kmailcvt - en to nn translation catalogue (116 entries)

en: Import Balsa Local Mails and Folder Structure
nn: Importer lokal e-post og mappestruktur frå Balsa

en: <p><b>Balsa import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Balsa mailfolder (usually ~/mail/).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Balsa-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Balsa</b></p><p>Vel e-postmappa til Balsa (vanlegvis «~/mail/»).</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «Balsa-import».</p>

en: No directory selected.
nn: Inga mappe er vald.

en: No files found for import.
nn: Fann ikkje nokon filer som kunne importerast.

en: Finished importing emails from %1
nn: Ferdig med å importera e-post frå %1

en: 1 duplicate message not imported | %1 duplicate messages not imported
nn[0]: Éi duplikatmelding vart ikkje importert
nn[1]: %1 duplikatmeldingar vart ikkje importerte

en: Finished import, canceled by user.
nn: Importeringa vart avbroten av brukaren.

[ctx: define folder name where we import evolution mails]
en: Evolution-Import
nn: Evolution-import

en: Import folder %1...
nn: Importer mappa %1 …

en: Could not import %1
nn: Klarte ikkje importera %1

en: Import Claws-mail Maildirs and Folder Structure
nn: Importer e-post og mappestruktur frå Claws-mail

en: <p><b>Claws-mail import filter</b></p><p>Select the base directory of the Claws-mail mailfolder you want to import (usually: ~/Mail ).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "ClawsMail-Import" in your local folder.</p><p>This filter also recreates the status of message, e.g. new or forwarded.</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Claws-mail</b></p><p>Vel e-postmappa til Sylpheed (vanlegvis «~/Mail/»).</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «ClawsMail-import».</p><p>Dette filteret tek òg vare på statusen til meldingane, som at dei er lesne eller vidaresende.</p>

[ctx: define folder name where we will import clawsmail mails]
en: ClawsMail-Import
nn: ClawsMail-import

en: Import Evolution 1.x Local Mails and Folder Structure
nn: Importer lokal e-post og mappestruktur frå Evolution 1.x

en: Simon MARTIN<br /><br />( Filter accelerated by Danny Kukawka )
nn: Simon MARTIN<br /><br />(Filter akselerert av Danny Kukawka)

en: <p><b>Evolution 1.x import filter</b></p><p>Select the base directory of Evolution's mails (usually ~/evolution/local).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Evolution 1.x</b></p><p>Vel e-postmappa til Evolution (vanlegvis «~/.evolution/local/»).</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under, vert mappene lagra under «Evolution-import».</p>

en: Unable to open %1, skipping
nn: Klarte ikkje opna %1. Hoppar over.

en: Importing emails from %1...
nn: Importerer e-post frå %1 …

en: Import Evolution 2.x Local Mails and Folder Structure
nn: Importer lokal e-post og mappestruktur frå Evolution 2.x

en: <p><b>Evolution 2.x import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Evolution mailfolder (usually ~/.evolution/mail/local/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Evolution 2.x</b></p><p>Vel e-postmappa til Evolution (vanlegvis «~/.evolution/mail/local/»).</p><p><b>Merk:</b> Ikkje vel ei mappe som inneheld <u>noko anna</u> enn mbox-filer (eksempelvis ei maildir-mappe). Dersom du gjer det, vil du få massevis av nye mapper.</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «Evolution-import».</p>

en: Start import file %1...
nn: Start import av fila %1 …

en: Import Evolution 3.x Local Mails and Folder Structure
nn: Importer lokal e-post og mappestruktur frå Evolution 3.x

en: <p><b>Evolution 3.x import filter</b></p><p>Select the base directory of your local Evolution mailfolder (usually ~/.local/share/evolution/mail/local/).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Evolution-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Evolution 3.x</b></p><p>Vel e-postmappa til Evolution (vanlegvis «~/.local/share/evolution/mail/local/»).</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under, vert mappene lagra under «Evolution-import».</p>

en: Import Icedove Mails and Folder Structure
nn: Importer e-post og mappestruktur frå Icedove

en: <p><b>Icedove import filter</b></p><p>Select your base Icedove mailfolder (usually ~/.icedove/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example, a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Icedove-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Icedove</b></p><p>Vel e-postmappa til Icedove (vanlegvis «~/.icedove/*.default/Mail/Local Folders/»).</p><p><b>Merk:</b>Ikkje vel ei mappe som inneheld <u>noko anna</u> enn mbox-filer (eksempelvis ei maildir-mappe). Dersom du gjer det, får du massevis av nye mapper.</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «Icedove-import».</p>

