kmail - en to nds translation catalogue (377 entries)

[ctx: @title:tab Expiry settings for a folder.]
en: Expiry
nds: Aflooptiet

[ctx: Expire messages after %1]
en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

en: Save Settings and Expire Now
nds: Instellen nu sekern un na Aflööp kieken

en: Move expired messages to:
nds: Aflopen Narichten verschuven na:

en: Delete expired messages permanently
nds: Aflopen Narichten duerhaftig wegdoon

en: Please select a folder to expire messages into.
    If this is not done, expired messages will be permanently deleted.
nds: Bitte en Orner utsöken, na den aflopen Narichten verschaven warrt.
    Deist Du dat nich, warrt de aflopen Narichten duerhaftig wegdaan.

en: No Folder Selected
nds: Keen Orner utsöcht

en: Please select a different folder than the current folder to expire messages into.
    If this is not done, expired messages will be permanently deleted.
nds: Bitte en anner as den aktuellen Orner utsöken, na den aflopen Narichten verschaven warrt.
    Deist Du dat nich, warrt de aflopen Narichten duerhaftig wegdaan.

en: Wrong Folder Selected
nds: Leeg Orner utsöcht

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
nds: Allgemeen

en: Share unread state with all users
nds: Status »Nich leest« mit all Brukers delen

en: If enabled, the unread state of messages in this folder will be the same for all users having access to this folder. If disabled (the default), every user with access to this folder has their own unread state.
nds: Wenn anmaakt, is de Status »Nich leest« vun Narichten binnen dissen Orner för all Brukers, de dor op Togriep hebbt, de sülve. Is dat utmaakt (de Standard), süht elkeen Bruker sien egen »Nich leest«-Status

en: You have configured this folder to contain groupware information. That means that this folder will disappear once the configuration dialog is closed.
nds: Du hest instellt, disse Orner schall Arbeitkoppel-Informatschonen bargen. Dat bedüüdt, de Orner warrt versteken, sodraad Du den Dialoog tomaakst.

en: Act on new/unread mail in this folder
nds: Akschoon bi niege/nich leeste Nettbreven binnen dissen Orner

en: <qt><p>If this option is enabled then you will be notified about new/unread mail in this folder. Moreover, going to the next/previous folder with unread messages will stop at this folder.</p><p>Uncheck this option if you do not want to be notified about new/unread mail in this folder and if you want this folder to be skipped when going to the next/previous folder with unread messages. This is useful for ignoring any new/unread mail in your trash and spam folder.</p></qt>
nds: <qt><p>Wenn anmaakt, kriggst Du Bescheden över niege/nich leeste Nettbreven binnen dissen Orner, un bi't Gahn na den nakamen/verleden Orner mit niege Narichten warrt disse hier binnen funnen.</p><p>Maak dit ut, wenn Du keen Bescheden över niege/nich leeste Nettbreven hier binnen kriegen un Du ok nich wullt, dat niege Nettbreven hier funnen warrt, wenn Du na den nakamen/verleden Orner mit niege Narichten geihst. Dat is t.B. denn goot, wenn Du niege/nich leeste Nettbreven binnen Dien Affall- oder Warven-Orner övergahn wullt.</p></qt>

en: Keep replies in this folder
nds: Antwoorden binnen dissen Orner wohren

en: Check this option if you want replies you write to mails in this folder to be put in this same folder after sending, instead of in the configured sent-mail folder.
nds: Maak dit an, wenn Du Dien Antwoorden op Narichten hier binnen ok hier wohren wullt, un nich binnen den instellten Orner för loosstüert Narichten

en: Hide this folder in the folder selection dialog
nds: Dissen Orner binnen den Ornerköördialoog versteken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this option if you do not want this folder to be shown in folder selection dialogs, such as the <interface>Jump to Folder</interface> dialog.
nds: Maak dit an, wenn Du dissen Orner nich binnen de Orner-Köördialogen (a.B. de Dialoog <interface>Na Orner jumpen</interface>) wiest hebben wullt.

en: Use &default identity
nds: Stan&dardidentiteet bruken

en: Select the sender identity to be used when writing new mail or replying to mail in this folder. This means that if you are in one of your work folders, you can make KMail use the corresponding sender email address, signature and signing or encryption keys automatically. Identities can be set up in the main configuration dialog. (Settings -> Configure KMail)
nds: Hier kannst Du fastleggen, welk Identiteet Du bruken wullt, wenn Du en niegen Nettbreef schriffst oder op en Naricht binnen den Orner anterst. Wenn Du also in een vun Dien Arbeitornern büst, kann KMail automaatsch de tohören Nettpostadress, Signatuur un Verslötel-/Ünnerschrievslötels bruken. Identiteten kannst Du binnen den Instellendialoog inrichten (Instellen -> KMail instellen).

