kmail - en to nn translation catalogue (116 entries)

[ctx: Expire messages after %1]
en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

en: Move expired messages to:
nn: Flytt forelda meldingar til:

en: Delete expired messages permanently
nn: Slett forelda meldingar for alltid

en: No Folder Selected
nn: Inga mappe vald

en: Wrong Folder Selected
nn: Feil mappe vald

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
nn: Generelt

en: Share unread state with all users
nn: Del ulesen-status med alle brukarane

en: If enabled, the unread state of messages in this folder will be the same for all users having access to this folder. If disabled (the default), every user with access to this folder has their own unread state.
nn: Viss det er kryssa av her, vert lesen/ulesen-statusen til meldingar i denne mappa den same for alle brukarane som har tilgang til ho. Elles varierer statusen med kvar brukar.

en: Act on new/unread mail in this folder
nn: Bruk på ny/ulesen e-post i denne mappa

en: Keep replies in this folder
nn: Legg svar i denne mappa

en: &Sender identity:
nn: Avsendar&identitet:

en: Delete Message
nn: Slett melding

en: Encrypt
nn: Krypter

en: Help
nn: Hjelp

en: Save...
nn: Lagra …

en: The following filters have not been saved because they were invalid (e.g. containing no actions or no search rules).
nn: Desse filtera vart ikkje lagra fordi dei er ugyldige (dei manglar kanskje handling eller søkjeregel).

en: Discard
nn: Forkast

en: The following filters are invalid (e.g. containing no actions or no search rules). Discard or edit invalid filters?
nn: Desse filtera er ugyldige (dei manglar kanskje handling eller søkjeregel). Vil du forkasta eller redigera dei?

en: Account Name
nn: Kontonamn

en: Import...
nn: Importer …

en: Available Filters
nn: Tilgjengelege filter

[ctx: General mail filter settings.]
en: General
nn: Generelt

[ctx: Advanced mail filter settings.]
en: Advanced
nn: Avansert

en: Apply this filter to incoming messages:
nn: Bruk dette filteret på innkommande meldingar:

en: Apply this filter to &sent messages
nn: Bruk filteret på &sende meldingar

en: <p>The filter will be triggered <b>after</b> the message is sent and it will only affect the local copy of the message.</p><p>If the recipient's copy also needs to be modified, please use "Apply this filter <b>before</b> sending messages".</p>
nn: <p>Filteret vert teke i bruk <b>etter</b> at meldinga er send, og det vil berre ha innverknad på den lokalt lagra kopien av meldinga.</p><p>Viss kopien til mottakaren også må endrast, må du velja «Bruk filteret før sending av meldingar».</p>

en: Apply this filter &before sending messages
nn: Bruk filteret &før sending av meldingar

en: <p>The filter will be triggered <b>before</b> the message is sent and it will affect both the local copy and the sent copy of the message.</p><p>This is required if the recipient's copy also needs to be modified.</p>
nn: <p>Filteret vert teke i bruk <b>før</b> meldinga vert send, og det vil ha innverknad på både den lokalt lagra kopien og den sende meldinga.</p><p>Dette er nødvendig viss kopien til mottakaren også må endrast.</p>

en: Apply this filter on manual &filtering
nn: Bruk dette filteret ved manuell &filtrering

en: If this filter &matches, stop processing here
nn: Dersom filteret &passar, stopp handsaminga her

en: Add this filter to the Apply Filter menu
nn: Legg dette filteret til menyen «Bruk filter»

en: Additionally add this filter to the toolbar
nn: Legg òg filteret på verktøylinja

en: Shortcut:
nn: Snøggtast:

en: Icon for this filter:
nn: Ikon for dette filteret:

en: <qt><p>This is the list of defined filters. They are processed top-to-bottom.</p><p>Click on any filter to edit it using the controls in the right-hand half of the dialog.</p></qt>
nn: <qt><p>Dette er oversikta over oppgjevne filter. Dei vert handsama frå toppen og nedover.</p><p>Trykk på eit filter for å redigera det med kontrollane til høgre i vindauget.</p></qt>