en: Import KMail Maildirs and Folder Structure
nn: Importer e-post og mappestruktur frå KMail

en: <p><b>KMail import filter</b></p><p>Select the base directory of the KMail mailfolder you want to import.</p><p><b>Note:</b> Never select your current local KMail maildir (usually ~/Mail or ~/.kde/share/apps/kmail/mail ): in this case, ImportWizard may become stuck in a continuous loop. </p><p>This filter does not import KMail mailfolders with mbox files.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "KMail-Import" in your local folder.</p>
nn: <p><b>Importfilter for KMail</b></p><p>Vel mappa som inneheld e-postane du vil importera frå KMail.</p><p><b>Merk:</b> Ikkje vel den gjeldande lokale e-postmappa di i KMail (vanlegvis «~/Mail» eller «~/.kde/share/apps/kmail/mail»). Då kan importerings­vegvisaren verta gåande i ei uendeleg lykkje.</p><p>Dette filteret importerer ikkje e-postmapper frå KMail som inneheld mbox-filer.</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «KMail-import».</p>

en: Could not import %1, duplicated message
nn: Klarte ikkje importera %1 – duplikatmelding

en: Import KMail Archive File
nn: Importer KMail-arkivfil

en: <p><b>KMail Archive File Import Filter</b></p><p>This filter will import archives files previously exported by KMail.</p><p>Archive files contain a complete folder subtree compressed into a single file.</p>
nn: <p><b>Importeringsfilter for KMail-arkivfiler</b></p><p>Dette filteret importerer arkivfiler som er eksporterte frå KMail.</p><p>Arkiveringsfilene inneheld ein fullstendig mappestruktur komprimert ned til éi fil.</p>

en: Importing folder '%1'...
nn: Importerer mappa %1 …

en: Unexpected subfolder %1 in folder %2.
nn: Uventa undermappe %1 i mappa %2.

en: No subfolder named 'cur' in folder %1.
nn: Undermappa «cur» finst ikkje i mappa %1.

en: Unexpected subdirectory named '%1'.
nn: Uventa tettleiksnummer %1.

en: Select KMail Archive File to Import
nn: Vel KMail-arkivfila du vil importera

en: KMail Archive Files
nn: KMail-arkivfiler

en: Please select an archive file that should be imported.
nn: Vel arkivfila du vil importera.

en: No archive selected.
nn: Inga arkivfil er vald.

en: The file '%1' does not appear to be a valid archive.
nn: Fila «%1» ser ikkje ut til å vera eit gyldig arkiv.

en: Unable to open archive file '%1'
nn: Klarte ikkje opna arkivfila «%1».

en: Counting files in archive...
nn: Tel filer i arkivet …

en: Importing the archive file '%1' into the folder '%2' succeeded.
nn: Arkivfila «%1» er no importert til mappa «%2».

en: 1 message was imported. | %1 messages were imported.
nn[0]: 1 melding vart importert.
nn[1]: %1 meldingar vart importerte.

en: Importing the archive failed.
nn: Feil ved importering av arkivet.

en: Import Lotus Notes Emails
nn: Importer e-post frå Lotus Notes

en: <p><b>Lotus Notes Structured Text mail import filter</b></p><p>This filter will import Structure Text files from an exported Lotus Notes email client into KMail. Use this filter if you want to import mails from Lotus or other mailers that use Lotus Notes' Structured Text format.</p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the imported messages will be stored in subfolders named by the files they came from under: "LNotes-Import" in your local folder.</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Lotus Notes Structured Text</b></p><p>Dette filteret vil importera Structured Text-filer frå eit eksportert Lotus Notes-e-postprogram og til KMail. Bruk dette filteret viss du vil importera e-postar frå Lotus eller andre e-postprogram som brukar Structured Text-formatet til Lotus.</p><p><b>Merk:</b> Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert meldingane lagra i undermapper med same namn som filene dei kom frå, under «LNotes-import».</p>

en: All Files (*)
nn: Alle filer (*)

en: No files selected.
nn: Ingen filer er valde.