en: &Sender identity:
nds: &Senner-Identiteet:

en: Filter account is missing. Please select account to use with filter "%1"
nds: Filter-Konto fehlt. Bitte en Konto för Filter "%1" utsöken.

en: Folder path was "%1".
nds: Ornerpadd weer "%1".

en: The following folders can be used for this filter:
nds: Disse Ornern laat sik för dissen Filter bruken:

en: Filter identity is missing. Please select an identity to use with filter "%1"
nds: Filter-Identiteet fehlt. Bitte en Identiteet för Filter "%1" utsöken.

en: Sound file was "%1".
nds: Klangdatei weer "%1".

en: Sound file is missing. Please select a sound to use with filter "%1"
nds: Klangdatei fehlt. Bitte en Klangdatei för Filter "%1" utsöken.

en: Tag was "%1".
nds: Slötelwoort weer "%1".

en: Filter tag is missing. Please select a tag to use with filter "%1"
nds: Filter-Slötelwoort fehlt. Bitte en Slötelwoort för Filter "%1" utsöken.

en: Add Tag...
nds: Slötelwoort tofögen...

en: Filter template is missing. Please select a template to use with filter "%1"
nds: Filter-Vörlaag fehlt. Bitte en Vörlaag för Filter "%1" utsöken.

en: Filter transport is missing. Please select a transport to use with filter "%1"
nds: Filter-Överdregen fehlt. Bitte en Överdreegmetood för Filter "%1" utsöken.

en:  (default)
nds:  (Standard)

en: ### "action '%1' not supported"
nds: ### "Akschoon '%1' nich ünnerstütt"

en: Add Header
nds: Koppreeg tofögen

en: With value:
nds: Mit Weert:

en: Add Tag
nds: Slötelwoort tofögen

en: Add to Address Book
nds: Na Adressbook tofögen

[ctx: Email sender]
en: From
nds: Vun

[ctx: Email recipient]
en: To
nds: Na

en: CC
nds: Kopie

en: BCC
nds: Blindkopie

en: KMail Filter
nds: KMail-Filter

en: with category
nds: mit Kategorie

en: in address book
nds: binnen Adressbook

en: Copy Into Folder
nds: Na Orner koperen

en: Delete Message
nds: Naricht wegdoon

en: Be careful, mails will be removed.
nds: Wees man vörsichtig, Nettbreven warrt wegmaakt.

en: Execute Command
nds: Befehl utföhren:

[ctx: Forward directly not with a command]
en: Forward To
nds: Wiederledden na

en: The addressee to whom the message will be forwarded.
nds: De Adressaat, na den Du de Naricht wiederstüerst

en: The filter will forward the message to the addressee entered here.
nds: Disse Filter stüert de Naricht wieder na den Adressaat, den Du hier ingiffst.

en: Default Template
nds: Standardvörlaag

en: The template used when forwarding
nds: De Vörlaag för't Wiederledden

en: Set the forwarding template that will be used with this filter.
nds: De Wiederledden-Vörlaag för dissen Filter fastleggen

en: Forward to %1 with default template
nds: Na "%1" mit de Standardvörlaag wiederstüern

en: Forward to %1 with template %2
nds: Na "%1" mit de Vörlaag "%2" wiederstüern

en: Move Into Folder
nds: Na Orner verschuven

[ctx: pipe through with command]
en: Pipe Through
nds: Dör Programm ledden

en: Play Sound
nds: Klang afspelen:

en: Redirect To
nds: Ümledden na:

en: Remove Header
nds: Koppreeg wegdoon

en: Set Reply-To To
nds: Antern-Na instellen op:

en: Rewrite Header
nds: Koppreeg ümschrieven

en: Replace:
nds: Utwesseln:

en: With:
nds: Mit:

en: Send Fake MDN
nds: Leeg NTB loosstüern

[ctx: MDN type]
en: Ignore
nds: Övergahn

[ctx: MDN type]
en: Displayed
nds: Wiest

[ctx: MDN type]
en: Deleted
nds: Wegdaan

[ctx: MDN type]
en: Dispatched
nds: Wiederleddt

[ctx: MDN type]
en: Processed
nds: Verarbeidt

[ctx: MDN type]
en: Denied
nds: Afwiest

[ctx: MDN type]
en: Failed
nds: Fehlslaan

en: Confirm Delivery
nds: Utlevern beglöven

en: Set Identity To
nds: Identiteet instellen op:

en: Mark As
nds: Markeren as

en: Set Transport To
nds: Överdreegmetood bruken:

[ctx: msg status]
en: Important
nds: Wichtig

[ctx: msg status]
en: Read
nds: Leest

[ctx: msg status]
en: Unread
nds: Nich leest

[ctx: msg status]
en: Replied
nds: Antert

[ctx: msg status]
en: Forwarded
nds: Wiederleddt

[ctx: msg status]
en: Watched
nds: Beluert

[ctx: msg status]
en: Ignored
nds: Övergahn

[ctx: msg status]
en: Spam
nds: Warven

[ctx: msg status]
en: Ham
nds: Naricht

[ctx: msg status]
en: Action Item
nds: Akschoon

[ctx: action: to unset the status]
en: Unset Status
nds: Status opheven

en: Please select an action.
nds: Bitte en Akschoon utsöken

en: Save...
nds: Sekern...

en: The following filters have not been saved because they were invalid (e.g. containing no actions or no search rules).
nds: De nakamen Filtern sünd leeg (se bargt t.B. keen Akschoon oder keen Söökregel), se warrt nich sekert.

en: Import KMail Filters
nds: KMail-Filtern importeren

en: Import Evolution Filters
nds: Evolution-Filtern importeren

en: Import Sylpheed Filters
nds: Sylpheed-Filtern importeren

en: Import Procmail Filters
nds: Procmail-Filtern importeren

en: Import Balsa Filters
nds: Balsa-Filtern importeren

en: Import Claws Mail Filters
nds: Claws-Mail-Filtern importeren

en: The selected file is not readable. Your file access permissions might be insufficient.
nds: De utsöchte Datei lett sik nich lesen. Villicht hest Du keen propper Leesverlöven.

en: Export Filters
nds: Filtern exporteren

en: Select All
nds: All utsöken

en: Unselect All
nds: All afkören

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
nds: Söken

en: Discard
nds: Wegsmieten

en: The following filters are invalid (e.g. containing no actions or no search rules). Discard or edit invalid filters?
nds: De nakamen Filtern sünd leeg (se bargt a.B. keen Akschoon oder keen Söökregel). Wullt Du de wegsmieten oder bewerken?

en: Account Name
nds: Kontonaam

en: Type
nds: Typ

en: Import...
nds: Importeren...

en: Export...
nds: Exporteren...

en: Convert to...
nds: Ümwanneln na...

en: KMail filters
nds: KMail-Filter

en: Thunderbird filters
nds: Thunderbird-Filtern

en: Evolution filters
nds: Evolution-Filtern

en: Sylpheed filters
nds: Sylpheed-Filtern

en: Procmail filters
nds: Procmail-Filtern

en: Balsa filters
nds: Balsa-Filtern

en: Claws Mail filters
nds: Claws-Mail-Filtern

en: Sieve script
nds: Sieve-Skript

en: Available Filters
nds: Verföögbor Filtern

[ctx: General mail filter settings.]
en: General
nds: Allmeen

[ctx: Advanced mail filter settings.]
en: Advanced
nds: Verwiedert

en: Apply this filter to incoming messages:
nds: Dissen Filter bruken för rinkamen Narichten

en: Apply this filter to &sent messages
nds: Dissen Filter för &rutgahn Narichten bruken

en: <p>The filter will be triggered <b>after</b> the message is sent and it will only affect the local copy of the message.</p><p>If the recipient's copy also needs to be modified, please use "Apply this filter <b>before</b> sending messages".</p>
nds: <p>De Filter warrt bruukt, <b>na</b> dat de Naricht loosstüert wöör. He warkt sik bloots op de lokale Kopie ut.</p><p>Wullt Du ok den Adressaat sien Utgaav ännern, bruuk bitte "Dissen Filter <b>ehr't</b> Loosstüern vun Narichten bruken".</p>

en: Apply this filter &before sending messages
nds: Dissen Filter ehr't &Loosstüern vun Narichten bruken

en: <p>The filter will be triggered <b>before</b> the message is sent and it will affect both the local copy and the sent copy of the message.</p><p>This is required if the recipient's copy also needs to be modified.</p>
nds: <p>De Filter warrt bruukt, <p>ehr</p> de Naricht loosstüert warrt. He warkt sik op de lokale Kopie un ok op de loosstüerte Naricht ut.</p><p>Dat is nödig, wenn Du ok den Adressaat sien Utgaav ännern wullt.</p>

en: Apply this filter on manual &filtering
nds: Dissen Filter bi't Filtern per &Hand bruken

