (deprecated)
sr: Уткани опенПГП (застарело)

en: OpenPGP/MIME
sr: ОпенПГП/МИМЕ

en: S/MIME
sr: С/МИМЕ

en: S/MIME Opaque
sr: С/МИМЕ непрозирно

en: Any
sr: Било који

en: Never Encrypt
sr: Никад не шифруј

en: Always Encrypt
sr: Увек шифруј

en: Always Encrypt If Possible
sr: Увек шифруј ако је могуће

en: Ask
sr: Питај

en: Ask Whenever Possible
sr: Питај када је могуће

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
sr: <placeholder>ниједно</placeholder>

en: Never Sign
sr: Никад не потписуј

en: Always Sign
sr: Увек потписуј

en: Always Sign If Possible
sr: Увек потписуј ако је могуће

[ctx: no specific preference]
en: <none>
sr: <placeholder>ниједно</placeholder>

en: All Certificates
sr: Сви сертификати

en: My Certificates
sr: Моји сертификати

en: Trusted Certificates
sr: Поуздани сертификати

en: Other Certificates
sr: Други сертификати

en: &Copy to Clipboard
sr: &Копирај у клипборд

en: &Save to Disk...
sr: &Сачувај на диск...

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
sr: Избор фајла за уписивање ГнуПГ‑овог дневника ревизије

en: Could not save to file "%1": %2
sr: Не могу да сачувам у фајл <filename>%1</filename>: %2

en: File Save Error
sr: Грешка при уписивању фајла

en: &Reset
sr: &Ресетуј

en: GpgConf Error
sr: Грешка <command>gpgconf</command>

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
sr: Алатка <command>gpgconf</command>, која пружа податке у овом дијалогу, изгледа да није правилно инсталирана. Није вратила ниједну компоненту. Покушајте да извршите „%1“ у командној линији за више информација.

en: Set the debugging level to
sr: Ниво откривања грешака је

en: Show...
sr: Прикажи...

en: Edit...
sr: Уреди...

en: 1 server configured | %1 servers configured
sr[0]: %1 подешен сервер
sr[1]: %1 подешена сервера
sr[2]: %1 подешених сервера
sr[3]: %1 подешен сервер

en: Use keyserver at
sr: Сервер кључева на

en: Server Name
sr: име сервера

en: Server Port
sr: порт сервера

en: Base DN
sr: базни ДН

en: User Name
sr: корисничко име

en: Password
sr: лозинка

en: (read-only)
sr: (само за читање)

[ctx: amended tooltip; %1: original tooltip]
en: %1 (read-only)
sr: %1 (само за читање)

en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
sr: Унесите име или ИП адресу сервера који удомљује именички сервис.

en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
sr: <b>(Опционо, најчешће одговара подразумевано.)</b> Изаберите број порта на којем именички сервис слуша.

en: <b>(Only for LDAP)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
sr: <b>(Само за ЛДАП.)</b> Унесите базни ДН за овај ЛДАП сервер да ограничите претраге само на то подстабло именика.

en: <b>(Optional)</b> Enter your user name here, if needed.
sr: <b>(Опционо.)</b> Унесите своје корисничко име, ако је потребно.

en: <b>(Optional, not recommended)</b> Enter your password here, if needed. Note that the password will be saved in the clear in a config file in your home directory.
sr: <b>(Опционо, не препоручује се.)</b> Унесите своју лозинку, ако је потребна. Пазите, биће сачувана као чист текст у поставном фајлу у вашој домаћој фасцикли.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DirectoryServicesWidget)
en: Directory Services Configuration
sr: Подешавање именичких сервиса

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, newTB)
en: Click to add a service
sr: Кликните да додате сервис.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, newTB)
en: Click this button to create a new directory service entry as a clone of the currently selected one (or with default values, if no other is selected). You can then configure details in the table on the left hand.
sr: Кликните на ово дугме да направите нови именички сервис као копију тренутно изабраног (или са подразумеваним вредностима, ако ниједан није изабран). Затим можете подесити детаље у табели лево.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, newTB)
en: New
sr: Нови

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deleteTB)
en: Click to remove the currently selected service
sr: Кликните да уклоните тренутно изабрани сервис

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, deleteTB)
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the main configuration dialog.
sr: Кликните на ово дугме да уклоните тренутно изабрани именички сервис. Измена ће ступити на снагу тек кад је потврдите у главном дијалогу за подешавање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deleteTB)
en: Delete
sr: Обриши