en: Importing emails from %1
nn: Importerer e-post frå %1

[ctx: Define folder name where we import lotus note mails]
en: LNotes-Import
nn: LNotes-import

en: Message %1
nn: Melding %1

en: Import From OS X Mail
nn: Importer mapper frå OS X Mail

en: Chris Howells<br /><br />Filter accelerated by Danny Kukawka )
nn: Chris Howells<br /><br />(Filter akselerert av Danny Kukawka)

en: <p><b>OS X Mail Import Filter</b></p><p>This filter imports e-mails from the Mail client in Apple Mac OS X.</p>
nn: <p><b>Filter for import frå OS X Mail</b></p><p>Dette filteret importerer meldingar frå e-postprogrammet i Apple Mac OS X.</p>

en: 1 duplicate message not imported to folder %2 in KMail | %1 duplicate messages not imported to folder %2 in KMail
nn[0]: Éi duplikatmelding vart ikkje importert til mappa %2 i KMail
nn[1]: %1 duplikatmeldingar vart ikkje importerte til mappa %2 i KMail

en: Import mailman gzip Files
nn: Importer gzip-filer frå Mailman

en: <p><b>mailman gzip import filter</b></p><p>This filter will import mailman gzipped files into KMail.</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into folders named after the file they came from, prefixed with MAILMAN-</p>
nn: <p><b>Filter for import av gzip-filer frå Mailman</b></p><p>Dette filteret importerer gzippa meldingsarkiv frå Mailman til KMail.</p><p><b>Merk:</b> E-postane vert importerte til mapper med namn baserte på filene dei kom frå, pluss prefikset «MAILMAN-».</p>

en: gzip Files
nn: Gzip-filer

en: Unable to open archive file '%1', skipping
nn: Klarte ikkje opna arkivfila «%1». Hoppar over.

en: Import mbox Files (UNIX, Evolution)
nn: Importer mbox-filer (UNIX, Evolution)

en: Laurence Anderson <p>( Filter accelerated by Danny Kukawka )</p>
nn: Laurence Anderson<p>(Filter akselerert av Danny Kukawka)</p>

en: <p><b>mbox import filter</b></p><p>This filter will import mbox files into KMail. Use this filter if you want to import mails from Ximian Evolution or other mailers that use this traditional UNIX format.</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into folders named after the file they came from, prefixed with MBOX-</p>
nn: <p><b>Filter for import frå mbox</b></p><p>Dette filteret vil importera mbox-filer til KMail. Bruk dette filteret dersom du vil importera e-post frå Ximian Evolution eller andre e-postprogram som brukar dette tradisjonelle UNIX-formatet.</p><p><b>Merk:</b>Meldingane vert importerte til mapper med same namn som filene dei kom frå, med forstavinga «MBOX-».</p>

en: mbox Files
nn: mbox-filer

en: Import Outlook Express Emails
nn: Importer e-post frå Outlook Express

en: Laurence Anderson <br>( Filter enhanced by Danny Kukawka )</p>
nn: Laurence Anderson<br>(Filter akselerert av Danny Kukawka)</p>

en: <p><b>Outlook Express 4/5/6 import filter</b></p><p>You will need to locate the folder where the mailbox has been stored by searching for .dbx or .mbx files under <ul><li><i>C:\Windows\Application Data</i> in Windows 9x</li><li><i>Documents and Settings</i> in Windows 2000 or later</li></ul></p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the folders from Outlook Express 5 and 6 will be stored under: "OE-Import" in your local folder.</p>
nn: <p><b>Importfilter for Outlook Express 4/5/6</b></p><p>Du må finna mappa der e-postboksen er lagra ved å søkja etter .dbx- eller .mbx-filer under <ul><li><i>C:\Windows\Application Data</i> i Windows 9x, eller</li><li><i>Documents and Settings</i> i Windows 2000 eller seinare.</li></ul></p><p><b>Merk:</b> Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «OE-import».</p>

en: No Outlook Express mailboxes found in directory %1.
nn: Fann ikkje nokon postboksar for Outlook Express i mappa %1.

