kmailcvt - en to nb translation catalogue (102 entries)

en: Import Balsa Local Mails and Folder Structure
nb: Importer lokale e-poster og mappestrukturen fra Balsa

en: <p><b>Balsa import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Balsa mailfolder (usually ~/mail/).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Balsa-Import".</p>
nb: <p><b>Importfilter for Balsa</b></p><p>Velg basismappe for din lokale Balsa-postmappe (vanligvis ~/mail/).</p><p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen, vil mappene bli lagret under «Balsa-Import».</p>

en: No directory selected.
nb: Ingen mappe valgt

en: No files found for import.
nb: Ingen filer funnet for import

en: Finished importing emails from %1
nb: Ferdig med å importere e-poster fra %1

en: 1 duplicate message not imported | %1 duplicate messages not imported
nb[0]: 1 duplikatmelding ble ikke importert
nb[1]: %1 duplikatmeldinger ble ikke importert

en: Finished import, canceled by user.
nb: Ferdig å importere, avbrutt av brukeren.

[ctx: define folder name where we import evolution mails]
en: Evolution-Import
nb: Evolution-mport

en: Import folder %1...
nb: Importer mappa %1 …

en: Could not import %1
nb: Kunne ikke importere %1

en: Import Claws-mail Maildirs and Folder Structure
nb: Importer e-post og mappestruktur fra Claws Mail

en: <p><b>Claws-mail import filter</b></p><p>Select the base directory of the Claws-mail mailfolder you want to import (usually: ~/Mail ).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "ClawsMail-Import" in your local folder.</p><p>This filter also recreates the status of message, e.g. new or forwarded.</p>
nb: <p><b>Importfilter for Claws Mail</b></p> <p>Velg  basismappe for den  Claws-mail-mappa du vil importere (vanligvis ~/Mail).</p> <p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen så vil mappene bli lagret under "ClawsMail-Import" i din lokale e-postmappe.</p> <p>Dette filteret opprettholder også statusen på meldingene, f.eks. Ny eller Videresendt.</p>

en: Import Evolution 1.x Local Mails and Folder Structure
nb: Importer lokale e-poster og mappestrukturen fra Evolution 1.x

en: <p><b>Evolution 1.x import filter</b></p><p>Select the base directory of Evolution's mails (usually ~/evolution/local).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
nb: <p><b>Importfilter for Evolution 1.x</b></p><p>Velg din lokale Evolution-postmappe (vanligvis ~/.evolution/mail/local/).</p><p><b>Merk:</b> Aldri velg en mappe som <u>ikke</u> inneholder mbox-filer (for eksempel en maildir). Om du likevel gjør det vil du få mange nye mapper.</p><p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen, vil mappene bli lagret under «Evolution-Import».</p>

en: Unable to open %1, skipping
nb: Klarte ikke åpne %1, hopper over

en: Importing emails from %1...
nb: Importerer e-post fra %1 …

en: Import Evolution 2.x Local Mails and Folder Structure
nb: Importer lokale e-poster og mappestruktur fra Evolution 2.x

en: <p><b>Evolution 2.x import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Evolution mailfolder (usually ~/.evolution/mail/local/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
nb: <p><b>Importfilter for Evolution 2.x</b></p><p>Velg din lokale Evolution-e-postmappe (vanligvis ~/.evolution/mail/local/).</p><p><b>Merk:</b> Aldri velg en mappe som <u>ikke</u> inneholder mbox-filer (for eksempel en maildir). Hvis du gjør det vil du få mange nye mapper.</p><p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen, vil mappene bli lagret under «Evolution-Import».</p>

en: Start import file %1...
nb: Start import av fila %1 …

en: Import Evolution 3.x Local Mails and Folder Structure
nb: Importer lokale e-poster og mappestrukturen fra Evolution 3.x

en: <p><b>Evolution 3.x import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Evolution mailfolder (usually ~/.local/share/evolution/mail/local/).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
nb: <p><b>Importfilter for Evolution 3.x</b></p><p>Velg basismappe for din lokale Evolution-postmappe (vanligvis ~/.local/share/evolution/mail/local/).</p><p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen, vil mappene bli lagret under «Evolution-Import».</p>

en: Import KMail Maildirs and Folder Structure
nb: Importer e-post og mappestruktur fra KMail

en: Could not import %1, duplicated message
nb: Kunne ikke importere %1, duplisert melding

en: Import KMail Archive File
nb: Importer KMail-arkivfil

en: <p><b>KMail Archive File Import Filter</b></p><p>This filter will import archives files previously exported by KMail.</p><p>Archive files contain a complete folder subtree compressed into a single file.</p>
nb: <p><b>Importfilter for KMail-arkiv</b></p><p>Dette filteret importerer arkivfiler som tidligere er eksportert fra KMail.</p><p>Arkivfiler inneholder et fullstendig mappesubtre komprimert til en enkelt fil.</p>

en: Importing folder '%1'...
nb: Importerer mappa «%1» …

en: Unexpected subfolder %1 in folder %2.
nb: Uventet undermappe %1 i mappa %2.

