KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (103 entries)

en: Import Balsa Local Mails and Folder Structure
hu: Balsa helyi üzenetek és mappastruktúra importálása

en: <p><b>Balsa import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Balsa mailfolder (usually ~/mail/).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Balsa-Import".</p>
hu: <p><b>Balsa importszűrő</b></p><p>Válassza ki a helyi Balsa-üzenetek alapkönyvtárát (általában ~/mail/).</p><p>Az importáló le tudja kérdezni a mappastruktúrát, a mappák ide kerülnek: „Balsa-Importálás”.</p>

en: No directory selected.
hu: Nincs kijelölve egy könyvtár sem.

en: No files found for import.
hu: Nem található importálandó fájl.

en: Finished importing emails from %1
hu: Befejeződött az üzenetek importálása innen: %1

en: 1 duplicate message not imported | %1 duplicate messages not imported
hu[0]: 1 duplikált üzenet importálása nem történt meg
hu[1]: %1 duplikált üzenet importálása nem történt meg

en: Finished import, canceled by user.
hu: Az importálás befejeződött, a felhasználó megszakította a műveletet.

[ctx: define folder name where we import evolution mails]
en: Evolution-Import
hu: Evolution importálás

en: Import folder %1...
hu: Mappa importálása: %1...

en: Could not import %1
hu: Nem sikerült importálni: %1

en: Import Claws-mail Maildirs and Folder Structure
hu: Claws-mail üzenetek és mappastruktúra importálása

en: <p><b>Claws-mail import filter</b></p><p>Select the base directory of the Claws-mail mailfolder you want to import (usually: ~/Mail ).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "ClawsMail-Import" in your local folder.</p><p>This filter also recreates the status of message, e.g. new or forwarded.</p>
hu: <p><b>Claws-mail importszűrő</b></p><p>Válassza ki az importálandó Claws-mail üzenetek mappáját (általában: ~/Mail ).</p><p>A program a mappastruktúrát is át tudja venni, a mappák ide kerülnek: "Claws-mail-Import" (a helyi mappában).</p><p>A szűrő az üzenetállapotokat is újragenerálja (például új, továbbított).</p>

[ctx: define folder name where we will import clawsmail mails]
en: ClawsMail-Import
hu: ClawsMail importálás

en: Import Evolution 1.x Local Mails and Folder Structure
hu: Üzenetek és mappastruktúra importálása az Evolution 1.x-ből

en: <p><b>Evolution 1.x import filter</b></p><p>Select the base directory of Evolution's mails (usually ~/evolution/local).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
hu: <p><b>Evolution 1.x importszűrő</b></p><p>Válassza ki az Evolution-üzenetek könyvtárát (általában ~/.evolution/local).</p><p>Az importáló le tudja kérdezni a mappastruktúrát, a mappák ide kerülnek: „Evolution-Import”.</p>

en: Unable to open %1, skipping
hu: %1 megnyitása nem sikerült, ki lesz hagyva

en: Importing emails from %1...
hu: Üzenetek importálása innen: %1…

en: Import Evolution 2.x Local Mails and Folder Structure
hu: Helyi levelek és a mappastruktúra importálása az Evolution 2.x-ből

en: <p><b>Evolution 2.x import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Evolution mailfolder (usually ~/.evolution/mail/local/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
hu: <p><b>Evolution 2.x importszűrő</b></p><p>Válassza ki az Evolution helyi üzenetkönyvtárát (általában ~/.evolution/mail/local/).</p><p><b>Megjegyzés:</b> ne válasszon ki olyan könyvtárat, amely <u>nem tartalmaz</u> mbox-fájlokat (például egy maildir könyvtárat). Ebben az esetben sok új mappa jöhet létre.</p><p>Az importáló le tudja kérdezni a mappastruktúrát, a mappák ide kerülnek: „Evolution-Import”.</p>

en: Start import file %1...
hu: A(z) %1 fájl importálásának megkezdése…

en: Import Evolution 3.x Local Mails and Folder Structure
hu: Helyi levelek és a mappastruktúra importálása az Evolution 3.x-ből