en: Import folder structure...
nn: Importer mappestruktur …

en: Finished importing Outlook Express emails
nn: Ferdig med å importera e-post frå Outlook Express

en: Unable to open mailbox %1
nn: Klarte ikkje opna postboksen %1

en: Importing OE4 Mailbox %1
nn: Importerer OE4-postboksen %1

en: Importing OE5+ Mailbox %1
nn: Importerer OE5+-postboksen %1

en: Importing OE5+ Folder file %1
nn: Importerer OE5+-mappefila %1

en: Import Opera Emails
nn: Importer e-post frå Opera

en: <p><b>Opera email import filter</b></p><p>This filter will import mails from Opera mail folder. Use this filter if you want to import all mails within a account in the Opera maildir.</p><p>Select the directory of the account (usually ~/.opera/mail/store/account*).</p><p><b>Note:</b> Emails will be imported into a folder named after the account they came from, prefixed with OPERA-</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Opera</b></p><p>Dette filteret vil importera e-post frå Opera. Bruk filteret dersom du vil importera alle meldingane frå ein konto i Opera.</p><p>Vel mappa som inneheld kontoen (vanlegvis «~/.opera/mail/store/account*»).</p><p><b>Merk:</b> E-postane vert importerte til mapper med same namn som filene dei kom frå, med forstavinga «OPERA-».</p>

en: Importing new mail files...
nn: Importerer nye e-postfiler …

en: Counting files...
nn: Tel filer …

en: Import Plain Text Emails
nn: Importer e-post i rein tekst

en: <p>Select the directory containing the emails on your system. The emails are placed in a folder with the same name as the directory they were in, prefixed by PLAIN-</p><p>This filter will import all .msg, .eml and .txt emails.</p>
nn: <p>Vel mappa som inneheld e-postmeldingane. Meldingane vert plasserte i ei mappe med same namnet som mappa dei var i, med forstavinga «PLAIN-»</p><p>Dette filteret vil importera alle .msg-, .eml- og .txt-filer.</p>

en: Import Folders From Pegasus-Mail
nn: Importer mapper frå Pegasus Mail

en: Holger Schurig <br>( rewritten by Danny Kukawka )
nn: Holger Schurig<br>(omskrive av Danny Kukawka)

en: <p>Select the Pegasus-Mail directory on your system (containing *.CNM, *.PMM and *.MBX files). On many systems this is stored in C:\pmail\mail or C:\pmail\mail\admin</p><p><b>Note:</b> Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "PegasusMail-Import".</p>
nn: <p>Vel mappa for Pegasus Mail på systemet (som inneheld .cnm-, .pmm- og .mbx-filer). På mange system er desse lagra i «C:\pmail\mail» eller «C:\pmail\mail\admin».</p><p><b>Merk:</b> Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «Pegasus Mail-import».</p>

en: Cannot parse the folder structure; continuing import without subfolder support.
nn: Klarar ikkje lesa mappestrukturen. Importen held fram utan støtte for undermapper.

en: Importing new mail files ('.cnm')...
nn: Importerer filer med ny e-post («.cnm») …

en: Importing mail folders ('.pmm')...
nn: Importerer e-postmapper («.pmm») …

en: Importing 'UNIX' mail folders ('.mbx')...
nn: Importerer UNIX-e-postmapper («.mbx») …

[ctx: define folder name when we will import pegasus mail]
en: PegasusMail-Import
nn: PegasusMail-import

en: Importing %1
nn: Importerer %1

en: Parsing the folder structure...
nn: Les mappestrukturen …

en: Import SeaMonkey Mails and Folder Structure
nn: Importer e-post og mappestruktur frå SeaMonkey

en: <p><b>SeaMonkey import filter</b></p><p>Select your base SeaMonkey mailfolder (usually ~/.icedove/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example, a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "SeaMonkey-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå SeaMonkey</b></p><p>Vel e-postmappa til SeaMonkey (vanlegvis «~/.icedove/*.default/Mail/Local Folders/»).</p> <p><b>Merk:</b>Ikkje vel ei mappe som inneheld <u>noko anna</u> enn mbox-filer (eksempelvis ei maildir-mappe). Dersom du gjer det, får du massevis av nye mapper.</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «SeaMonkey-import».</p>

en: Import Sylpheed Maildirs and Folder Structure
nn: Importer e-post og mappestruktur frå Sylpheed

en: <p><b>Sylpheed import filter</b></p><p>Select the base directory of the Sylpheed mailfolder you want to import (usually: ~/Mail ).</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Sylpheed-Import" in your local folder.</p><p>This filter also recreates the status of message, e.g. new or forwarded.</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Sylpheed</b></p><p>Vel e-postmappa til Sylpheed (vanlegvis «~/Mail/»).</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «Sylpheed-import».</p><p>Dette filteret tek òg vare på statusen til meldingane, som at dei er lesneeller vidaresende.</p>