en: No subfolder named 'cur' in folder %1.
nb: Det er ingen undermappe som heter «cur» i mappa %1.

en: Unexpected subdirectory named '%1'.
nb: Uventet undermappe med navn «%1».

en: Select KMail Archive File to Import
nb: Velg en KMail arkivfil som skal importeres

en: Please select an archive file that should be imported.
nb: Velg en arkivfil som skal importeres.

en: The file '%1' does not appear to be a valid archive.
nb: Fila «%1» ser ikke ut til å være et gyldig arkiv.

en: Unable to open archive file '%1'
nb: Klarer ikke å åpne arkivfila «%1»

en: Counting files in archive...
nb: Teller filer i arkivet …

en: Importing the archive file '%1' into the folder '%2' succeeded.
nb: Fullført importering av arkivfila «%1» inn  i mappa «%2».

en: 1 message was imported. | %1 messages were imported.
nb[0]: 1 melding ble importert.
nb[1]: %1 meldinger ble importert.

en: Importing the archive failed.
nb: Det lyktes ikke å importere arkivet.

en: Import Lotus Notes Emails
nb: Importer e-post fra «Lotus Notes»

en: <p><b>Lotus Notes Structured Text mail import filter</b></p><p>This filter will import Structure Text files from an exported Lotus Notes email client into KMail. Use this filter if you want to import mails from Lotus or other mailers that use Lotus Notes' Structured Text format.</p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the imported messages will be stored in subfolders named by the files they came from under: "LNotes-Import" in your local folder.</p>
nb: <p><b>Importfilter for e-post i strukturert tekst fra Lotus Notes</b></p><p>Dette filteret vil importere strukturerte tekstfiler fra en eksportert Lotus Notes e-postklient til KMail. Bruk dette filteret hvis du vil importere e-poster fra Lotus Notes eller andre e-postprogrammer som bruker Lotusformatet "Strukturert tekstformat" (Structured Text format).</p><p><b>Merk:</b> Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen vil importerte meldinger havne i mapper under «LNotes-Import» i din lokale e-postmappe. Disse mappene vil få navn etter filene som e-postene kom fra</p>

en: All Files (*)
nb: Alle filer (*)

en: No files selected.
nb: Ingen filer valgt.

en: Importing emails from %1
nb: Importerer e-post fra %1

[ctx: Define folder name where we import lotus note mails]
en: LNotes-Import
nb: LNotes-importer

en: Message %1
nb: Melding %1

en: Import From OS X Mail
nb: Importer mapper fra «OS X Mail»

en: <p><b>OS X Mail Import Filter</b></p><p>This filter imports e-mails from the Mail client in Apple Mac OS X.</p>
nb: <p><b>Filter for import av meldinger fra OS X Mail</b></p> <p>Dette filteret importerer meldinger fra e-postklienten i Apple Max OS X.</p>

en: 1 duplicate message not imported to folder %2 in KMail | %1 duplicate messages not imported to folder %2 in KMail
nb[0]: 1 duplikat melding ikke importert til mappa %2 i KMail
nb[1]: %1 duplikatmeldinger ble ikke importert til mappa %2 i KMail

en: Import mailman gzip Files
nb: Importer gzip-filer fra mailman

en: <p><b>mailman gzip import filter</b></p><p>This filter will import mailman gzipped files into KMail.</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into folders named after the file they came from, prefixed with MAILMAN-</p>
nb: <p><b>Importfilter for mailman gzip-filer</b></p><p>Dette filteret vil importere mailman-filer i gzip-format til KMail.</p><p><b>Merk:</b> E-poster blir importert til mapper som får navn etter den fila de kom fra og med forstavelsen MAILMAN-</p>

en: Unable to open archive file '%1', skipping
nb: Klarer ikke å åpne arkivfila «%1», hopper over den

en: Import mbox Files (UNIX, Evolution)
nb: Importer mbox-filer (Unix, Evolution)

en: Laurence Anderson <p>( Filter accelerated by Danny Kukawka )</p>
nb: Laurence Anderson <p>( Filter gjort raskere av Danny Kukawka )</p>

en: <p><b>mbox import filter</b></p><p>This filter will import mbox files into KMail. Use this filter if you want to import mails from Ximian Evolution or other mailers that use this traditional UNIX format.</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into folders named after the file they came from, prefixed with MBOX-</p>
nb: <p><b>Importfilter for mbox</b></p><p>Dette filteret vil importere mbox-filer til KMail. Bruk dette filteret hvis du vil importere e-poster fra Ximian Evolution eller andre e-postprogrammer som bruker dette tradisjonelle UNIX-formatet.</p><p><b>Merk:</b> E-poster blir importert til mapper som får navn etter den fila de kom fra og med forstavelsen «MBOX-»</p>