en: If this filter &matches, stop processing here
nds: Wenn Filter &passt, övrig Filtern nich mehr pröven

en: Add this filter to the Apply Filter menu
nds: Filter dat "Filter anwennen"-Menü tofögen

en: Additionally add this filter to the toolbar
nds: Filter ok noch den Menübalken tofögen

en: Shortcut:
nds: Tastkombinatschoon:

en: Icon for this filter:
nds: Filterlüttbild:

en: Run selected filter(s) on:
nds: Utsöcht Filtern bruken för:

en: Run Now
nds: Nu utföhren

[ctx: @info]
en: Unable to apply this filter since there are no folders selected.
nds: Disse Filter lett sik so nich bruken, Du hest keen Ornern utsöcht.

en: No folder selected.
nds: Keen Orner utsöcht

[ctx: @info]
en: Some filters were changed and not saved yet. You must save your filters before they can be applied.
nds: En Reeg Filtern wöörn ännert, man nich sekert. Du muttst de Filtern sekern, ehr Du ehr bruken kannst.

en: Filters changed.
nds: Filtern ännert

[ctx: @info]
en: Unable to apply a filter since there are no filters currently selected.
nds: Dor lett sik keen Filter bruken, opstunns is keen utsöcht.

en: No filters selected.
nds: Keen Filter utsöcht

en: No filter was imported.
nds: Dor wöör keen Filter importeert

en: Filters which were imported:
nds: Disse Filtern wöörn importeert:

[ctx: @info]
en: Some filters were changed and not saved yet.<br>You must save your filters before they can be exported.
nds: En Reeg Filtern wöörn ännert, man nich sekert.<br>Du muttst de Filtern sekern, ehr Du ehr exporteren kannst.

en: We cannot convert all KMail filters to sieve scripts but we can try :)
nds: Nich all KMail-Filtern laat sik na Sieve-Skripten ümwanneln, man wi köönt dat liekers versöken :)

en: Convert KMail filters to sieve scripts
nds: KMail-Filtern na Sieve-Skripten ümwanneln

en: <qt><p>This is the list of defined filters. They are processed top-to-bottom.</p><p>Click on any filter to edit it using the controls in the right-hand half of the dialog.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit is de List vun inricht Filtern, se warrt vun baven na nerrn afarbeidt.</p><p>Wenn Du en Filter bewerken wullt, klick op em un bruuk de Knööp binnen de rechte Half vun den Dialoog.</p></qt>

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
nds: Na baven

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
nds: Na nerrn

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
nds: Baven

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
nds: Nerrn

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>up</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Down</em> button.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns markeerten Filter binnen de List baven na <em>baven</em> schuven wullt.</p><p>De Filtern warrt vun baven na nerrn afarbeidt, ehr Reeg scheelt also wat.</p><p>Wenn Du op dissen Knoop klickt hest, ahn dat redig to wullen, kannst Du eenfach op den <em>Na nerrn</em>-Knoop klicken.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>down</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Up</em> button.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns markeerten Filter binnen de List baven na <em>nerrn</em> schuven wullt.</p><p>De Filtern warrt vun baven na nerrn afarbeidt, ehr Reeg scheelt also wat.</p><p>Wenn Du op dissen Knoop klickt hest, ahn dat redig to wullen, kannst Du eenfach op den <em>Na baven</em>-Knoop klicken.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter to bottom of list.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns markeerten Filter binnen de List heel na <em>nerrn</em> schuven wullt.</p><p>De Filtern warrt vun baven na nerrn afarbeidt, ehr Reeg scheelt also wat.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter to top of list.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns markeerten Filter binnen de List heel na <em>baven</em> schuven wullt.</p><p>De Filtern warrt vun baven na nerrn afarbeidt, ehr Reeg scheelt also wat.</p></qt>