[ctx: define folder name where we will import sylpheed mails]
en: Sylpheed-Import
nn: Sylpheed-import

en: Import The Bat! Mails and Folder Structure
nn: Importer e-post og mappestruktur frå The Bat!

en: <p><b>The Bat! import filter</b></p><p>Select the base directory of the 'The Bat!' local mailfolder you want to import.</p><p><b>Note:</b> This filter imports the *.tbb-files from 'The Bat!' local folder, e.g. from POP accounts, and not from IMAP/DIMAP accounts.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "TheBat-Import" in your local account.</p>
nn:  <p><b>Importfilter for The Bat!</b></p><p>Vel mappa som inneheld den lokale e-postmappa du vil importera frå The Bat!</p><p><b>Merk:</b> Dette filteret importerer .tbb-filene frå lokalmappa i The Bat!, altså frå POP-kontoar, men ikkje frå IMAP- og DIMAP-kontoar.</p><p>Sidan det er mogleg å gjenoppretta mappestrukturen, vert mappene lagra under «The Bat-import».</p>

[ctx: Define folder where we will import thebat mails]
en: TheBat-Import
nn: TheBat-import

en: Import Thunderbird/Mozilla Local Mails and Folder Structure
nn: Importer lokal e-post og mappestruktur frå Thunderbird/Mozilla

en: <p><b>Thunderbird/Mozilla import filter</b></p><p>Select your base Thunderbird/Mozilla mailfolder (usually ~/.thunderbird/*.default/Mail/Local Folders/).</p><p><b>Note:</b> Never choose a Folder which <u>does not</u> contain mbox-files (for example, a maildir): if you do, you will get many new folders.</p><p>Since it is possible to recreate the folder structure, the folders will be stored under: "Thunderbird-Import".</p>
nn: <p><b>Filter for import frå Thunderbird/Mozilla</b></p><p>Vel e-postmappa til Thunderbird/Mozilla (vanlegvis «~/.thunderbird/*.default/Mail/Local Folders/»).</p> <p><b>Merk:</b>Ikkje vel ei mappe som inneheld <u>noko anna</u> enn mbox-filer (eksempelvis ei maildir-mappe). Dersom du gjer det, får du massevis av nye mapper.</p><p>Sidan det er mogleg å gjenskapa mappestrukturen, vert mappene lagra under «Thunderbird-import».</p>

[ctx: @title:window]
en: Select thunderbird profile
nn: Vel Thunderbird-profil

en:  (default)
nn:  (standard)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: From:
nn: Frå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: To:
nn: Til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Current:
nn: Denne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textStatus)
en: Importing in progress...
nn: I gang med å importera …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, current) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, to) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, from)
en: ...
nn: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Total:
nn: Totalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select Profile:
nn: Vel profil:

en: Error: failed to read temporary file at %1
nn: Feil: Klarte ikkje lesa mellombels fil i «%1»

en: <b>Warning:</b> Got a bad message folder, adding to root folder.
nn: <b>Åtvaring:</b> Fann ei ugyldig meldingsmappe. Legg til rotmappa.

en: <b>Warning:</b> Could not check that the folder already exists. Reason: %1
nn: <b>Åtvaring:</b> Klarte ikkje sjekka at mappe alt finst. Grunn: %1

en: <b>Error:</b> Could not create folder. Reason: %1
nn: <b>Feil:</b> Klarte ikkje oppretta mappa. Grunn: %1

en: <b>Warning:</b> Could not fetch mail in folder %1. Reason: %2 You may have duplicate messages.
nn: <b>Åtvaring:</b> Klarte ikkje henta e-post i mappa «%1». Grunn: %2 Det kan vera du har duplikatmeldingar.

en: <b>Warning:</b> Got an invalid message in folder %1.
nn: <b>Åtvaring:</b> Fann ei ugyldig melding i mappa %1.

en: <b>Error:</b> Could not add message to folder %1. Reason: %2
nn: <b>Feil:</b> Klarte ikkje leggja meldinga til i mappa «%1». Grunn: %2

en: Unable to retrieve folder for folder path %1.
nn: Klarte ikkje henta mappe mappeadressa %1.