en: Import Outlook Express Emails
nb: Importer Outlook Express e-poster

en: Laurence Anderson <br>( Filter enhanced by Danny Kukawka )</p>
nb: Laurence Anderson <br>( Filter forbedret av Danny Kukawka )</p>

en: <p><b>Outlook Express 4/5/6 import filter</b></p><p>You will need to locate the folder where the mailbox has been stored by searching for .dbx or .mbx files under <ul><li><i>C:\Windows\Application Data</i> in Windows 9x</li><li><i>Documents and Settings</i> in Windows 2000 or later</li></ul></p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the folders from Outlook Express 5 and 6 will be stored under: "OE-Import" in your local folder.</p>
nb: <p><b>Importfilter for Outlook Express 4/5/6</b></p><p>Finn mappa der e-posten er lagret ved å søke etter: .dbx- eller .mbx-filer under <ul><li><i>C:\Windows\Application Data</i> i Windows 9x</li><li><i>Documents and Settings</i> i Windows 2000 eller senere</li></ul></p> <p><b>Merk:</b>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen vil mapper fra Outlook Express 5 og 6 bli lagret under "OE-Import" i din lokale e-postmappe.</p>

en: No Outlook Express mailboxes found in directory %1.
nb: Fant ingen postkasser for Outlook Express i mappa %1.

en: Import folder structure...
nb: Importer mappestrukturen …

en: Finished importing Outlook Express emails
nb: Ferdig å importere e-post fra Outlook Express

en: Unable to open mailbox %1
nb: Klarer ikke åpne postboksen %1

en: Importing OE4 Mailbox %1
nb: Importerer OE4-postboksen %1

en: Importing OE5+ Mailbox %1
nb: Importerer OE5+-postboksen %1

en: Importing OE5+ Folder file %1
nb: Importerer mappefila %1 fra OE5+

en: Import Opera Emails
nb: Importer e-post fra Opera

en: <p><b>Opera email import filter</b></p><p>This filter will import mails from Opera mail folder. Use this filter if you want to import all mails within a account in the Opera maildir.</p><p>Select the directory of the account (usually ~/.opera/mail/store/account*).</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into a folder named after the account they came from, prefixed with OPERA-</p>
nb: <p><b>Importfilter for Opera</b></p><p>Dette filteret vil importere e-poster fra Opera. Bruk dette filteret hvis du vil importere alle e-postene fra en konto i Operas «maildir»-mappe.</p><p>Velg konto-mappa (vanligvis ~/.opera/mail/store/account*).</p><p><b>Merk:</b> E-poster vil bli importert til en mappe som får navn etter kontoen de kom fra og med forstavelsen «OPERA-»</p>

en: Importing new mail files...
nb: Importerer nye e-postfiler …

en: Counting files...
nb: Teller filer …

en: Import Plain Text Emails
nb: Importer e-post i ren tekst

en: <p>Select the directory containing the emails on your system. The emails are placed in a folder with the same name as the directory they were in, prefixed by PLAIN-</p><p>This filter will import all .msg, .eml and .txt emails.</p>
nb: <p>Velg mappa som inneholder e-posten din på systemet. E-postene er plassert i en mappe med samme navnet som mappa de var i med forstavelsen «PLAIN-»</p><p>Dette filteret importerer alle .msg, .eml og .txt e-poster.</p>

en: Import Folders From Pegasus-Mail
nb: Importer mapper fra Pegasus-e-post

en: Holger Schurig <br>( rewritten by Danny Kukawka )
nb: Holger Schurig <br>( omskrevet av Danny Kukawka )

en: <p>Select the Pegasus-Mail directory on your system (containing *.CNM, *.PMM and *.MBX files). On many systems this is stored in C:\pmail\mail or C:\pmail\mail\admin</p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "PegasusMail-Import".</p>
nb: <p>Velg mappa for Pegasus-e-post på systemet (som inneholder *.CNM, *.PMM og *.MBX-filer). På mange systemer er disse lagret i C:\Pmail\mail eller C:\pmail\mail\admin </p><p><b>Merk:</b> Siden det er mulig å importere mappestrukturen vil mappene bli lagret under «PegasusMail-Import».</p>

en: Cannot parse the folder structure; continuing import without subfolder support.
nb: Klarte ikke å tolke mappestrukturen; fortsetter importeringa uten støtte for undermapper.