en: <p><b>Evolution 3.x import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Evolution mailfolder (usually ~/.local/share/evolution/mail/local/).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
hu: <p><b>Evolution 3.x importszűrő</b></p><p>Válassza ki a helyi Evolution-üzenetek alapkönyvtárát (általában ~/.local/share/evolution/mail/local/).</p><p>Az importáló le tudja kérdezni a mappastruktúrát, a mappák ide kerülnek: „Evolution-Importálás”.</p>

en: Import KMail Maildirs and Folder Structure
hu: KMailes üzenetek és mappastruktúra importálása

en: Could not import %1, duplicated message
hu: %1 nem importálható, kettőzött üzenet

en: Import KMail Archive File
hu: KMail archívumfájl importálása

en: <p><b>KMail Archive File Import Filter</b></p><p>This filter will import archives files previously exported by KMail.</p><p>Archive files contain a complete folder subtree compressed into a single file.</p>
hu: <p><b>KMail archívumfájl importálási szűrő</b></p><p>Ez a szűrő importálni fogja a KMail által korábban exportált archívumfájlokat.</p><p>Az archívumfájlok egy teljes mappaszerkezetet tartalmaznak egyetlen fájlba tömörítve.</p>

en: Importing folder '%1'...
hu: „%1” mappa importálása…

en: Unexpected subfolder %1 in folder %2.
hu: Nem várt %1 almappa a(z) %2 mappában.

en: No subfolder named 'cur' in folder %1.
hu: A(z) %1 mappában nincs „cur” almappa.

en: Unexpected subdirectory named '%1'.
hu: Nem várt almappa ezzel a névvel: „%1”.

en: Select KMail Archive File to Import
hu: Válassza ki a KMail archívum fájlokat az importáláshoz

en: Please select an archive file that should be imported.
hu: Válassza ki az importálandó archívumfájlokat.

en: The file '%1' does not appear to be a valid archive.
hu: A(z) „%1” fájl nem tűnik érvényes archívumfájlnak.

en: Unable to open archive file '%1'
hu: Nem lehet megnyitni a(z) „%1” archívumfájlt.

en: Counting files in archive...
hu: Fájlok számolása az archívumban…

en: Importing the archive file '%1' into the folder '%2' succeeded.
hu: A(z) „%1” archívumfájl importálása a(z) „%2” mappába sikeres volt.

en: 1 message was imported. | %1 messages were imported.
hu[0]: 1 üzenet importálása történt meg.
hu[1]: %1 üzenet importálása történt meg.

en: Importing the archive failed.
hu: Az archívumfájl importálása sikertelen.

en: Import Lotus Notes Emails
hu: Üzenetek importálása Lotus Notesból

en: <p><b>Lotus Notes Structured Text mail import filter</b></p><p>This filter will import Structure Text files from an exported Lotus Notes email client into KMail. Use this filter if you want to import mails from Lotus or other mailers that use Lotus Notes' Structured Text format.</p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the imported messages will be stored in subfolders named by the files they came from under: "LNotes-Import" in your local folder.</p>
hu: <p><b>Lotus Notes importszűrő</b></p><p>Ez a szűrő struktúrált szövegfájlokat tud átvenni KMailbe exportált Lotus Notes-kliensből. Ezt a szűrőt használja, ha Lotus Notes kliensből vagy más olyan programból szeretne importálni, amely ismeri a Lotus Notes Structured Text formátumot.</p><p><b>Megjegyzés:</b> a program a mappastruktúrát is át tudja venni, az importált mappák ez alá kerülnek: "LNotes-Import" (a helyi mappában). Az almappanevek az eredeti fájlnevekkel fognak megegyezni.</p>

en: All Files (*)
hu: Minden fájl (*)

en: No files selected.
hu: Nincs kiválasztott fájl.