[ctx: @action:button in filter list manipulator]
en: New
nds: Nieg

en: Copy
nds: Koperen

en: Delete
nds: Wegdoon

en: <qt><p>Click this button to create a new filter.</p><p>The filter will be inserted just before the currently-selected one, but you can always change that later on.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du en niegen Filter opstellen wullt.</p><p>De Filter warrt direktemang vör den inföögt, de jüst markeert is, man Du kannst em sien Positschoon jümmers ok later noch ännern.</p><p>Wenn Du op dissen Knoop klickt hest, ahn dat redig to wullen, kannst Du eenfach op den <em>Wegdoon</em>-Knoop klicken.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to copy a filter.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du en Filter koperen wullt.</p><p>Wenn Du op dissen Knoop klickt hest, ahn dat redig to wullen, kannst Du eenfach op den <em>Wegdoon</em>-Knoop klicken.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to <em>delete</em> the currently-selected filter from the list above.</p><p>There is no way to get the filter back once it is deleted, but you can always leave the dialog by clicking <em>Cancel</em> to discard the changes made.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns markeerten Filter ut de List baven <em>wegdoon</em> wullt.</p><p>Wenn Du en Filter wegdaan hest, kannst Du em nich mehr wedderhalen, man wenn Du op <em>Afbreken</em> klickst, warrt Dien Ännern nich övernahmen.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to rename the currently-selected filter.</p><p>Filters are named automatically, as long as they start with "&lt;".</p><p>If you have renamed a filter accidentally and want automatic naming back, click this button and select <em>Clear</em> followed by <em>OK</em> in the appearing dialog.</p></qt>
nds: <qt><p>Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns markeerten Filter ümnömen wullt.</p><p>Filtern kriegt ehr Naams automaatsch, wenn se mit "&lt;" anfangt.</p><p>Wenn Du en Filter ümnöömt hest, ahn dat redig to wullen, un dat automaatsche Nömen torüchhebben wullt, klick op dissen Knoop un denn op <em>Leddig maken</em> un <em>OK</em> binnen den niegen Dialoog.</p></qt>

en: unnamed
nds: ahn Naam

en: Do you want to remove the filter "%1"?
nds: Wullt Du den Filter "%1" redig wegmaken?

en: Do you want to remove selected filters?
nds: Wullt Du de utsöchten Filtern redig wegmaken?

en: Remove Filter
nds: Filter wegmaken

en: Remove Filters
nds: Filtern wegmaken

en: Rename Filter
nds: Filter ümnömen

en: Rename filter "%1" to:
    (leave the field empty for automatic naming)
nds: Filter "%1" ümnömen to:
    (Blifft dat Feld leddig, kriggt de Filter automaatsch en Naam)

en: <b>Applying filter action:</b> %1
nds: <b>Filterakschoon warrt anwendt:</b> %1

en: A critical error occurred. Processing stops here.
nds: Dat geev en sworen Fehler. Verarbeiden beendt.

en: A problem was found while applying this action.
nds: Dat geev en Problem bi't Utföhren vun disse Akschoon.

en: <qt>Too many filter actions in filter rule <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>To vele Filterakschonen binnen Filterregel <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Unknown filter action <b>%1</b><br />in filter rule <b>%2</b>.<br />Ignoring it.</qt>
nds: <qt>Nich begäng Filterakschoon <b>%1</b><br />binnen Filterregel <b>%2</b> <br />warrt övergahn.</qt>

en: Play
nds: Afspelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Criteria
nds: Bedingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Actions
nds: Akschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Apply options
nds: Optschonen bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, applyToIncomingCB)
en: Apply to incoming messages
nds: För rinkamen Narichten bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, applyToSentCB)
en: Apply to sent messages
nds: För rutgahn Narichten bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, applyBeforeSendCB)
en: Apply before sending messages
nds: Ehr't Loosstüern vun Narichten bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, applyManuallyCB)
en: Apply on manual filtering
nds: Bi't Filtern per Hand bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stopIfMatchesCB)
en: Stop processing if matches
nds: Verarbeiden bi Dreper anhollen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectFile)
en: Select File:
nds: Datei utsöken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectFromConfig)
en: Select file from config:
nds: Datei ut Instellen utsöken:

en: Use custom order
nds: Egen Reeg bruken

[ctx: Move selected account up.]
en: Up
nds: Na baven

[ctx: Move selected account down.]
en: Down
nds: Na nerrn

en: Select Folder
nds: Orner utsöken

en: Local Folders
nds: Lokale Ornern

en: Please select a folder
nds: Bitte en Orner utsöken

en: &New Subfolder...
nds: &Nieg Ünnerorner...

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
nds: Niegen Ünnerorner binnen den opstunns utsöchten Orner opstellen

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
nds: Naam

en: Could not create folder: %1
nds: Orner "%1" lett sik nich opstellen.

en: Folder creation failed
nds: Opstellen vun den Orner fehlslaan

en: View Columns
nds: Striepen wiesen

en: Icon Size
nds: Lüttbildgrött

en: Display Tooltips
nds: Kortinformatschonen wiesen

[ctx: @action:inmenu Always display tooltips]
en: Always
nds: Jümmers

[ctx: @action:inmenu Never display tooltips.]
en: Never
nds: Nienich

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort Items
nds: Indrääg sorteren

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatically, by Current Column
nds: Automaatsch, na aktuell Striep

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually, by Drag And Drop
nds: Vun Hand, mit "Dregen un droppen"

en: <qt>Go to the next unread message in folder <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Na nakamen nich leeste Naricht in Orner <b>%1</b> gahn?</qt>

en: Go to Next Unread Message
nds: Na nakamen nich leeste Naricht gahn

en: Go To
nds: Gah dor hen

en: Do Not Go To
nds: Nich gahn

en: You can start typing to filter the list of folders.
nds: Bi't Intippen warrt de Ornerlist al filtert.

en: Path: (%1)
nds: Padd: (%1)

en: %1 (Offline)
nds: %1 (afkoppelt)

en: Unable to retrieve folder list.
nds: Ornerlist lett sik nich halen.

en: The operation was canceled by the user.
nds: Akschoon vun Bruker afbraken.

en: Failed to archive the folder '%1'.
nds: Orner "%1" lett sik nich archiveren.

en: Archiving failed
nds: Archiveren fehlslaan

en: Unable to finalize the archive file.
nds: Archievdatei lett sik nich to Enn afarbeiden.

en: Archiving finished
nds: Archiveren afslaten

en: Archiving folder '%1' successfully completed. The archive was written to the file '%2'.
nds: Archiveren vun Orner "%1" mit Spood afslaten, dat Archiev wöör na Datei "%2" schreven.

en: 1 message of size %2 was archived. | %1 messages with the total size of %2 were archived.
nds[0]: Een %2 groot Naricht wöör archiveert.
nds[1]: %1 tohoop %2 groot Narichten wöörn archiveert.

en: The archive file has a size of %1.
nds: De Archievdatei is %1 groot.

en: Failed to write a message into the archive folder '%1'.
nds: En Naricht lett sik nich na Archievorner "%1" schrieven.

en: Downloading a message in folder '%1' failed.
nds: En Naricht lett sik nich na Orner "%1" daalladen.

en: Archiving folder %1
nds: Orner "%1" warrt archiveert.

en: Unable to create folder structure for folder '%1' within archive file.
nds: Orneropbuu för Orner "%1" binnen Archievdatei lett sik nich opstellen.

en: Unable to get message list for folder %1.
nds: Narichtenlist för Orner "%1" lett sik nich halen.

en: Unable to open archive for writing.
nds: Archiev lett sik nich schrieven.

en: Archiving
nds: An't Archiveren

en: Removing 1 old message from folder %2... | Removing %1 old messages from folder %2...
nds[0]: 1 ool Naricht warrt ut Orner "%2" wegdaan...
nds[1]: %1 ole Narichten warrt ut Orner "%2" wegdaan...

en: Cannot expire messages from folder %1: destination folder %2 not found
nds: Ole Narichten laat sik nich ut Orner "%1" wegdoon: Teelorner "%2" lett sik nich finnen

en: Moving 1 old message from folder %2 to folder %3... | Moving %1 old messages from folder %2 to folder %3...
nds[0]: 1 ool Naricht warrt ut Orner "%2" na Orner "%3" verschaven...
nds[1]: %1 ole Narichten warrt ut Orner "%2" na Orner "%3" verschaven...

en: Removed 1 old message from folder %2. | Removed %1 old messages from folder %2.
nds[0]: 1 ool Naricht ut Orner "%2" wegdaan.
nds[1]: %1 ole Narichten ut Orner "%2" wegdaan.

en: Moved 1 old message from folder %2 to folder %3. | Moved %1 old messages from folder %2 to folder %3.
nds[0]: 1 ool Naricht ut Orner "%2" na Orner "%3" verschaven.
nds[1]: %1 ole Narichten ut Orner "%2" na Orner "%3" verschaven.

en: Removing old messages from folder %1 was canceled.
nds: Wegdoon vun ole Narichten ut Orner "%1" wöör afbraken.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 was canceled.
nds: Verschuven vun ole Narichten ut Orner "%1" na Orner "%2" wöör afbraken.

en: Removing old messages from folder %1 failed.
nds: Wegdoon vun ole Narichten ut Orner "%1" fehlslaan.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 failed.
nds: Verschuven vun ole Narichten ut Orner "%1" na Orner "%2" fehlslaan.

en: You do not have read/write permission to your inbox folder.
nds: Du hest keen Lees-/Schriefverlöven för Dien Postingang-Orner.

en: The Email program encountered a fatal error and will terminate now
nds: Dat Nettpostprogramm hett en sworen Fehler opdeckt un warrt sik nu utmaken

en: The Email program encountered a fatal error and will terminate now.
    The error was:
    %1
nds: Dat Nettpostprogramm hett en sworen Fehler opdeckt un warrt sik nu utmaken.
    De Fehler weer:
    %1