en: Importing new mail files ('.cnm')...
nb: Importerer filer med ny e-post («.cnm») …

en: Importing mail folders ('.pmm')...
nb: Importerer postmapper («.pmm») …

en: Importing 'UNIX' mail folders ('.mbx')...
nb: Importerer «UNIX» e-postmapper («.mbx») …

en: Importing %1
nb: Importerer %1

en: Parsing the folder structure...
nb: Tolker mappestrukturen …

en: Import Sylpheed Maildirs and Folder Structure
nb: Importer e-post og mappestruktur fra Sylpheeds «Maildir»

en: <p><b>Sylpheed import filter</b></p><p>Select the base directory of the Sylpheed mailfolder you want to import (usually: ~/Mail ).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Sylpheed-Import" in your local folder.</p><p>This filter also recreates the status of message, e.g. new or forwarded.</p>
nb: <p><b>Importfilter for Sylpheed</b></p> <p>Velg hvilken mappe du vil legge Sylpheeds «maildir» i (vanligvis ~/Mail).</p> <p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen så vil mappene bli lagret under "Sylpheed-Import" i din lokale e-postmappe.</p> <p>Dette filteret opprettholder også statusen på meldingene, f.eks. Ny eller Videresendt.</p>

[ctx: define folder name where we will import sylpheed mails]
en: Sylpheed-Import
nb: Sylpheed-import

en: Import The Bat! Mails and Folder Structure
nb: Importer e-post-meldinger og mappestruktur fra «The Bat!»

en: <p><b>The Bat! import filter</b></p><p>Select the base directory of the 'The Bat!' local mailfolder you want to import.</p><p><b>Note:</b> This filter imports the *.tbb-files from 'The Bat!' local folder, e.g. from POP accounts, and not from IMAP/DIMAP accounts.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "TheBat-Import" in your local account.</p>
nb: <p><b>Importfilter for The Bat!</b></p><p>Velg bunnmappa til de e-postmeldingene i «The Bat!» du vil importere.</p><p><b>Merk.</b>  Dette filteret importerer *.tbb-filer fra e-postmappene i «The Bat!», det vil si fra POP-kontoen og ikke fra IMAP/DIMAP-kontoen.</p><p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen så vil mappene bli lagret under «The Bat.import» i din lokale e-postmappe.</p>

[ctx: Define folder where we will import thebat mails]
en: TheBat-Import
nb: TheBat-import

en: Import Thunderbird/Mozilla Local Mails and Folder Structure
nb: Importer lokale meldinger og mappestruktur fra Thunderbird/Mozilla

en: <p><b>Thunderbird/Mozilla import filter</b></p><p>Select your base Thunderbird/Mozilla mailfolder (usually ~/.thunderbird/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example, a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Thunderbird-Import".</p>
nb: <p><b>Importfilter for Thunderbird/Mozilla</b></p><p>Velg din Thunderbird/Mozilla postmappe (vanligvis ~/thunderbird/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Merk:</b> Aldri velg en mappe som <u>ikke</u> inneholder mbox-filer (for eksempel «maildir»). Hvis du likevel gjør det vil du få mange nye mapper.</p><p>Siden det er mulig å gjenopprette mappestrukturen, vil mappa bli lagret under «Thunderbird-Import»</p>

en:  (default)
nb:  (standard)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: From:
nb: Fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: To:
nb: Til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Current:
nb: Gjeldende:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textStatus)
en: Importing in progress...
nb: Importerer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, current) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, to) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, from)
en: ...
nb:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Total:
nb: Totalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select Profile:
nb: Velg profil:

en: Error: failed to read temporary file at %1
nb: Feil: Klarte ikke å lese midlertidig fil ved %1

en: <b>Warning:</b> Got a bad message folder, adding to root folder.
nb: <b>Advarsel:</b> Fant en ugyldig meldingsmappe, legger den til rotmappa.

en: <b>Warning:</b> Could not check that the folder already exists. Reason: %1
nb: <b>Advarsel:</b>Klarte ikke se etter om mappa finnes fra før. Årsak: %1

en: <b>Error:</b> Could not create folder. Reason: %1
nb: <b>Feil:</b> Klarte ikke opprette mappe. Årsak: %1.

en: <b>Warning:</b> Could not fetch mail in folder %1. Reason: %2 You may have duplicate messages.
nb: <b>Advarsel:</b> Klarte ikke hente e-post i mappe %1. Årsak: %2  Du har muligens dupliserte meldinger.

en: <b>Warning:</b> Got an invalid message in folder %1.
nb: <b>Advarsel:</b> Fant en ugyldig melding i mappa %1.

en: <b>Error:</b> Could not add message to folder %1. Reason: %2
nb: <b>Feil:</b> Klarte ikke legge til melding i mappa %1. Årsak: %2

en: Unable to retrieve folder for folder path %1.
nb: Klarte ikke å hente en mappe for mappestien %1.