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showUserAndPasswordCB)
en: Use this option to switch display of username and password information on or off in the above table.
sr: Употребите ову опцију да укључите или искључите податке о корисничком имену и лозинки у горњој табели.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showUserAndPasswordCB)
en: Show user and password information
sr: Подаци о кориснику и лозинки

en: Description
sr: опис

en: Available attributes:
sr: Доступни атрибути:

en: Current attribute order:
sr: Тренутни редослед атрибута:

en: All others
sr: сви други

en: Move to top
sr: Помери на врх

en: Move one up
sr: Помери једном нагоре

en: Remove from current attribute order
sr: Уклони из тренутног редоследа атрибута

en: Add to current attribute order
sr: Додај у тренутни редослед атрибута

en: Move one down
sr: Помери једном надоле

en: Move to bottom
sr: Помери на дно

en: <placeholder>none</placeholder>
sr: <placeholder>ниједно</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
sr: Никад не шифруј овим кључем

en: Always Encrypt with This Key
sr: Увек шифруј овим кључем

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
sr: Шифруј кад год је шифровање могуће

en: Always Ask
sr: Увек питај

en: Ask Whenever Encryption is Possible
sr: Питај кад год је шифровање могуће

en: The following keys will be used for encryption:
sr: Следећи кључеви ће бити коришћени за шифровање:

en: Your keys:
sr: Ваши кључеви:

en: Recipient:
sr: Прималац:

en: Encryption keys:
sr: Кључеви за шифровање:

en: Encryption preference:
sr: Пожељно шифровање:

en: Clear
sr: Очисти

en: Change...
sr: Промени...

en: <placeholder>unknown</placeholder>
sr: <placeholder>непознат</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sr: <qt><p>Грешка при добављању кључева из позадине:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Key Listing Failed
sr: Набрајање кључева није успело

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
sr: Позадина за опенПГП не подржава набрајање кључева. Проверите инсталацију.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
sr: Позадина за С/МИМЕ не подржава набрајање кључева. Проверите инсталацију.

en: OpenPGP Key Selection
sr: Избор опенПГП кључа

en: Please select an OpenPGP key to use.
sr: Изаберите жељени опенПГП кључ.

en: S/MIME Key Selection
sr: Избор С/МИМЕ кључа

en: Please select an S/MIME key to use.
sr: Изаберите жељени С/МИМЕ кључ.

en: Key Selection
sr: Избор кључа

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
sr: Изаберите жељени опенПГП или С/МИМЕ кључ.

en: OpenPGP
sr: опенПГП

en: Key ID
sr: ИД кључа

en: User ID
sr: ИД корисника

en: never
sr: никад

en: unknown
sr: непознат

en: Search for &External Certificates
sr: Потражи &спољашње сертификате

en: &Search for:
sr: &Потражи:

en: &Remember choice
sr: &Запамти избор

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
sr: <qt><p>Ако попуните ову кућицу, ваш избор ће бити запамћен и нећете поново бити питани.</p></qt>

en: &Reread Keys
sr: &Поново прочитај кључеве

en: &Start Certificate Manager
sr: Покрени &менаџер сертификата

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
sr: Није нађена ниједна позадина за набрајање кључева. Проверите инсталацију.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
sr: Не могу да покренем менаџер сертификата. Проверите инсталацију.

en: Certificate Manager Error
sr: Грешка менаџера сертификата

en: Checking selected keys...
sr: Проверавам изабране кључеве...

en: Fetching keys...
sr: Добављам кључеве...

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
sr[0]: <qt>%1 позадина је вратила одсечени излаз.<p>Нису приказани сви доступни кључеви.</p></qt>
sr[1]: <qt>%1 позадине су вратиле одсечени излаз.<p>Нису приказани сви доступни кључеви.</p></qt>
sr[2]: <qt>%1 позадина је вратило одсечени излаз.<p>Нису приказани сви доступни кључеви.</p></qt>
sr[3]: <qt>Позадина је вратила одсечени излаз.<p>Нису приказани сви доступни кључеви.</p></qt>

en: Key List Result
sr: Резултат набрајања кључева

en: Recheck Key
sr: Поново провери кључ

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
sr: Систем нема подршку за ГнуПГ‑ове дневнике ревизија.

en: System Error
sr: Системска грешка

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
sr: Грешка при покушају добављања ГнуПГ‑овог дневника ревизије:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
sr: Грешка ГнуПГ‑овог дневника ревизије

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
sr: ГнуПГ‑ов дневник ревизије није доступан за овај поступак.

en: No GnuPG Audit Log
sr: Нема ГнуПГ‑овог дневника ревизије

en: GnuPG Audit Log Viewer
sr: Приказивач ГнуПГ‑овог дневника ревизије

en: Signing failed: %1
sr: Потписивање није успело: %1

en: Signing successful
sr: Потписивање успешно

en: Encryption failed: %1
sr: Шифровање није успело: %1

en: Encryption successful
sr: Шифровање успешно

en: Signing Result
sr: Резултат потписивања

en: Signing Error
sr: Грешка при потписивању

en: Encryption Result
sr: Резултат шифровања

en: Encryption Error
sr: Грешка при шифровању

en: &Show Audit Log
sr: &Прикажи дневник ревизије