en: Importing emails from %1
hu: Üzenetek importálása innen: %1

[ctx: Define folder name where we import lotus note mails]
en: LNotes-Import
hu: LNotes importálás

en: Message %1
hu: %1. üzenet

en: Import From OS X Mail
hu: Importálás az OS X Mail programból

en: <p><b>OS X Mail Import Filter</b></p><p>This filter imports e-mails from the Mail client in Apple Mac OS X.</p>
hu: <p><b>Importszűrő az OS X Mailhez</b></p><p>Ez az importszűrő az Apple Mac OS X-ben található Mail programból tud üzeneteket importálni.</p>

en: 1 duplicate message not imported to folder %2 in KMail | %1 duplicate messages not imported to folder %2 in KMail
hu[0]: 1 duplikált üzenet importálása nem történt meg a KMail %2 mappájába
hu[1]: %1 duplikált üzenet importálása nem történt meg a KMail %2 mappájába

en: Import mailman gzip Files
hu: Mailman gzip fájlok importálása

en: <p><b>mailman gzip import filter</b></p><p>This filter will import mailman gzipped files into KMail.</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into folders named after the file they came from, prefixed with MAILMAN-</p>
hu: <p><b>mailman gzip importszűrő</b></p><p>Ez a szűrő mailman gzip fájlokat fog importálni a KMailbe.</p><p><b>Megjegyzés:</b> az üzenetek a fájllal megegyező nevű mappába kerülnek, kiegészítve az MAILMAN- előtaggal.</p>

en: Unable to open archive file '%1', skipping
hu: Nem lehet megnyitni a(z) „%1” archívumfájlt, kihagyás

en: Import mbox Files (UNIX, Evolution)
hu: Mbox fájlok importálása (UNIX, Evolution)

en: Laurence Anderson <p>( Filter accelerated by Danny Kukawka )</p>
hu: Laurence Anderson <p>( Szűrő gyorsítása Danny Kukawka által )</p>

en: <p><b>mbox import filter</b></p><p>This filter will import mbox files into KMail. Use this filter if you want to import mails from Ximian Evolution or other mailers that use this traditional UNIX format.</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into folders named after the file they came from, prefixed with MBOX-</p>
hu: <p><b>Mbox importszűrő</b></p><p>Ezzel a szűrővel Mbox fájlokat lehet a KMailbe beolvasni. Akkor kell használni, ha a korábbi levelezőprogram ezt a hagyományos UNIX-os formátumot használta (pl. Ximian Evolution).</p><p><b>Megjegyzés:</b> az üzenetek a fájllal megegyező nevű mappába kerülnek, kiegészítve az MBOX előtaggal.</p>

en: Import Outlook Express Emails
hu: Importálás Outlook Expressből

en: Laurence Anderson <br>( Filter enhanced by Danny Kukawka )</p>
hu: Laurence Anderson <br>( Szűrő növelése Danny Kukawka által )</p>

en: <p><b>Outlook Express 4/5/6 import filter</b></p><p>You will need to locate the folder where the mailbox has been stored by searching for .dbx or .mbx files under <ul><li><i>C:\Windows\Application Data</i> in Windows 9x</li><li><i>Documents and Settings</i> in Windows 2000 or later</li></ul></p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the folders from Outlook Express 5 and 6 will be stored under: "OE-Import" in your local folder.</p>
hu: <p><b>Outlook Express 4/5/6 importszűrő</b></p><p>Először meg kell keresni a postaláda fájljainak pontos helyét. .dbx és .mbx kiterjesztésű fájlokat kell keresni itt:<ul><li><i>C:\Windows\Application Data</i> (Windows 9x esetén)</li><li><i>Documents and Settings</i> (Windows 2000 vagy újabb esetén)</li></ul></p><p><b>Megjegyzés:</b> a program a mappastruktúrát is át tudja venni, az Outlook Express 5 és 6 mappái ide kerülnek: "OE-Import" (a helyi mappán belül).</p>

en: No Outlook Express mailboxes found in directory %1.
hu: Nem található Outlook Express postaláda a(z) %1 könyvtárban.

en: Import folder structure...
hu: Mappastruktúra importálása...