[ctx: name used for a virgin filter]
en: unknown
nds: nich begäng

en: (match any of the following)
nds: (passt op een vun de Nakamen)

en: (match all of the following)
nds: (passt op all vun de Nakamen)

en: (match all messages)
nds: (passt op all Narichten)

en: Complete Message
nds: Heel Naricht

en: Body of Message
nds: Naricht-Hööftdeel

en: Anywhere in Headers
nds: Jichtens Steed binnen Köpp

en: All Recipients
nds: All Adressaten

en: Size in Bytes
nds: Grött in Bytes

en: Age in Days
nds: Öller in Daag

en: Message Status
nds: Narichtenstatus

en: Message Tag
nds: Narichtenmark

en: From
nds: Vun

en: Reply To
nds: Antern na

en: Organization
nds: Organisatschoon

en: Date
nds: Datum

en: Choose or type your own criteria
nds: Utsöken oder Dien egen Bedingen ingeven

en: Match a&ll of the following
nds: Passt op a&ll vun de Nakamen

en: Match an&y of the following
nds: Passt op &en vun de Nakamen

en: Match all messages
nds: Passt op all Narichten

en: equal
nds: liek

en: not equal
nds: nich liek

en: is greater
nds: is grötter

en: is less or equal
nds: is lütter oder liek

en: is less
nds: is lütter

en: is greater or equal
nds: is grötter oder liek

en: is in addressbook
nds: is binnen Adressbook

en: is not in addressbook
nds: is nich binnen Adressbook

en: is in category
nds: is binnen Kategorie

en: has an attachment
nds: hett en Bilaag

en: has not an attachment
nds: hett keen Bilaag

en: start with
nds: fangt an mit

en: not start with
nds: fangt nich an mit

en: end with
nds: endt op

en: not end with
nds: endt nich op

en: none
nds: keen

en: contains
nds: bargt

en: not contains
nds: bargt nich

en: has regexp
nds: hett RegUtdr

en: not regexp
nds: nich RegUtdr

en: size equals not supported
nds: Grött-is warrt nich ünnerstütt

en: size not equals not supported
nds: Grött-is-nich warrt nich ünnerstütt

en: "%1" is not supported with condition "%2"
nds: "%1" warrt mit Bedingen "%2" nich ünnerstütt

en: <status> not implemented/supported
nds: <Status> nich inbuut/ünnerstütt

en: <any header> not implemented/supported
nds: <Jichtenseen Koppreeg> nich inbuut/ünnerstütt

en: <contents> not implemented/supported
nds: <Inholt> nich inbuut/ünnerstütt

en: <age in days> not implemented/supported
nds: <Öller in Daag> nich inbuut/ünnerstütt

en: <date> not implemented/supported
nds: <Datum> nich inbuut/ünnerstütt

en: <recipients> not implemented/supported
nds: <Adressaten> nich inbuut/ünnerstütt

en: <Tag> is not supported
nds: <Slötelwoort> is nich ünnerstütt

en: <message> not implemented/supported
nds: <Naricht> nich inbuut/ünnerstütt

en: is equal to
nds: is liek mit

en: is not equal to
nds: is nich liek mit

en: is after
nds: is na

en: is before or equal to
nds: is vör oder liek mit

en: is before
nds: is vör

en: is after or equal to
nds: is na oder liek mit

en: is not
nds: is nich

en: does not contain
nds: bargt nich

en: equals
nds: is liek to

en: does not equal
nds: is nich liek to

en: starts with
nds: fangt an mit

en: does not start with
nds: fangt nich an mit

en: ends with
nds: endt mit

en: does not end with
nds: endt nich op

en: matches regular expr.
nds: fallt ünner reguleer Utdruck

en: does not match reg. expr.
nds: fallt nich ünner reguleer Utdruck

en: is in address book
nds: is binnen Adressbook

en: is not in address book
nds: is nich binnen Adressbook

en: has no attachment
nds: hett keen Bilaag

en: is greater than
nds: is grötter as

en: is less than or equal to
nds: is lütter as oder liek mit

en: is less than
nds: is lütter as

en: is greater than or equal to
nds: is grötter as oder liek mit

[ctx: Unit suffix where units are days.]
en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

[ctx: message status]
en: Important
nds: Wichtig

[ctx: message status]
en: Action Item
nds: Akschoon

[ctx: message status]
en: Unread
nds: Nich leest

[ctx: message status]
en: Read
nds: Leest

[ctx: message status]
en: Deleted
nds: Wegdaan

[ctx: message status]
en: Replied
nds: Antert

[ctx: message status]
en: Forwarded
nds: Wiederleddt

[ctx: message status]
en: Queued
nds: Töövt

[ctx: message status]
en: Sent
nds: Loosstüert

[ctx: message status]
en: Watched
nds: Beluert

[ctx: message status]
en: Ignored
nds: Övergahn

[ctx: message status]
en: Spam
nds: Warven

[ctx: message status]
en: Ham
nds: Naricht

[ctx: message status]
en: Has Attachment
nds: Hett en Bilaag

en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title:window]
en: Add Snippet
nds: Snippel tofögen

[ctx: @title:window]
en: Edit Snippet
nds: Snippel bewerken

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove snippet "%1"?<nl/><warning>There is no way to undo the removal.</warning>
nds: Wullt Du Snippel "%1" redig duerhaftig wegmaken?<nl/><warning>Dat Wegmaken lett sik nich torüchnehmen.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Add Group
nds: Koppel tofögen

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
nds: Koppel bewerken

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove group "%1" along with all its snippets?<nl/><warning>There is no way to undo the removal.</warning>
nds: Wullt Du Koppel "%1" un all sien Snippels redig duerhaftig wegmaken?<nl/><warning>Dat Wegmaken lett sik nich torüchnehmen.</warning>

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove group "%1"?
nds: Wullt Du Koppel "%1" redig wegmaken?

[ctx: @action]
en: Snippet %1
nds: Snippel %1

en: Add Snippet...
nds: Snippel tofögen...

en: Edit Snippet...
nds: Snippel bewerken...

en: Remove Snippet
nds: Snippel wegmaken

en: Add Group...
nds: Koppel tofögen...

en: Rename Group...
nds: Koppel ümnömen...

en: Remove Group
nds: Koppel wegmaken

en: Insert Snippet
nds: Snippel infögen

en: Enter the replacement values for '%1':
nds: Bitte de Utwesselweerten för "'%1" ingeven:

en: Make value &default
nds: Weert &standardwies bruken

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable this to save the value entered to the right as the default value for this variable
nds: Maak dit an, wenn Du den rechterhand ingeven Weert as Standard för disse Variabel wohren wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you enable this option, the value entered to the right will be saved. If you use the same variable later, even in another snippet, the value entered to the right will be the default value for that variable.
nds: Wenn Du dit anmaakst, warrt de rechterhand ingeven Weert wohrt. Wenn Du de sülve Variabel later bruukst, ok binnen en anner Snippel, warrt de rechterhand ingeven Weert as Standard för de Variabel bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nds: &Naam:

[ctx: Group to which the snippet belongs.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelGroup)
en: Group:
nds: Koppel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: &Snippet:
nds: &Snippel:

en: Tag %1 already exists
nds: Dat gifft dat Slötelwoort "%1" al

[ctx: @label:listbox Name of the tag]
en: Name:
nds: Naam:

en: Change te&xt color:
nds: Te&xtklöör ännern:

en: Change &background color:
nds: &Achtergrundklöör ännern:

en: Change fo&nt:
nds: S&chriftoort ännern:

en: Message tag &icon:
nds: Narichten&mark:

en: Shortc&ut:
nds: Tast&kombinatschoon:

en: Enable &toolbar button
nds: Knoop op &Warktüüchbalken

en: Icon size
nds: Lüttbildgrött

en: Mode
nds: Bedriefoort

en: List Mode
nds: Listansicht

en: Icon Mode
nds: Lüttbildansicht

en: Drop your favorite folders here...
nds: Dien vörtrocken Ornern hierhen trecken...

en: Resend-To:
nds: Nieg loosstüern na:

en: Resend-Cc:
nds: Nieg loosstüern (CC):

en: Resend-Bcc:
nds: Nieg loosstüern (BCC):

en: Identity:
nds: Identiteet:

en: Transport:
nds: Överdregen:

en: &Send Now
nds: &Nu loosstüern

en: Send &Later
nds: &Later loosstüern

en: You cannot redirect the message without an address.
nds: Du kannst De Naricht nich ahn en Adress ümledden.

en: Empty Redirection Address
nds: Leddig Ümleddadress

en: Use the Address-Selection Dialog
nds: Adress-Köördialoog bruken

en: This button opens a separate dialog where you can select recipients out of all available addresses.
nds: Disse Knoop maakt en niegen Dialoog op, binnen den Du Adressaten ut all verföögbore Adressen utsöken kannst.
