libksane - en to bg translation catalogue (76 entries)

en: Open scan dialog
bg: Отваряне прозорец за сканиране

en: None
bg: Без

en: Auto
bg: Автоматично

en: Flatbed
bg: Плосък

en: Advanced
bg: Допълнително

en: Compression
bg: Компресия

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
bg: Задаване на метода на компресия на скенера за по-бързо сканиране, за сметка на качеството.

en: JPEG compression factor
bg: Коефициент на компресия на JPEG

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
bg: Задава компресията на JPEG. По-големите числа означават по-добра компресия, а по-малките – по-високо качество на изображението.

en: Batch scan
bg: Групово сканиране

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
bg: Постоянно сканиране с приставка за автоматично подаване на документи (ADF).

en: Duplex
bg: Двустранно

en: Enables scanning on both sides of the page.
bg: Включва двустранно сканиране на страници.

en: Geometry
bg: Геометрия

en: Length measurement
bg: Измерване на дължини

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
bg: Задава как се измерва и показва дължината на сканираното изображение, когато не може да се знае предварително при поточни сканирания.

en: Unknown
bg: Непознато

en: Unlimited
bg: Неограничено

en: Approximate
bg: Усреднено

en: Padded
bg: Уплътнено

en: Exact
bg: Точно

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
bg: <html>SANE (Scanner Access Now Easy)  не можа да намери нито едно устройство.<br>Проверете дали скенерът е свързан и включен<br>или проверете настройките на скенера на системата.<br>За подробности относно SANE посетете <a href='http://www.sane-project.org/'>страницата на SANE</a>.</html>

en: Reload devices list
bg: Презареждане списъка с устройства

en: Looking for devices. Please wait.
bg: Търсене на устройства. Моля, изчакайте!

en: Sorry. No devices found.
bg: Не са открити устройства.

en: Found devices:
bg: Открити устройства:

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom to Selection
bg: Мащабиране до избраното

en: Zoom to Fit
bg: Оптимално мащабиране

en: Clear Selections
bg: Изчистване на избраното

en: Waiting for the scan to start.
bg: Изчакване за започване на сканирането.

en: Cancel current scan operation
bg: Отмяна на текущото сканиране

en: Scan Preview Image (%1)
bg: Сканиране и предварителен преглед на изображение (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
bg: Преглед

en: Scan Final Image (%1)
bg: Сканиране на крайно изображение (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
bg: Сканиране

en: Basic Options
bg: Основни настройки

en: Advanced Options
bg: Разширени настройки

en: Scanner Specific Options
bg: Специфични настройки на скенер

en: Authentication required for resource: %1
bg: Изисква се автентикация за ресурса: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
bg: Изображението съдържа цветове с качество 16 бита на цвят, но е ограничено до качество 8 бита на цвят.

en: Scan Area Size
bg: Размер на областта за сканиране

en:  mm
bg:  мм

en:  inch
bg: инча

en: Width
bg: Широчина

en: Height
bg: Височина

en: X Offset
bg: Отместване по X

en: Y Offset
bg: Отместване по Y

en: Image intensity
bg: Интензитет на изображение

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
bg: Таблица за гама-корекция. В цветен режим тази опция влияе еднакво на червения, зеления и синия канал едновременно (т.е. това е гама таблица на интензитета).

en: Separate color intensity tables
bg: Разделяне таблиците за наситеност на цветове

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
bg: Прозрачност

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
bg: Негатив

en: Next scan starts in %1 s.
bg: Следващото сканиране започва след %1 с.

[ctx: @title:window]
en: General Error
bg: Обща грешка

[ctx: @title:window]
en: Information
bg: Информация

en: Custom
bg: Персонализиран

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
bg: Пейзаж

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
bg[0]: %1 точка
bg[1]: %1 точки

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
bg[0]: %1 бит
bg[1]: %1 бита

[ctx: Parameter and Unit (Millimeter)]
en: %1 mm
bg: %1 мм

[ctx: Parameter and Unit (seconds)]
en: %1 s
bg: %1 с

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
bg: Възстановяване

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
bg: Задаване

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
bg:  точки

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
bg:  бита

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Millimeter)]
en:  mm
bg:  мм

[ctx: SpinBox parameter unit (seconds), float]
en:  s
bg:  с

en: Brightness
bg: Яркост

en: Contrast
bg: Контраст

en: Gamma
bg: Гама

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
bg[0]:  точка
bg[1]:  точки

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
bg[0]:  бит
bg[1]:  бита

[ctx: SpinBox parameter unit (Millimeter)]
en:  mm |  mm
bg[0]:  мм
bg[1]:  мм

[ctx: SpinBox parameter unit (seconds)]
en:  s |  s
bg[0]:  с
bg[1]:  с