en: Finished importing Outlook Express emails
hu: Befejeződött az Outlook Express üzeneteinek importálása

en: Unable to open mailbox %1
hu: A(z) %1 postaládát nem sikerült megnyitni

en: Importing OE4 Mailbox %1
hu: OE4 postaláda importálása: %1

en: Importing OE5+ Mailbox %1
hu: OE5+ postaláda importálása: %1

en: Importing OE5+ Folder file %1
hu: OE5+ mappafájl importálása: %1

en: Import Opera Emails
hu: Importálás Operából

en: <p><b>Opera email import filter</b></p><p>This filter will import mails from Opera mail folder. Use this filter if you want to import all mails within a account in the Opera maildir.</p><p>Select the directory of the account (usually ~/.opera/mail/store/account*).</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into a folder named after the account they came from, prefixed with OPERA-</p>
hu: <p><b>Opera importszűrő</b></p><p>Ezzel a szűrővel az Opera levelezőprogramjának üzeneteit lehet a KMailbe beolvasni. Akkor kell használni, ha egy azonosítóhoz tartozó minden üzenetet át szeretne venni egy Opera maildirből.</p><p>Válassza ki az azonosítóhoz tartozó könyvtárat (általában ~/.opera/mail/store/azonosító*).</p><p><b>Megjegyzés:</b> az üzenetek az azonosítóval megegyező nevű mappába kerülnek, kiegészítve az OPERA- előtaggal.</p>

en: Importing new mail files...
hu: Új üzenetfájlok importálása...

en: Counting files...
hu: A fájlok számolása folyik...

en: Import Plain Text Emails
hu: Egyszerű szöveges üzenetek importálása

en: <p>Select the directory containing the emails on your system. The emails are placed in a folder with the same name as the directory they were in, prefixed by PLAIN-</p><p>This filter will import all .msg, .eml and .txt emails.</p>
hu: <p>Válassza ki az üzeneteket tartalmazó könyvtárat. Az üzenetek ugyanolyan nevű könyvtárba kerülnek, mint ahonnan származnak, ellátva a PLAIN- előtaggal</p><p>A szűrő alkalmas .msg, .eml és .txt üzenetek beolvasására.</p>

en: Import Folders From Pegasus-Mail
hu: Pegasus Mail mappák importálása

en: Holger Schurig <br>( rewritten by Danny Kukawka )
hu: Holger Schurig <br>( átírás Danny Kukawka által )

en: <p>Select the Pegasus-Mail directory on your system (containing *.CNM, *.PMM and *.MBX files). On many systems this is stored in C:\pmail\mail or C:\pmail\mail\admin</p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "PegasusMail-Import".</p>
hu: <p>Válassza ki a Pegasus Mail alapkönyvtárat (ahol a *.CNM, *.PMM és *.MBX fájlok találhatók). Általában az alapértelmezés C:\pmail\mail vagy C:\pmail\mail\admin szokott lenni</p><p><b>Megjegyzés:</b> a szűrő a mappastruktúrát is átemeli, a mappák ide kerülnek: „PegasusMail-Import”.</p>

en: Cannot parse the folder structure; continuing import without subfolder support.
hu: Nem sikerült feldolgozni a mappastruktúrát. Folytatódik az importálás az almappák feldolgozása nélkül.

en: Importing new mail files ('.cnm')...
hu: Az új üzenetek fájljainak ('.cnm') importálása...

en: Importing mail folders ('.pmm')...
hu: Üzenetmappák ('.pmm') importálása...

en: Importing 'UNIX' mail folders ('.mbx')...
hu: 'UNIX' üzenetmappák ('.mbx') importálása...

[ctx: define folder name when we will import pegasus mail]
en: PegasusMail-Import
hu: PegasusMail importálás

en: Importing %1
hu: %1 importálása

en: Parsing the folder structure...
hu: A mappastruktúra feldolgozása...

en: Import Sylpheed Maildirs and Folder Structure
hu: Sylpheed-adatok (üzenetek és mappastruktúra) importálása

en: <p><b>Sylpheed import filter</b></p><p>Select the base directory of the Sylpheed mailfolder you want to import (usually: ~/Mail ).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Sylpheed-Import" in your local folder.</p><p>This filter also recreates the status of message, e.g. new or forwarded.</p>
hu: <p><b>Sylpheed importszűrő</b></p><p>Válassza ki az importálandó Sylpheed-üzenetek mappáját (általában: ~/Mail ).</p><p>A program a mappastruktúrát is át tudja venni, a mappák ide kerülnek: "Sylpheed-Import" (a helyi mappában).</p><p>A szűrő az üzenetállapotokat is újragenerálja (például új, továbbított).</p>