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
nn: Opp

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
nn: Ned

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>up</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Down</em> button.</p></qt>
nn: <qt><p>Bruk denne knappen til å flytta det valte filteret <em>opp</em> eit steg i lista over.</p> <p>Rekkjefølgja av filtera i lista avgjer i kva rekkjefølgje dei vert brukte. Det øvste filteret vert prøvd først.</p> <p>Dersom du trykte denne knappen i vanvare, kan du angra ved å trykkja knappen <em>Ned</em>.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>down</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Up</em> button.</p></qt>
nn: <qt><p>Bruk denne knappen til å flytta det valte filteret <em>ned</em> eitt steg i lista over.</p> <p>Rekkjefølgja av filtera i lista avgjer i kva rekkjefølgje dei vert brukte. Det øvste filteret vert prøvd først.</p> <p>Dersom du trykte denne knappen i vanvare, kan du angra ved å trykkja knappen <em>Opp</em>.</p></qt>

[ctx: @action:button in filter list manipulator]
en: New
nn: Nytt

en: Copy
nn: Kopier

en: Rename
nn: Endra namn

en: <qt><p>Click this button to create a new filter.</p><p>The filter will be inserted just before the currently-selected one, but you can always change that later on.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
nn: <qt><p>Bruk denne knappen for å laga eit nytt filter.</p> <p>Filteret vert sett inn like før det som er vald no, men du kan sjølvsagt endra plasseringa seinare.</p> <p>Dersom du trykte denne knappen i vanvare, kan du angra ved å trykkja knappen <em>Slett</em>.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to copy a filter.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
nn: <qt><p>Bruk denne knappen for å kopiera eit filter.</p> <p>Dersom du trykte denne knappen i vanvare, kan du angra ved å trykkja knappen <em>Slett</em>.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to <em>delete</em> the currently-selected filter from the list above.</p><p>There is no way to get the filter back once it is deleted, but you can always leave the dialog by clicking <em>Cancel</em> to discard the changes made.</p></qt>
nn: <qt><p>Bruk denne knappen for å <em>sletta</em> det valte filteret frå lista over.</p> <p>Du kan ikkje få filteret tilbake etter at det er sletta, men du kan forlata vindauget via <em>Avbryt</em>-knappen for å angra alle endringane.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to rename the currently-selected filter.</p><p>Filters are named automatically, as long as they start with "&lt;".</p><p>If you have renamed a filter accidentally and want automatic naming back, click this button and select <em>Clear</em> followed by <em>OK</em> in the appearing dialog.</p></qt>
nn: <qt><p>Bruk denne knappen til å endra namnet på det valte filteret.</p> <p>Filtera får automatisk namn, så lenge dei startar med «&lt;».</p> <p>Dersom du har endra eit filternamn i vanvare, og vil ha det automatiske namnet tilbake, trykk på denne knappen og vel <em>Tøm</em>, og så <em>OK</em> i dialogvindauget som dukkar opp.</p></qt>

en: unnamed
nn: namnlaus

en: Rename filter "%1" to:
    (leave the field empty for automatic naming)
nn: Endra namnet på filteret «%1» til:
    (La feltet stå tomt for automatisk namn.)

en: Select Folder
nn: Vel mappe

en: Local Folders
nn: Lokale mapper

en: Please select a folder
nn: Vel ei mappe

en: &New Subfolder...
nn: &Ny undermappe …

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
nn: Lag ei ny undermappe i den valde mappa

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nn: Ny mappe

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
nn: Namn

en: Could not create folder: %1
nn: Klarte ikkje oppretta mappe: %1

en: Folder creation failed
nn: Klarte ikkje oppretta mappe

en: View Columns
nn: Vis kolonnar

en: Icon Size
nn: Ikonstorleik

en: Display Tooltips
nn: Vis hjelpebobler

[ctx: @action:inmenu Always display tooltips]
en: Always
nn: Alltid

[ctx: @action:inmenu Never display tooltips.]
en: Never
nn: Aldri

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort Items
nn: Sorter element

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatically, by Current Column
nn: Automatisk, etter gjeldande kolonne

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually, by Drag And Drop
nn: Manuelt, ved dra og slepp

en: <qt>Go to the next unread message in folder <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Vil du gå til den neste ulesne meldinga i mappa <b>%1</b>?</qt>

en: Go to Next Unread Message
nn: Gå til neste ulesne melding

en: Go To
nn: Gå til

en: Do Not Go To
nn: Ikkje gå til

en: You can start typing to filter the list of folders.
nn: Du kan begynna å skriva for å filtrera lista over mapper.

