libksane - en to ca translation catalogue (70 entries)

en: Open scan dialog
ca: Obre el diàleg d'escaneig

en: None
ca: Cap

en: Flatbed
ca: De superfície plana

en: Advanced
ca: Avançat

en: Compression
ca: Compressió

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
ca: Selecciona el mètode de compressió per a accelerar els escaneigs, possiblement a expenses de la qualitat de la imatge.

en: JPEG compression factor
ca: Factor de compressió del JPEG

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
ca: Defineix el factor de compressió del JPEG de l'escàner. Els números més grans indiquen una compressió millor, els números més petits indiquen una millor qualitat de la imatge.

en: Batch scan
ca: Escaneig per lots

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
ca: Habilita l'escaneig continu amb un alimentador automàtic de documents (ADF, en anglès).

en: Duplex
ca: Doble cara

en: Enables scanning on both sides of the page.
ca: Habilita l'escaneig de les dues cares de la pàgina.

en: Geometry
ca: Geometria

en: Length measurement
ca: Mesura de la longitud

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
ca: Selecciona com s'ha de mesurar i informar la longitud de la imatge escanejada, la qual és impossible de conèixer per avançat en els escàners d'alimentació per desplaçament.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: Approximate
ca: Aproximat

en: Padded
ca: Per farciment

en: Exact
ca: Exacte

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
ca: <html>El sistema de SANE (Scanner Access Now Easy) no ha pogut trobar cap dispositiu.<br>Verifiqueu que l'escàner estigui connectat i encès<br>o verifiqueu la configuració de l'escàner en el sistema.<br>Per als detalls quant al SANE, vegeu la <a href='http://www.sane-project.org/'>pàgina web de SANE</a>.</html>

en: Reload devices list
ca: Actualitza la llista de dispositius

en: Looking for devices. Please wait.
ca: S'estan cercant dispositius. Espereu, si us plau.

en: Sorry. No devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu.

en: Found devices:
ca: Dispositius trobats:

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom to Selection
ca: Zoom a la selecció

en: Zoom to Fit
ca: Zoom fins que ajusti

en: Clear Selections
ca: Neteja les seleccions

en: Waiting for the scan to start.
ca: S'està esperant que s'iniciï l'escaneig.

en: Cancel current scan operation
ca: Cancel·la l'operació actual d'escaneig

en: Scan Preview Image (%1)
ca: Escaneja una vista prèvia de la imatge (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Scan Final Image (%1)
ca: Escaneja la imatge final (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
ca: Escaneja

en: Basic Options
ca: Opcions bàsiques

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Scanner Specific Options
ca: Opcions específiques de l'escàner

en: Authentication required for resource: %1
ca: Es requereix autenticació per al recurs: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
ca: Les dades de la imatge tenien 16 bits per color, però la profunditat de color s'ha truncat a 8 bits per color.

en: Scan Area Size
ca: Mida de l'àrea d'escaneig

en:  inch
ca:  polzada

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: X Offset
ca: Desplaçament X

en: Y Offset
ca: Desplaçament Y

en: Image intensity
ca: Intensitat de la imatge

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
ca: Taula de la correcció gamma. En el mode de color aquesta opció afecta igualment els canals vermell, verd i blau simultàniament (és a dir, és una taula d'intensitat de la gamma).

en: Separate color intensity tables
ca: Separa les taules d'intensitat del color

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
ca: Transparència

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
ca: Negatiu

en: Next scan starts in %1 s.
ca: L'escaneig següent comença dintre de %1 s.

[ctx: @title:window]
en: General Error
ca: Error general

[ctx: @title:window]
en: Information
ca: Informació

en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
ca:  Apaïsat

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
ca[0]: %1 píxel
ca[1]: %1 píxels

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
ca[0]: %1 bit
ca[1]: %1 bits

[ctx: Parameter and Unit (Dots Per Inch)]
en: %1 DPI
ca: %1 PPP

[ctx: Parameter and Unit (Percentage)]
en: %1 %
ca: %1%

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
ca: Reinicialitza

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
ca: Defineix

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
ca:  píxels

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
ca:  bits

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Dots Per Inch)]
en:  DPI
ca:  PPP

en: Brightness
ca: Lluminositat

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
ca[0]:  píxel
ca[1]:  píxels

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
ca[0]:  bit
ca[1]:  bits

[ctx: SpinBox parameter unit (Dots Per Inch)]
en:  DPI |  DPI
ca[0]:  PPP
ca[1]:  PPP