[ctx: define folder name where we will import sylpheed mails]
en: Sylpheed-Import
hu: Sylpheed importálás

en: Import The Bat! Mails and Folder Structure
hu: Üzenetek és mappastruktúra importálása a Bat! levelezőprogramból

en: <p><b>The Bat! import filter</b></p><p>Select the base directory of the 'The Bat!' local mailfolder you want to import.</p><p><b>Note:</b> This filter imports the *.tbb-files from 'The Bat!' local folder, e.g. from POP accounts, and not from IMAP/DIMAP accounts.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "TheBat-Import" in your local account.</p>
hu: <p><b>Importáló a Bat! levelezőprogramhoz</b></p><p>Válassza ki a 'The Bat!' helyi üzenetmappáját (amelyet importálni szeretne).</p><p><b>Megjegyzés:</b> a szűrő a 'The Bat!' helyi mappájából tölti át a *.tbb-fájlokat, tehát pl. a POP-postaládákat igen, az IMAP/DIMAP-postaládákat nem.</p><p>A program a mappastruktúrát is át tudja venni, a mappák ide kerülnek: "TheBat-Import" (a helyi mappába).</p>

[ctx: Define folder where we will import thebat mails]
en: TheBat-Import
hu: TheBat importálás

en: Import Thunderbird/Mozilla Local Mails and Folder Structure
hu: Thunderbird/Mozilla-adatok (üzenetek és mappastruktúra) importálása

en: <p><b>Thunderbird/Mozilla import filter</b></p><p>Select your base Thunderbird/Mozilla mailfolder (usually ~/.thunderbird/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example, a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Thunderbird-Import".</p>
hu: <p><b>Thunderbird/Mozilla importszűrő</b></p><p>Válassza ki a Thunderbird/Mozilla alap üzenetkönyvtárát (általában ~/.thunderbird/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Megjegyzés:</b> ne válasszon ki olyan könyvtárat, amely <u>nem tartalmaz</u> mbox-fájlokat (például egy maildir könyvtárat). Ebben az esetben sok új mappa jöhet létre.</p><p>A mappastruktúrát is le tudja kérdezni az importáló, a mappák ide kerülnek: "Thunderbird-Import".</p>

en:  (default)
hu:  (alapértelmezett)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: From:
hu: Ettől:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: To:
hu: Eddig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Current:
hu: Aktuális:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textStatus)
en: Importing in progress...
hu: Importálás folyik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Total:
hu: Összesen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select Profile:
hu: Profilválasztás:

en: Error: failed to read temporary file at %1
hu: Hiba: nem lehet olvasni a(z) %1 ideiglenes fájlt

en: <b>Warning:</b> Got a bad message folder, adding to root folder.
hu: <b>Figyelmeztetés:</b> hibás üzenetmappa érkezett, a gyökérkönyvtárhoz lett csatolva.

en: <b>Warning:</b> Could not check that the folder already exists. Reason: %1
hu: <b>Figyelmeztetés:</b> Nem sikerült ellenőrizni, hogy a mappa létezik-e. Ok: %1

en: <b>Error:</b> Could not create folder. Reason: %1
hu: <b>Hiba:</b> a mappát nem sikerült létrehozni. Ok: %1

en: <b>Warning:</b> Could not fetch mail in folder %1. Reason: %2 You may have duplicate messages.
hu: <b>Figyelmeztetés:</b> a(z) „%1” mappába nem tölthetők le a levelek. Ok: %2 Lehetséges, hogy az üzenetek kettőzve vannak.

en: <b>Warning:</b> Got an invalid message in folder %1.
hu: <b>Figyelmeztetés:</b> érvénytelen üzenet a(z) %1 mappában.

en: <b>Error:</b> Could not add message to folder %1. Reason: %2
hu: <b>Hiba:</b> az üzenetet nem sikerült a(z) %1 mappába tenni. Ok: %2

en: Unable to retrieve folder for folder path %1.
hu: Nem lehet lekérni a mappákat a(z) „%1” mappaútvonalon.