en: Path: (%1)
nn: Adresse: (%1)

en: Unable to retrieve folder list.
nn: Klarte ikkje henta mappelista.

en: The operation was canceled by the user.
nn: Operasjonen vart avbroten av brukaren.

en: Failed to archive the folder '%1'.
nn: Klarte ikkje arkivera mappa «%1».

en: Unable to finalize the archive file.
nn: Klarte ikkje ferdigstilla arkivfila.

en: Archiving finished
nn: Arkivering fullført

en: Archiving folder '%1' successfully completed. The archive was written to the file '%2'.
nn: Mappa «%1» er no arkivert, og arkivet vart lagra til fila «%2».

en: 1 message of size %2 was archived. | %1 messages with the total size of %2 were archived.
nn[0]: 1 melding med storleik %2 vart arkivert.
nn[1]: %1 meldingar med storleik på til saman %2 vart arkiverte.

en: The archive file has a size of %1.
nn: Arkivfila har storleiken %1.

en: Failed to write a message into the archive folder '%1'.
nn: Klarte ikkje skriva melding til arkivmappa «%1».

en: Downloading a message in folder '%1' failed.
nn: Klarte ikkje lasta ned melding til mappa «%1».

en: Archiving folder %1
nn: Arkiverer mappa «%1»

en: Unable to create folder structure for folder '%1' within archive file.
nn: Klarte ikkje laga mappestruktur for mappa «%1» i arkivfila.

en: Unable to get message list for folder %1.
nn: Klarte ikkje henta meldingsoversikt for mappa «%1».

en: Unable to open archive for writing.
nn: Klarte ikkje opna arkivet for skriving.

en: Archiving
nn: Arkivering

en: Removing 1 old message from folder %2... | Removing %1 old messages from folder %2...
nn[0]: Fjernar ei gammal melding fra mappa %2 …
nn[1]: Fjernar %1 gamle meldingar fra mappa %2 …

en: Cannot expire messages from folder %1: destination folder %2 not found
nn: Kan ikkje la meldingar frå mappa %1 gå ut på dato: Fann ikkje målmappa %2.

en: Moving 1 old message from folder %2 to folder %3... | Moving %1 old messages from folder %2 to folder %3...
nn[0]: Flyttar ei gammal melding frå mappa %2 til mappa %3 …
nn[1]: Flyttar %1 gamle meldingar frå mappa %2 til mappa %3 …

en: Removed 1 old message from folder %2. | Removed %1 old messages from folder %2.
nn[0]: Fjerna ei gammal melding frå mappa %2.
nn[1]: Fjerna %1 gamle meldingar frå mappa %2.

en: Moved 1 old message from folder %2 to folder %3. | Moved %1 old messages from folder %2 to folder %3.
nn[0]: Flytta ei gammal melding frå mappa %2 til mappa %3.
nn[1]: Flytta %1 gamle meldingar frå mappa %2 til mappa %3.

en: Removing old messages from folder %1 was canceled.
nn: Avbraut fjerning av eldre meldingar frå mappa %1.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 was canceled.
nn: Avbraut flytting av gamle meldingar fra mappa %1 til mappa %2.

en: Removing old messages from folder %1 failed.
nn: Klarte ikkje fjerna meldingar frå mappa %1.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 failed.
nn: Klarte ikkje flytta meldingar frå mappa %1 til mappa %2.

en: You do not have read/write permission to your inbox folder.
nn: Du har ikkje lese-/skriveløyve til innboksmappa.

en: Date
nn: Dato

en: Encryption
nn: Kryptering

en: not equal
nn: ikkje lik

en: none
nn: ingen

en: is after
nn: er etter

en: is before
nn: er før

en: starts with
nn: startar med

en: does not start with
nn: startar ikkje med

en: ends with
nn: sluttar med

en: does not end with
nn: sluttar ikkje med

[ctx: @label:listbox Name of the tag]
en: Name:
nn: Namn:

en: Change te&xt color:
nn: Vel tekst&farge:

en: Change &background color:
nn: Endra &bakgrunnsfarge:

en: Change fo&nt:
nn: Vel s&krift:

en: Message tag &icon:
nn: Merkelapp&ikon:

en: Shortc&ut:
nn: Snø&ggtast:

en: Enable &toolbar button
nn: &Vis verktøylinjeknapp

en: Icon size
nn: Ikonstorleik

en: Mode
nn: Modus

en: Identity:
nn: Identitet:
