kmailcvt - en to ar translation catalogue (39 entries)

[ctx: name of balsa application]
en: Balsa
ar: بلسا

en: No directory selected.
ar: لم يحدد مجلد.

en: No files found for import.
ar: لم توجد ملفّات للاستيراد.

en: Finished importing emails from %1
ar: انتهى من استيراد البريد الإلكتروني من %1

en: Import folder %1...
ar: استورد مجلد %1...

en: Could not import %1
ar: تعذر استيراد %1

[ctx: name of clawsMail application]
en: ClawsMail
ar: بريد كلاوس

[ctx: name of evolution application]
en: Evolution
ar: إيفُليوشن

[ctx: name of evolution application]
en: Evolution (v2)
ar: إيفُليوشن (إصدار 2)

[ctx: name of evolution application]
en: Evolution (v3)
ar: إيفُليوشن (إصدار 3)

[ctx: name of icedove application]
en: Icedove
ar: آيس‌دوڤ

en: Importing folder '%1'...
ar: يستورد مجلد '%1'…

en: KMail Archive Files
ar: ملفات أرشيف بريدك

en: No archive selected.
ar: لم يحدد أرشيف.

en: 1 message was imported. | %1 messages were imported.
ar[0]: لم تُستورد أي رسالة.
ar[1]: استوردت رسالة واحدة.
ar[2]: استوردت رسالتان.
ar[3]: استوردت %1 رسائل.
ar[4]: استوردت %1 رسالة.
ar[5]: استوردت %1 رسالة.

en: All Files (*)
ar: كلّ الملفّات (*)

en: No files selected.
ar: لم يحدّد أي ملف.

en: Importing emails from %1
ar: يستورد البريد الإلكتروني من %1

en: Message %1
ar: رسالة %1

en: gzip Files
ar: ملفّات gzip

en: mbox Files
ar: ملفّات mbox

en: Import folder structure...
ar: استورد بنية مجلد…

en: Import Opera Emails
ar: استورد بريد إلكتروني أوبرا

[ctx: name of opera application]
en: Opera
ar: أوبرا

en: Importing new mail files...
ar: يستورد ملفات بريد جديدة…

en: Counting files...
ar: يعد الملفات…

en: Import Plain Text Emails
ar: استورد بريد إلكتروني نصي

en: Importing %1
ar: يستورد %1

[ctx: name of thunderbird application]
en: Thunderbird
ar: ثندربيرد

[ctx: name of trojira application]
en: Trojita
ar: تروجيتا

[ctx: name of geary application]
en: Geary
ar: غيري

[ctx: @title:window]
en: Select thunderbird profile
ar: حدد تشكيلة ثندربيرد

en:  (default)
ar:  (المبدئيّ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: From:
ar: من:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: To:
ar: إلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Current:
ar: الحالي:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textStatus)
en: Importing in progress...
ar: يجري الاستيراد…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Total:
ar: الإجمالي:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select Profile:
ar: اختر تشكيلة:
